Kronika

• Česko Kronika temna (více)

Za Andrewem se do pokoje ráno dobývá opilý otec. Andrew mu říká, že si koupil kameru a odteď bude všechno natáčet. Pak jde za matkou, která je těžce nemocná a leží v posteli. Tu také natáčí. Pak jede s bratrancem Mattem do školy. Natáčí úplně všechno. Jeho kamarád filozofuje. Ve škole ho všichni šikanují. Andrew jede večer s kamarády na maturitní party. Tam se seznámí s dívkou Casey, která tady natáčí video pro svůj blog. Pak se s ním jeden mladík popere, a on jde ven. Přijde za ním Steve a chce, aby něco natočil. S Mattem se procházeli a prý našli divnou věc. Společně jdou do lesa, kde našli díru, ve které něco bublá. Steve do díry skočí a Matt jde za ním. Andrew musí také za nimi, i když se mu nechce. Dole je jakýsi sliz nebo bahno a jeskyně s modře světélkující hmotou, která najednou začne měnit barvy. Vtom se zablýskne a všechno zmizí. Je tma.... Matt, Andrew a Steve jsou na zahradě a hází po sobě míčky. Matt necítí bolest, Steve dokáže manipulovat s předměty na dálku a Andrew dokáže zastavit hozený míček v letu. I ostatní mají najednou nadpřirozené schopnosti – dokážou ovládat předměty tak, aby létaly. Snaží se přijít na to, čím to je, a jdou se podívat na místo, kde našli jeskyni. Díra je ale zasypaná a strážce parku je odtud vyhodí s tím, že uzavírají oblast kvůli sesuvům půdy. Kluci zkoušejí, co všechno jim teď jde – házet žabky do vody bez použití rukou, na dálku foukat na listí, aby zvedlo děvčatům sukně, ujíždět v obchodním centru s nákupními vozíky apod. Pak se jim to ale začne vymykat... (TV Prima)

mitrax

Priznam sa, ze som nevedel co od tohto filmu tak celkom mam ocakavat, takze som si nastavil ocakavania radsej nizsie aby som predisiel pripadnemu sklamaniu. No a musim povedat, ze ma chytil za srdce. Obzvlast s postavou hlavneho hrdinu Andrewa som sa stotoznil. Je to presne ten typ teenagera, ktory vdaka rodinnym problemom, za ktore nemoze, stoji na okraji spolocnosti a ta ho postupne ako outsidera vytlaca od seba dalej a dalej. Stane sa ale nieco co celu situaciu zmeni a trom hrdinom obrati zivoty naruby. A to doslova. Lenze nie vzdy v zivote vsetko vychadza a niektore zle veci dokazu ludi natolko hlboko poznacit, ze ich zachrana je priam nemozna. Aj ked nam vsetkym je jasne, ze pribeh je vymysleny, psychika postav sa vyvija smerom, ktory je nam velmi dobre povedomy. A je skutocnejsi nez vsetko realne okolo nas. Je to s podivom ale na konci som drzal palce hlavnemu “zaporakovi” a nie hlavnemu “kladasovi”. A to tak, ze by som si prosil pokracovanie kde sa ukaze, ze superschopnosti pomozu clovekovi prezit aj fatalne zranenie. Mozno v style vojenskej tajnej zakladni kde sa niekto prebudi aby zistil (ako napriklad v District 9), ze je len pokusnym kralikom, ktory ma cenu len ako produkt pre vyvoj ultimatnej zbrane. A samozrejme ako to uz byva, veci by sa zacali vyvijat uplne inak ako si ich tvorcovia naplanovali :) ()

Shelma

Někteří recenzenti tu básní o kvalitě filmu versus nízký rozpočet. Bohužel nepatřím do této skupiny. Je mi celkem jedno, kolik tvůrci za film utratí, podstatné je, že film musí zaujmout a přinutit diváka neodtrhnout oči od obrazovky nebo plátna kina. Tenhle film mě absolutně nebavil, prostě filmy točené kamerou "z ruky" jednoho z hlavních hrdinů.... Sory, ale všechny čáry máry, které předváděli, tak nějak vyšuměli v niveč. Jedna hvězda jen za ten nápad s vyjímečnými schopnostmi. ()

parekkoty

Nejdřív jsem se lekl, že to bude roztřesené po celou dobu. Naštěstí to Trank vyřešil brilantně pomocí poletující kamery. Jinak bezva oddechovka která neurazí a která by měla mít červenou barvu (nad 70 procent ) ()

mapar

Drama o dospívání bez dostatečného zobrazení vztahů zmixované se superhrdinským filmem bez dostatečně dobré akce, to vše točené "jako Cloverfield". Může takový film držet pohromadě? Překvapivě docela ano, ale to asi jen proto, že nemá ani hodinu a půl. Napoprvé dobrý, po druhé bych na to nešel ()

hynek1983

čakal som niečo horšie, ale ostal som milo prekvapený... Pracovanie s kamerou bolo vskutku dobré a na ten rozpočet si myslím, že veľmi podarený film... Atmosféru mi veľmi umocnili neznámy herci, ktorý to zahrali na rovnakej úrovni ako niektoré preplatené hviezdy filmového plátna... Hodnotenie 7/10 ()

karmalat

Mně se líbilo, sice úlet, ale nejednoznačnost hrdinů a jejich ne úplně pozitivní charaktery, respektivě měnící se byly pro mě překvapením. Sice to mělo nějaké chyby na kráse, ale docela jsem se do filmu vžil a bavil mě. A to až do konce. Doporučuji pro lidi, které baví trochu fantaskno a dokáží si představit, že něco podobného je v životě možné. A nakonec připustit, že to nemusí dobře dopadnout. ()

Tereter

Poprvé jsem se setkala s filmem "natočeným" hlavním hrdinou filmu a toto zpracování se mi velice líbilo. Děj byl možná trochu "o ničem," napínavý závěr ale tento malý nedostatek zachránil. ()

marcusde0207

Mráz po zádech, běžel mi doslova od poloviny filmu. Dokážu si dokonale představit, jak tři středoškoláci v reálu začnou nakládat z mocí, která jim byla darována. Až když je pozdě jim že s mocí přichází i odpovědnost. Příběh se rozjíždí pozvolna ze začátku, pak ale přijde závěrečná půl hodina a ta Vás nenechá vydechnout. Vzhledem k tomu kolik pan Trank utratil za tento film, se jedná o opravdu příjemné překvapení tohoto roku. Vřele doporučuji. ()

9J9

Když jsem si přečetla o čem to je, ztratila jsem zájem, protože jsem si řekla, že to bude stát za ni. Filmy o schopnostech v poslední době stojí za nic. Ale hned při prvních 10 minutách mě to prostě nějak chytlo a nakonec se z toho vyklubal dost dobrý film se skvělými scénami a nápady! :) Doporučuji se kouknout :) ()

JARDAHONDA

Jak zní jedno známé pořekadlo : Za málo peněz hodně muziky, tak toho se tvůrci zřejmě drželi a rozhodně to byla trefa do černého. Geniální námět i zpracování. Film se nenápadně rozjížděl a tempo nabíralo na obrátkách až do samotného závěru, který byl excelentní. Audiovizuální technologie, byla naprosto cool !! Až na pár renonců, naprostá spokojenost. Závěr = 85 % ()

misiacik

Viac vrstevná psychologická depka o tom čo sa stane keď dementný magor ktorého všetci kopú do prdele získa nadľudské schopnosti a všetkým to pekne natrie vrátane svojho oca. Neviem kde udelali soudruzi chybu, ale tých viac vrstiev som mal akurát tak natretých na opečenom chlebíku. Prvá vrstva bola Camenbert syr, druhá vrstva bol údený losos. K tomu dáka zelenina a správne, na treťom schode do pivnice u mojich rodičov vychladené pivo. Jedna hviezda za to jedlo ktoré som si pripravil a aj vďaka tomu bol ten film za dve. A tie dve za kameru a hlavne na konci, tá bola proste lahôdková ako lahôdkový hovädzí stejk. ()

mrkvicka33 odpad!

PRE MNA NUDA OD ZAčIATKU čakal som viac, lepsie vyuzitie schopnosti ,nejaku tu zapletku a nie riesenie vlastnych problemov ! DRAMA a nic viac ()

Kaya

Nedá se,tohle se mi pravdu líbilo! Vypnout mozek a kochat se úžasnou "Blair Witch" kamerou,všechno podstatné je krásně vidět. Samotný film je skvěle natočeny,po poněkud trapném začátku se rozjíždí jeden z nejlepších "superhrdinských" filmů poslední doby. Za mě 4,5* ()

fcapab

Kluci se schopnostmi, které si každý z nás přál.. Správná otázka - na kterou stranu by se člověk přiklonil? Na to, že to je točené z vlastního pohledu, jsou scény poměrně přehledné. Leč konec, je poměrně na hlavu postavený, když jsou kluci normálně zranitelní a rozmlátí ssebou půl města.. ()

P/\/EL

to s tim natáčením nedává moc smysl, když si vezmem, že ta takovou kvalitu obrazu ty jeho kamery dát nemohou, další věc, kdo je natáčel ve městě když spolu bojovali a kdo to pak...no, nevadí, ta kvalita obrazu je jen drobnej detajl, filmy jako Monstrum, Rec by nebyly ke koukání.......triky pěkné, scénář trochu slabší, ale celkem mě to bavilo.. ()

PanBlack

Zajímavý film. První hodina mě moc nezaujala, ale objevilo se v ní pár zajímavých momentů, ať už dramatických či vtipných, takže jsem ji nějak dokoukal. Postupem času (naštěstí) nabírá film stále víc a víc na vážnosti, až to nakonec vyústí k výbornému akčnímu závěru. Tam odvedl režisér, vzhledem k rozpočtu filmu, vskutku bravurní práci a proto před Joshem Trankem smekám klobouk a těším se, co nám předvede v rebootu Fantastické čtyřky. První hodina mě ale, jak už jsem vzpomenul na začátku, až tak moc neoslovila a než přišlo skvěle zvládnuté akční finále, viděl jsem to s hodnocením spíš na dvě hvězdy. Ovšem to finále na mě zapůsobilo natolik, že ty tři hvězdy dám bez jakéhokoliv dalšího dumání. ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)