Kronika

• Česko Kronika temna (více)

Za Andrewem se do pokoje ráno dobývá opilý otec. Andrew mu říká, že si koupil kameru a odteď bude všechno natáčet. Pak jde za matkou, která je těžce nemocná a leží v posteli. Tu také natáčí. Pak jede s bratrancem Mattem do školy. Natáčí úplně všechno. Jeho kamarád filozofuje. Ve škole ho všichni šikanují. Andrew jede večer s kamarády na maturitní party. Tam se seznámí s dívkou Casey, která tady natáčí video pro svůj blog. Pak se s ním jeden mladík popere, a on jde ven. Přijde za ním Steve a chce, aby něco natočil. S Mattem se procházeli a prý našli divnou věc. Společně jdou do lesa, kde našli díru, ve které něco bublá. Steve do díry skočí a Matt jde za ním. Andrew musí také za nimi, i když se mu nechce. Dole je jakýsi sliz nebo bahno a jeskyně s modře světélkující hmotou, která najednou začne měnit barvy. Vtom se zablýskne a všechno zmizí. Je tma.... Matt, Andrew a Steve jsou na zahradě a hází po sobě míčky. Matt necítí bolest, Steve dokáže manipulovat s předměty na dálku a Andrew dokáže zastavit hozený míček v letu. I ostatní mají najednou nadpřirozené schopnosti – dokážou ovládat předměty tak, aby létaly. Snaží se přijít na to, čím to je, a jdou se podívat na místo, kde našli jeskyni. Díra je ale zasypaná a strážce parku je odtud vyhodí s tím, že uzavírají oblast kvůli sesuvům půdy. Kluci zkoušejí, co všechno jim teď jde – házet žabky do vody bez použití rukou, na dálku foukat na listí, aby zvedlo děvčatům sukně, ujíždět v obchodním centru s nákupními vozíky apod. Pak se jim to ale začne vymykat... (TV Prima)

Mahalo

Zajímavá a originální podívaná, u filmu jsem se hodně bavil .............. tato věta nevystihuje to, co tento film je.. ()

Ivos

Pro mě mile překvapení. Film za v podstatě pakatel. Je hned jasný kam to asi spěje. Další pseudodokumentarni alá Blair Witch. Konec dobrý,stupňuje se jak má. Doporučuji jako oddechovku. Další xman schopnosti,co by bylo kdyby člověk vnitřně frustrovaný nabyl zvláštních schopnosti a měl tedy nekompromisní převahu a co kdyby se chtěl pomstít? Trochu Carrie? ()

Naby

Zajimavej namet na film. Obecne se mi libilo, i kdzy na zadek z toho clovek asi nepadne. Me se libilo to objevovani, to musi byt super zajimavy. I ten vyslednek byl celkem uveritelnej. Celekem 3,7* (původní recenze 2014). Znovu po letech (2021) a film byl pořad zajimavy, až mi přišlo, ze si ten konec vůbec nepamatuju. Stále i po letech pořad slušná 4*. Kdo ma rad sci-fi, tak urcite k doporučení ()

90125

Nápad je dobrý. Človek dostane nadprirodzené schopnosti a nevie si s nimi dať rady, pretože je iba človek, so všetkými ľudskými vlastnosťami. Tento film ovšem vyťaží z tohoto potencialu len málo. A je to škoda, pretože hlavná postava, zakomplexovaný lúzer Andrew, ten potencial ozaj mala. Idea je vo forme pseudodokumentu spracovaná príliš teenagersky, príliš lacno a povrchne. Dobré technické efekty nestačia, aspoň mne teda nie. 50 % ()

Pythonator

Ten FF žánr už mě sere. Je to tak trochu hnusná úchylka stojící proti poctivé filmařině. Kdyby tato Kronika byla natočená jako normální film, mohla z toho být slušná podívaná. Takhle to vypadá jen jako stupidní video vymaštěných puberťáků, co náhodou přijdou k telekinetickým schopnostem. Opět se zde ukazuje, jak nebezpeční jsou utlačovaní looseři (nebylo to už v nějakém filmu???) To jakože reálné FF bylo opravdu reálné, vezmeme-li v úvahu, že to měli být mladí Amíci (čili naprostí idioti). On totiž jedině naprostý idiot, když najde záhadnou díru v zemi, se nepozastaví nad jejím původem a nad možností mimozemského nebezpečí - zvláště když z díry vychází podivné zvuky. No a je zcela pochopitelné, že takový naprostý idiot do takové díry samozřejmě vleze a chová se jako debil, který si neuvědomuje, že se právě dostal do kontaktu s mimozemskou inteligencí - lépe řečeno tajemným bordelem spadlým z nebes. Ano, bylo to naprosto reálné FF. PS: Tajemný bordel spadlý z nebes by byl rozhodně lepší a vhodnější název než Kronika. ()

Fenk

Pejsek s kočičkou uvařili slušney matroš z neznámých substancí, zato podle několika hodně povědomých receptů. Oblíznuty čtyři prsty. ()

leonskennedy

Ze začátku se mi to celkem líbilo,ale štvalo mi že je to jen z tý ruční kamery.Jakmile už začali lítat ztratilo to svoje kouzlo . . . ()

Sashmen13

Podle mě docela zdařilý snímek natočený "kamera" stylem. Myslím, že každý si po dokoukání položil otázku: A co bych udělal já? Co bych udělal na jejich místě? Škoda jen, že postava Andrewa byla v zásadě odsouzena být špatná, abychom po chvilku srandě měli nějakej serious business. Těžko říct, komu by nepřeskočilo po tolika kopech do koulí. Myslím, že spíše než finální "breakdown", jsem si užil prostředek filmu. Především scény kde používali svoje síly ke srandě a ještě se učili, to bylo velmi zdařilé. Za nejlepší považuji asi drcení auta, nemyslím přímo ten proslov, který sice docela dobře ukazuje na stav mysli týpka(totální magor...), ale celkový dojem z ní. Takových proslovů o nadřazenosti už mělo kolik lidí, ale tady ten dodá i důkaz. Docela mě překvapilo nízké hodnocení, proto dávám 5, jinak spíše 4 hvězdy. ()

agentkenny

Zajímavý nápad. Co bychom asi tak dělali my, kdybychom získali to, co oni? Nemyslím, že by to bylo jinak. „Velká síla vyžaduje velkou zodpovědnost." (Spider-Man) - a na to většinou lidská povaha není stavěná. Emoce je nejsilnější moc, nad kterou je kontrola téměř nemožná. Kluk dospívající v traumatickém domácím prostředí? Není divu, že se odehrálo to, co se nakonec odehrálo. Tenhle snímek se mi proto líbil. Je založený na skutečnosti chování lidí v dané situaci. Nikdo se nenarodí s předem určeným chováním, to jen vliv rodiny a okolí z něho udělá to, co bude. ()

dezoGabor

Hlavní hrdina je bohužel naprosto nesympatickej vyšinutej pošuk a jeho autistická osobnost, společně s jeho hárem, který by mohlo sloužit jako obnovitelný zdroj fritovacího oleje minimálně pro jednu pobočku mekáče, mě celou dobu skutečně srala, vůbec jsem toho ubrečenýho teplouše nepochopil a doufal jsem že co nejdřív chcípne. Jinak efekty byly pěkný,ale z filmu celkově se dalo vytlačit určitě mnohem víc. ()

Mark1983

Filmy ve stylu found footage povětšinou nemusím, ač většinou mi nepřijdou přirozeně zahrané. Přesto se čas od času najdou výjimky jako tady Kronika, což s pokračováním bych já nepohrdl, ale možná by, kdyby se to někdo rozhodl natočit, neškodila změna stylu. Tudíž by se to mohlo restrukturalizovat do normálně hraného filmu bez pojatí videokamery patřící jedné z postav. ()

Tess92

Už dlouho jsem se na to chtěla podívat, a konečně se mi to povedlo. Znala jsem akorát trailer, tak jsem si nebyla úplně jistá, co čekat, ale byl to celkem nářez. Samozřejmě bych si přála nějaký happy end, ale ten byl ten tam po nehodě se Stevem. Ale nabízí to samozřejmě zajímavou otázku, totiž, co bychom dělali, kdyby nám bylo něco podobného dopřáno? ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)