Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení. (oficiální text distributora)

sulimo

Pokud jsem to správně pochopila, tak dle tohoto filmu je khůl jen takový jedinec, který své hipízácko grýnpísácké kolegy teroristy dokáže líbat na pupík, krmit je ve svěrací kazajce, vydrží jim omejvat nohy v rybníce a když se pak oholí a oblékne, je z něho nevyhnutelně atraktivní jedinec, který svojí atraktivitou ještě nevyhnutelněji opovrhuje. Pokud se pak budete snažit mezi tyto morálně nadřazené, moudré a nádherné lidi dostat, obarvěte se prosím na blond (neptejte se proč). Film, kde je všechno řečeno doslova, který je přehlcen trapnejma rituálama, a který vás ve finále paradoxně a nevyhnutelně donutí nesnášet všechny ekologicko-whatever teroristické skupiny, protože jsou to fakt nepochopitelně pošahaný dementi. Takže tak. ()

Juto

Východ je stále presvedčivým portrétom toho, čo sa stratí (a nájde), keď sa príčina stane posadnutosťou. 7/10 ()

dresi

Hodně naivní. Film jen klouže po povrchu, nejde do hloubky problému a po skončení vyšumí do prázdna. Komornější Sound of My Voice zanechal mnohem silnější dojem. Škoda. ()

KajusaK

Bylo by to i 5* nebýt pár drobných momentů, které mi lezly krkem..Velmi dobré herecké výkony všech 3 hlavních lidí. Skvěle zvolená hudba, téma. Chvilkama jsem přemýšlela, jestli to není podle skutečnosti :)) .. Hra s flaškou a večeření mě fakt pobavilo.. ()

laik_60

Anarchisti su bez rozdielu svojou povahou a činmi rovnakí. Nezaleží či sú zelení, červení nacionalistickí , či nejakí inakší. Idú bezhlavo za svojim cieľom, "nech to stojí cokolvek". Toto je o ekologickych aktivistoch a o ich "špionaži" prostredníctvom sukromnej firmy. Pomalý rozbeh, ale postupne to dávalo rytmus a grády. Herecké podanie nič moc, ale hudobny podmaz bol fajn, no a excelentný záver. ()

ivet.ka

Jednoznačně řadím k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděla. Silně kontroverzní téma, skvělé herecké obsazení a co mě hodně potěšilo - výborná hlavní hrdinka, které jsem podlehla od první chvíle a věřila jsem jí. A parádní kamera, po dlouhé době jsem si užila rámování. ()

dr.fish

Myslím, že z tohoto filmu klidně mohl být kultovní snímek jedné generace. Problém, je, že člověk, který scénář napsal, zřejmě celý život sedí u kafíčka, pošňupává, pochlastává, a peníze mu na účet posílají lidi, co platili natáčení. Scénárista nemá ani tuchy, jak žijí lidé v alternativě a tak je líčí jak jinak, než jako blázny a šílence odmítající výdobytky civilizace, a vůbec jsou to protispolečenské živly. Celý film tak vyznívá jako obhajoba systému a zejména amerického konzervativismu, který hlásá "společenskou stabiltu za cenu nemalých obětí" a pod zástěrkou vlastenectví nekompromisně prosazuje zájmy vysokých finačních kruhů. Nerealistické vylíčení rebelů sráží film tak moc, že ani velmi dobří herci to nemohou zachránit. Přitom je ve filmu spousta zajímavých myšlenek podporujících argumenty rebelů. Člověku, který škodí tím, že vyleje do oceánu ropu, je nejlíp ropu nalít do baráku a farmaceutům jejich báječný lék s vedlejšími účinky do šampaňského. Účinky takových opatření by byly určitě překvapivé. Takže vcelku dobrý pokus a trapný výsledek. 60% ()

flyboyeda

Dalsi zajimavy film s uzasnou Brit Marling. Zabyva se eko-terorismem a poklada celou radu zavaznych otazek. Film ma nektera slabsi ale i velmi silna mista. Jako celek me bavil. Stopaz utekla prekvapive rychle. Tema velmi sympaticke, provedeni bez zbytecneho citoveho vydirani na cca tri a pul hvezdy. Kolem Brit se pohybuje spousta hodne zajimavych lidi. Zal Batmanglij je rozhodne jednin z nich, coz naznacil uz predeslym snimkem. V budoucnu jej urcite budu bedlive sledovat. ()

chelseaman22

Víc slečen Marlingových by zabezpečilo znatelně lepší hodnocení. Sebranka bioaktivistů, jež se společně jednou měsíčně čvachtá v místní stoce, si za úkol dala vymlátit duše z majetných bařtipánů, jež tráví svět. Osobně jsem doufal, že účastníci projektu zemřou bolestně a všichni a mé přání se mi z většiny vyplnilo. 45% ()

viperDavid

Dějově vás to vtáhne, vykostí a vybleje do hajzlu. Velmi šikovně napsané a brilantně zahrané. Brit Marling je fakt krásná, ale z jejího těla uvidítě tak maximálně ručník, to je cena za fádnost. Přidat tomu víc peněz do rozpočtu, víc akce tak je s toho velmi slušný triler, který by v kinech bodoval o sto šest. ()

elanius

(113/2013) / Je pre mňa záhadou ako môže dať rozumne zmýšlajúci divák dať tomuto kúsku viac ako 1, 2*. Film napriek tomu, že formálne je v podstate v poriadku ponúka smiešne a občas až trápne podanú tématiku eko-terrorizmu. Odhliadnuc od hlavnej vetvy konania záškodníckych akcií, sú samotný aktéri vykreslený až komicky. Scénky so smetiakmi, flaškou, jazierkom ... no všetci pôsobia zrelí na odbornú pomoc, treba vidieť. The East je jeden z najnaivnejších filmov poslednej doby, konkurovať by mu mohol snáď jedine Batle in Seattle. Ako prvú pomoc si zajtra skočím dať jeden dobrý globalistický McDonald hamburger :). (2/10) ()

venison

Hodně silné špionážní drama na půdě ekologických radikálních aktivistů.. Výborná sonda do duše agenta, který se nechá zlomit na víru extremistů.. Křehce, citlivě a emotivně zachyceno.. Brit Marling byla výtečná.. Upřímně moc nechápu nízké hodnocení, které pravděpodobně vyplývá z očekávání diváků, kteří nejsou cílovou skupinou diváků a hledají povrchní akčárnu.. Dlouho jsem neviděla lépe režijně zvládnutý film.. ()

fefee

Parta puberťákov hrajúca sa na spasiteľov sveta s nudnou a trápnou akciou nasadenou na zločincov proti ľudskosti. V skratke dobré téma ale chabý film. ()

VanTom

Scénář jede natolik přímočaře a neobjevně podle mustru podobných zápletek (agent v utajení infiltruje "zločineckou" skupinu, jenže postupně sám přijímá její naplňující světonázor a podléhá osobnosti (s)vůdce), až mě přepadal pocit, že jsem film už viděl (několikrát). Tady zastupuje onu organizaci ekoteroristická aktivistická buňka skvotujících hipísáků, kteří v souladu s přírodou bojují proti hamižným korporacím. Přestože naivně polopatická angažovanost nikam moc nevede a dramatický oblouk neuzavírá, myšlenkově není úplně prázdná a řemeslně odsýpá. ()

Killda

Nenechte se zmást hodnocením, tohle je jeden z nejlepších letošních snímků. Spoustu lidí v tom může vidět jen ekologický bullshit, ale film v sobě skrývá mnohem více než to - hodnoty. Sympatičtí herci jsou rozvedeni do sympatických charakterů se zajímavými vztahy. Emoce krásně podporuje dokonalý soundtrack, obrazově nádherný film a myšlenkově nadčasový. Smutný je potom fakt, že jen pár diváků skutečně ocení tenhle snímek a zahleděný zbytek v tom uvidí jen patos a výkřik do tmy. ()

MichelSmith

No musím sa priznat,že čakal som s ohlasou klasický áčkový mainstream,dokonca aj upútavky sa tak tvárili... Ale už po prvej tretine filmu bolo jasné že sa jedná o béčkovú produkciu na úrovni nemeckých detektíviek! Takže sklamanie... ()

Kosmik 1

Film se zajímavým tématem, ale katastrofálním zpracováním. Napětí ani akci zde vůbec nečekejte. Film zachraňují pouze povedené dialogy jednotlivých squaterů a dobrá myšlenka, která ale zůstává v tomto filmu nevyužita. Boj proti korporacím je pojatý naivním až směšným stylem, navíc příliš nuceně a bez lepšího nápadu. Film na jedno podívání. 50% ()

strelenaL

V době kdy jsem viděla The East sem zrovna čerpala informace z veřejně dostupných zdrojů o ekologii, globálním oteplování a podpořila grínpísákům petici. Snažím se být v obraze a celkově mě zajímá, jak se vyvíjí různé kauzy, debaty apod. Chci tím říct, že mi není lhostejné, co se děje s přírodou, jak se k ní chováme a bere vše samozřejmě. A dost často mě farmaceutický průmysl dohání k nepříčetnosti. Takže jsem uvítala film jako předvoj něčeho co není smyšlené, ale zakládá se na vypodložených (skutečných) faktech. Ropa v moři, kácení deštných pralesů, různé chemické zásahy způsobené v přírodě, na zvířatech, lidech. Myšlenka na to, že by se potrestali viníci, je mizivá. Všechno se dá totiž hezky zakamuflovat anebo ještě lépe promlčet …všechno je dnes především o money, money, money. Nakonec trochu odlehčení: Bonusem ve filmu navíc… jistý švédský herec (známý z upířího seriálu TB) se tu zase svlékne. :-) ()