Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

Erinye

Zajímavý a rozhodně ne nudný thriller s velkým množstvím dramatických prvků. Je pravda, že Hallströmův podpis tu není patrný, ale vydržela jsem od začátku do konce. Stále zastávám názor, že severské kriminálky jsou s ostatními nesrovnatelné. Rozuzlení mi přišlo malinko přitažené za vlasy, ale když přivřu jedno oko, dá se odpustit. Navíc má oblíbená Lena Olin, která snad nestárne. Dramatický závěr, kde bych udělala jen malou úpravu, aby divákovi spadla čelist, škoda, mohlo to být lepší. Takže lepší průměr. ()

gumolit

Tak pre mňa sklamanie ale aj skvelý režisér Lasse Hallström môže šlapnúť vedľa.Dlhé naťahovačky a strašné zlý herec konkretne ten vyšetrovateľ.Film ktorý by sa skôr hodil ako nejaká epizóda seriálu a ten trápny koniec s autobusom mohol mať svoje čaro lenže vyznel skôr trápne.Knihu som nečítal a ani nebudem a vraj knihy sú na pokračovanie a už sa točí další film a vraj s tým úbohým vyšetrovateľom no to sa máme fakt na čo tešiť!!!Najhorší Lasse Hallström. ()

sona123

Miluji severské filmy a v poslední době i severské detektivky. Vím, je to jednoduché, na efekt, ale mají v sobě sílu. To se nedá úplně říct o filmu Hypnotizér. Obávám se, že to, co mohlo v knize mrazit, zde roztálo dřív, než se dostalo na plátno. Chybí tu napětí. Je to ušité horkou jehlou a není mi jasné, co má být vlastně tahákem fimu, na co se mám zaměřit - na vztah hypnotizéra a jeho ženy? Na násilí, které se zde odehrává? Ponurost vyprávění? Či snad dokonce sledovat vedlejší linie? Všechno je plytké a nepasuje dohromady a z téhle kaše je divákovi spíš těžko od žaludku, než že by na něj dopadla nedejbože nějaká emoce či dojem. Škoda, promrhaný potenciál. ()

Mikino00

Po filmu jsem sáhl, z důvodu, že jsem právě dočetl Paganiniho smlouvu a ta mě nezaujala natolik, abych začal číst i Hypnotizéra, takže zvolil možnost zaplnit mezeru filmem. A jsem rád, že jsem se trápil jen dvě hodiny u filmu a nemusel si protrpět celou knihu. Ona myšlenka špatná není, ale na filmu není nic sympatického, odtažití herci, dějově stagnující, nic co by výrazněji zaujalo, je to taková mdlá severská deprese. Vraha jsem úplnou náhodou identifikoval do 20 minut, řekl jsem si: Bože ten/ta ale vypadá nesympaticky, to bude určitě vrah a ono opravdu. ()

lukasd

Kniha je poměrně zábavným severským thrillerem, ačkoliv byla zápletka místa trochu překombinovaná. Scénárista ovšem pospojoval motivy dost nesmyslně a dvě takřka oddělené dějové linie spojil v jednu. Příliš to nefunguje, a tak je Hypnotizér jen velmi průměrnou krimi. 50% ()

Isobell

Dalsi komentar zatizeny predchozi cetbou knihy. Mrazivy seversky film, vsudypritomny snih, zima a chlad. Zabery zasnezeneho Stockholmu vcelku slusne navozuji depresivni atmosferu a hudebni doprovod je vyborny. Slibny zacatek, ale...co dal. Snad jen, natoceno volne na motivy prvni knihy Larse Keplera alias svedskych autoru, manzelu Ahndorilovych. Z docela ctiveho materialu knizni predlohy, vznikl dosti osekany scenar pro filmove zpracovani. Utrpel znacne ztraty, snad za cenu zmirneni ci zjednoduseni vypraveneho, kdo vi. Zustalo jen par hlavnich postav (napr. Ahndorilovych oblibeny to svedsky inspektor s finskymi predky, jmenem Joona Lina z Rikskrim, vzdy pripraven zmrznout v ledove vode, vrhat se bezhlave do solo akci a byt pritomen vsude, pri vsem a za kazdou cenu). Nekolik napinavych scen a zapletek vysumelo jak rozpustny cecko, ktery, po scene "bus", ihned preventivne pripravit, omg! Zustala jen hruba linie pribehu. Ne, ze by kniha nabizela o tolik slusnejsi zaver, to zase ne, ale cely proces a gradace pribehu je v knize preci jen o dost napinavejsi a originalnejsi. Hypnotizer (btw zahrany Mikaelem Persbrandtem, vlastne skoro vse prospal) ma v bestselleru zasadnejsi a zajimavejsi roli. Filmove rozuzleni, je jeste o neco vic pritazeny za vlasy. Ale nakonec...proc ne... ()

aLPaC

No. Logika zde dostává na frak. Zvlášť v závěru. Atmosféra studeného severu je dobrá, ale od Švédů bych čekal něco trochu lepšího. ()

Illy

Lepší než kniha. Tu jsem přečetl zblbnut reklamou (nový Larsson) a byl zklamán. Nezáživný styl, nuda. Jinak jde o poněkud rozvláčný film se slušnou atmosférou, který neurazí. ()

kristynca

A to je jako celé, toto? Že von nám sem ten Fero ze Švédska dovalil jen jeden díl... Jinak to prostě postrádá smysl a z hypnotizéra se stává polotuhej divnarda co chytá lidi za ruku a zobe prášky na spaní. ()

murderbird

je celkem záhadou, že zrovna lasse hallström dokázal z celkem slibný detektivky manželů ahndorilových vykutat takovou plytkou nudu - a ještě navíc s persbrandtem v čele. herci se sice asi snažili, jen to není kde vidět. zápletku předlohy totiž scénárista obral o to nejlepší (pokémony) a místo toho dosadil melodramatický wtf. ()

Annette17

Hypnotizér by byl docela bezchybný thriller, kdyby se ovšem držel knižní předlohy. Ten, kdo knihu nečetl, může mít z filmu dobrý pocit, z ponurého nočního Stockholmu nejednoho zamrazí, ale když jsem se na film dívala hned potom, co jsem dočetla knížku... Jediné, co jsem dokázala sledovat byly odlišnosti od knižní předlohy. Je jasné, že žádný film se nedokáže absolutně přesně držet knihy, že bude jednodušší a některé pasáže osekané, ale Hypnotizér-film má s Hypnotizérem-knihou pramálo společného. Spoiler! Důvod, pod kterým Josef Ek vraždil je úplně jiný, Benjaminův únos měl jiný záměr, svou ženu Erik nikdy nehypnotizoval a celá jejich manželská krize měla taky jiný vývoj.... Je to možná jen můj názor, ale když se točí film podle knihy, měl by s knihou mít asi víc společného než stejné postavy a úvodní scénu. Kdybych hodnotila film zvlášť, možná by si zasloužil i o hvězdičku víc, kdybych ale hodnotila zásadně v závislosti na knize, bylo by to tak o dvě hvězdičky míň. ()

IvcaSammet

Hodně špatně zfilmovaná kniha ... Námět naprosto skvělý, jenže ten samozřejmě hodnotit nemůžu, že jo ... Herecké výkony možná nebyly zas až tak špatné, jenže co ty pomůžou, pokud je scénář naprosto příšerný? Je sice pravda, že jsem film viděla s dabingem, takže jsem ochotná dát mu ještě jednu šanci v originálním znění. Možná v tom bude nějaký rozdíl, možná ne ... Každopádně zatím je to opravdu pouze na dvě hvězdičky. Scény byly strašně umělé, postavy docela přihlouplé ... Nevím, opravdu jsem byla zklamaná, čekala jsem od filmu daleko víc ... ()

MIMI.kry odpad!

Amatérsky natočená kriminálka podle bestsellerové knížky. Před shlédnutím jsem se divila, proč má film tak nízký hodnocení, když knížka trhá čtenářské rekordy. Teď už se nedivím ničemu. ()

tomashrabek

Knižnú predlohu som nečítal, ale to, že možno dovysvetľuje chovanie niektorých postáv vo filme je vlastne úplne jedno, keďže hodnotím len samotný film. Nespomínam si ani na jednu postavu, ktorá by sa chovala rozumne... čo rozumne. Nespomínam si ani na jednu postavu, ktorá by nebola úplne retardovaná. "Detektív" prehliadne svedkyňu, ktorá tvrdí, že vie, kto je vrah; nikoho z vyšetrovateľov nenapadne podozrievať jedinú osobu, ktorá sa vražednému besneniu v rámci jednej rodiny vyhla; stopy zanechávané páchateľom nedávajú zmysel; hypnotizér má "traumu z minulosti", no i napriek tomu dookola opakuje jednu chybu, ktorú si vraj v duchu vyčíta a kvôli ktorej žerie kopy tabletiek; švédski policajti si zrejme nikdy nenaštudovali žiadne policajné postupy a nechápu zmysel vety "počkáme na posily", ktorú si voľne interpretujú ako "my tu počkáme na posily a rodičov unesenej osoby pošleme napred skontrolovať situáciu". Doteraz som nepochopil, akú motiváciu vlastne mal páchateľ vrážd, a ako vo svojej recenzii spomínal František Fuka, celý dej by dával zmysel jedine vtedy, ak by boli 2-3 z hlavných postáv psychopatmi s veľkým šťastím. Lákavá téma hypnotizovania ostáva trestuhodne nevyužitá, namiesto toho sledujeme dlhé a nudné pasáže rodinného života hlavných postáv, ktorý je fakticky nezaujímavý a pre účely "detektívky" či "thrilleru" úplne zbytočný. Stopáž tak vďaka nafúknutosti celého filmu dosahuje až úmornej dĺžky, pričom v poslednej polhodine už úroveň stupidity deja dosahuje takých hraníc, že si človek želá, aby bol ubodaný nožnicami spolu s rodinou z úvodu filmu. Po režijnej a technickej stránke je však film naozaj skvelý, má hutnú atmosféru a zodpovedajúce herecké výkony - škoda však, že všetky pozitíva sú ubíjané a nakoniec i dobité idiotskou zápletkou a strašným scenárom. Toto je podľa bestselleru? Dúfam, že len veľmi voľne, ináč sa až do konca života budem báť po akomkoľvek "bestselleri" siahnuť. Ak by som sa mohol nechať zhypnotizovať a cielene pri tom zabudnúť dej nejakého filmu, aby som si ho mohol znova vychutnať ako po prvý krát... tento by to určite nebol. Prípadne hej, ale sám sebe by som napísal doporučenie, aby som sa na neho radšej nepozeral. ()

Wyder

Uprimne? Nevim jestli clovek, ktery necetl knihu vubec pochopi nektere myslenkove pochody jednotlivych postav. Ja mel tu smulu a knihu od manzelu Ahndorilovych (Lars Kepler) cetl. Uz kniha pouze parazitovala na tom, co pro severskou detektivku udelal Stieg Larsson a byla dost nepovedena. Film je dle meho nazoru jeste horsi, ac to neni zase uplna tradegie. Jednoznacny zaver je nicmene nasledujici. Pokud tento film (a samozrejme i knihu!) minete, o nic neprijdete... ()

chrispe

Pro mě fakt zklamání. Knihu jsem četla a to zprznění příběhu se mi ani trochu nelíbilo. Navíc to co nepřekombinovali, to usekali, takže -proč- zůstane nevyřčené. Přijde mi, že z toho udělali takovou "vztahovku". Něco hroznýho si prožijme a dejme to zase dohromady. Titulky. Konec. ()

Shredo

Čím ďalej viac som presvedčený, že škandinávska produkcia má, čo ponúknuť, síce tu je naozaj toho viac, čo by som vytkol. Na krimi sa dej dlho točí na nepodstatných scénach a uberá to tým na napätí. Často som sa nudil pri tom pomalom a často predvídavom deji. Taký stred, ani moc nesklame, ani výrazne nepoteší. ()

MickeyStuma

Knižní předloha má plnohodnotný děj, který musel být pro filmové zpracování patřičně upraven, což je nakonec ve výsledku znát. Hlavní dějovou linkou je samozřejmě vyšetřování hodně brutální vraždy, kdy vrah neměl soucit ani s malou holčičkou. A dá se říct, že zrovna tato scéna, po divácké stránce, hodně zasáhne. Atmosféra je docela dusná, čemuž přispívá vcelku i povedený sugestivní soundtrack. Skandinávský thriller tedy šokuje scénami zjevného násilí, přičemž styl nadhledu a přímočarostí nevybočuje ze známé skandinávské perspektivy. Jako obvykle je realisticky zobrazena atmosféra v každodenním životě skandinávské společnosti, čímž právě  snímek získává svoji diváckou přitažlivost. Nepovedené dějové přepracování do scenáristické podoby se však daný příběh jeví všednímu dojmu, což je pro pokrytí snahy si udržet zajímavost vcelku nedostačující. Temný kriminální thriller, manželské drama a celkově psychodrama. Není toho málo, ale jak se zjednodušeně používá, chybí tomu patřičný tah na branku. Snímek, mimo jiné natáčený také v Česku, tak zůstal někde na půl cesty, což znamená, že zase až tak špatný není, ale nelze z toho nic výnosného očekávat. Vůči autorovi nejprodávanější knižní předlohy to není zrovna lichotivé. ()