17 dívek

• slovenský

17 dievčat

17 Girls

Francie, 2011, 86 min

Dopadlo to bohužel tak, jak se dalo čekat - sedmnáct dívek a jejich těhotenství je zkrátka příliš velké sousto. Záběry na jednotlivé dívky s bříšky, jak sedí ve svých dětských pokojíčcích, jsou sice všeříkající, ale i tak mi připadá, že slouží jen jako vata. Celé je to dost ploché a těžko uvěřitelné (nikoli nápad dívek, ale jeho uchopení režisérkami). Nevěřím dívkám jejich motivaci k mateřství (tím myslím, že ve filmu to působí tak, že všechny měly stejnou motivaci) a jejich sen o tom, jak budou všechny bydlet v jednom domě a jak to bude báječné. Ale no tak, sedmnáctky přece nejsou tak pitomý. Mimochodem to moře, modrošedé barvy... jde o inspiraci (opět) severskou kinematografií?(16.6.2014)

Překvapilo mě, že to je film podle skutečných událostí. To přece není možný aby se holky v mekáči domluvily, že všechny společně otěhotní aby mohli spolu být častěji. Samotný film docela ujde i když se chvílema vleče. Čekal jsem ale krapet víc. 50%(3.1.2014)

Tenhle film mě mile překvapil. Příběh je jednoduchý, ale výstižný. Moc povedená je i kamera a celková atmosféra filmu, která se zajímavě mění. Chvíli maté pocit, že koukáte na poetický a přemýšlivý snímek a chvíli na středoškolskou parodii, která se lehce zvrhla. Je pravda, že jsem se vůbec nenudila, ale líbilo by se mi kdyby byly jednotlivé postavy trochu více propracovány, protože i přes pár povedených "niterních" momentů, je film celkem plochý. To co mě zaujalo, je že je film natočen podle skutečné události, přiznávám se, že by mě to nikdy nenapadlo a kdyby to nebylo přímo řečeno, pravděpodobně bych se tomu vysmála. Ale o to více je snímek působivý. Dávám silnější 3 hvězdičky.(7.6.2013)

Podle ukázek jsem se trochu obávala, aby nešlo jen o nějaký dívčí fňukandu typu Matkou v patnácti, ale film mě příjemně překvapil. Hodnottím poměrně vysoko, protože mi film připadá podhodnocený.(25.3.2016)

Vačšina so mnou nebude súhlasiť, ale americká verzia sa mi zdá dynamickejšia, a tým aj zaujímavejšia. Toto vo mne evokuje klubové filmy.(27.11.2013)

• - Film se zakládá na skutečné události z roku 2008, která se stala ve městě Gloucester v USA. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve městě Lorient a blízkém okolí ve francouzské Bretagni, a to od 26. července do 15. září 2010. (Cheeker)