17 dívek

• slovenský

17 dievčat

17 Girls

Francie, 2011, 86 min

Jednoducho natočený príbeh, ktorý si vystačí bez dramatických scén a ktorého jedinou doménou je prerozprávať príbeh, ktorý sa skutočne stal a sprostredkovať pocity a dôvod divákom - teda tým, ktorý sú ochotný si ho vypočuť. Príbeh je vlastne jednoduchý. Jedno dievča otehotnie a druhé sa k nej pridá. Keď to vidia ich kamarátky povedia si prečo nie a hneď po tomto rozhodnutí a nájdení niekoho s potrebným materiálom sú zrazu konfrontovaný so svetom okolia - teda reality - ktorý ich počínanie ako inak odsudzuje. Vtipné je, že aj napriek odsudzovaniu, je to práve ten svet vonku ako rodičia a učitelia, ktorý si nevedia rady. Ak by sme chceli brať príbeh ako akúsi sondu charakterov, s ktorých každá má svoje špecifiká ktoré sú pre príbeh dominantné boli by sme sklamaný. Nie je to film ani o láske, ani o rodičovstve a už vôbec nie o vzťahoch. Je to film o jednom rozhodnutí a jeho dopadoch. Nedozvedáme sa o hrdinoch nič okrem ich 9 mesačného snaženia, ktoré končí pôrodom. Dokonca by som si dovolil tvrdiť, že 17 dievčat ma všetky atribúty dokumentu, pretože na konci zhodnotíme či sa im ich počínanie oplatilo, alebo nie. To značí že nás film akosi navádza vyjadriť svoj vlastný názor, bez toho aby sa snažil vyjadriť ten svoj. Len zaznamenáva a sprostredkuje. Rozhodne sa mu nedá ale uprieť čaro a sympatické hrdinky.(7.11.2011)

• ABLABLABLA

Celé to bylo takové nemastné neslané.. nijaké.. a tak jak nám to film podal, i velice nevěrohodné. Opakující se záběry na sedící dívky v pokoji čumící do blba, což mělo znamenat, že další jsou v tom. Pak záběry na pupky pod vodou, ogar co se nemůže rozhodnout, kterou těhuli chce mít, když je zbouchl obě. Starosti a deprese z toho, že jedna z nich nemůže otěhotnět, protože s ní nikdo nechce spát, jelikož ji považují za moc mladou.... no prostě kotel sraček a to jsem se na film opravdu těšila, protože vypadal velmi slibně, ale nakonec mě akorát tak zklamal. Asi jsem v těch dlouhých zamyšlených pohledech neviděla to jejich uvědomění si daných činů a nevím čeho ještě.(7.2.2015)

• slunicko87

Tento film na mě působí tak neslaně nemastně, jako kdyby se autor prostě jen spolehl na zajímavé téma. To bohužel ale úplně samo nefunguje, a tak nám tu zůstalo jen drama bez napětí a děj bez vývoje. Komediální pojetí by bylo možná šťastnější.(28.11.2013)

Překvapilo mě, že to je film podle skutečných událostí. To přece není možný aby se holky v mekáči domluvily, že všechny společně otěhotní aby mohli spolu být častěji. Samotný film docela ujde i když se chvílema vleče. Čekal jsem ale krapet víc. 50%(3.1.2014)

Vačšina so mnou nebude súhlasiť, ale americká verzia sa mi zdá dynamickejšia, a tým aj zaujímavejšia. Toto vo mne evokuje klubové filmy.(27.11.2013)

• - Film se zakládá na skutečné události z roku 2008, která se stala ve městě Gloucester v USA. (Cheeker)

• - Natáčelo se ve městě Lorient a blízkém okolí ve francouzské Bretagni, a to od 26. července do 15. září 2010. (Cheeker)