La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Lukkyn

Nechápu jak jsme mohli zaspat a nechat si utéct českou distribuci. Kdejakou americkou sračku pošleme do kin a po takovýhlech povedených kouscích se musíme pídit!!!To že je to velká škoda dokazuje počet hodnotitelů a jeho vysoký rating. Ono se není čemu divit!!!Originální příběh nahraně balancující mezi thrillerem a hororem s gradujícím napětím včetně otevřeného finále!!Je to opravdu skvělé, jak ze sebe pro mě neznámý herci žďímou maximum. Výsledkem je povedený thriller , kterých je dnes zatraceně málo!!!! ()

Unrealik

Film ukazuje, že i člověk, který působí jako opilec, jenž se zrovna rve před bistrem (nebo co to bylo), nemá problém se dostat domů k servírce, u které dělal tak maximálně pár objednávek za daný večer (ani neznali svá jména). Když si chce hrdinka vyčistit zuby, sáhne po prvním kartáčku, který vidí - aniž by pátrala po jeho původu. Dále překvapí, že se k identifikaci nepoužívají otisky zubů/DNA. Možnost regulace teploty fungovala jen jednou, nebo proč ji pak už nepoužívala? A poslední věc, která mi vadila, tak to byl příliš otevřený konec. Co se týká námětu, tak ten byl ovšem fajn. Zatím za pěkné tři hvězdičky. A budu doufat, že vznikne případně i druhý díl/přepracování. ()

slamic5

Hodně dobrý filmík, chudák chlápek si párkrát zaflirtuje a nakonec dopadne uplně špatně jen proto, že narazil na dvě uplně tupé ženské, co jedna má jedničky a druhá snad ani to ne. ()

KatnissEver

Po vlažném začátku (kdy jde spíš o romanci s kapkou tajemna), film nabere grády a jede až do konce. Docela jsem si hryzala nehty, což se mi nestává ;). Rozhodně doporučuji! ()

rezor

Na pomezí 4 a 5* hvězdiček se pohybuje tento film se širším žánrovým spektrem. V první polovině filmu se jeví nastíněná dějová linka jako klasická romanťárna ve stylu upířích deníků. Naštěstí ve druhé polovině filmu scénáristé odmění diváky velice nečekaným spádem, který místy připomíná psychologické drama. Budiž k dobru filmu to, že se španělští scénaristé toho vůbec nebojí a dovolí si do filmu vložit to, co by už Hollywoodská produkce dávno označila R ratingem. To se podobným způsobem kladně projeví i u množství přidaného dramatu ke konci filmu, který by již oka běžného filmového diváka přivedlo na pokraj duševního zhroucení. Celkově si tedy film zaslouží pochválit za velice dobře zvládnutý scénář doplňený velmi kvalitním zvukovým podtextem, který podtrhuje ony kritické momenty filmu. Neokoukané tváře hlavních postav přidávají k tomuto veledílu již pomyslnou třešničku na dortu. A tak se může divácká obec těšit na velice vydařený thriller z, pro nás, ne příliš známých vod. Uvidíme, jestli si časem, až se film uleží nerozmyslím tu 5* ()

uprchlice

La Cara Oculta je vyjímečný film s neuvěřitelnou schopností zabavit diváka na celou stopáž, tedy 90 minut. Je to mistrovské dílo španělského režiséra, který rozhodně věděl, jak naložit s časem, který strávil s tímto filmem. Vydařilo se! Španělská tvorba není příliš populární v hororové branži, ale dalo by se říci, že La Cara Oculta vlastně není horror. Je to spíše směs několika žánrů dohromady. Nejprve si divák myslí, že se jedná o duchařinu, ale postupně se z filmu vyklube trochu kriminální zápletka smíchaná s trochou erotiky, zakončující spíše psychologické drama. Příběh sám o sobě je zajímavý. Začíná vlastně prostředkem děje a zhruba v půlce filmu se děj přesouvá na začátek a divákovi je vše vysvětleno. Po asi půl hodině, kdy byl film přesunut na začátek se vracíme k prostřední a zároveň první pasáži a děj pokračuje. Je to jiný druh filmu, ale i přesto je to něco originálního, co divák jen tak neuvidí. Krve nebylo potřeba, protože děj byl tak neuvěřitelný a tak propracovaný, že krev by mu akorát "pošpinila reputaci". Nádherný, dojemný a šokující příběh La Cara Oculta z kterého divák bude žasnout dlouho! ()

Deeena

K filmu jsme se nejdříve velmi dlouho nemohli "dokopat" kvůli španělštině, která nám ve filmech doslova vadí, ale byla to opravdu jediná malá chyba tohoto Díla s velkým D. Z děje nemohu prozradit ani čárku, ale to napětí, očekávání nejhoršího, emotičnost, zoufalost hlavních hrdinů a dechberoucí konec z filmu dělají něco, co prostě stojí za to vidět. Ač jsme film viděli už před více jak rokem, stále si některé scény do detailu vybavuji a nad některými okamžiky děje dodnes přemýšlím. Jediné, co bych vytkla je předvídatelnost některých počinů hlavních postav a vlastně i předvídatelnost úplného vyústění. Dokud nevíte o co jde, koukáte na to s otevřenými ústy, poté ale už tušíte, co přijde... ()

athena07

Fincherova Gone Girl byla perfektní, ale u tohoto filmu jsem se několikrát přistihla s otevřenou pusou. Herecký koncert dvou žen, Adrian je tady jen do počtu. Po skončení musím pořád myslet na to, jaké byly motivy všech zúčastněných, a zda to tak opravdu dopadlo. ()

xawexi

Po slabším začátku, který jsem se snažil přetrpět jak to šlo, můžu říct, že se jednalo o skvělý film. Hodně scén se dalo odhadnout, jak dopadnou; nicméně celkový dojem byl velmi pozitivní. Jen škoda, že již zmíněný začátek filmu zachraňovaly vyzáblé modelky.. ()

TinaMar

Pokud se chystáte na tenhle film tak nekoukejte na trailer! vyzradí vám to podstatný. Jinak to bylo slušný, skličující atmosféra, výborný herci. Konec dost usekli, ale asi to byl účel. ()

TeddyCarlos

Neskutečný film. Ze začátku jsem byl mírně skeptický. Film se táhl jako smrad asi tak hodinu, že jsem měl sto chutí ho vypnout. Naštěstí jsem tak neučinil a byl jsem příjemně překvapen. Druhá polovina filmu je fenomenální. S napětím sem sledoval obrazovku, jako nikdy předtím. Hudba skvělá, skvěle zahráno a námět vskutku jedinečný. Jen se prosím vás nekoukejte na trailer před shlédnutím filmu, jinak si film neužijete tak jak by jste měli, neboť to co má být až do půlky filmu odhaleno, vy víte už předem. ()

Naby

Hustej nápad. Výborné zpracování, originální námět. Herci odehráli taky slušné výkony. Napětí až do konce, že by se dalo někdy i krájet. Za parádní výsledek parádní známka! 5* ()

Kivis

Mám pocit, že filmů s podobnou zápletkou musely být natočené už desítky. Ale vlastně jsem žádný film s takovou zápletkou ještě neviděl. Bavil mě od začátku do konce, a přestože v některých chvílích bylo jednání postav nelogické a zároveň v rámci žánru očekávatelné, byla to zábavná a poutavá podívaná prakticky po celou dobu stopáže. Jo a jsem moc rád, že jsem si o filmu naprosto nic nezjišťoval. Trailery (i některé verze názvu) jsou neuvěřitelně spoilerovité. ()

Pokri

Pomerne originálny film, ktorý vie pracovať s atmosférou a napätie sa v ňom od istého momentu parádne stupňuje. ()

datel13

Hezky nam ten film zase jednou ukazuje, jake zeny jsou. Nastesti se v tomto snimku neboji svlekat, coz je spanelskym hereckam obecne spolecne. Clara Lago je ovsem velmi pritazliva i jako oblecena.. Tolik muj sexisticky komentar k zenske slozce filmu; snimek samotny zrejme zapada do zanru mysteriozniho thrilleru, na nejz nejsem odbornik. Pochopil jsem jen, ze v pro-me-dobre-znamem hispanskem prostredi slovo "thriller" neznamena, ze si to Mel Gibson a random cernossky partak rozdaji na kvery s nejakym bad guyem, co hrozi vyhodit do povetri cele mesto - ale spis komorni tragedii nekolika malo lidi (viz vcera shlednuty Contratiempo). S jednim hlavnim motivem, co "dela" celou zapletku. Soucasne spanelske hvezdicky Quim Gutierrez v roli ponekud zleho trubce a hezka holka od vedle Clara Lago dodavaji kvalitu, stejne jako sladka/zakerna Kolumbijka. Dobre klisoviti byli i latino policajti, hlavne ten s knirem a zpivanym prizvukem. Pres 80 % na CSFD je obrovsky nadhodnoceno, neni to muj salek kafe, ale lepsi tri * tady uplne postaci. ()

Feacher

Poměrně zajímavý a dobře sestříhaný film, který však důrazně doporučuji zhlédnout bez traileru a různých recenzí - prostě do něj skočte a věřte, že to bude dobré... já jsem, stejně jako jiní pointu znal předem, takže z toho určitě nemám takový zážitek, jaký bych mít měl, ale i tak hodně dobrý film s velmi dobře vymyšlenými pasážemi. 5*! ()

Holly_Molly

Dobrej thriller, zajímavej nápad, scénář i dobrej dramatickej zvrat cca v půlce filmu, celých 90 minut zabíjenej vědomím, že by všechny na plátně dokázal inteligenčně ojebat Adrianův Ovčák...až tak moc tupý a nesympatický všechny postavy v tomhle filmu jsou a upřímně si zaslouží svůj osud a ještě mnohem víc! :-) ()

Vena69

Tento film bohužel patří do kategorie ,,skvělý námět a pak už nic". No dobře, klasická hudba doprovázející napínavé scény, to je další skvělý nápad. Ale to už je bohužel opravdu všechno, film není příliš strašidelný, hlavní hrdina je NPC, který jenom chodí ze scény do scény a děj se odvíjí bez něj, konec taky není nijak napínavý. Scénáristé se navíc báli zajít do extrémů, takže ke konci když je jasné, co se vlastně stalo, už film opravdu mele z posledního. Nahé scény bývají v hororech obvyklé, ale tohle je první film, kdy mi přišly až zbytečně nucené. Není to určitě špatný film, ale potřeboval, aby na něm někdo pořádně zamakal a to tady chybí, což je fakt škoda, protože zápletka, ačkoliv trochu pitomá, má opravdu slušný potenciál. 45 % ()