La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Swamiji

Myšlenka zajímavá, ale vystačila by na nějaký absolventský kraťas - nebo by musela být zpracovaná jinak. Zajímavé je ale jednání postav - ve výsledku z toho jako nesympatičtí, křiví a zlí lidé vycházejí všechny tři hlavní postavy. Ale jinak docela prvoplánová věc s řadou zkratek a berliček - nebýt superpsa Hanse, to by film asi vůbec nedospěl do finále. Po shlédnutí jsem byl rozčarován. Aspoň jedna hvězda patří koupelnovým scénám! ()

ohlala07

tak na tento film som sa veru velmi tesil a musim povedat.....ze VOBEC nezklamal. uzasne napatie, skvely pribeh, skvely napad. odporucam vsetkym, ktorí majú radi napatu atmosferu. ()

klobasa

Španělé jako skoro vždy nezklamali.Důkaz,že i s minimem herců,krve a střídmým rozpočtem se dá udělat řádnej napínák.Napínavé od začátku do konce.Jen mi zážitek z filmu třošku zkazil závěr.Obvykle na tom nějak nelpím, ale ja bych chtěl vědět,jak to celé dopadlo.Menší dovětek by neškodil.(Vrátli se?? :-)) Slušnejch 70%. ()

Pattrick

Ale tohle se mi líbilo, skvěle natočené s dost nepříjemnými místy a originálním dějem, který do poslední chvíle napíná. Španělé opravdu umí. ()

RISOvonVODKA

Zo začiatku Rosamunde Pilcherová a ľúbostný trojuholník, po päťdesiatich minútach šialená "podíváná", ktorá vo mne oživila fóbie o akých som ani netušil, že mám... Perfektne zrežírované, úchvatné a desivé. Nečakajte horor, ale solídne natočený thriller, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. Po dlhej dobe a prvý krát v tomto mesiaci som zhliadol film, ktorý nebol len stratou času. Skvelé! ()

in flames

Pre mňa síce určite nejde o horor, ale každopádne zaujímavý film s naozaj prekvapivým zvratom a ešte haluznejším záverom. Ozaj sa oplatí prežiť úvodnú lovestory a ak to príde už len sa tešiť ....kamera je krásna, hudba podmanivá a príbeh nie taký koplikovaný, aby sa nedal považovať na oddychový ...španielčina pôsobila vhodne a dialogy realiticky, čím viac takýchto filmov.....ach tá láska..... ()

Traktorista

No, jako horor bych to rozhodně neviděl, ale zajímavé pokoukání to je. První polovina filmu človíka zasvětí do děje a pak už se to celkem slušně rozjíždí. Originálně natočenej filmek o tom, že ženský jsou pořádný svině a né že né. Hudební doprovod je super, kamera se mi taky moc líbila.Trochu na zamyšlení, ale lehce stravitelný. A ten konec, ten je prostě parádní. ()

baronGrga

První desítky minut La cara oculta mě dokázaly dokonale zmást co do očekávání dalšího směřování děje, takže následujícím bravurním zvratem se mi Španělé (ostatně jako už mnohokrát) naprosto strefili do gusta. Andrés Baiz vytvořil dějově nesmírně poutavý hororově laděný thriller, který má nadto náboj, šmrnc, nápad.. La cara oculta zaslouží krásných 90%. ()

ciapok

silny film; zas ma o cosi viac oddialil od americkych filmov. vlastne jednoducha myslienka, no krasne spracovanie, fajn obsadenie, napatie... ten koniec ma hrozne sklamal, vzal späť velký kus filmu ()

klingacik_BA

Naozaj dobrý španielsky triller. Práve označenie triller sa tomuto filmu hodí ako vyšité... na horor to nebolo dosť strašidelné, ale nápad,napätie, a samozrejme nečakaný koniec nesmeli chýbať. Trailer k filmu som si pozrel až po samotnom filme, a to isté odporúčam aj vám keďže k zápletke z filmu sa dostanete až v jeho polovici a z traileru by ste čo to mohli tušiť. Moje hodnotenie k dramatickým filmom sa nezakladá na počte obetí, vrahov, strielačiek či preliatej krvi... triller ma baví vtedy keď má dobrý nápad, spracovanie ktoré diváka drží v napätí až do konca, a keď si už myslí že vie ako sa to skončí, všetko sa v posledných minútach filmu obráti o 180stupňov. Práve tak by som charakterizoval La Cara Oculta. ()

tommco

O horore nemôže byť ani reč, o thrilleri podľa mňa tiež nie. Dobrú a nápaditú pointu, ktorá je jediným kladom filmu, prezrádza trailer aj slovenský názov. Film postráda napätie, akciu, aj humor. Vedieť toto vopred, vyprdnem sa na to. Ako obyčajný film to však pozeratelné je. 45% ()

50andy

Musím uznať, že španielske horory pre mňa patria medzi tie najlepšie čo sa týka atmosféry. Začalo to Rec-om, ktorý bol na spôsob Blair Witch až to prešlo k Sirotčincu, ktorý je pre mňa najlepší horor vôbec. Teraz je tu ďalší horor s názvom La Cara oculta (už zo samotného názvu to cítiť), ktorý má veľmi podmanivú atmosféru (ikeď to kazí trochu romantika v prvej polhodine) a je podfarbený skvelou hudbou. Neviem skade Španieli chodia na nápady pre horory, ale je to len dobre. Dokážu vymyslieť príbeh, ktorý vás vtiahne a nenechá vám vydychnuť až do prekvapivého konca. Trailer som nevidel, pretože mi to nebolo odporúčané (prezrádza až príliš veľa, preto ho ani ja neodporúčam vidieť). Zosumarizované, La Cara oculta je výnimočný počin, ktorému treba dať šancu a nebudete sklamaní. Hodnotenie: 8/10 ()

hujerita

Tak bolo to fajné, síce som dlho čakal, hľadal duchov, ale potom? Fakt dosť dobréééé. Otvoriť či neotvoriť toť otázka.Menej červenej knihovničky a viac trocha histórie úkrytu tak to je absolútna bomba, ale aj tak som sa bavil skvelo. Vrelo odporúčam. ()

klaba

Aneb jak na horor bez hororu. Jen červené knihovně by slušela kratší stopáž, již by naopak neškodilo přidat v druhé půlce. Perfektní nápad, ještě lepší zpracování. 9/10. ()

Strapuch90

Čekala jsem klasickou duchařinu, dostalo se mi ale mnohem víc. Skvěle vystavěný příběh, brilantní atmosféra, hrstka herců a možná právě i ta absence krvavých scén a poletujících duchů udělaly z filmu působivý počin, který lehce balancuje na hraně reálnosti. A ačkoliv se závěrečné rozuzlení mohlo zdát lehce předvídatelné - co si budem namlouvat - k filmu prostě sedlo jak prdel na hrnec. ()

-krusty-

EHF: LA CARA OCULTA je povedené komorní drama o pár hercích....z nichž pouze jeden muž a dvě ženy hrají cca 90% celého snímku. Film není o mrtvolách, vraždění nebo poselství z druhé strany. Při trošce představivosti (a také štěstí....nebo smůle - jak se to vezme) se něco podobného může přihodit snadno i komukoliv z nás....jasně, musíte být známý dirigent, bydlet v obrovské vile po nacistech a mít žárlivou/é přítelkyni. Rozjezd celého filmu je pozvolný, přesto myslím, že nezbytný. Napětí roste postupně a spoustu toho vysvětluje dlouhý flashback zhruba v polovině. Se zacvaknutím dveří si potom člověk uvědomí tu bezmoc. Jó, Němci prostě neodfláknou nic...i když je pravda, že úplně se vším nepočítali :-) Takže pokud nepohrdnete napětím, soft erotikou, tajnými skrýšemi a survival-nádechem...je LA CARA OCULTA pro Vás. Ale přecejenom: nejděsivější na celém filmu je ženská logika, ženská nátura a ženská krutost...kdyby se jednalo o příběh slavné dirigentky a jejího ex a současného milence, podobný film by se točit jistě nemohl. Protože chlapi si pomáhají...:-) ()

kollera

Veľmi kvalitný španielsko/kolumbijský film, nakoniec v posledných rokoch zo Španielska prichádzajú kúsky ktoré si naozaj zaslúžia pozornosť. Originálny scenár, perfektná atmosféra a samozrejme veľmi efektná réžia a hudobný doprovod. Váhal som či film označiť ako čistý thriller, ale podľa mňa spĺňa aj určité požiadavky hororu hlavne napätie a atmosféru. V konečnom dôsledku je ale jedno v akej škatuľke sa ocitne pretože Cara oculta prináša skvelý zážitok pre každého filmového fandu ktorý rád hľadá originálne filmy a nenechá sa dennodenne kŕmiť prízemnými hlavne holywodskymi sprostosťami. Charakteristikami tohto filmu sú citlivý až unikátne vyskladaný príbeh a veľmi zaujímavé je sledovať bravúrne zvládnuté herectvo hlavných postáv v celej retrospektíve. Emócie v niektorých pasážach sú priam zdrvujúce a osobne som na tomto kúsku nenašiel žiadnu chybu. Moje hodnotenie jednoznačne 100%. Pri druhom zhliadnutí som si vychutnával každú minútu! ()

Evziiik

Dobrý nápad! Jak jinak ohodnotit tento vcelku slušný snímek bez velkého děje či příběhu. Prostě jen vzít jeden dobrý nápad, trošku si s ním pohrát a vznikne docela zajímavá hodina a půl. Něco se dá předvídat, něco naopak ne, ale dohromady se na to dá dívat a nenudit se. Čtyři hvězdy za to, že mě film opravdu překvapil. Bohužel jsem čekala trošku víc hororu. ()

Montmorency

Tedy těch 80% mi opravdu vyrazilo dech - nééé, že by to nebylo originální téma hrát si na schovku v náci bunkru, ale jinak to byla spíše Rosamunde Pilcher, neb mladý dirigent nevěděl, kterou plochou krasavicic ojet dřív... ()