A Fantastic Fear of Everything

Jack (Simon Pegg) je spisovateľ pre deti, ktorý prežíva osobnú krízu. Chce napísať kriminálny román o viktoriánskych vraždách, a tak sa oddáva podrobnému štúdiu vrahov tej doby. Lenže postavy, ktoré vytvára, ho začínajú prenasledovať od momentu, ako sa večer uloží do postele. Už tri týždne čelí iracionálnemu strachu, že ho niekto zabije. Nikomu neotvára dvere, zriedkavo odpovedá na telefóny a po byte chodí neustále s kuchynským nožom. Všetko sa zmení vo chvíli, keď mu jeho agentka Clair (Clare Higgins) dohodne schôdzku so záhadným hollywoodskym producentom, na ktorú ale nemá nič čistého na oblečenie. Minúty bežia a jeho paranoidná myseľ pracuje na plné obrátky. Jack musí vyjsť na ulicu medzi ľudí do práčovne a po prvýkrát čeliť svojej nočnej more - práčkam. (sochoking)

V.Silver

První půlka filmu mě celkem nudila - bylo tam pár zajímavých momentů, ale nic, co by mě donutilo se zaujetím sledovat dění na obrazovce, nedej Bože se hlasitě zasmát. Pak to začalo být trochu vtipný a nabralo to zajímavější otáčky, největším (veselým) překvapením pro mě byl rapující Pegg. Ale nepředbíhejme a neprozrazujme, co se stane :) Holt jednou se Simonovi film povede, jednou ne, no a jednou za čas natočí něco jako A Fantastic Fear of Everything. 65% ()

Firebug

A Fantastic Fear of Everything je zvláštní film, jehož žánrová kategorie je velmi těžce definovatelná. Určitě bych film nedoporučil těm, který chtějí strávit večer s nějakou komedií, ani ortodoxním fanouškům hororů, ale právě k syntéze těchto dvou žánrů má snímek nejblíže (a klidně si k tomu přihoďte i psychologické drama). Místy dokáže být znepokojivě děsivý a vzápětí propukáte v záchvaty smíchu (návštěva prádelny je vážně famózní!). Skvěle se pracuje s divákem a jeho emocemi, rozpoložením a očekáváním, takže se zážitek z filmu dvou různých lidí může zásadně lišit. Mě to celkem sedlo, ale určitě to chci vidět ještě jednou a věřím, že si to vychutnám ještě víc. Napoprvé sice trochu horší, ale stále ještě 4*. Pegg je dokonalý! ()

Tjaden

Podivný a navíc také chvílemi dost nudný film. Britské komedie mám v oblibě, ale u téhle jsem se jen párkrát chabě ušklíbl. Je možné, že se autoři snažili sdělit nějakou hlubší myšlenku, ale já jsem ji nerozpoznal. Sám Simon Pegg výsledný dojem bohužel zachránit nedokáže. ()

noby

Výmluvný příklad, jak pečlivě vystavěné základy podpoří vrchol. V prvních chvílích filmu jsem byl v rozpacích - i přes několik zajímavých momentů se film téměř nikam neubíral. Postupně se ale film rozjíždí trochu nečekaným, ale o to pozoruhodnějším směrem (a že pozoruhodný je už předtím). Nakonec jsem dostal ztřeštěnou i uhlazenou komedii s podkresem málem až sociálního dramatu. Při první famózní scéně jsem si říkal, že za ni ten film stál. Při poslední už si nepamatuju všechny předchozí. Ne často se film dostane z nějakých dvou až tří hvězd na pět (no, o malinko přes čtyři až pět). ()

kery-

Simon Pegg se sice snaží a ukazuje že hrát umí, ale mě to absolutně nebavilo.U závěrečných titulků jsem brečel radostí, že to konečně skončilo.. ()

ThomasCrown

A Fantastic fear of Everything nie je záležitosť pre každého. Žiadna prvoplánová komédia postavená na štandardných vtípkoch, ale skvele naplánovaný príbeh s prvkami Freuda, Junga, odkazmi na hororové klasiky žánru, Psycho z opačnej strany sprchy, vicious eye Edgara Allana Poea, zobrazujúca zároveň strach a paranoju, ktorú všetci pociťujeme alebo sme aspoň pociťovali, keď sme ako malí skákali do postele priamo z kúpeľne. Presný timing vtipov, ktorý utiahne iba Simon Pegg, dokonalá hororová atmosféra prvej polovice a Final Countdown, to je nástup masového vraha, ktorý v dejinách nemá obdobu. Briti kraľujú komediálnemu žánru. ()

buzzwoody

Tohle byl zvláštní film, Pegg pořád pobíhá po bytě a je ze všeho posranej. Konec byl příšernej, ve stylu Texaského masakru motorovou pilou, kdy jsem dostal pocit úzkosti a horlivě jsem čekal na konec. Příběh byl o hovnu, vedlejší postavy naprosto o ničem, jen pár scén vtipných a je fakt, že dostkrát jsem se lekl. Ale znova už se na to nikdy nepodívám, to teda ani náhodou. ()

Disease

Pěkné po výtvarné stránce. A právě díky ní mi to přišlo jako takový neslaný-nemastný pokus natočit "něco jako od Wese Andersona". ()

bobstock

Psycho z veřejné prádelny? Do čeho se dají vhodit prachy? Moc mě neoslovilo ani nepobavilo, možná jen ukázalo, že na tom nejsem ještě tak špatně, co ale není, může být. :) 50% ()

doctor20

Doteraz neviem, o čom bol tento pokus o komédiu, doteraz neviem, kedy som sa mal baviť, doteraz neviem, čo tým chcel autor povedať. Jedna hviezdička za príbeh o ježkovi. Inak nuda, jedna z najtrápnejších filmových komédií, ktoré som v poslednom čase videl. ()

toi-toi

Príliš šialený film, na to aby mohol byť dobrý. Do scény s policajtami útrpná nuda, ktorá sa však famózne rozbehne a darovala tak filmu a Peggovi o jednu hviezdu navyše. ()

Meteorista

Britové umí, jako nikdo jiný! Stylově ujetý a podivnostma překypující počin s vynikajícím Peggem. Naprosto nepředvídatelnej děj odvyprávěnej s jistou opatrností (to aby se někteří nezačli podivovat, že je to až moc ulítlý). Avšak i přesto působí děj tak nádherně roztomile (to ta loutková část), hororově, příjemně a chaoticky že je až s podivem, že se tyto části dokáží tolerovat navzájem. Inu směsku všeho najednou dokáží ukočírovat a takto fantasticky podat jen Britové. ()

johnywalker

Já se prostě nudil... Nemůžu si pomoct. Říkal jsem si: "Simon Pegg???!!! To bude super!" No.... A nebylo. Už nějakou dobu jsem měl na tenhle film zálusk a nakonec mě dost zklamal. Děj má hloubku, pointu, zvraty, všecko. Ale je to nuda... 5/10 ()

Kingjiri

První polovina je pořádnou fantasmagorií a výletem do mysli paranoika, kterej courá ve slipech po bytě a všude čeká nějakýho bubáka. Ne, že by tahle část neměla svoje kouzlo (po technický stránce zajímavá filmařina), ale časem už pomalym tempem vyprávění nudila. Když Jack konečně vyšel na ulici, děj se trochu zlomil a začal nabírat na otáčkách i zábavnosti. Přesto však nejde o žádnou výkladní skříň anglickýho humoru nebo zábavy všeobecně a snímek vděčí za udržení divákovi pozornosti Simonu Peggovi, kterej dokáže v komediální poloze zahrát uplně všechno, tři slabší hvězdy. ()

PEZ

Je to originalne, kedze prevazna cast filmu sa odohrava v....pracovni. Simon Pegg robi co sa da, dokonca aj par vydarenych vtipkov sa najde (napr. hiphopove vsuvky). Lez vsetko je to marne, ked pointa je trivialna a vsetko ostatne je nezazivne. Rad by som hodnotil pozitivnejsie, ale znacne som sa nudil a navyse stale som si uvedomoval, ze je to len film. Velmi by pomohlo, keby to bol 20-minutovy kratas. 5/10 ()

RajAthen

Aby bylo jasno, Simona Pegga mám skutečně rád, stejně jako černější odstín komedie, ovšem zde se mi naskytlo příležitostí k culení, natož pak úsměvu pramálo. Asi mám s touto podobný problém jako s Four Lions. Pokud příliš "polidštíte" hlavní protagonisty a diváci s nimi soucítí, nějak mi nejde se smát. Nehledě na to, že většina vtipu spočívá v tom, že Simonova postava chodí ve spoďárách (a má s nimi řadu kreací) a bojí se skutečně všeho... Ježkovská pohádka byla alespoň příjemnou WTF komponentou v tomto nevšedním koktejlu. Jedna z mála komedií, po které jsem se cítil tak nějak hůře než před ní (a to nemám žádné dětské hrůzy spojené s pračkami)... ()

Lorge

Stejně jako Hyperdrive stojí a padá na Nicku Frostovi, tak tohle zase závisí na Simonu Peggovi... A v obou případech to funguje skvěle :-) ()

markyzgero

simon pegg šlápl vedle. do vosího hovínka...bylo to tématem, nebo celkovou vyprázdněností peggovského charakteru? nebo obé? ()

mark9th

Nie je to film, ktory vam kedykolvek spravi naladu, skor si vy musite spravit naladu na neho. No a ja som ju nastastie mal. Nakolko mam rad Pegga a mozno len on jediny sa presne hodi do tejto role paranoidneho strachopuda, tak mi to prislo velmi sympaticke. Specificky humor, ktory mam tak rad vyustil do pekne prevedeneho zaveru a ja som happy :) By the way, ta hudba bola skvela. 80 % ()