Suite française

Suite française

(Francie)

Drama / Romantický / Válečný

Velká Británie / Francie / Kanada, 2014, 107 min

„MŮJ OTEC ŘÍKÁVAL: POKUD CHCEŠ VIDĚT PRAVOU TVÁŘ LIDÍ, ZAČNEŠ VÁLKU“… /// V roce 1940 se Francie stává okupovanou krajinou. Do venkovskýho městečka Bussy přijížděj Němci a vezou sebou všechny strasti, který okupace přináší. Lidi začínaj ukazovat svoji pravou tvář, ale film dlouho míjí válečný úklady, protože je třeba se k sobě chovat slušně. No a slušnost se dá i v lásku proměnit… Taková červená knihovna. Z války jen uniformy a hlavní jsou vztahy. ON hraje na klavír, ONA taky, takže brzy dojde na prvního francouzáka (hovno popravu. Holky ví, jak to myslím!). A když už bych málem zapomněl, že je ta válka, nastanou situace, který tu červenou knihovnu přebijou. Naštěstí. Takže, co já vím…, třeba na rozdíl od Adaline půjdou zrovna tady holky vejš. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmenný nedokončený román, který napsala Irena Nemirovská, neznám. 2.) Mám pochopení pro chtíč. 3.) Thx za titule „Sarinka.luc“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(12.7.2015)

Rozpočet €15miliónovTržby Celosvetovo $9,337,930▐ pútavo natočený film, aj keď ide skôr o taký komornejšie poňatí príbeh, kde slušne zahrajú herci, troška tam chýba nejaký silnejší moment, ktorý bo to niekam viac posunul /60%/(7.1.2016)

• Lacike

V poslednej dobe som videl 3 filmy s Matthiasom Schoenaertsom. Je to neskutocne charizmaticky a nadany herec. Vybera si filmy, ktore maju potencial, ale vysledok za vela nestoji. To je aj pripad tohto filmu. Mohol to byt napinavy pribeh o zakazanej laske medzi Nemcom a Francuzskou pocas druhej svetove, ale vysledok nie je prilis napinavy, romanticky, dramaticky, proste nijaky. Okrem castingu, ktory aj tak nic nepredvedie je na nom zaujimava uz len technicka stranka, ktora je na urovni a to je tak vsetko. Ale mozno nejakym tym nenarocnym romantickym dusiam sa to bude pacit. 4/10.(30.9.2015)

• DwayneJohson

Už vím, jak chutná filmové hovno z nutrie. Díky moc, Petře Pane, sám bych to líp nenapsal, až na to hodnocení, teda. Holt nikdo není dokonalý, jen Dwejn;-)(13.10.2015)

• jhrasko

Slušná "báchorka", na ktorej prekvapuje jediné a to fakt, že jej chýba US production nálepka. Vynikajúci cast, ktorý ale proste hrá niečo, čomu je ťažké uveriť. A nehanebné pripodobnenie Matthiasa (šialeným účesom) k...až sa mi to nechce napísať, V.Putinovi. Hodne silné bléééé.(25.9.2015)