Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

klima777

Další téměř potracená adaptace... Škoda. Velká škoda a pachuť nechtěného výsměchu kvalitní předloze. Leč Radcliffe hraje slušně, tudíž aspoň 1,5*. ()

vyfuk

Teoreticky ani nevím co si o filmu myslet. Je to věc, která je teoreticky už rok stará, s tím, že se i do amerických kin dostala teprve nedávno. Tak či onak to byl jistý "hit", ale já se mu snažil vyhnout už kvůli tomu, že by to měl být horor. On to nakonec ani nebyl horor. Spíš to mělo pár děsivých chvilek. Výjimečně jsem si úžíval onu flashbackovou část, která ve filmu zalátala pár děr. Spíše je to zvláštní tím, že se furt soustředí na realitu a poté se film přehoupne do úplného nadpřirozena a celé se to vyvíjí úplně jinak. Ale mělo to detektivní duch. A především jsem rád, že se Daniel stále věnuje herectví, i když si své role pečlivě vybírá. Nicméně tahle volba byla zajímavá. Taky jsem ocenil prostory Seattlu a hudební podtext, který byl zpracován na jedničku. Příběh crčí originalitou, což mu ale někdy samo šlape na paty a dělá ho to malinko horším. Avšak, to nemění nic na to, že jsem se skvěle nebavil a že to byl opravdu skvělý zážitek. Jen mě mrzí, že někdy je to opravdu freakout, ale to nic nemění na tom, že film je vskutku úžasný. ()

Zagi20

Harry Potter válí. Po vystudování Bradavické školy čar a kouzel se z něj stal podivín, který sbalil nejhezčí holku ve městě a teď spolu vesele bydlí v malinkém domečku na stromě hluboko v lese. Teda bydleli, až do doby, než ji někdo zabil. Všichni místní občané z toho vinní našeho hrdinu, a tak se stane, že Harrymu trochu hrábne, narostou mu rohy a vydává se na cestu za bolestivou pravdou a krutou pomstou ... Předlohu sem nečetl (nečekaně) ale nějak se nemůžu zbavit pocitu nevyužitého potenciálu. Horns ovšem jako eRkový thriller rozhodně neselhává. Bavila mě ta zvrácenost, konstantní napětí a zvraty. Bavila mě Juno Temple, kterou sem do teď z nějakého důvodu moc nemusel. Bavil mě Radcliffe, který čím dál víc dokazuje, že na to má a k herectví nepotřebuje kouzelnou hůlku. Prostě mě to bavilo, co víc říct. 82% ()

blackJag

Lituji, že jsem nesáhl spíše po knize. Námět se mi líbil, prostředí bylo super, ale veškeré další aspekty filmu jsou maximálně průměrné. Radcliffe je herec na baterky, jeho výkon je jak vytržený z kontextu a redukující (předpokládám) scénář tomu "zdatně" sekunduje - zjevná neinvenční nádeničina. 50% ()

Ravi

Pěkné překvapení! Radcliffe ukazuje, že umí výborně hrát. Detektivní příběh říznutý biblickým motivem s prvky fantasy se pomalu ale jistě nořil do kabátu z thrilleru a musím říct, že to všechno perfektně pasovalo. Tento film by neměl zůstat mimo Vaši pozornost. Výborný nápad, který se podařilo převést na plátno. Myslel jsem, že každou chvilku to skončí průšvihem, ale až do finále měl snímek hlavu hrdě vzhůru a finále, řekl bych, více než signifikantní. Koukněte na trailer a pokud se Vám to nějak nezdá, koukněte na to, překvapí Vás to. 85% = 4/5 ()

Rootlover

Daniel Radcliffe získal super schopnost vyvolávat u některých postav flashbacky a mluvit s hady(hehe). Sám občas taky nějaký má, ovšem na ejich zasazení do přítomnosti se musí počkat celý film, který je vyplněn dvěma hodinami zábavy. Natahování filmu dosáhne krajnosti, když se zopakuje první scéna podruhé(jo je tam největší vtípek z celýho filmu). Celkově je to dobrej kocovinovej film, ukterýho se nemusí přemýšlet ()

KASUGI

Námět originální, Harry Potter skvělý, ale film absolutně neví kudy kam. Chvilkama je to klasický horor, chvilkama drama, za což můžou hlavně nesmyslně dlouhé reprospektivy a dojde i na komedii (teplí policajti). Ve výsledku takové nedomrdlé. Škoda. ()

DeathTheKid

Mňamka! Film stejně úchylný jako já sám? No tak to žeru. Miniskatche, které táhnou celý snímek jsou fantastické a všehovšudy je to pěkně nakrúcené (musím splnit roční kvótu čobolských slov). Sice už slyšený soundtrack, ale pořád peckovní (Pixies, ti prostě nezklamou) a konec, leč ne dle mé představy avšak k zachování předlohy, je omluvitelný. Takže Ďáblova hlavní schopnost je existenční upřímnost? To se mi kurva líbí!!! ()

JančiBači

Knižná predloha od Joea Hilla bola výborná, Stephen King má vo svojom synovi jasného pokračovateľa. Bol som zvedavý ako dopadne taký výborný námet na filmovom plátne. Sledoval som informácie o filme už od začiatku jeho príprav. Potešila ma réžia francúzskeho mäsiara Alexandra Aju ktorého považujem za zručného režiséra. Čo ma nepotešilo bolo obsadenie Radcliffa. Aj keď sa akokoľvek snaží je vidieť že s úlohou bojuje a na túto postavu jednoducho nemá. Igg Perish v jeho podaní pôsobí skôr ako paródia k čomu mu dopomáhajú aj tie dve hovná čo má na hlave (rozumej rohy). Takže ak sa bude točiť Scary Movie 6, môžu použiť kľudne niektoré jeho zábery. Nielen Igg ale Lee Tourneau bol obsadený maximálne nevýrazným hercom. Za to Juno Temple ako Merrin bola výborná voľba. Celkovo filmu chýba temnota a vážnosť. Keď už aj nejaká scéna graduje, napríklad tá s Heather Graham, pokazí ju zle obsadený Radcliffe. Chápem že Hillovu krvilačnosť pravdepodobne vykastrovalo štúdio, pretože film je orientovaný hlavne na mládežníkov, čo je škoda. ()

Hollohlaway

Ke konci trochu moc melodramatické, ale jinak zajímavě mysteriózní s opravdu vtipnými momenty. Okamžiky, kdy hlavnímu hrdinovi všichni svěřují svá tajemství, byly opravdu zábavné. Zahrané také slušně, nasnímané ještě lépe. Já se bavil. ()

Styxos

Další z filmů, který se širokým obloukem vyhnul tuzemským kinům. Což je možná trochu škoda. Jasně, nejedná se o žádné veledílo, ale ta kombinace humoru a napínákových a lehce nechutných scén funguje dobře. Radcliffe to parádně táhne a další herci ho dobře doplňují a soundtrack je řádně chytlavý. ()

Trapper33

Dobré, místy pěkně ulítlé, ale celkově dost nevyužité. Potenciál to mělo a místy je film opravdu hravý a nápaditý, ale od půlky převažují spíš ty nápady, které jsou horší. Taky jsem za celý film nedokázal určit, co to vlastně sleduju, protože se jednoduše přecházelo od vážného dramatu do humorových až parodických scén a pak zase zpátky. Lehce mi vadila i stopáž, protože tím, že se film od půlky lehce táhnul a nudil, si myslím, že mohl mít klidně o 15 minut méně. ()

blackkocour

Harry Prosser a Ohnivá čaša je za hranicí toho, co dokáže polobuzničkové publikum ještě zakosnout, ale je to kurevsky vtipné.. jen kdyby se to nebralo natolik vážně, ale čistě jen ze sarkastického nádechu, bylo by to o rožek zábavnější, ale co jiného čekat od Danči, než kouřit čuráky a někdy si občas zaexperimentovat, aby dostal roličku která mu zaplatí dluh, který ještě dluží rodičům za živení a šacení. Doprdele, vidět ale paroháče Radcliffa, jak prohrává s čertem blackjacka, je esence kvality. Co se mi zase nejvíce líbilo, že jsme se ze začátku romantické slaďárny, alá Twilight, dostali až na fantasy mytologickou bojovku, alá Dogma.. #podzimnisklizen [2020] ()

jefff

Docela originální drama/horor natočený podle ne úplně hodnotné předlohy. V tomto ohledu se film povedl více jak knižní verze, které chybí emoce. Ty Rohy naštěstí mají a velmi dobře fungují s tou fantasy hororovou rovinou, která tu je spíš doplňková - žádného děsu, strašení se fakt nedočkáme. ()

KR4T4S

Ani nevím, jestli můžu říct, že nevyužitý potenciál. Nevím, jestli byl vhodně zvolen casting (Minghella, Temple, Anderson jeli tak napůl, moc se do rolí ani nehodili - to samé a možná i dvojnásob platí pro Radcliffa; chápu, proč i tu roli vzal, nálepku Pottera jsem nepociťoval, ale prostě nesedl). Celkově to působí dost televizně, postavy neživotně, bez chemie, emocí, bez hloubky čí jakékoliv osudovosti. Ani hororově to nepůsobí, prostě jen divně. Ve výsledku to vypadá, že si tvůrci nedali moc záležet, jeli na půl plynu, aby měli prostě hotovo. 40% ()

Lukoboss

Vlastně si nejsem jistej, jestli jsem se náhodou nedíval na nějakou ujetou komedii, protože to, co se v tomhle snímku děje, to jsem chvílema nepobíral. Je tam pár dobrých a zajímavých scén (drogovej koktejl), ale pak spousta WTF momentů. I přesto, že to divák musí brát s nadhledem, je to prostě mimo moje cokoliv (tady mě fakt nenapadá ani slovo). No a do toho je v hlavní roli D. Radliffe, kterýho jako vážně nemusím, takže o to hůř se mně na to dívalo. Ve výsledku to vidím na 1,5/5*. P.S.: Ne, knihu jsem nečetl. ()

Fisek

Kdyby se dnes v traileru na film přes obrazovku nemihlo alespoň pět ocenění, které film získal od internetových magazínů a kdo ví odkud ještě, tak to není dostatečně mainstream a takhle se totiž dnes trailery nedělají. Tak jsem se alespoň chtěl přesvědčit, jestli se opravdu jedná o Radcliffův nejlepší herecký výkon za jeho kariéru, jak tvrdí… (když už jsem tak dlouho otálel, kvůli plakátům, které mě odrazovaly). A můžu jen souhlasit. Dobře zvrácené drama, které během stopáže nasazuje vyšší a vyšší laťku, a ani jednou jsem si během filmu nevzpomněl na Harryho Pottera, což beru jako úspěch. A ta Juno Temple, ach… no jo, rozplývám se nad herečkami ve filmech, ale tak to se mnou prostě je. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Rozporuplné. Fantasy detektivní úvod do čtení (satanské?) bible. Příjemný spád, zajímavě vykonstruovaný příběh zabíjejí debilní dialogy a zvlášť, co se "upřímných částí" týče. Úchylné dialogy, které šokují v knize, nefungují ve filmu, kde působí lacině. Přestože jednotlivé postavy jsou prakticky dopředu nalinkované, dá se zde objevit jakýsi vývoj (advokát a otec), ale je to docela tristní. Ocenil bych příště bez CGI animací, dokreslení dobra-zla lze vytvořit i jinak. Snímek by mohl častěji užívat náznaků, než opakovat celé scény (kupř. začátek), ale to lze odpustit, jsem náročnější neprůměrný divák. Líbily se mi odkazy na Harryho Pottera / Hermionu ("je těžké mě zabít", "Bowie"...) ze kterých jde cítit, že Radcliffe jím už v podvědomí zůstane. ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)