Patnáctiletý Jay Moriarty zjistí, že legendární Mavericks, jedna z největších mořských vln na světě, skutečně existuje a nachází se jen kousek od jeho domova v Santa Cruz. Jeho snem je vlnu zdolat. Je ochotný tomu obětovat volný čas i školu. Po dlouhém přemlouvání přesvědčí místní legendu Rickyho Hestona, aby ho začal trénovat. Ten už po prvních hodinách výcviku pochopí, že v Jayovi je skrytý obrovský potenciál. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytváří neobyčejné přátelství. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks, musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu. Pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů… (TV Nova)

Bukk

Nesnáším tyhle inspirativní příběhy, kterým člověk prostě musí podlehnout (pokud má teda k tomu sklony jako občas já). Jak se mám jako potom cítit? Takový ten pocit --desperate-fucked up-amazed-I need a life-- zároveň, to se nezažívá zas tak často, a proto mi nevadí se jednou za čas do toho zase dostat. Vážně jsem ráda, že jsem měla čest tohle vidět. ()

M1k9

Skvělý film plný (jedné specifické) životní filozofie. Ani nevím proč, ale čekal jsem průšvih. Nakonec mám pocit, že to všechno je tak trochu dokonalé. Samozřejmě s příchutí Californie. Párkrát mi přišlo kyčovité vypořádávání se s emocemi postav, ale to není nic nového. Prostě nedokážu tak rychle přepínat radost a smutek. Závěr mohl být trochu zajímavější, ale stejně měl náboj. Především kvůli dokonalému pochopení stavu mysli všech postav. Téma mi prostě sedlo a zpracování rozhodně nic nepokazilo. Happy. 9/10 ()

Nolanofil

Za posledných 20. minút, za to sú tie 2*. Vtedy sú tam monumentálne vlny, pekné zábery a funguje napätie. A to predtým je neoriginálne klišé, zabalené v banalite a zbytočných patetických kecov, rodinných problémoch a nefungujúcich vzťahoch, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú. ()

barteca

Atraktivní téma- chyť si svou vlnu ! Mladistvé vášně však mohou být často sebezničující ! Doslovnost scénáře ubírá napětí. ()

goniss

Když pominu roztomilého zamilovaného klučíka a soustředím se čistě na děj, na Jayovu vytrvalost a odhodlání a sebepoznání a snažení a do toho filmové natolik uvěřující emoční okamžiky a nešťastné chvíle, podtrženo na základě skutečného příběhu, pominu někdejší scény které se komerčně snažily vrýt do divákového podvědomí a snažili se ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ celý emotivní okamžik jenom zdramatizovat, tak dávám celému filmu 5*, protože na takový film jsem dlouho nenarazila, možná důvodem odrážejících se stejných či podobných životních okamžiků, možná protože to není jenom připitomnělý vymyšlený příběh který má dojmout diváka, ale prostě příběh o příběhu ze života.. matlám pate přes deváte, protože uplnyulo zhruba hodinu a půl od chvile dky jsme ten film videla a stale se mi neusadily poskakující vzrušené a silné emoce které ve mě Chasing Mavericks zanechal.. Že hlavní důvod byl G.Butler, protože tohohle neskonale sexy chlápka žeru čím dál tím víc, se nakonec obrátil v celkové soustředění na celičkých 117 minut filmového díla, protože to vážně stálo za to ! mě to chytlo.. ()

KOZEL84

Další nehmzdolný amerlidský duch.To je jak dívat se na desetitisícíhopětistéhočtyrycátéhodruhého týpka co leze na Everest.Ale oceán hraje celkem dobře a Hanson by se snad do úplné sračky taky nepouštěl,takže na jedno podívání dobré.A pak vypluj. ()

Honza dAve

"To Jay!" Film podle skutečné události, tudíž trochu předvídatelný, trochu konverzační a nejspíše i patetický, ale stejně výborný. A nejen krásou Kalifornie a Tichého oceánu, ale právě tou poctou Jayi Moriartymu a potěchou každého byť jen začátečnického a (wind)-surfaře. ()

rusty09

Zajimavý drama, který vyvrcholí v poslední půl hodině. Škoda toho, že po 20 minutách filmu víte, o čem celej film bude a pokud sledujete filmy, tak asi i víte, jak to celý dopadne. Další věci jsou, že k tomu, abyste mohli sjet vlnu je potřeba fyzično, duchovno a psychično, což mi příjde přehnaný a zbytečný. ()

Pan_Dom

To je přesně ten tématický film, týkající se v tomto případě surfingu, o čem jsem nikdy neměl žádnou páru, a přesto mu dávám nejvyšší možné hodnocení. Není dějově tak rozmanitý jako Legendy z Dogtownu, ale i tak jsem se unášel na vlnách Mavericks a film mne prostě bavil. Konec filmu zamrazí - ačkoliv pocházíme z vody, tak se s ní nedá zahrávat... ()

inutihar

Mám rád surfing. Mám rád surfařské filmy. Jsem smířen s tím, že surfařské filmy (pokud se nejedná o dokumenty) jsou obvykle špatnou kompilací různých klišé. Ale toto bylo ještě horší než obvykle. Zachraňují to jen velké vlny na velkém plátně. Jinak jsem trpěl. To si Jay Moriarty nezasloužil... České kinotitulky dost tragedie. ()

Octane

Filmy podle skutečných událostí se mi vždycky líbily, a tenhle není vyjímkou. Příběh Jaye se ke mě donesl až prostřednictvím tohoto filmu, zpracování bylo super, fascinující záběry na obrovský vlny a hlavně jsem se nenudil. Film na mě udělal celkově dobrý dojem, strhující finále filmu se sice dalo lehce očekávat, ale i tak jsem byl po shlédnutí spokojen. ()

JirkaLexa

"Live like Jay". Perfektní emociálně hluboký film dle skutečného příběhu velké legendy tohoto pro mne neznámého sportu. Dramatický příběh žáka a učitele, kteří si k sobě vytvoří neuvěřitelně silné pouto prostřednictvím surfingu. Perfektní herecké výkony prohloubily mé dojetí a nadšení z filmu. Kamera a střih stojí rozhodně také za zmínku, řekl bych, že je to kvalitně odvedená práce. Dále musím ocenit i dobrý výběr hudebního podkladu jednotlivých scén. "Všichni pocházíme z oceánu, ale ne všichni jsme pro něj stvořeni. Ti z nás, kteří jsou, jsme dětmi přílivu, musíme se do něj vracet znovu a znovu. Až do dne, kdy už se nevynoříme nad hladinu. Zanecháme za sebou jen to, co bylo spojené s naší cestou."... 85% ()

Rokle

Takový ten americký snímek, který uměj jenom Amíci :) Krásné pláže, krásné dívky, svalnatí chlapi. Buldok Butler si po počáteční nechuti vezme mladýho pod svá křídla, začne ho učit životu, skamaráděj se, do toho hezkého se něco ošklivého stane, ale "my" se z toho pomocí přátel dostaneme. Z technického hlediska tomu nemůžu nic vytknout (vlny jsou v tom závěru parádní a přiznám se, že jsem kolikrát dostat panickou hrůzu, že jsem tam), ale ta šablona, po které to jde, je už několikrát převzatá. ()

croxika

Očakávala som fakt všeličo, len nie to, čo som dostala. Tak silný príbeh, ktorý sa ma hlboko dotkol a pohladil ma na duši v mnoho smeroch by som si teda nepredstavovala. Myslela som, že si znova len tak na zrelaxovanie pozriem typický závod teenagerov, ktorí sa preháňajú na vlnách, pritom si užívajú párty na plážach so sexi babami a na konci vyhrajú túžobné preteky. Ten titulok "dráma" pod názvom som akosi prehliadla, ale fakt, bola to dráma. Uchvátila ma postava Jaya. Tak čístého, ušľachtilého, statočného a cieľavedomého dobráčiska od kosti medzi mladými chlapcami len tak ľahko nenájdeme. Bola som totálne ohromená, keď sa mi na obrazovke zjavili tie hnusné dve vety o jeho nečakanej smrti na Maledivách. A ešte k tomu ukázali aj skutočného Jaya, tak to som už revala jak malé decko. Film sa automaticky zaradil medzi moje srdcovky, nemám mu čo vytknúť. Gerard Butler bol podľa môjho názoru absolútne dokonalý a hral tak civilne, že som mu uverila všetko. Nádherný film, aj keď nič pre cynikov, ktorí nevedia oceniť jeho nosný zmysel. ()

dave14

Po všech stránkách prvoplánový film, plný klasických dějových linek a klišé... Tak proč čtyři hvězdy? Někdy to zkrátka sedne nehledě na kvalitu filmu! Film byl dělán jako pocta pro surfaře, který svojí vášní a odvahou udivoval tisíce a tisíce lidí. Přesně o takovýchto osobnostech by se filmy měly dělat! TO JAY! ()

dj.kouba

Sportovní filmy mám hodně rád a zejména filmy o surfingu. Velice silný snímek, který je jak v jedné rovině o tomto krásném sportu, tak v druhé rovině o osobních problémech hlavních představitelů. Obě roviny se krásně propojují a přináší záživný příběh natočený podle skutečné události. Vyzdvihl bych závěrečné minuty plné adrenalinu a Butlera, který byl skvělý. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted