Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

Ramones77

Ani mocné záběry na krásná ženská těla v bikinách nezachrání celý film. Prvních 30 minut by ještě šlo, ale pak přijde James Franco jako rádoby gangster, který mě vůbec nepřesvědčil a naprosto nic se neděje. Asi jsem přesně nepochopil co tím chtěl autor říci. A ten podivně naivní závěr bych raději nerozebíral. ()

Sheffield

James Franco je ve své roli perfektní, ale více než polovinu filmu tam není. Výběr hlavních představitelek mi nebyl zrovna sympatický, v čele se Selenou Gomez, která působila jako pěst na oko, pořád jen fňukala. A když už konečně zmizela ze scény, tak se našlo něco nového, co mě nenechalo si v klidu film užít. Je mi opravdu líto, že měl James Franco roli, která mu opravdu sedla, byl v ní dokonalý, ale připadal mi naprosto nevytěžený. Nicméně scéna s piánem je pro mě nezapomenutelná. Ale jedna scéna a zajímavá postava Aliena tento snímek nezachrání. Bohužel. ()

Babous

Čekal jsem od toho něco trochu jiného. Kdyby to bylo jako první část - než slečinky potkají Jamese Franca - tedy samé odhalené večírky na pláži, sex, drogy a úchylné elektro, jsem pro. Jenže když si to začne hrát na drama, nevěřím tomu, protože režisér podle mě ani nechtěl, aby tomu někdo věřil. A tak se dočkáme psychedelických záběrů, melancholických monologů a opakovaných scén/dialogů. Selena zmizela v autobuse v polovině filmu (doufám, že do posilovny, protože by potřebovala shodit pár kilo!), ale výborný James Franco (chameleon!) to vynahrazuje. Závěr ovšem vyhulený a tak šíleně nerealistický až běda. ()

Marty89 odpad!

Asi od poloviny filmu přemýšlím, jak bych film okomentoval bez použití sprostých slov (a že se mi jich v hlavě vynořily opravdu spousty) a je to vážně oříšek. Nejdůležitější věc, kterou musím okomentovat, je scénář a režie, které jsou fakticky neexistující. Harmony Korine by se měl jít za tuhle zrůdnost oběsit na prvním stromě, protože něco takhle zvráceného jsem snad ještě neviděl. Samotný scénář, ač nepředvídatelný, nemá žádnou logickou návaznost a neustálé opakování některých řádek mi šlo neskutečně na nervy. Lepší scénář by napsalo průměrně inteligentní dítě na základní škole. Nejlepší na celém filmu byl zřejmě výkon Jamese Franca, který ale svou samotnou účastí na tomto filmu hodně zklamal. Kdo označil tento film za komedii by měl viset na stejném stromě jako Korine. Film bez špetky vtipu si toto označení opravdu nezaslouží. Navíc nechápu některé velenadšené komentáře k tomuhle filmu, asi tito lidé sledovali něco jiného než já. Prostě hodina a půl, kterou už mi nikdo nevrátí. Odpad, řekněte amen. ()

netahlo odpad!

A zase jeden americkej vejplach s "hlubokym poselstvim" a plny "mocinky fajnovych upa supr lidicek". Nesjem si uplne jistej, jestli mam tohle zapotrebi ... ()

kenkaku

4 super drsný náctky co se chovají jako nadržené štětky. Takže ten film budete nesnášet (protože v nich hned uvidíte svou nezletilou dceru) nebo milovat (protože by jste jim chtěli protahnout všechny otvory). Taky je možný, že v tom někdo uvidí zrcadlo nastavené společnosti a umělecké dílo... já ho v té záplavě fuck, bitch a shit (klidně i v jedné větě) nějak nenašel. ()

civrss

Film, který svým obsahem i tím, co nakonec na plátně vidíme, naprosto odpuzuje. Celých 90 minut na mě vše působilo tak nepříjemně a odporně, že jsem vůbec neměl chuť se dívat. Herecké výkony jsou tak přesvědčivé, že mi z toho bylo zvláštním způsobem šoufl. Dokážu si totiž představit, že přesně tyhle charaktery mají ty mladé americké kikiny i v normálu a to mě mrzí nejvíc. Jasně, je to jen můj pocit z filmu, nechci těm holkám křivdit, protože je nemám šanci znát, snad jedině z bulváru, ale... možná to je trochu pokrytecký hodnocení, když sám uznám že hrály dobře, ale já tak nějak nechci aby to tak bylo. Prostě bych radši, aby takový krásný mladý holky měly jinou povahu a jiný priority v životě. Proto se mi to prostě nelíbilo. No a že se mi všeobecné zvedá z americké kultury žaludek už hodně dlouho, to snad ani nemusím už opakovat. ()

KR4T4S

Mělo to vše, co scházelo Bayovu podobně tématickému Pain & Gain. Úchylné, stylové (některé scény jsou dechberoucí), satirické, chytré, překvapivé + Franco, 4 hl. představitelky, hudba, režie. Překvapení. 80% ()

mohamedsfinger

Noir s estetikou MTV porna, velký vztyčený prostředník vůči zbytečnosti jedné generace. Dokonalá audiovizuální stránka, která je hypnoticky vyprázdněná a plná požitků jako celý příběh filmu. Celé to táhne skvělý James Franco, ale musím říct, že ty Disneyho holky tam fungují skvěle podvratným způsobem, stejně jako Britney. A ten ironický záblesk v očích je vlastně to nejdůležitější. ()

SG-1 odpad!

"Tohle není postel, to je umělecký dílo. To je moje vesmírná loď USS Enterprise. Lítám s tou sračkou na různý planety." -Alien- ()

charlie_ando

Za sedmero horami a za sedmero řekami leží království... ne, není to království, ale je to prosluněné městečko St. Pete Beach na Floridě, kde je plno holých pozadí, obnažených prsou a alkohol tu teče proudem... Člověk by si myslel, že tu i pečení holubi létají do pusy, ale to zas ne, spíš tu najdete spoustu travky nebo koxu a občas tu zasviští vzduchem i trocha olova z pořádných bouchaček. Myslel jsem si, že na prosluněnou Floridu, když tam zrovna neřádí nějaký hurikán, jezdí trávit podzim svého života američtí senioři. Režisér Harmony Korine jenž si napsal i scénář mě však vyvedl z omylu. Během jarních prázdnin to tu roztáčí vysokoškolská mládež a pěkně divoce. Zápletka je ve své podstatě jednoduchá. Čtveřice vysokoškolaček znuděných studiem v jakém si prachem zavátém vidlákově se rozhodne vyhodit si z kopýtka a vyrazí na nekonečný mejdan na Floridu. Člověk by si řekl, tolikrát zpracované téma nemůže ničím překvapit, ale to je mýlka. Děvčata jsou však charakterově nesourodou skupinkou a hlavně, aby měli dost peněz na svůj vysněný výlet tak udělají místní bistro (kladivem a stříkací pistolkou). Překvapivě jim to vyjde a cesta za povznesením může začít. Vše se, ale zkomplikuje. Během jednoho vydařeného divokého mejdanu jim přistanou na rukou policejní železa a soudce jim napaří velkou pokutu. Z obecní šatlavy a od vysoké pokuty je vysvobodí a vyplatí místní figurka podsvětí ‘Alien’, kterého si zahrál James Franco a ta pravá jízda může teprve teď začít. Od tohoto okamžiku děj pádí rychle pryč i od těch nejdivočejších dívčích představ o tom jak si užijí svoje vysněné prázdniny. Originální halucinogenní zpracování dává filmu snový až absurdní nádech a to zvlášť díky dobré kameře Benoîta Debie a zajímavému střihu Douglase Crise. Film, který není asi pro každého, ale když si člověk k němu najde tu správnou cestu tak se mu dostane nevšedního zážitku. ()

Kozik odpad!

Kdyby film zůstal po celou dobu v duchu prvních max 5 minutách tak je to možný brát jako film, který je o tom jak si holky užívají prázdniny a chodí na párty u moře, kde je hodně pití, pěkných holek a dobrý hudby. Ale to se nestalo. Udělali něco čemu říkají film a dali ho do kina, tohle bych maximálně dal na net jako volně šiřitelnej materiál, kterej bych používal jako studijní materiál na filmařský škole jako ukázku: "Tak takhle dámy a pánové ne!!". Holky co na začátku zfetlý a kdo co ještě vykradou Fast Food a získají tak peníze na prázdniny. Kde byli policajti a co dělali, když nenašli partičku holek se starým ještě k tomu kradeným autem. Další část filmu o zfetlých a opilých holkách (myslím tím ty "herečky", který ani hrát snad neumí, jejich tváření se a mluvení nebylo herectví) co jen tancovali jako pipky a sundávali podprdy a nechali ze sebe sjíždět kokain a další svinstvo. James Franco, to byla taky hrůza, nedokázal jsme si ho v týhle roli představit a taky to dopadlo tak jak jsem si myslel, tyhle role vůbec nejsou pro něj, nedokázal se chovat jako Gangsta a stršně přehrával...Suma sumárum: film odpad, ještě že jsem nemusel platit, asi bych dlouho oplakával vyhozený prachy...ODPAD ()

Wicky

Tráva, kokain, bikiny, zadky, kozy, Alien, růžové kukly a netradiční zábava (asi hlavně pro mladé). Největší párty film od Projectu X. Správně špinavé, správně úchylné, správně motherfucker eRkové. Vizuální stránka pěkná a zajímavá díky všem těm barvám a prostředím. Surová dubstep hudba Skrillexe je velmi dobrým příspěvkem filmu a hodí se do něj. Někdy až moc namachrovaný, ale sakra je to dost dobrá jarní jízda s pěknýma holkama. Navíc je tady BOŽSKEJ James Franco se stříbrnýma zubama a neustýlým zhuleneckým výrazem a suprovýma kecama. Postupná proměna hlavních hrdinek a zjištění že ten profetovaný ráj není až tak super je skvělá a líbí se mi že se film vydal spíše vážnější cestou než aby šel tou chlastací teen pařbou i když je ve filmu velké množství alkoholu a je to pro mladé tak to rozhodně nemá moc prvků komedie. A Vanessa Anne Hudgens je neuvěřitelně sexy! Spring Break bitches. 80% ()

leon_id

Divak Spring Breakers musi mit zvlast vyvinuty smysl pro sebeironii a schopnost se odpoutat od potreby sledovat film, co ma nejaky (sebemensi) vyznam. V opacnem pripade se obavam, ze se vam tohle dilo libit nebude a bude to stejna ztrata casu jako byla pro me. Pishine dluzis me jeden listek do kina! ;) ()

wooozie

Přiznávám, že jsem se jako mnoho lidí nechal zmást trailerem, který sliboval zcela jinou podívanou než tu, kterou jsem nakonec dostal. Ze začátku to vypadalo na oslavu debilní americké teen generace, při které jsem už uvažoval nad tím, že to ani nezhlédnu do konce. Tak hrozná blbost to na začátku je. Člověk pak už jenom čeká, až se spotřebuje všechen chlast a drogy, holky si trochu politují nad tím, že prázdniny už skončily a bude konec filmu. Jenže Korine jde drtivě proti všem očekáváním a boří je jedno po druhém... Po delším uvažováním dávám nakonec za 4*. Má to sice samozřejmě slabší chvilky a občas to i nudí, ale promyšlenost tohoto díla vám dojde až za krátký čas (no, u někoho nejspíše nikdy), poté přijde ten moment, kdy si uvědomíte kritiku současné zcela vyprázdněné generace, která fetuje, chlastá a stále se snaží zažít něco nového, ale přitom se stále více zamotávají do bludného kruhu, přičemž zde platí: kdo uteče, vyhraje. PS: Lidi, stojící za kampaní na tenhle film (stejně tak lidé, stojící za castingem) by měli dostat minimálně polovinu výdělku z filmu, protože tak se podařilo dát do kin parádní film, který myslím rozhodně neprodělal. ()

sQelle odpad!

Člověk si řiká že tyhle herečky jsou v disney seriálech úplně divný úplně trhlý a úplně k ničemu. Chyba tyhle jejich role byly fakt hrozný. Film o ničem. Herečky neví, co dělaj. Nuda jak prase. Ani zlatý zuby toho idiota, co vykouřil pistoli to nezachránili. ()

Jane18CZ odpad!

Film bez hlavy a paty, kde neumí udělat jednu normální konverzaci. Tolik hezkých holek k dispozici a takové mrhání časem... Jediné co stálo za shlédnutí, byl trailer. Byl lepší jak celý film dohromady. Naprostá ztráta času! ()