poster

Žabák Ribit

 • Malajsie

  Ribbit

 • Slovensko

  Žabiak Ribit

Animovaný / Dobrodružný

Malajsie, 2014, 88 min

Režie:

Chuck Powers
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DK197
  ***

  Tipuji to na animák spíše pro menší děti. Ale šlo to. Až na ty některé dialogy. Hvězdička navíc za to hodnocení tady. Mimochodem ta grafika není obvyklá, ale to mě na tom zaujalo...(23.12.2015)

 • marekbecica
  **

  Jako pohádka pro děti to asi může fungovat, animace sice není žádný Dreamworks, ale není to tak hrozné. Co mi vadilo nejvíce byla do očí bijící nerealističnost. Hlavní postavy jsou šípová žába (ve skutečnosti měřící 1-6cm) a poletucha (která je ve skutečnosti minimálně 10x větší), ale ve filmu jsou oba stejně velcí. Žáby se pohybují pomalu, veverky zase velmi rychle, no ve filmu jsou stejně rychlí. A co třeba leopardí mláďata skákající vysoko v korunách stromů? Dále je tu netopýr, co chce sežrat jedovatou žábu, tedy po tom, co si s ní 5 minut povídá. Nebo krokodýl, který má také zálusk na několik cm velkou žábu a samozřejmě svůj útok musí také ohlásit 5 minutovou řečí (režisér asi nikdy neviděl lovit krokodýla). Vypadá to jako kdyby si brali inspiraci z akčních filmů - "já vím, že tě můžu okamžitě zastřelit, ale nejdřív ti vyložím celý můj plán a potom tě nechám utéct". No a aby toho nebylo málo, tak žába a veverka se do sebe zamilují (evidentně je veverka jediné zvíře, kterému nevadí žabí jed).(12.4.2015)

 • Aljak
  **

  Hodnotenie fakt podpriemerné, ale naozaj to nebolo nič extra. Chápem, že Malajzia asi na tom nie je vo filmovej sfére na nejakej skvelej úrovni, ale tá animácia bola hodná tak prelomu tisícročí, a nie roku 2014. Sympatické priateľstvo a spoločné putovanie žabky a veverky vyplnilo celý príbeh, ktorý v podstate ničím nevynikal a dobrodružná atmosféra pôsobila dosť atypicky. Navyše mi v tom chýbal aj ten potrebný dôvtip, bez ktorého sa súčasná animovaná tvorba fakt nezaobíde. Nuž, ale snaha bola.(9.8.2015)

 • BOURQUE
  **

  Začína sa to nájdene, ale postupom času sa to celé vyšumí. Relatívne dobre nakreslené postavičky, ale celý ten príbeh by potreboval viac náplní. Osobné hodnotenie: 60% (**) (26.5.2016)

 • Jeoffrey
  **

  Začnu tím co se mi líbilo a to byla hudba. Výběr hudby a to jak pasovala do děje, byl prostě poměrně dobrý a kdybych zavřel oči, tak bych měl z filmu možná i nadprůměrný požitek. Vždyť i ten příběh nebyl úplně špatný a i když jsem cestu za poznáním sebe sama viděl již několikrát, tohle provedení se docela dalo i se vší tou spoustou klišé. Některé dialogy nebyly úplně marné a i jisté poselství by se v tom našlo. Na druhou stranu nechápu, proč pavouk v džungli mluví francouzsky, co tam sakra dělali ploutvonožci (ať to bylo co to bylo) a proč sakra mluvili německy! Ale i s těmito nedostatky bych se možná dokázal smířit a nechal tomu 3*, ale ta šílená animace mi to prostě nedovoluje. Kvalita animace je tady tak o 10 - 20 let zpátky a tak všechno působí strašně uměle a nehezky a tak i když se autoři snaží i ty rádoby nejhezčí chvíle, jako je třeba východ slunce nad džunglí, nepůsobí skoro vůbec zajímavě. Navíc netopýr mě rozesmál, krokodýl vypadal strašně a lidé a jejich město - no to bylo prostě hodně nepovedené... Když si to pro sebe shrnu úplně marné to není a díky docela dobrému příběhu a pěkné hudbě je to i přes ten digitální "sranec" alespoň za 2* - 4/10(15.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace