poster

Příliš mladá noc

 • slovenský

  Príliš mladá noc

 • anglický

  Night Too Young, A

Drama

Česko / Slovinsko, 2012, 58 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bassator

  47th KVIFF 2012 - CZECH FILMS 2011-2012 - České filmy 2011-2012 (Příliš mladá noc / A NIGHT TOO YOUNG / Příliš mladá noc)(14.8.2012)

 • boshke
  ***

  (Febio Fest) Opravdu zvláštní podívaná. Přijít jí alespoň trochu na kloub opět pomohla pofilmová beseda s režisérem. Bez ní by Příliš mladá noc zůstala jen bizarním a poměrně vtipným zážitkem. Kterým asi, pravda, stejně zůstane, je však dobré znát úmysl a myšlenku režiséra... 70% (3. místo mezi soutěžními filmy)(28.3.2012)

 • seeker23
  ****

  Přes různé dílči nedostatky pravděpodobně český film roku. Hlavně tu je vidět nejen poučenost světovými trendy a velká režijní jistota, ale i schopnost vytvářet v žánru všednodenního realismu originální a dramatické situace, to vše velmi nenuceně. Spolu s Okresním přeborem, asi jedinou opravdu vtipnou českou komedií, vrchol současné české tvorby. V obou dílech je zaděláno na to, co nám tu zoufale chybí, v případě Noci na art světového formátu a v případě Přeboru na žánrovou oddychovku, která je přirozená a přitom si na nic nehraje.(4.12.2012)

 • dopitak
  *

  Chválím, že konečně někdo natočil film se záběry českých ulic bez komparzu, protože přeplněné jsou filmařským klišé. Což je taky jediný důvod, proč nedat odpad. Cvičení nebo ne, když něco postrádá hlavu i patu, není to umění a není to ani akční (a hlavní a jediná ženská postava je fakt nesympatická, necelá hodina vám připadá jako věčnost a ještě to má prvky úchylárny, nepatří to jinam než ke smetí. A odvolávat se v distributorských materiálech na dvanáctileté kluky jako hlavní postavy je podvod, ti tu být vůbec nemuseli.(18.8.2016)

 • ajuska
  ***

  Brzy je jasné, že o dva dvanáctileté kluky tu vůbec nejde. Ti jsou jen pozorovateli toho, jak hrozně se k sobě chovají postavy dospělých - ubližují si, bojují o moc..., jenže divákovi nikdo absolutně nevysvětlí jejich motivaci. Ve scénáři chybí jakýkoli náznak toho, co se mezi nimi dřív stalo, jaký mají vztah a o co jim všem vlastně jde. Kvůli tomu film působí jako plácnutí do vody, provokativní výkřik, ale bez pointy. Škoda, protože technicky to na absolventský film rozhodně není špatné.(1.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace