Příliš mladá noc

• slovenský

Príliš mladá noc

Night Too Young, A

Česko / Slovinsko, 2012, 58 min

Zamotaný příběh jednoho silvestrovského reparátu, podivně zapleteného vztahu a pár lidí, co se k němu připletli. Pár zajímavých témat, úžasný herecký výkon jednoho malého chlapce a milá přítomnost Martina Pechláta, které bohužel následně přebíjí lehká zmatenost scén, nesmyslné proplétání reality a pár představ a ten nemožnej oheň... Velké plus se ale právě dostudovanému režisérovi přiznat musí - příliš neotravuje roztahanou stopáží nebo překombinovanými dějovými liniemi. A popelník v podobě dlaně spícího chlapce je geniální. Jeden z lepších snímků, jež katedra režie FAMU poslední dobou představuje, pořád ale spadá do kategorie FAMU pro FAMU aneb hezký, že působíte intelektuálně a záhadně, ale co z filmu, který normální divák moc nepochápe...(4.7.2012)

Brzy je jasné, že o dva dvanáctileté kluky tu vůbec nejde. Ti jsou jen pozorovateli toho, jak hrozně se k sobě chovají postavy dospělých - ubližují si, bojují o moc..., jenže divákovi nikdo absolutně nevysvětlí jejich motivaci. Ve scénáři chybí jakýkoli náznak toho, co se mezi nimi dřív stalo, jaký mají vztah a o co jim všem vlastně jde. Kvůli tomu film působí jako plácnutí do vody, provokativní výkřik, ale bez pointy. Škoda, protože technicky to na absolventský film rozhodně není špatné.(1.4.2012)

• castor

V koprodukci České televize? To se naše veřejnoprávní médium pěkně vyznamenává. Protože tohle byla doslova luxusní oslava Silvestru v autentické „panelákové“ atmosféře. Dokážu pochopit, že právě na navození určité atmosféry tenhle kousek sází, jenže alespoň nějaké informace bych potřeboval. Vše je otevřené, za vzrušující nebo zajímavé to ale opravdu nepovažuju. To bych přece mohl na ulici deset minut natáčet psa, jak olizuje hovno, a nechal bych otevřené bohaté možnosti interpretace!! Snímek absolventa FAMU z Lublaně představí povolnou buchtu, dva chlapíky, dva dvanáctileté kluky a strážníka. Hoši pozorují svět dospělých a je jim ouvej. Dramaturgicky nezvládnuté, herecky slaboučké. Nejsem pasivní divák, ale tohle bylo příliš. „Jdu nakoupit, je něco potřeba?“ – „Venku je hezky!“ – „To je, mám koupit kromě pečiva i šunku?“ – „Pepa spadl!“ Rozumíte? Že ne? Nedivím se. Příště si radši nechám vystřílet mozek nějakou americkou přímočarou podívanou.(23.8.2014)

Žasnu a už se těším na další snímek mladého absolventa FAMU. Takhle to má vypadat. // 38. LFŠ UH 2012(30.7.2012)

• MontyBrogan

Divné chovanie postáv, ktoré má za účel asi len šokovať (učiteľka si v rámci tanca vyzlieka nohavičky pred deťmi), miestami dosť kazí inak zaujímavú subtílnu atmosféru nového roka v jednom panelákovom byte s pár postavami, ktoré sa rozhodli tieto chvíle tráviť spolu, aj keď si moc nerozumejú.(8.1.2016)