"Dnes večer si otestujute svoje hranice a konečne dokážete, či si zaslúžite našu pomoc."  Brat Iris (Brittany Snow) potrebuje okamžitú transplantáciu kostnej drene, na ktorej úhradu jej finančné príjmy nestačia. Východisko z neľahkej situácie ponúka Lambrick Foundation, rodinná firma, ktorá chce pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je v priebehu jedného večera sa spolu s ďalšími siedmimi účastníkmi zúčastniť hry na ich honosnom sídle a vybrať si medzi voľbou A alebo B. Na rozhodnutie je určených iba niekoľko sekúnd a bud' budú držať všetci spolu ako tím, alebo postupne eliminovať jeden druhého. Avšak aké sú skutočné možnosti? Je táto hra o tom, aby si súťažiaci pomáhali, alebo sa postupnou elimináciou ostatných prebojovali k víťaznému koncu? (sochoking)

dr.horrible

Päť hviezdičiek - hodnotenie značne prestrelené, ale tak ja si zakladám hlavne na tom, hodnotiť VŠETKO v rámci žánru a subžánru, pridávať body za guilty pleasure a následne ich obhajovať. Takže: Má to rýchly rozbeh. Pár minút sa režisér venuje postavám a tajomnému doktorovi, okolnosti ktorého existencie (resp. existencie nadácie a hry ako takej) nám zostávajú skryté. Tajomného doktora hrá geniálny Mr. Jeffrey ReAnimatór Combs, ktorý sa týmto filmom (v mojich očiach) dostal zhruba na rovnaký stupeň zábavného béčkarstva ako Bruce Campbell, s tým rozdielom, že Bruce nevie hrať. Mr. Combs nielen že hrať vie, rolu si natoľko užíva, že ho ani neberiete ako výrazného zloducha - bavíte sa s ním. Celkovo je film béčkovo odľahčený - nie vtipom, úlohy účastníkov hry sú viac než nepríjemné, ale spôsobom akým sa Combs raduje a vyžíva z každej a v každej bolesti, nervákoch a utrpení svojich "obetí" - ono je to tak zúfalo morbídne, až to pekné neni. S Prvá obeť (bohužiaľ) John Heard - nikdy som toho herca nemal rád, ani mi nevadil - proste nezáujem o jeho osobu a to čo tu predvedie za tých možno desať minút čo vydrží na plátne, sa na poli nízkorozpočtových žánroviek často nevidí. Vynikajúci výkon, za ktorým samozrejme ostatní zaostávajú, avšak je to jeho umom, nie ich neschopnosťou, pretože - a teraz to príde - Would You Rather je horor, v ktorom neprehráva ani Sasha Grey. Teda nie moc. Veľmi pozorne budem odteraz sledovať kariéru pána Levyho, pretože dokázal takmer nemožné. Zrežíroval kopu slabých hercov k uveriteľným výkonom; Natočil nepríjemný film o nepríjemných veciach, ktorý možno sledovať s úsmevom na tvári; Natočil béčko, ktoré priamo aj nepriamo kritizuje konzumnú spoločnosť, až by z toho jeden dostal depku; A hlavne, natočil ultrazábavný malý horor, ktorý strčí do vačku Saw aj väčšinu jeho nudných klonov, na rozdiel od ktorých BAVÍ, namiesto toho aby len servíroval jednu nechutnosť zadruhou (nechutnosti tu nevidieť, aj keď sa dejú, pretože o ne nejde). Objektívne by som tomu dal tak 70 percent, ale pri modernom béčku už som sa tak dobre nebavil dlhší čas a tak guilty pleasure a šup tam plnú. A tiež nechcem, aby mi Verbal nasral do pošty :) ()

Wacoslav1

Teda nemyslel jsem, že si z toho ucáknu, ale tohle bylo velmi slušný maso. Filmíky na podobný téma mám rád a tyhle vzájemný vyvražďovačky, pokud se ještě navrch nesnaží tvářit se příliš vážně, mám opravdu v oblibě. Nevidím to sice na nic extra úžasnýho, ale i tak jsem se velmi slušně zabavil. Každopádně budu li na tom jako hlavní hrdina filmu, tak radši důstojně pojdu, než abych nechal lidi aby se mezi sebou mastili jak ptáci a zabíjeli jenom abych přežil. Za to moje ubohá existence fakt nestojí.70% ()

kingik

Raději by jste tenhle film chtěli vidět anebo raději nechtěli? Po vzoru filmu s prvky torture porn tomuto dilema lze udělat přítrž a můžete učinit rozhodnutí. Narozdíl od postav, at už se rozhodnete pro kteroukoliv z nabízených možností, vás to nebude bolet, ale odejdete s prázdnou. Zvrhlý milionář a jeho čeládka diktují svá pravidla, která jsou striktní a neměnná ve smyslu "chceš prachy tak pro to něco obětuj a třeba i vlastní život". Hlavní je eliminovat soupeře a ve finále dorazit toho posledního, který se tam dostal s vámi anebo v opačném případě dorazí on vás. Jede se na čtyři kola. V tom prvním dostanete do těla elektrický proud, ve druhém si vybíráte mezi bodnutím a bičováním, ve třetím mezi barelem vody kde po dobu stanoveného časového limitu zadržíte dech anebo si vyberete zrádnou kartičku s příšerným úkolem a ve finále střelba z pistole na jednu ránu. Asi nejlepší bylo třetí kolo, kde úkoly byly opravdu o nervy a při zadržování dechu pod vodou si nebylo možné nevzpomenout si na nezapomenutelného Petra Čepka, který nadělal cavyky z půl minuty pod vodou, ale tady se jede dokonce až na čtyři minuty. Brittany Snow v roli Iris si film produkovala a scénář ji oproti všem přece jen o něco zvýhodnoval, protože ostatní trpěli o mnoho víc. Z herců byl největší tahoun šílený Jeffrey Combs v roli milionáře Lambricka, který to zahrál bezchybně a také jeho přisluhovači, kteří se s ničím a s nikým nepárali. Zaujmul i John Heard, který se však dlouho nezdržel. Za zmínku stojí také pornoherečka Sasha Grey, které to překvapivě slušelo víc než v jejích xxx kouscích. K mému překvapení to nebyl až tak drsný film za který se vydává, explicitním záběrům nedával moc prostoru a spíše usiloval o jakousi psychologickou vazbu s divákem ve které mu to obstojně vycházelo. Snímek to zase až tak originální nebyl, protože námět sice dosáhnul inovativních změn, ale jeho základ je známý z jiných spřízněných filmů jako např. trilogie Hostel s nímž má podobnou atmosféru. Takže pro případné vyřešení dilema si tenhle hororový kousek dejte a je to. Mé hodnocení: 80% ()

FFilipCZ

"Pustil byste si raději tento film znovu a nebo dostal tři kopance do koulí?" No vzhledem k tomu, jak suchý ten film byl, tak snad radši ty kopance do koulí... Ne, teď vážně, od žánru thriller/horor bych teda čekal o hodně víc, než to, čeho se mi dostalo. "Would you rather" scénky by mohly být o dost propracovanější, zákeřnější a šílenější. Přirovnávání ke klonu nebo dalšímu Saw nepřipadá v úvahu! ()

stration

Docela solidní thriller na dané téma, ale žádný zázrak. Co mně vadilo, byla menší míra brutality a syrovosti (opravdu!) a konec, který je předvídatelný a vzhledem k tomu, že si hlavní hrdinka toho podle mě nevytrpěla až tak moc, poněkud slabý. Jinak herecké výkony jsou dobré, stejně jako celý casting. Ale i tady si rýpnu. Proč se vůbec ve filmu vyskytují záporáci? Kdyby ony organizátory celé hry hráli "normálně" vypadající herci bez toho, aby vypadali na první pohled jako devianti, mohlo by to mít ještě větší sílu. Prostě jen zkusit, jakou má kdo cenu. ()

• Přestože se polovina filmu odehrává v jedné místnosti, natáčení probíhalo přesně rok. (rob_troy)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskej Pasadene. (MikaelSVK)