• Jihoafrická republika

• slovenský

Khumba: A Zebra's Tale

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Jihoafrická republika, 2013, 85 min

Taková kombinace Happy Feet a Zambezie. Oba výše zmíněné filmy se mi ale líbily víc než Khumba, jemu prostě něco chybělo. Dějová posloupnost tady byla prostě taková divná. Z charakterů mě nejvíc zaujal záporný leopard.(7.2.2015)

• zette

Druhou hvezdicku pridavam pouze za jihoafrickou produkci. Pribeh mizerny, malo hudby, spatne napsane postavy zviratek a nuda, ktera nuti ke spanku. Na dnesni dobu animace sotva prumerna a z prostredi africke divociny se taky dalo vytezit daleko vice... Detem zkuste Khumbu rozmluvit:-).(1.6.2014)

Náhodou jsem na Khumba narazil jednoho rána na Jojce a přesto,že ty dnešní animáky moc nemusím tak Khumba je pro děti celkem přijatelný film a nedočkáte se nějaký zvráceností.Takže za mě celkem 60 % a tři hvězdy.(14.4.2015)

• Tommassi3

"Víš, proč jsem ti dala tohle jméno ?? Khumba znamená srst.."(9.3.2016)

• Streeper

Na dnešní dobu docela chudá animace. Velké plus je, že se příběh odehrává v Africe a to prostředí je prostě krásné. Mohlo být ve filmu více hudby a postavy mohli být propracovanější. Příběh není špatný, ale moc nezaujme.(30.12.2014)

• - Film je věnován Reinholdu Raulovi, který zemřel 11. února 2006 a byl známý tím, že se snažil znovuobnovit chov guaggů. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve filmovém studiu Cape Town v Jižní Africe. (Terva)