Vlastní zbraň podmínkou

• USA Safety Not Guaranteed (více)

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

cariada

Ňák nechápu to hodnocení? Co na tom vidíte? Nebo jsem koukal na jiný film? Ten název je dost zavádějící, a ty žánry taky. Já se moc nesmál nebylo čemu. ()

wohna

"No, we got to get you laid on this vacation. That’s what needs to happen." "Vacation?" "All right, work trip, whatever." Dobrý rozjezd, ale pak kvalita filmu klesá a klesá. Konec to možná trochu zachránil. Ale povedený nízkorozpočtový film. Romantika v trochu jiném podání, než bývá zvykem. Až do konce nevíte, zda-li je to o cestování časem, o lásce, o osobnostech,... Zajímaví herci, hlavně Aubrey Plaza a Jake M. Johnson. Jsem rád, že jsem tomuto filmu dal šanci a podíval se na něj. Rozhodně nelituji. ()

C0r0ner

Celý film až do poslední scény je takový milý nezávislý kousek, který je veselý a neobvyklý, ale díky své plochosti nemůže na plné hodnocení aspirovat. Pak ale přijde právě ta poslední scéna a celý tenhle koncept totálně rozmrdá a zážitek pošle někam úplně jinam, než by kdo mohl tušit. Takhle má vypadat parádní scénář. 90% ()

Pajky3

Fajnová sestava herců, které jsem si oblíbil v seriálech (Aubrey Plaza - Parks, Jake Johnson - New Girl a Mark Duplass - The League) a příjemný indie příběh, který dokáže zlepšit nudné odpoledne. Povedlo se, ale na velké nadšení to není. ()

Juto

Vyvinulo sa to do roztomileho šarmantného a romantického šmrncu, ktorý popri stabilnom prúde humoru naservíruje pekné okamihy hľadania duše. 7/10 ()

papaJA21

Možná tomu dám ještě jednu šanci, ale moc tomu nedávám. Už mě omrzel trend posledních let u amerických nezávislých filmů o tom jak se lůzři vzepřou všem a jdou do boje. Ještě mě nedávno bavili třeba Super nebo Defendor, ale tady je to celé nedotažené a přihlouplé. Navíc všechny postavy jsou jak z příručky Jaká postava nesmí chybět v americkém nezávislém filmu. Stydlivej ajťák - máme, holka co ji nikdo nechápe - máme, zákeřná šéfka - máme, citlivej frajírek . máme, postižený romantický hrdina - máme. ()

Šimpy

Bohužel to všechno funguje tak nějak napůl...ať už vztahy mezi hrdiny, tak i to, že tomu týpkovi při výcviku jsem se spíš smál než že bych ho bral vážně. Ale konec je moc povedený. ()

Khumbac

Prijemna podivana, po ktere budete mit klid v dusi. Sympaticke obsazeni postav, vcetne indickeho hocha a jednoucheho vynalezce.... ()

kinghome

Skvělý příběh, který bohužel kazí strašně odfláknutý konec. Celý film očekáváte co se stane a co bude s hlavními postavami, bohužel dostanete useknutý konec bez jakéhokoliv vysvětlení o ničem. Jakoby došli peníze a oni si v 80% filmu řekli "serem na to, jdeme domu" a dál už netočili. Další negativní věc je herečka Aubrey Plaza, která mi byla příšerně nesympatická a do filmu se mi nehodila. No nebudu to natahovat, jde o pohodoví letní film, ve kterým se řeší stroj času a magor, který ho chce vyrobit. Scénář to má skvělý, jen by to chtělo delší stopáž a lepší herce. Kamera mi vůbec nevadila, trochu se třepala, ale že by to vadilo, to se říct nedá. Jako komedii bych to moc nebral, ani jednou jsem se nezasmál, jde spíš o takové odlehčené drama, do kterého se nahodí pár umělejch romantickejch blbostí, aby měli všichni radost. Škoad toho konce. 60% ()

Helmutek

Tomu řikám originální romantickej film, kurva! Paráda. Je to natočený tak trochu zvláštně, až to asi nemusí sednout každýmu - zaprvý ironie a sarkasmus, na kterejch je vlastně celej ten film postavenej, jsou vlastně hrozně nenápadný a neokázalý, a zadruhý v podstatě všichni tam jsou takoví tragédi, až to bolí (a tak je to celej film). Takže tou náladou a stylem to asi nebude úplně záležitostí pro masy, kdo ale na podobnej styl humoru slyší, tak si to prostě užije. Mně to sedlo jako dlouho žádnej romantickej film - a ten konec, ve kterym se to všechno tak nějak zamotalo, ten na tý zajímavosti jenom přidal (o co teda Kennethovi vlastně šlo? Nalhával si to jenom, jak to všechno bylo, aby sám sebe přesvědčil, že neni až takovej tragéd? Nebo lhala ta jeho přítelkyně a pravdu měl on? Nebo se prostě chtěl jen vrátit a odčinit to, za co se styděl, a chtěl to tak moc, až se začal chovat, že se to vlastně ani nikdy nestalo? Nebo prostě chtěl jenom pryč do časů, kdy mu bylo hezky?). V tom filmu jsou parádně psaný dialogy - skvělý byly ale třeba i ty Kennethovy tréninky na cestování časem, zajímavá byla ta linie Jeffova hledání a nakonec nalezení bejvalý lásky, skvělej byl mimoň Arnau - a taky ta blejskavá lodička na konci. A k tomu všemu to má ještě zajímavej soundtrack. ()

lennyd

Skupina bulvárních novinářů, Jeff (Jake Johnson), Darius (Aubrey Plaza) a Arnau (Karan Soni) se vydávají do zapadlého městečka, aby zde odhalili původ podivného inzerátu, hledajícího parťáka na cestu časem do minulosti. Inzerát podal místní chlapík Kenneth (Mark Duplass). Jeff se rozhodne, že nejlepším způsobem jak zjistit, zda jde či nejde o vtip, bude když se jeden z nich na inzerát přihlásí. A volba padne na Darius ... Zapomeňte na cestování časem, jak jej znáte z desítek jiných filmů. Zde se o cestování časem více méně jenom mluví, a jen konec... zůstává otevřený. A i když jsem byl z tohoto důvodu trochu zklamán (filmy o cestování časem zbožňuju), i tak jde o hodně originální a zábavný filmeček. Někdo tu zmínil Svět podle Prota - a nutno říct, že tento film se mu opravdu v mnohém podobá - spousta náznaků, a skutečnost nechť si divák dotvoří dle své vlastní chuti. Povedlo se i herecké obsazení, ústřední trojice je skvěle vybrána a skvěle se doplňuje (a navíc Aubrey Plaza to setsakra sekne)... ()

neoBlast

Aubrey Plaza - jo. Další indie festivalovka - razantní NE. Tak vleklých 86 minut jsem dlouho neviděl, hravost, tak obvykle vlastní indie rom-kom, je pryč. Tohle fakt nebrat a raději zahrabat. 20 % ()

Redi

Příjemná (okrajově)scifi dramakomedie s dobrými charaktery, kdy se člověk těší na finální část - ne z důvodu, že by byl film nekvalitní nebo nezábavný, ale ze zvědavosti, jestli je hrdina magor nebo jestli se cestování časem opravdu uskuteční. ()

venison

Klasický příklad nezávislé prapodivné americké tvorby ve stylu komedie.. Byla jsem zejména zvědavá na Jaka M. Johnsona, kterého znám ze seriálu "Nová holka".. Přežít se to dalo, ale nic zvláštního jsem si neodnesla.. ()

hroubek

Znáte ten pocit, když si pustíte, takový obyčejný film, který Vás baví sledovat, ale není to tak žhavý jak jste si mysleli a pak se v něm něco zlomí a Vy potom jen sleduje co bude dál. Přesně tohle se mi stalo. Nezávislost je tady více ku prospěchu, než ke škodě. Z toho taky film nejvíce těží. Jeho příběh a postavy jsou pro něj prioritní, a proto všechny hlavní postavy dostanou dost hodně prostoru. Každá postava tu má svůj příběh a svoje problémy, před kterými buď utíká nebo se je snaží vyřešit třeba tím, že se pokusí postavit stroj času. Z herců si Vaše sympatie získá Aubrey Plaza, která působí dojmem obyčejné holky s komplexy. Jake Johnson jehož si pamatuji ze seriálu New Girl je jako cynický novinář parádní a spousta jeho hlášek vyvolá úsměv na tváři. Safety Not Guaranteed je takový malý filmeček, který není pro všechny, ale ty kteří si k němu najdou cestu si ho užijí a pokud ne, tak si sestrojte stroj času a zabraňte tomu abyste se na to koukli. ()

MarekLucin

Co napsat chytrého? Protože ten film chytrý je a protože si to zaslouží. Co napsat o filmu, který je vším, který přesně popisuje to, co cítíte, který je tím, čím jste? Napsat něco tak úžasného, dát dohromady sympatickou partu lidí a natočit s nimi neuvěřitelně milý a pohodový snímek, to je téměř k nepochopení. A je to velkolepé a úžasné jako život, který někteří z nás neumějí žít. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Jurský svět fasuje záporáka

Jurský svět fasuje záporáka

05.03.2014

Když Steven Spielberg v roce 1993 oživil Crichtonův Jurský park, těžko očekával, že nastartuje velkou dinosauří mánii. Trikově přelomový blockbuster se posléze dočkal dvou pokračování, dlouho… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)

Jurský park 4 našel režiséra

Jurský park 4 našel režiséra

16.03.2013

Ještě předevčírem některé filmové weby spekulovaly, že veleještěry požene zpátky na plátna kin sám Steven Spielberg – poté, co byla sci-fi Robocalypse odložena na neurčito, má teď trochu volno.… (více)