Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

Psycho.R

Až na pár momentů průměrný film s hereckými esy. Otevřený konec mel zřejmě připomínat jiny slavny film o banditech s jinými legendami v hlavnich rolich. A to tomu ještě vic ublížilo. ()

john.h

Jeden bujarý večer partičky gangsterů v důchodu, kteří si připomínají starý badass časy. A není to vůbec tak zlý, jak to zní. ()

sWONDER

Dvaja z mojich obľúbencov hrajú gangstrov na dôchodku, to som musel okamžite vidieť. Hneď prvé stretnutie Vala s Docom naznačuje, že to bude vtipné s vydarenými dialógmi. Tak to teda že je! Pacino aj Walken hrajú, ako sa na ich mena patrí, parádne. Film je pomerne krátky, škoda, ale za tých 90 min. stihneme vynikajúcu jazdu, plnú emócií, zábavných aj dojemných scén a koniec ktorý nemohol byt lepší. Rozmýšľal som nad 5*, ale to by bolo na túto vydarenú krimi komédiu príliš, predsa len, plný počet dávam iným filmom. ()

IEO10

Slušná žánrovka,která hodně sází na skvělí herce,což je v určitecjh pasážích filmu fajn,ale díky poměrně slabýmu scénaři to občas pěkně drhne.Škoda málo využitýho Arkina,kterej mě fakt bavil.Najde se tam pár fakt vtipnejch scén a je fajn vidět Al Pacina jak se nebere moc vážně,bohužel to celkem rychle vyšumí.Kdybych to měl shrnout,vychází mi z toho pohodová jízda,bez výraznějších momentů k zapamatování,ale v konečnym důsledku to určitě neurazí,jen sem čekal malinko víc..........65 % ()

Lavinia

V poslední době se točí čím dál víc filmů o "starých" lidech, asi proto, že hercům se nechce na výminek. Ačkoli jsou - jak z vlastní zkušenosti dobře vím - poněkud až totálně mimo realitu možností a schopností skutečných letitých, tenhle je mimořádně vtipně a dobře udělaný. Jedna směšná scéna za druhou a krásně otevřený, nepolopatický konec. Vřele doporučuji!!! ()

Colchack

Partička sympatických "starcov" zažije za jednu noc pařbu svojho života. Al Pacino fenomenálny, skvele mu sekundujúci Christopher Walken - sú jednoducho super dvojka a keď sa k nim pridá ledva chodiaci (ale o to viac super šoférujúci) Alan Arkin, je o zábavu postarané. V akčných scénach presvedčiví, keď je treba nastupujú na rad emócie. Jednoducho OLD SCHOOL zábava ako sa patrí. A na záver...vždy usmievavá čašníčka Alex v podaní Addison Timlin je kúzelná. Asi som sa zaľúbil do jej úsmevu :) ()

diffside

Fuuha, tak tento film je uplne mimo. Od zaciatku som cakal, kedy sa nieco zacne diat a zrazu tu bol koniec a dokopy sa nic zaujimave neudialo. Totalna nuda, stupidny scenar, ktory nezachranili ani dobri herci. Preco tento film vobec vznikol a ako je mozne, ze ma tak vysoke hodnotenie? ()

liberita

Myslím že som mala pred filmom prehnane vysoké očakávania o zábavnom duete dvoch štramákov s kriminálnym pozadím, z ktorého sa však na koniec vykľul len veľmi priemerný a nudný film s mizerným a predvídateľným scenárom, pri ktorom som takmer zaspala. Nostalgia sa dala očakávať, ale v celom príbehu chýba jediný bod ktorý by diváka zdvihol zo sedačky alebo vyvolal nejakú väčšiu reakciu. Ani charizma Christophera Walkena nedokáže zachrániť to zúfalé nič, ktoré z filmu sála. ()

Spectateur

Al Pacino v roli vyžilého prostopášníka si pěkně vyhazuje z kopýtka a Christopher Walken dává k dobru jednu suchou hlášku za druhou, aby mohli rozjet výbornou noční jízdu Jako za starejch časů. Vysloužilí gangsteři pořád vědí, jak to pořádně roztočit. "It's time to kick ass or chew gum, and guess what? I'm all out of gum!" ()

Miro_CZ

Al Pacino a Christopher Walken jsou skvělí přesně jako za starejch časů. Skvělá hudba je už jen jakýsi bonus. ()

TommyDiamond

Místo toho, aby si užívali zaslouženého hollywoodského odpočinku a spokojeně prděli do plín, tak obráží města a točí jeden film za druhým. Nezbývá než jim vyseknout poklonu…. Asi bych od starochů v tak pokročilém věku nemohl čekat nějakou nadupanou akční podívanou. Ale u filmu Jako za starejch časů mi to vůbec nevadilo. Al Pacino a Christopher Walker mě nevšedně pobavili. Zaujali svým osobitým herectvím a líbilo se mi, že i ve svém věku berou věci s velkým nadhledem. Nezbývá než dát tři a půl hvězdy ()

Stanix

"It´s time to kick ass or chew bubble gum, and I´m all out of gum" Důchodci si střihli melancholickou vleklou skoro-kriminálku a drželi se při zdi na rozdíl od konkurečního nabubřelého REDu, kde ze mě marně Willis, Freeman a Malkovich dělali naivního debila. Al a Chris si tu na nic nehrají, jsou to prostě jen přestárlí zlodějíčci toužíce se mrknout naposled do minulosti. A ono to kupodivu funguje vcelku dobře a díky klasické délce stopáže je to i snadno stravitelné. Film obsahuje i příjemný "bonus" v podobě velice sympatických a nádherných ženských postav přesně se strefujích do mého vkusu. Ať už medová servírka Addison Timlin, či rajcovní vedoucí Lucy Punch a "pracovnice" Katheryn Winnick v klubu pro pány a dokonce i 47letá Julianna Margulies vypadá stále naprosto neskutečně. Za mě dobrý příjemný lehce nadprůměrný snímek. ()

Lilien

starci to v sebe stále majú, sú hustý , akčný majú česť čo dnešným hrdinom niekedy chýba....no zaslúžilo b si to trochu svižnejšie tempo. ()

Nufa

Není nad to vidět starou dobrou klasiku. A tou klasikou myslím hlavní herce. Legendy už nám sice o pár let zestárly, což se projevuje i na ději, který se táhne jako smrad, ale jinak to od dědečků nebylo tak špatné. Celkem mě překvapilo, jak moc dobře jsem se bavil, do toho všeho ta nenápadná gradace děje, kdy člověk neví, co přesně přijde, ikdyž ví, že něco přijde, opravdu dobrý filmový zážitek. Nicméně 90 minut je na tenhle film dlouhá doba. Uvítal bych více akce a hlavně zkrátil to únavné tlachání. Pak by se film pohyboval minimálně o úroveň jinde. ()

Gertruda.W

Trochu přiblblá důchodcovsko-gangsterská oddychovka. Vzhledem k hereckým výkonům hlavních hrdinů a prázdninově vypnutým mozkovým buňkám zajišťujících kritické myšlení (když zapomenu na některé hodně trapné momenty), se mi to líbilo. ()

Shitonit

Čekal jsem Al Pacina, dostal jsem ho. Asi jeinak než jsem čekal, ale vlastně ani nevím, co jsem čekal. Od opuštění věznice, se to táhne, a mělaliby má tele generátor smradu, tak by to i smrdělo. Smrdělo takovou divnou zastaralou laciností. Všici dělaj ty svý ultrtamegadrsný xifty, pindaj vo hovně, moc se to nehejbe, a pořád je to cítit tím divným smradem, jako z výprodeje, nebo snad.. něco jako když si z vás někdo dělá prdel tak dlouho, že se z toho vzteky poserete. ()

Duke90

Velice šťavnatá jednohubka se skoro až dojemným příběhem o "vysloužilých" zabijácích, kteří se po letech opět setkávají, aby si ještě naposledy užili trošku TÉ zábavy jako za starých časů..... Chvilku to vypadalo i na tři hvězdy, ale Christopher Walken s Pacinem byli takoví sympaťáci, že nakonec nemůžu jinak. Moc pěkné a na závěr velice těžké loučení! Moji oblíbení veteráni mě prostě nezklamali... ()

dzberry

Když si staří pánové chtějí udělat radost, tak z toho mám radost. Mafiánští komorní expenďáblos. Prchavý, ale přesto pohodový zážitek. Vééélkééé tři hvězdy. Anebo malinkaté čtyři. ()

jafuska

Nezáživné, nudné, kamarád který se dostal z vězení, chce znovu žít podle svého, s dalšími svými kamarády, kteří chtějí znovu si začít užívat svobody, i za cenu, že by vše mohlo být poslední, co udělají. Tento styl moc nemusím, s prvky komedie už vůbec ne, tady jsem se prostě nechytala a příště zkusím určitě něco jiného ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky