Potulný samuraj Kenšin: Zrození

• Japonsko Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan (více)
všechny plakáty

Po skončení bošinské války se někdejší zabiják Kenšin Himura vydává na pouť Japonskem vyzbrojený mečem s obrácenou čepelí, aby se bez vraždění zastával potřebných. (Netflix)

John8

Důkaz že podle anime jde převést do filmové podoby. Zdroj jsem neviděl ale dovedu si představit každou postavou bez otravného pocitu že herci přesně kopírují jednotlivé scény. Samotný příběh by mohl být o půl hodiny kratší, ale bojové scény jsou jednoduše nádherné, kde každá rána má svou váhu (krom meče na koně, který mě nedokázal přesvědčit ani za nic) a divák ji cítí do detailu. ()

Wiluna

Všetky diely filmového spracovania Rurouni Kenshin boli pre mňa strhujúce a veľmi ma bavili. Ako po obsahovej, tak po vizuálnej stránke. Hlavný hrdina Takeru Satoh, bol pre rolu Kenshina fantastická voľba.  Bezpochyby ma bavili najviac „záporáci“ a to bez výnimky! Pri niektorých naskakovala husia koža, pri druhých sa vyčaril úprimný úsmev na tvári a vzbudil obdiv nad ich rozmanitosťou, bizarnosťou a sugestívnosťou. ()

ywo666

Koľko dať hviezd? Tri? Štyri? Dám tri, Ale silné tri. Film sa točil bez pomoci CGI a kaskadérov (údajne). Navyše herci neboli nejaký martial art borci. Takže keď zvážim toto súboje sú parádne. Na druhej strane. Keď to vezmem objektívne. Tak často vidno absenciu skillu. Film má kpec zaujímavých postáv. Típek s obrovským mečom, čo sa musí uprostred bitky najesť? Ten ma dostal. Neveril som vlastným očiam. Alebo típek s maskou. Predviedol výborný súboj. Ale čo z toho keď Japoncom neverím ani emócie, ani motivácie. A už vôbec sa im tradične nedarí humor (okrem borca s veľkým mečom), ktorý vyznie trápne. A hrdina si ma nezískal. Nech ide s tupým mečom do riti. Ale zas hudba a vizuál sú super. Komix som nevidel a je mi u prdele. Takže mierny nadpriemer, nič viac. Šlo to spraviť aj lepšie. ()

Spike23

Anime předloha je jedna z mých nejoblíbenějších, možná i ze všech nejoblíbenější, film bohužel moje očekávání nesplnil. Není se ale čemu divit, nemůže být jednoduché 40 dílů shrnout do 2 hodin, chybí tu tak zásadní věci, na kterých to celé bylo postavené a kromě Kenshina a Kaoru tu není ani možnost poznat ostatní hlavní charaktery, kteří tady nejsou ani zdaleka tak zajímaví a spíš tu překážejí. Pro mě, jako fanouška, nostalgie se dostavila už ze začátku a byl skvělý pocit si to po tolika letech znovu připomenout, v předloze to je ale všechno mnohokrát lépe zpracované a kdybych jí neviděl, tenhle film by mě zřejmě nikdy nepřinutil se na ní podívat. Nicméně pro fanoušky povinnost. ()

gogo76

Úvod naznačoval, že sa vrátim do samurajských čias, ale už po pár minútach som prekvapivo zistil, že sme v úplne inej dobe. Rovnako "vylízaný " ako prachatý zloduch mi pripadal i scenárfilmu, ktorý vlastne nevieo čom chce rozprávať. Nenašiel som v tom žiaden poriadny dej. Akoby všetky scény iba smerovali k ďalšej samurajskej sekanici. kto je vlastne ten vylízaný parchant, ako sa k nemu dostal záhadný zabiják, prečo necháva krvavé papiere na miestach vraždy, prečo vlastne vraždí atď...K mnohým nadhodeným témam sa nevrátime. otázky by som mal, ale nebavilo ma hľadať odpovede. Nudil som sa. Keď sa dvaja spojenci vydajú do stráženého sídla pána "vylízaného" presekajú sa desiatkami možno stovkami samurajov, ktorých si pracháč najal. Opakujem SAMURAJOV!, nie pekárov ani záhradníkov, čo držia katanu prvýkrát v ruke. V 5 minútovej scéne ich rozsekajú na kusy...Správne som tušil , že už onedlho sa každý z nich stretne s bojovníkom, s ktorým bude bojovať 20-30 minút. Pre koho sú tieto rozprávky? Ako čítam tie nadšené recenzie , tak zisťujem, že asi pre každého, len nie pre mňa. Vrah hovorí vrahovi, že vražda je vražda? Niekedy som nemohol počúvať tie nezmysly. Videl som už nejaké samurajské filmy,ale toto je suverénne najhorší. U mňa 40%. Ak chcete sekanicu je tu podstane lepší film 13 samurajov a ten naj samurajský? Paradoxne ten, v ktorom krv netečie - Súmrak alebo trochu drsnejšie a psychologickejšie Harakiri. ()

• Predstaviteľ hlavného hrdinu, Takeru Satô, sa musel učiť šermiarskemu umeniu od základov, pretože s tým dovtedy nemal skúsenosti. Napriek tomu, že je držiteľom čierneho pásu. (ywo666)
  • Herci pri bojových scénach nepoužívali kaskadérov ani CGI. Preto museli podstúpiť tvrdú prípravu pred filmom a natáčanie súbojov zabralo veľa času. (ywo666)
  • Scéna počas bitky v kuchyni, kde Sanosuke Sagara (Munetaka Aoki) podáva víno, je výsledok improvizácie. (ywo666)