Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav. (Falcon)

Matli

Určitě si zaslouží víc jak aktuálních 46%. To že se tam zpívá je jedna věc a ani to není tak hrozný, ale jako film je to hezky udělaný, od efektů po výkony všech herců. Jen ten Depp mi tam moc neseděl, naštěstí to byla jen krátká role. Veliká škoda, že to neutli po hodině a čtvrt a ještě to dalších 40 minut divně natahovali. 67% ()

Untitled07

Já mám muzikály moc ráda a to víc mě film potěšil svým dějem, kde se propojilo několik známých pohádkových příběhů. Ohromně mě také bavilo i obsazení, které bylo perfektní a jejich herecké výkony taktéž. Ovšem mou pozornost si film držel pouze první polovinu, kde to dle mého také mělo skončit. Stopáž byla brutální a myslím si i zbytečná. Ta jakási závěrečná pointa mě zrovna neoslnila, takže kdyby film končil v té první polovině, dám filmu snad i plný počet, protože jsem z toho po celou dobu nespustila oči. Bohužel díky tomu zbytečnému pokračování hodnotím průměrně. ()

Bozvav

Ani vtipný, ani dojemný. Je to děsný, účelový brak. Odpad ne, ale daleko to k němu nemělo. A ty texty, bože to psal úplný šílenec. Režisér musel být pernamentně sjetý a co motivovalo tu plejádu herců netuším. Jedna hvězda za snahu. ()

Monisek

První půlka filmu se mi fakt líbila, rozhodně mi hodnocení na tu podívanou přišlo poněkud nízké... Pak přišla obryně a všechno se tak nějak změnilo. Jakoby to začal točit někdo úplně jinej. Možná jen přešli na jinou drogu, těžko říct. Každopádně to od té doby šlo dost z kopce, hlavně proto, že postavy se začaly chovat uplně debilně.. Škoda. Takový slibný začátek to byl.. Když to budu hodnotit jako celek, tak si to opravdu tohle hodnocení zaslouží. Za mě tak 45%. A šmitec. ()

burton

Muzikály nemám ráda. Herci a zpěváci tam musí v každé písni pořvávat jednu větu, co jednu větu, jedno jediné slovo, minimálně dvacetkrát a to vše za doprovodu příšerné muziky. Někdy se to dokonce ani nerýmuje.Také mě děsí naběhlé krční žíly, vyskočené ohryzky a občas pohled do tmavých hlubin za krčními mandlemi. Někdo s tím nemá problém, ale já odpradávna považuji lidské útroby, od krčních mandlí po kolena, za čistě soukromou a intimní záležitost. Kdyby chudáci herci nemuseli tolikrát opakovat každou větu, smrskla by se tahle pohádka na cca snesitelnou hoďku. V jedné chvíli jsem si oddychla, že je konec a příjemně potěšena, že pohádka dobře skončila i přes to hrozné zpívání, se hodlala odporoučet do fantazie snů, neb se již připozdívalo. No ale, co Čarovný les nechtěl! Najednou se jelo dál. To dáš, říkala jsem si a zoufale potlačovala zívání. Obryně se ani pořádně neukázala, jen pořád děsně dupala a to mě naštěstí udrželo vzhůru do opravdového konce pohádky. Jedinou věc jsem si užila, a to duet obou princů - můžu to říct, že jo, že tam jsou, to nejsou bojlery. No takže, to bylo fakt moc dobrý, nejlepší z celého nekonečného Čarovného lesa! Emily Blunt miluju, je skvělá. byla i tady. Meryl Streep je čarodějnice už dávno, však si za to zasloužila už pár Oskarů a za tuto modrou bych jí věnovala minimálně Lva. Možná rovnou dva. PS: vlku jsi nikdy neviděl vlka? Co to jako mělo být, ty kočičí fousky a opatrné kočičí našlapování? ()

Ydrosten

Nejsem hloupý, takže chápu význam slova muzikál. Co jsem ale nečeka, tak to že se bude zpívat celý film, kdy zpěv bude přerušen jen na pár vteřin normálního mluveného slova aby ihned začalo znovu pozpěvování. Nerozumím tomu pro koho je tato naivní pohádka určená. Dospělému určitě ne, protože to neocení, a pro děti to taky není, protože je to muzikál v doslovném slova smyslu. Charaktery jsou jasně dané - dobrí & zlí, hloupí & chytří - takže vše je hned jasné. Kdyby to nebyl muzikál a nedělal to Disney, tak to mohlo být určitě zajímavé. Zkombinovat několik pohádek mohlo dopadnout dobře, ale nedopadlo. Celou dobu jsem jen kroutil očima. Dalším problémem muzikálového formátu, je ten, že pokud se předabuje, ztratí originalitu která utrpí v dialozích. V Češtině to musí být ještě otravnější. ~~~~ Trapné klišé scény jsou tady doslova nahuštěny na sebe, takže je to další hřebík do pomyslné rakve ( scéna kdy dva princové zpívají u řeky je něco strašného, stejně jako princův zpěvný proslov k poddaným ) Nejde mi dát víc jak 1 hvězdu a to spíše z milosti a kvůli hereckým výkonům. ()

lemonova

Len tak tak, že nedám odpad. Čo toto vlastne malo znamenať?? Dve hodiny čistého utrpenia bez vtipu, bez jedinej zaujímavej piesne (až na pieseň o vzájomnom obviňovaní, tá bola aspoň duchaplná) a najmä bez zmysluplného príbehu.. ()

hazaba

Osobně se mi to líbilo mnohem více než Tři bratři. Jasně, je to mix různých pohádek, ale jejich propojení je výborné, herecké a pěvecké výkony až na oba prince taky a exteriéry skvělé. A když je druhá polovina slabší, musím říct, že tenhle film si rozhodně pustím několikrát, obzvlášť když budu mít blbou náladu. A Meryl Streep kraluje. ()

Gahan odpad!

Zvyknem aj pri horsich filmoch odporucit, nech si kazdy urobi svoj nazor (lebo ved sto ludi sto chuti), ale tu sa naozaj odporucam spolahnut a stotoznit s mojim a ani si to nepustit, skutocne vam nic neujde. Toto bola jedna ukrutna prisernost, nudnost, otravnost a uchylnost ... jdu blejt velebnosti. ()

Loooki

Také nemastné neslané (a bol to muzikál!), na to, že to bolo od režiséra môjho obľúbeného Chicaga. Herecké obsadenie sedelo Ambra Kedrick ehm Anna Kendrick spolu s Meryl Streep najlepšie. Keď nad tým premýšľam, moja najobľúbenejšia hraná muzikálová rozprávka je Enchanted a ty miesto Into the Woods siahni po Taylor Swiftovej skladbe Out Of the Woods. ()

Hapretor

Ze začátku zajímavě sestříhané. Písně znělé, texty hezky rýmované, kostýmy super. Od chvíle, co se objeví (SPOILER) obryně, to jde do kopru a začne šílená nuda a už to zavání debilitou a přeplácaností. Takže za dvě *. ()

Heroine odpad!

Kdyby to skončilo v tu chvíli, co všechno tak nějak dobře dopadne a všichni se vezmou, řekla bych že je to jenom děsně blbá pohádka, obohacená o otřesné herce (Chris Pine a Anna Kendrick WTF?) a nesnesitelné písničky. Jenže pak se přihnal ještě druhý a třetí závěr, čarodějnice se kamsi propadla, ten se rozešel, ten odjel a už se nevrátil, ta umřela, ta spadla do rokle... a byl tu nejidiotštější závěr, jaký může člověk v pohádce vidět! Nechci zabít obra, protože to je taky živý tvor? Zaskřehotáme o tom, že člověk si sám stanoví pravidla, koho zabít a koho ne, tralala, a obra zabijem! Naděláme z pár dětí sirotky, když vnučka v lese nemůže najít chaloupku svojí babičky, ať nehledá! K čertu s babičkou, přece. Když někdo strčí do vaší mámy tak, že to máma nepřežije, nevadí! K čertu i s mámou! Ať se mi scenárista téhle s***ky nikdy nedostane pod ruku, jinak se neznám. ()

Dementra

Into the Woods se na začátku filmu zdá jako megaslátanina několika různých pohádek. Slátaninou pokračuje být přes většinu filmu, a jako slátanina taky končí. Fakt, že ty epizodky většinou nemají logiku pominu vzhledem k tomu, že to jsou pohádky. Perverzního vlka podezřele lačnícího po Karkulce těžko, i když na rozdíl od ostatních měl dobrou písničku. Prince budu brát jako čistou parodii a jen doufám, že to tak bylo míněno. Pekařský párek mě docela bavil. Několik vtípků tu je, ale rozhodně ne po celé, nekonečné 2 hodiny. Není to zrovna odpad, ale vzhledem ke známým jménům a nominacím na Oscary (ta cena už vážně nemá smysl, definitivní konec) dost zklamání. ()

Hovado

Na film jsem se docela těšil, už jen kvůli obsazení, ale výsledný produkt je velmi špatný. Johny Deep jako až pedofilní vlk, který se ve filmu mihne asi tak na dvě minuty, přechytralá červená Karkulka, princ od Popelky je pěknej kurevník, macecha Popelky neváhá řežat palce a paty, aby se holky vešly ho střevíčku, do toho okolo běhá Jack s fazolkama, kolem krouží chlípná Locika, obři tu jsem téměř jako teroristi, bezdětný pár, který by za dítě i kradl a nad tím vším bdí sjetá čarodějnice. Nic proti netradičnímu zpracování, ale tohle byla zhovadilost a slátanina. Respektive první hodina by se dal skousnout jako fakt dobrá pohádka, který vévodila šílená čarodějnice Meryl Streep, ale druhá polovina byla jen odporná nastavovaná kaše, u které jste si přáli,aby už šla rychle z vás ven. ()

UniqueNett

Tak malé hodnocení? Vážně? Ano, druhá polovina filmu mi jaksi překážela, možná bych si i troufla tvrdit, že byla zbytečná. Dokázala bych si Čarovný les představit pod režií Tima Burtona, věřím, že pak bych se náramně bavila po celou dobu filmu. I tak jsem ale nadšená, zpracování je velmi milé. A M. Streep samozřejmě vynikající... zase. Takže celkový dojem více než dobrý. ()

FanKalEl

Škoda posledných 15 min, na finále a záver sa nám pán Marshall pekne vykašľal a to zo začiatku vyzeralo na plný počet hviezd. Emily Blunt bola najviac okúzľujúca. Ale inak to bolo celkom zábavné, vtipné, 3/4 piesní pekne zvučné a scenár delikátny. Skombinovať v inom podaní známe rozprávky nebol zlý nápad ale po druhej polovici filmu to išlo po režisérskej práci dolu vodou. (alebo to bolo fakt tou muzikálnou predlohou ?) Ale celkovo je to stále nadpriemer, bol som veľmi potešený vráteniu sa do detského sveta. (79%) ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

19.07.2013

Původně si měl v hvězdně obsazeném pohádkovém muzikálu Into the Woods od Disneye zahrát jednoho z princů, ale nakonec před komerční jistotou upřednostnil dva menší, ale ambicióznější projekty. Prvním… (více)