Pořídit takhle zábavnou a svižnou akční stylovku za 60 mega? Kormákur má před sebou sakra velkou budoucnost.(1.12.2013)

Konečně jsem se dočkal amerického akčňáku, který by mi přinesl všechno to, co bych od správnýho amerického akčňáku chtěl a očekával. Poctivou dvojku, která se ze začátku má ráda, pak se nemá ráda a nakonec se zase má ráda. Výbornou akci, parádní hlášky, dobrý příběh a ironickou legraci, bez které by takový film byl poloviční. Smůla pro Amíky, že tenhle film natočil Islanďan. Já mu ale na druhou stranu gratuluju, že se tak parádně dokázal upíchnout v Hollywoodu. Pokud bude takové filmy točit i nadále, vůbec se nebudu zlobit. Tady jsem se opravdu cítil jak u Smrtonosný zbraně, a to se mi vážně nestalo dobrých pět let.(4.7.2014)

S dabingem výrazně větší (rozuměj necenzurovanější) zábava než s originálem. Což je pro pány za kamerou tak trochu ostuda. Jinak fajn první polovina, kdy funguje jak humor, tak řetězení akce. Potom už se jedná spíš o dojezd na neutrál, kde fungují jenom hlášky, ale přesto fajn jednohubka s překvapivě sehranou hlavní dvojkou. Jen se za týden neptejte, o čem to bylo a co tam bylo zajímavého. Nevzpomněl bych si.(23.2.2014)

Slušná akční jednohubka, která občas i pobaví, ale druhý den už člověk ani neví, že ji viděl.(28.1.2016)

Rozpočet $61miliónovTržby USA $75,612,460Tržby Celosvetovo $132,493,015Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,273,304 //počet predaných kusov 384,109Tržby za predaj DVD v USA $8,588,369 //počet predaných kusov 503,495║ nakoniec príbeh bez väčších ambícii, film ktorý v prvej polovici ešte čo to zaujímavé ponúkne, potom to už príde len na taký popcorňový povrchný dojazd, dvojica Wahlberg a Washington to dosť zachraňuje celkom im to sedí, ostatný herci ako Paxton či Marsden si to tiež celkom v rámci svojich úloh užívajú a snažia sa zapadnúť do deja kde občas treba udrieť nejakú praštenú hlášku, akcia slušná /videl v kine: 60%/ __moja recenzia(16.10.2013)