Kombinace "Training Day" a "Posledního Scouta" zjevně funguje..... Kór, když herci vědí co a jak mají hrát. Solidní jízda po všech stránkách. Za mě 75%(5.11.2013)

|| Scenár: Blake Masters / Predloha: 2 Guns - Steven Grant | Hudba: Clinton Shorter | Produkcia: Marc Platt, Norton Herrick, Randall Emmett, George Furla, Ross Richie, Andrew Cosby | Distribúcia: Universal Pictures (US), Entertainment One (Canada, UK), Forsight Unlimited (International), TriStar Pictures | Štúdio: Emmett/Furla Films, Marc Platt Productions, Boom! Studios | Rozpočet: 61 miliónov $ | Tržby: 131,940,411 $ || Oddychovka na úrovni. Washington i Wahlberg si to naplno užívajú, a i keď je to príbeh na jedno videnie, zábava je to i tak ľahko nadpriemerná. Je treba ale uznať, že sme Kurmákura videli už aj v lepšej forme, možno preto tie vysoké očakávania všeobecne, a ľahké sklamanie. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(30.1.2014)

Čtyři hvězdy jsou moc, objektivně jsou to tři za slušnou a hlavně nenáročnou akční zábávu, no půl hvězdičky na aktuálních 70% přihazuju za oblíbené herce. Já netvrdím, že ten film je nějak nadprůměrný, není, ale já prostě strávím něco takového mnohem lépe, než honičky autama po střechách baráků, rozmlácenou týdenní výrobu čínské automobilky atd. Jinak tady se jedná o jednoduchej kříž mezi mafošema, fízlama, žoldákama a CIA o šlohnutých 43,125 mega doláčů. Nelituju, že jsem se na to mrknul.(14.11.2013)

• J*A*S*M

Kormákur by se měl vrátit zpátky za mámou na Island. Takovéhle rutinní žánrovky jsou pro něj škoda. Už teď dva dny po projekci nevím, o čem to bylo a jak to dopadlo. Jen snad, že tam hrál Marky Mark ... a to vskutku není to nejlepší, co si člověk z filmu může zapamatovat.(17.11.2013)

Zábavná odlehčená akčňárna s překombinovaným dějem, kterej mi byl v podstatě celkem jedno. Důležité je, že Wahlberg i Washington jsou super. Má to šťávu, správnýho zloducha, jehož roli si Bill Paxton fakt užívá (oproti tomu Edward James Olmos mi jako mexickej drogovej baron vůbec neseděl) a Paula Patton ukáže kozy.(27.12.2013)