Akční komedie prakticky se vším všudy co od ní očekáváte. Marky Markovi to s Denzelem svědčí a já jsem se celkem nasmál. Samozřejmě musíte brát film s rezerervou. Ale pokud jsi chcete odpočinout a moc nepřemýšlet a k tomu se pobavit tak je toto správná volba. Trošku jsem se bál islandského režiséra, ale zvládnul to na dvojku.(11.10.2013)

Zábavná odlehčená akčňárna s překombinovaným dějem, kterej mi byl v podstatě celkem jedno. Důležité je, že Wahlberg i Washington jsou super. Má to šťávu, správnýho zloducha, jehož roli si Bill Paxton fakt užívá (oproti tomu Edward James Olmos mi jako mexickej drogovej baron vůbec neseděl) a Paula Patton ukáže kozy.(27.12.2013)

Dokiaľ nad tým nezačnete príliš premýšľať, je to slušná zábava. 75%(2.2.2014)

• mat.ilda

Rychlený scénář psaný na koleni někde ve vlaku, s dialogy poníženými na žvanění... jako kdybych sledovala špatnou buddy movie z osmdesátých let na VHS s nezvykle ostrým obrazem, co se táhne jako poslední hodina pracovního týdne a kde nevěřím půlku slova Wahlbergovi, co vypadá jako svůj táta (natož, že dělá na někoho oči, prosím vás, jaký??) a s ním naprosto nekompaktním Washingtonovi, ostatní úděsné vedlejší postavy nestojí za hnutí prstem po klávesnici, a jelikož nejsem blázen do výbuchů všeho druhu a skřípání nárazníků, nejlíp mi z toho vychází pouze ústřední píseň... Baltasare, vrať se na Island!(3.6.2014)

|| Scenár: Blake Masters / Predloha: 2 Guns - Steven Grant | Hudba: Clinton Shorter | Produkcia: Marc Platt, Norton Herrick, Randall Emmett, George Furla, Ross Richie, Andrew Cosby | Distribúcia: Universal Pictures (US), Entertainment One (Canada, UK), Forsight Unlimited (International), TriStar Pictures | Štúdio: Emmett/Furla Films, Marc Platt Productions, Boom! Studios | Rozpočet: 61 miliónov $ | Tržby: 131,940,411 $ || Oddychovka na úrovni. Washington i Wahlberg si to naplno užívajú, a i keď je to príbeh na jedno videnie, zábava je to i tak ľahko nadpriemerná. Je treba ale uznať, že sme Kurmákura videli už aj v lepšej forme, možno preto tie vysoké očakávania všeobecne, a ľahké sklamanie. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(30.1.2014)