Svěží, podzimní,erková a zábavná Akční komedie založená dle komixové předlohy s vynikajícím,flirtujícím Wahlbergem a drsným Washingtonem,tihle dva si ve filmu sedli a oba mají skvělé charisma. Střílelo se,vraždilo se, vybuchovalo a já si to náramně užil. 80 %(6.11.2013)

Niečo medzi vážnou krimi a oddychovou, akčnou komédiou. Vyváženie týchto dvoch žánrov je v správnom pomere, Washington a Wahlberg ako dvojka fungujú a Paula Patton je celkom kočka. Čo viac si priať? Obyčajná zápletka, no o to viac sympatické spracovanie.(23.12.2013)

Mám pocit, že Baltasar Kormákur na viac ako ukázal nemá. Podobne ako Kontraband tak aj tu všetko funguje, tak na pol plynu. Najväčšie plus je rozhodne herecké obsadenie. Medzi Washingtonom a Marky Markom to funguje, film dokážu potiahnuť a príjemne ich dopĺňa aj sexi Paula Patton, či James Mardsen a Bill Paxton, ale akcia je nevýrazná, rovnako ako príbeh a hlášky. To ale nieje najväčší problém. Záver filmu je celkom fajn, ale 2 Guns by potrebovali s toho vážnejšieho tonu presedlať do odľahčenejších vôd, pretože žáner komédia tu moc nefunguje. 70% - 3*(14.1.2014)

Dokiaľ nad tým nezačnete príliš premýšľať, je to slušná zábava. 75%(2.2.2014)

Konečně jsem se dočkal amerického akčňáku, který by mi přinesl všechno to, co bych od správnýho amerického akčňáku chtěl a očekával. Poctivou dvojku, která se ze začátku má ráda, pak se nemá ráda a nakonec se zase má ráda. Výbornou akci, parádní hlášky, dobrý příběh a ironickou legraci, bez které by takový film byl poloviční. Smůla pro Amíky, že tenhle film natočil Islanďan. Já mu ale na druhou stranu gratuluju, že se tak parádně dokázal upíchnout v Hollywoodu. Pokud bude takové filmy točit i nadále, vůbec se nebudu zlobit. Tady jsem se opravdu cítil jak u Smrtonosný zbraně, a to se mi vážně nestalo dobrých pět let.(4.7.2014)