Čtyři hvězdy jsou moc, objektivně jsou to tři za slušnou a hlavně nenáročnou akční zábávu, no půl hvězdičky na aktuálních 70% přihazuju za oblíbené herce. Já netvrdím, že ten film je nějak nadprůměrný, není, ale já prostě strávím něco takového mnohem lépe, než honičky autama po střechách baráků, rozmlácenou týdenní výrobu čínské automobilky atd. Jinak tady se jedná o jednoduchej kříž mezi mafošema, fízlama, žoldákama a CIA o šlohnutých 43,125 mega doláčů. Nelituju, že jsem se na to mrknul.(14.11.2013)

Denzel Washington a Mark Wahlberg jsou výborná dvojice, a to je jedna z mnoha věcí, které se na 2 zbraních povedly. Mezi další plusy rád započítávám především scénář, který mixuje vděčný humor, napětí a překvapení a ačkoliv občas balancuje na ošidné hranici překombinovanosti, nepřepadne. Výborní jsou také ostatní herci, především Bill Paxton a Edward James Olmos, celé to navíc krásně vypadá a odsýpá, tak co si ještě přát. Část, která začíná únosem mexického gangstera, pokračuje automobilovou honičkou a končí pěstním soubojem (v autech i mimo ně), se mi líbila asi nejvíce.(19.11.2014)

Skok na špek nepatří mezi mé oblíbené olympijské disciplíny, ale to se rozhodně nedá napsat o pomstě, do které se oblafnutí skokani pouštějí. Té bez výjimek fandím a při kouscích podvedených agentů jsem se skvěle pobavil. Málokdy se totiž někdo vydává s povedenými hláškami na rtech do boje s policií, armádou, CIA, drogovým kartelem i slepičími hlavami. Takhle nějak si představuji uvolněnou akční pohodu, která si nehraje na žádnou složitost a neskrývá svůj prvotní záměr - pobavit. U mně se to tedy bez problémů podařilo.(20.1.2014)

Pohodová akční satira, která zřejmě nenadchne ničím jiným, než správně namíchanou hlavní dvojku. Duo Washington-Wahlberg skutečně funguje na výbornou. Pokaždé vás překvapí jednou ze svých vtipných hlášek nebo jen prostě udělají něco nepředvídatelného. Bez nich by ten film nebyl ani poloviční. Už dlouho jsem Denzela neviděl v takto komediální roli a nečekal bych, že mu takhle sedne...70%(10.11.2013)

Škoda, Baltasar Kormákur se chtěl do Hollywoodu protlačit asi hlavně pro to, aby si mohl natočil několik přestřelených výbuchů... Mrzí mě, že z toho mám právě takový pocit. Ale co, drajv tomu upřít nelze, vtipné to je a herecká dvojice si stresující akčňák evidentně užívá. Film na páteční večer jako dělaný, pokud nečekáte zázraky.(1.10.2013)