Denzel Washington - (Robert 'Bobby' Trench) +++ Mark Wahlberg - (Michael 'Stig' Stigman) +++ Paula Patton - (Deb) +++ Bill Paxton - (Earl) +++ Fred Ward - (Admiral Tuwey) +++ James Marsden - (Quince) +++ Edward James - Olmos - (Papi Greco) +++ Robert John Burke - (Jessup) +++ Produkcia: Andrew Cosby, Mark Damon +++(21.10.2013)

Zatracená škoda, že finále vám vykecá už plakát. Příjemná oddychovka se zbytečně komplikovaným scénářem, lehce nad průměrem. Nic víc nic míň. Trochu jsem u toho i klimbal. P.S: A jo, přece něco, málem jsem zapoměl to nejdůležitější Paula Patton se tu prochází nahoře bez.(10.11.2013)

Slušně odpracované, ale na vyšší level to nemělo. Stejně jako loňský kriminální výlet Islanďana Baltasara Kormákura Kontraband. Akční komedie 2 zbraně ho zase trochu představila širšímu publiku, ale díru do hlavy mu neudělala. Jeho hrdinové se představují jako ti pánové z ostřílených buddy movies, jakými byly Smrtonosné zbraně nebo nedostižný Poslední skaut. Drsňáci, hláškaři. Tvůrci dobře znají pravidla žánru, nenabídli málo, ale taky se úplně nepředřeli a opora v kvalitnějším scénáři prostě chybí. Jednoduchý motiv je přetavený do zbytečně spletitého vyprávění. Ústřední dvojice Wahlberg-Washington zkrátka tuhle jednohubku táhne i ve slabších chvílích. Vadilo mi hlavně střídání nálad/atmosféry. Před detektivem Joem Hallenbeckem před lety také stálo několik zásadních rozhodnutí, našel si čas na infantilní chování, trefné sarkastické hlášky i na pořádnou řežbu. A fungovalo to královsky. Tady mi zbyl solidní vizuál, několik lehce zapomenutelných komických situací, dva sympaťáci v čele a krásná Paula Patton v jejich blízkosti. Není to málo, ale ani moc!!(28.10.2013)

Sympatická ústřední dvojice, které to opravdu před kamerou funguje, ovšem nedokáže zachránit až příliš fádní děj, tolikráte otřepaný a snadno předvídatelný...(26.1.2014)

Mám pocit, že Baltasar Kormákur na viac ako ukázal nemá. Podobne ako Kontraband tak aj tu všetko funguje, tak na pol plynu. Najväčšie plus je rozhodne herecké obsadenie. Medzi Washingtonom a Marky Markom to funguje, film dokážu potiahnuť a príjemne ich dopĺňa aj sexi Paula Patton, či James Mardsen a Bill Paxton, ale akcia je nevýrazná, rovnako ako príbeh a hlášky. To ale nieje najväčší problém. Záver filmu je celkom fajn, ale 2 Guns by potrebovali s toho vážnejšieho tonu presedlať do odľahčenejších vôd, pretože žáner komédia tu moc nefunguje. 70% - 3*(14.1.2014)