Skok na špek nepatří mezi mé oblíbené olympijské disciplíny, ale to se rozhodně nedá napsat o pomstě, do které se oblafnutí skokani pouštějí. Té bez výjimek fandím a při kouscích podvedených agentů jsem se skvěle pobavil. Málokdy se totiž někdo vydává s povedenými hláškami na rtech do boje s policií, armádou, CIA, drogovým kartelem i slepičími hlavami. Takhle nějak si představuji uvolněnou akční pohodu, která si nehraje na žádnou složitost a neskrývá svůj prvotní záměr - pobavit. U mně se to tedy bez problémů podařilo.(20.1.2014)

• Wacoslav1

No mě to nenadchlo. Trailer nevypadal úplně špatně, ale už teď je evidentní, že do něj naprali všechnu akci i hlášky z celýho filmu. Byl jsem zvědavej hlavně na Wahlberga kterej u mě poslední dobou docela slušně stoupá v ceně a musím konstatovat, že ani tentokrát nezklamal. Nejlepší hlody a situace tu souvisí z jeho osobou. Washigton kterýho sem nikdy nežral je pak přesně podle očekávání těžce nezábavnej a otravnej. Jako, že snaží se hláškovat za každou cenu, ale působí to poněkud uměle tu přirozenost a samozřejmost jakou má Wahlberg mu může jenom závidět. Takže tu máme značně nevyrovnanou dvojici a značně nevyrovnaný je i celý film. Příběh mě do děje nijak extra nevtáhnul z ostatních postav už tu není nikdo jiný kdo by se mi nějak nesmazatelně vryl do paměti. Akce je taková průměrná neříkám, že špatná, ale není tu zkrátka nic extra z čeho bych si sednul na prdel. Jinak sem tam nějaká ta dobrá hláška padne, ale místy se hrdinové snaží být vtipní za každou cenu a vyznívá to tak dost samoúčelně. Já nevím, ale tenhle film mě prostě nijak extra nechytnul. Další shlédnutí asi hned tak neplánuju a ani tak nepředpokládám, že bych hodnocení zvednul. 40%(22.9.2013)

Celkem příjemný závan devadesátých let. Byť trochu přepálený a v mnoha chvílích skutečně přitažený za vlasy. S klidem ale mohu říct, že je to jeden z nejvtipnějších snímků, co jsem za poslední dobu viděl. Je to nahláškované a plné vtipných momentů, o které se postaralo parádní ústřední duo (Mark Wahlberg a Danzel Washington jsou tahouni a výtečně vtipná dvojka). Nicméně, vyšší hodnocení si 2 Guns nezaslouží. "Vypadáš jak mexickej Albert Einstein" :-D 65%(10.10.2013)

Pokus o Nelítostný souboj od Manna s hlavními postavami z Bad Boys od Baye. Tedy se vkrádá na mysl označení jako "nefunkční kočkopes", nebo také prosté "divná kokotina" - hrdinové hláškují jak o život a chemie mezi nimi funguje na výbornou, ale často supervážný příběh jim to zábavné šaškování bourá s vehemencí nasraného bagristy. A obráceně - komplikovanou a drsnou gangsteru prapodivně shazují dva přespeedovaní cvoci... a zoufale nezvládnutý závěrečný shoot-out (mít tak dobře rozdané karty do něj a tak strašlivě je režijně spálit, to chce speciální talent). 6/10(11.10.2013)

Akční klasika, ale nadprůměr, hlavně proto, že měl scénárista mozek. Je to trochu na způsob Pulp Fiction a Sbal prachy a vypadni. Mnoho stran, jedny prachy, neznáte pozadí. Ústřední dvojka vtipná. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7(16.11.2013)