Posledních 12 měsíců jsou agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Washington) a důstojník Americké námořní rozvědky Marcus Stigman (Wahlberg) i přes vzájemné antipatie odsouzeni nehnout se od sebe téměř na krok. Pracují v utajení jako členové drogového syndikátu a každý z nich svému partnerovi věří zhruba tolik jako zločincům, jejichž zadržením byli oba pověřeni. Když jejich pokus o proniknutí do mexického drogového kartelu a zabavení milionů dolarů selže, jsou Trench a Stigman svými nadřízenými ponecháni napospas osudu. Teď, když se je všichni snaží dostat za mříže nebo pohřbít, se mohou spoléhat pouze jeden na druhého. Jejich pronásledovatelé to ale nebudou mít jednoduché, protože když celé roky předstíráte, že patříte mezi padouchy, nemůžete se ubránit tomu, abyste se od nich něčemu nepřiučili. (HBO GO)

Jello Biafra

Čo sa stane keď sa v akčnej komédii stretnú dvaja borci menom Denzel Washington a Mark Wahlberg? No rozhodne sa od toho dá očakávať vydarený "buddy" akčňák ako za starých časov Smrtonosnej Zbrane či Posledného Skauta. A takým akčným filmom tento kúsok rozhodne je. Ústredná dvojica sa zapletie do obrovského prúseru a ide im po krku drogový kartel i tajní agenti CIA. Ostáva len spojiť sily a vymyslieť plán ako z takej šlamastiky von. Akciou i hláškami nabitá záležitosť, ktorá si našla miesto medzi mojimi obľúbenými filmami. ()

kenkaku

Příjemné překvapení a moc. Zábavné, vtipné a plné příjemné nadsázky (řekl bych tak akorát na hraně aby z toho nebyla fraška :)). Obzvlášť Wahlbergovi role sedla (alespoň v mých očích) a jeho hlášky patří k tomu nejvtipnějšímu. ()

netahlo

Marky Mark a Denzel Washington v hlavnich rolich? To nemohlo dopadnout spatne. Solidni akcni krimi komedie na patecni vecer, ktera sice neprinasi nic revolucniho, ale prijemne uplyne a pobavi. Za me palec nahoru ()

SG-1

"Hej, kovboji, znáš to rčení? I když seš zrůda, máma tě má vždycky ráda... Ale tohle se tě netejká, ty si hnusnější než ďáblova prdel." -Stig- ()

sedm.1

Maximální zábava, které nemám co vytknout. Tedy snad možná až trochu moc nesoudně přehnané finální zúčtování, ale to je na druhou stranu zas tak efektně zpracované, že je to prakticky zcela malicherná výtka. Zbytek je ale vážně kulervoucí jízda, kde se Kormákurovi podařilo s naprostým přehledem skloubit několik žánrů dohromady, které vzájemně ladí a doplňují se jako ta nejlahodnější skladba W.A. Mozarta. Takže tu máme skvělou akci, které sice není moc, ale i to málo potěší, je dynamická, nápaditá a efektní. Ve stejně menší míře je tu zastoupen i humor, který je ale též velmi trefný, úderný a skutečně vtipný. Nejrozsáhleji zastoupeným žánrem je nicméně klasická krimi, která tvoří osu zápletky, a to je pecka. Vůbec tedy nechápu, proč se tolik komentářů pozastavuje nad její nepřehledností a překombinovaností, protože mě přišla zcela lehce pochopitelná a nijak zbytečně zamotaná, vše do sebe pěkně zapadávalo a jednoduše to šlapalo na 100%. Obrovským pozitivem 2 zbraní je pak samozřejmě i luxusní obsazení, kdy alespoň pro mě je jasnou hvězdou Mark Wahlberg, který tu hláškuje, je dravý, je nažhavený, je kurevsky cool a film zkrátka ovládl on a jeho postava. Washington je tu pak sice také výborný, nicméně Wahlbergovi prakticky jen sekunduje. Tento můj pohled je ale určitě velice ojedinělý a pro většinu uživatelů zkreslený, ovšem hned vysvětlím, jak to myslím a netýká se to jen tohoto bijáku. Ano, Washington je určitě lepší herec, ale časy se zkrátka mění, přátelé. A tak dnes na filmy už netáhnou „hamletovští“ mistři herectví, jako Denzel Washington, ale svalnatí, charismatičtí bombarďáci, kteří „motherfuckují“ na potkání, lámou kosti jak párátka a mají při tom stále cool úsměv. Jako Mark Wahlberg. Je mi tedy sice jasné, že intelektuální borečci nad tímto mým pohledem jen otáčejí oči v sloup, co jsem za primitiva, ale já to tak vidím a vůbec se za to nestydím. Takže Mark a jemu podobný "dřeva" jsou v současnosti na vrcholu a já jsem za to rád a jsem s tím naprosto stotožněn. Každopádně, 2 zbraně je vážně pořádně zábavná řacha, která mi zatraceně sedla a já dávám jasných 5* za bezchybný obsah a za to, že má celý film takový KOULE!!! ()

Firebug

O vzkříšení čistokrevných amerických akčňáků z devadesátek se v poslední době snaží kde kdo, ale to správné zapálení pro akci, břitký humor a parádní chemii mezi hlavními hrdiny se povedlo až rodilému Islanďanovi! I když jsem se dvojice Denzel a Mark zpočátku trochu obával, právě oni a jejich vzájemná interakce je největším tahounem snímku. 2 Guns není nejkvalitnější akčňák pod sluncem a jistojistě trpí i řadou neduhů, ale dokážete-li se nad ně povznést a nejlépe NEČÍST ZDEJŠÍ OBSAH a NEKOUKAT NA TRAILER, bude vám odměnou ten dávno zapomenutý pocit, kdy jste si jako malý harant vybrali ve videopůjčovně VHSku jen podle "prďáckého" obalu a pak si doma užili skvěle zábavnou akční jízdu. Nostalgické 4* s odřenýma ušima. ()

herr_carter

"Tak co seňore Einsteine, jste v pohodě, nejste na sračky?" Wahlberg s Washingtonem a skvělá pocta akčním filmům, já se tedy bavil královsky....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

The Viper

Celkem překombinované, ovšem našlapané. Dvojka Denzel/Wahlberg má grády, hlášky lítají, kulky taktéž a opět bych mohl apelovat na humor tentokrát nejmenovaného červeného uživatele. To co jsem zkritizoval včera, dnes musím potvrdit. ()

Kaceris

Okej, mením názor. Časom sa z tohoto filmu stala taká menšia srdcovka. Dokážem si to pozrieť stále a stále dookola. ()

charlie_ando

První slovo, které mě napadlo potom, co skončily závěrečné titulky je, že to bylo takové vlažné. Film nevěděl, čím chce být. Vcelku slušné vtípky a gagy, u kterých jsem se upřímně zasmál, střídaly průměrné akční momenty, které občas dokázaly přitlačit i trochu na pilu. Závěr však byl nevýrazný a velké finále se jaksi nekonalo. Vše se točí kolem dvou správných chlápků, kteří udělají banku (to už samo o sobě zní trochu divně…) v níž jsou uloženy špinavé peníze z prodeje drog mexického narkobarona Papi Greca. Vše vysvětli to, že jsou to muži spravedlnosti v utajení. Mrkajícího ostrostřelce poddůstojníka rozvědky amerického námořnictva Michaela 'Stiga' Stigman si zahrál Mark Wahlberg a ležérního speciálního agenta DEA Roberta 'Bobby' Trenche si střihl Denzel Washington. Standardní herecké výkony obou představitelů hlavních hrdinů drží tenhle film nad hladinou průměrnosti. Dohromady jim to jde uspokojivě a na plátně se dobře doplňují. Něžné pohlaví zastupuje lehce mdlá Paula Patton v roli řídící agentky DEA Deb a dojem z jejího prkenného výkonu nezachrání ani její hezký zadeček. Dle mého názoru film byl tak trochu dýchavičný, respektive islandský režisér Baltasar Kormákur společně se scénáristou kriminálek Blakem Mastersem nedokázali udržet to správné tempo vyprávění a svižnou dynamiku. Shrnuto a podtrženo film neurazí, ale nic víc. [ČSFD projekce 10. října 20:00; CineStar Anděl] ()

Lukoboss

Nic, co by nějak výrazně vyčnívalo v tomhle žánru. Co můžu naopak vyzdvihnout, je souhra hlavních protagonistů D. Washingtona s M. Wahlbergem, kterým to věříte, a to jejich filmový parťáctví působí dobře a baví diváka. Ostatní je prostě standard bez přidané hodnoty zapadající to mainstreamu v rámci "akční/krimi" anebo "jakoby jste to už někde viděli". Předpokládám, že po pár dnech už ani nebudu pořádně vědět, o čem to vlastně bylo. ()

MARTIN*I

V tomhle hereckém složení jsem měl trochu vyšší očekávání. Ze začátku se mi 2 zbraně jevily jako vtipný, i možná celkem originální snímek, nicméně postupem "děje" se z toho stává nesmyslná a nepřehledná slátanina přestřelek a efektů, které často nedávají smysl. Po chvilce jsem ztratil přehled, kdo vlastně jde po kom a proč a hledat v tom logiku by byl ještě větší nesmysl. Jako odreagovačka film splnil svůj účel, nicméně se dalo vytěžit mnohem víc. Místo snažit se film rozvětvovat a dějově komplikovat by v tomhle případě byla lineárnost pro mě příznivější. Navíc některé nelogičnosti bijí totálně do očí a jen si říkáte nechápavě "Proč?!" Škoda, škoda. ()

Seti

Devadesátková buddy krimikomedie, jejíž děj byl sice trochu přepálený, překombinovaný a pošpiňující snad všechny vládní a bezpečnostní složky v Americe, ale co - Denzelovi to Markem šlapalo skvěle a jako akční jednohubka fungovaly 2 Guns víc než obstojně. A vzhledem k tomu, že jsem se těšil už od trailerů a Komárkur svoje sliby z velké části splnil, tak hochům tu čtvrtou hvězdu přihodím. ()

korndaddy

Mizerové mají konkurenci. Svěží, akční a zábavný. Nezbývá než doufat, že budou tvůrci spokojení a pomalu ale jistě se pustí do pokračování. Duo Washington a Wahlberg solidní. ()

klukluka odpad!

Klišoidní, blbě napsaná, zrežírovaná i zahraná sračka, břečka, balast, sajrajt, kokotina, pytlovina, srágora, debilovina, totální shit! Ještě mě napadá, že Kormákur je idiot a už mě nezajímá (a v Hollywoodu si už neškrtne - můj tip), a že Mark Wahlberg by si tak neměl zahrávat se slušnou pověstí, kterou mu získal například Fighter. Teď nasekal v nepřetržité řadě za sebou pár jistě dobře zaplacenejch, komerčně možná úspěšnejch, ale kvalitativně velmi spornejch kousků, a jestli se o něj mám ještě někdy zajímat, tak je nejvyšší čas s tím skončit. ()

Nassau

Žádná sláva řekl bych. Štěstím je, že tam hrál Denzel s Markem, protože jen díky nim se na to dalo dívat. Pravdou je, že pár hodně solidních vtipů tam zaznělo (mexický Einstein FTW!). Takže vlastně proč ne. Jako jednohubka ucházející. (60%) ()

Wicky

V dnešní době bych takovouhle příjemnou, akční žánrovku pohledal málo. Prvních 15 minut sice trpí mizernýmy dialogy, které by chtěli být zatraceně nahláškované, ale jako by se scénárista začal snažit až právě po těch 15ti minutách. Do filmu jsou zasazeni dokonce tři záporáci díky čemuž ani jeden nemá zas tak moc co předvíst, aby se nezapomělo na ty další dva a proto všeci musí jet na půl plynu. Marky Mark a Washington hrají dobře jako vždy. Fajn béčko. 70% ()

Chipsonator

Tuctová záležitost ze sympatickou ústřední dvojicí. Wahlberg je mrkající pohodář a Washington správňácký black-bad-ass ale k čemu to když humor je suchý jak poušť Gobi (nebo Gabi?) a jen občas vykouzlí úsměv na tváři, k čemu to když akčních scén je pomálu a k čemu to když máte neustále pocit dežavu že jste to všechno už několikrát viděli a nic vás nepřekvapí? Aspoň že to finále bylo super. 55% ()

rozbris

Velice příjemná akční-krimi-komedie s velmi dobrým hereckým obsazením (kdybych měl hodnotit herecké umění tak Wahlberg - ***** a Washington - ****). Shrnul bych to jedním slovem - bravo! ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra