Posledních 12 měsíců jsou agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Washington) a důstojník Americké námořní rozvědky Marcus Stigman (Wahlberg) i přes vzájemné antipatie odsouzeni nehnout se od sebe téměř na krok. Pracují v utajení jako členové drogového syndikátu a každý z nich svému partnerovi věří zhruba tolik jako zločincům, jejichž zadržením byli oba pověřeni. Když jejich pokus o proniknutí do mexického drogového kartelu a zabavení milionů dolarů selže, jsou Trench a Stigman svými nadřízenými ponecháni napospas osudu. Teď, když se je všichni snaží dostat za mříže nebo pohřbít, se mohou spoléhat pouze jeden na druhého. Jejich pronásledovatelé to ale nebudou mít jednoduché, protože když celé roky předstíráte, že patříte mezi padouchy, nemůžete se ubránit tomu, abyste se od nich něčemu nepřiučili. (HBO GO)

Johnny.ARN

Takže po Kontrabande ďalší skvelý film z dielne islandského mága Kormákura. Bolo to akčné, jemne zamotané, minutážovo tak o 20 minút pretiahnuté ale chýbala tomu možno trochu väčšia dávka humoru. Wahlberg síce hláškoval, ale nie v postačujúcej miere. Washington tam bol ako päsť na oko. Viac mu sedel sfetovaný pilot. Potešila kráska Patton, ktorá sa svojej famme fatale zhostila skvele, Záporak Paxton bol zaujímavý len dočasu, potom sa jeho čaro tak zvoľna vytrácalo. Akcia dobrá, strih a kamera jej dávali vyniknúť. Možno trochu skrátiť, dať nejaký zvrat a vykašľať sa na charakterovky, bolo by viac. Ale od Kormakúra sa ešte všeličoho dočkáme. 3 z 5 ()

Tosi

Jediný co si z filmu odnesu, je že Denzel má furt charisma na prodávání a Marky Mark se těch melounů v podpaží nemůže zbavit. Jinak čistej průměr, pár slušnejch hlášek plus celkově dobrej look celýho filmu. Nahoře huj a dole fuj. ()

LiborGondek

Tak samozřejmě je to další akční film z řádu realita scifi, nicméně na tenhle se dá dívat. Proč by vlastně dva agenti, oprava jeden agent a jeden voják, nemohli společnými silami vybít desítky členů a představitelů CIA, US NAVY a mexického drogového kartelu. Rambo by to zvládl i sám... :D Wahlberga sice moc nemusím, drtivou většinu herců neznám vůbec, ale kvůli Washingtonovi jsem se nakonec do sledování 2 zbraní dal. A nelituji. Bylo to akční, mělo to zápletku a dokonce to bylo i vtipné. Vlastně bych se ani nedivil, kdyby to byla alespoň z části pravda. Po špionážních skandálech v NSA můžeme jen spekulovat jakých nekalostí jsou schopny ty další americké vládní agentury. A že jich mají dost... 75% ()

Honzíno

Pro mě to bylo veliké překvapení. Jedná se o hodně svěží mix akce, komedie a dramatu. Čím dál víc přicházím na chuť Wahlbergovi, navíc spolu s Washingtonem v 2 Guns tvoří vzácně elektrizující duo. Soundtrack hodně solidní, pořád se něco děje a sem tam spadne do hrnce peprná hláška. Takhle dobré žánrovky se poslední dobou moc často netočí. ()

Mrkvič

Nijak výrazná jízda s dvojicí velkých drsňáků, kteří mají problémy snad s úplně každým. Zápletka je jen malinko nápaditá, akce nijak úžasná a je to místy vtipné. Neřekl bych proti filmu nic špatného a kdyby se ho povedlo něčím lehce okořenit, dával bych o hvězdičku víc. Takhle jsem si užil blbůstku ve stylu Tango a Cash, ale nejspíš si ji tak jako flák se Slyem nezapamatuju. ()

Sfinkter

Štiplavá a sympatická mexikánská tortila, která jede od začátku do konce. Díky tomu, že sází na kvalitu a zároveň se nebere moc vážně, si ji užije každý, kdo má alespoň trochu rád akci. Vyloupení banky v maskách výborné, nejzábavnější od dob Nelítostného souboje a Bodu zlomu. ()

Mr.Bulanek

Hláškama a akcí nabitá Rková buddy komedie. Tak sympatickou dvojici jsem snad od dob Leathal Weapon neviděl, nebo mě alespoň žádná nenapadá. ()

LadyPupu

No jo, ty časy, kdy byl Markyho parťák Prince Ital Joe jsou nenávratně pryč. Teď má za kámoše Denzela. A výsledkem je tenhle vyloženě odpočinkový film. Odpočinkový ve smyslu, že i když u něj na chvíli usnete, vlastně o moc nepřijdete. ()

Monoxid

Váhám nad hodnocením. Bylo tam pár super scén, ale... děj byl celkem ničím zajímavý a překvapující, ale... takhle dobrých akčních stříleček moc není, ale... vlastně je, ale... kdyby to dávali večer v televizi, určitě by to bylo super zpestření a zábava, ale... asi bych u toho usnula. A ani hlavní podrazačka mi nepřišla nijak superúžasná (co na ní asi všichni viděli?). Takže suché tři hvězdičky. ()

BS

Přesně takhle si představuju film na který chci jít do kina: našláplý od začátku do konce. Bomba! ()

ywo666

Trochu krimi, trochu thriller, trochu komédia a trochu akčné. No dobre. Tak trochu viac akčné. Ale nečakajte nejeakú brutálnu kanonádu. Skôr taká ľahká old school strielačka. So zaujímavými zvratmi a pomerne zaujímavými postavmi. Mark A Denzel sú v pohode. Koniec zábava. Niekedy je fakt pritiahnuté za vlasy, čo všetko hrdinom prejde. Ale budiž. Snímok sa nehrá na to, že ho treba brať vážne. Ale pritom si zachováva určitú drsnosť. Mohlo to byť lepšie. Akčnejšie, vtipnejšie, napínavejšie. Ale aj tak som sa pobavil. A Paula ukázala prsia, čo sa cení. Baltasar to dokopal na 70%, takže slabé 4* dám. Ale po trailery som čakal trošku viac. ()

elanius

(147/2013) / Aj keď ambície asi boli pôvodne od Baltasara Kormákura (Heh:) vyššie, nakoniec je z toho aspoň ten priemer. Hlavne čo sa týka scenára a deja. Subjektívne.... zabavil som sa perfektne. Denzel 100%, Mark 100%, Bill Paxton 100%. Aj vďaka prekomplikovanému deja je ťažko nájsť si cestu k filmu ako takému. Dávam o bod viac ako si film možno zaslúži. Borci totižto odviedli 5 brmbolcovú zábavu. (7/10) ()

venison

Někdo si myslel, že když zaplatíte honoráře dvěma špičkovým hercům jako jsou lety prověřený Denzel Washington a sympatická korba Mark Wahlberg vyleze mu z toho skvělá akční komedie.. Bohužel scénář je natolik zoufalej, že to neuhrají ani tihle dva tajní agenti.. Trošku mi to připomíná pohádku O pejskovi a kočičce, když vařili dort.. Nacpeme tam CIA, mexickej drogovej kartel, Americkou námořní jednotku a Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami, potom to celé zamícáme, otočíme, protřepeme a navrch dosadíme sexy kočku a vyleze nám z toho, že vlastně každej s každým a všichni proti sobě :-D Navíc jediné vtipné bylo to, že dva tajní stojí proti sobě.. ()

terunka003

Akční, namachrované, střílecí, milionové × zmatené, všichni proti všem. Ale tak pohodové to bylo, pořád se tam něco dělo, bylo to odlehčené, trochu tajuplné kdo je vlastně kdo a kdo za čím stojí, ale nic víc. Už teď mi to nějak uniká z hlavy. ..ježiš, takovejch peněz.. ()

Trustme

Kouzlo okamžiku. Bezchybná žánrovka. Tři minuty po skončení filmu nebudete mít důvod si na tenhle dobrý film vzpomenout. ()

Pump

Pan režisér o sobě dal hezky vědět příjemnou oddechovou záležitostí. Wahlberg válí jako za mlada a Denzel se snaží. Trochu mne zarazilo jak se v předvádění určitých rolí opakuje až to hezké není, ale nenarušilo to film jako celek a tak budiž mu odpuštěno. Nemohu zapomenout na excelentního agenta CIA v podání Billa Paxtona, to bylo prostě eňo ňuňo :). Jsem zvědavý kam proudy Hollywoodu zavanou pana Kormákura příště a docela se těším. ()

VanTom

Nadstandardní parťácká krimi akce/komedie, těžící z dobrých hlášek a sympatického pošťuchování dvou výborných herců, kteří si role vyloženě užívají. Nic zásadního, ale pokud nedumáte nad lehkovážnými zákrutami scénáře a ignorujete rozklepanou kameru v přestřelkách/honičkách, 110 minut odlehčené a rozmarné oddychovky uteče jako voda. 70% ()

JohnSmith

Výborná akční hláškovaná. Páni WW se výborně doplňujou a je radost na ně koukat. Potěšil mě i Paxton, kterého jsem v něčem pořádném dlouho neviděl. Jen Marsden byl nemastnej neslanej. Jinak oproti předchozímu počinu Kormákura, je tohle minimálně o úroveň lepší. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra