Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

lennyd

Po přestřelce při přepadení kamionu zůstává na zemi ležet mrtvý jeden z řidičů Eddie a policista. Druhý řidič Wellman Santee (Dolph Lungren) je ihned obviněn ze zabití policisty a při převozu do vězení napaden převážejícími kolegy mrtvého policisty. Ale Santeemu se podaří uniknout, a za pomoci Rity Mareková, kterou o své nevinně přesvědčí, se snaží zjistit kdo za celým spiknutím stojí. Ale nitky ukazují do nejvyšších míst ... Tento film si pamatuji ještě z dob, kdy nebyla žádná multikina, a při filmu se tak místo popcornu maximálně šustilo pytlíkem od bombónů. Na svoji dobu měl film vše, co si dospívající teenager mohl přát - rychlá kola, spoustu akce a i to nějaké ženské tělo. Ze dnešního pohledu už to vidím ale trochu jinak - rychlá kola zůstala stále parádní, akční scény působí poněkud směšně (hlavně přestřelka s nekonečným zástupem číňanů) a nějaké koukání po ženských taky manželka nevidí moc ráda :). Ale to nic nemění na tom, že tohle je jeden z nejlepších filmů Dolpha Lungrena (to znamená, že to není taková sračka jako zbytek jeho tvorby)... ()

Luk80

Santi, Severajn, Šušejn a to vše v dabingovém opojení Intersonic. Slast a zároveň poslední koukatelný film Lundgrena. Kristian Alfonso je fajna baba co chce za každou cenu prokázat nevinu jednomu uprchlému vězni. Zaživají dobrodružství a bojují proti bezcitnému šerifovi Cepedovi. Už jsem si říkal, kde je Al Leong ? Musí tady přece hrát a vida - byl tam. Ve své klasické kratké roli pistolníka z gangu :-) Al Leong for president, hehe ()

Lacike

Dalsie becko mojej mladosti a na dlhu dobu posledna poriadna Lundgrenovka. Reziu dostal na starosti dlhorocny kaskader a reziser druheho stabu Vic Armstrong, ktory sa podielal na vyrobe tych najväcsich peciek. Ako reziser tiez nesklamal. Sice neprichadza s nijakym originalnym stylom a v akcii doslova kopiruje Johna Woo, ale robi to velmi dobre, takze prestrelky su perfektne. Bohuzial ich tu vela nie je. Vrcholom je masova prestrelka v skladisku, kde postriela desiatky kaskaderov v nadhernych spomalovackach. Minimalne dvakrat zabije aj legendarneho Al Leonga. :) Potom je tu este skvela nahanacky na naslapanych sportiakoch. A vo finale sa Lundgren trochu pobije s dvoma zaporakmi. No a to je prakticky vsetko. Vlastne ackie tu az tak vela nie je a to je hlavny problem tohto filmu. V prvej polovici sa prakticky nic nedeje a v tej druhej to je uz len sled akcnych scen. Zapletka nic extra. Aspon ze tu je Lundgren v skvelej forme a jeho postava je sympaticka. Potesi aj pekna zenska po jeho boku, ale bohuzial vnady uz neukaze. Zaporaci su nejaki stari slizki dedkovia, ktori prekvapivo drzia krok s Lundgrenom vo finalnej bitke. Ale chcelo by to skôr nejake namakane hovädo ake bolo v tom sklade. Takze dnes, ked som si film pozrel po dlhsej dobe znova sa mi zda tento film uz trochu zastarali. Ma prilis malo akcie a zapletka tiez dvakrat nestrhne. Ale za kvalitnu technicku stranku a sympataka Lundgrena pod 3 hviezdicky nepôjdem. No a ten happyend vo verzii, ktora u nas nikdy nesla sa mi pacil viac ako ta nasa pôvodna verzia v ktorej ho na konci zatknu. P.S. Kinodabing je bohovsky a nechapem preco to uz dvakrat predabovali so stale starsim Soukupom, ktory pôsobi na mladom Lundgrenovi komicky. 6/10. ()

castor

Jedno velké loučení.. Prkenný atlet Dolph Lundgren ve svém asi posledním slušném filmu, kterému hodně nahoru pomohl veleslavný kaskadér Vic Armstrong (Total Recall, Hvězdná pěchota, Gangy New Yorku, Charlieho andílci, Mission: Impossible III, Válka světů, celá řada dobrodružství agenta 007)!! Tady jednoznačně nastupuje pocit nostalgie na ošumtělé videokazety s mizerným dabingem. Lundgrenova vizáž dvoumetrového blonďatého Vikinga ho předurčila do rolí, které jsme měly rádi (Punisher, Dark Angel, Universal Soldier), bohužel, ty časy jsou už neuvěřitelných patnáct let nenávratně pryč!! Tohle mělo ovšem šťávu, několik precizních akčních momentů a nesmírně půvabnou rukojmí Kristianu Alfonso. ()

choze

Pěkné káry, pěkná kost, pěkně masivní a krvavá přestřelka v garáži a la John Woo, to vše v pěkných kulisách rozpálené kalifornské pouště s divnými stromy. Škoda, že v první polovině je jen stopové množství akce, a že závěrečná honička červeného Porsche s černým lambem je fajn, ale ne vyloženě památná (a je ve filmu jen jedna), a že na konci Lundgren nemá fyzicky adekvátního protivníka, se kterým by si dali po hubě (postavit ho proti Seagalovi, byl by to masakr, ale proti Georgi Segalovi - jako fakt?). Lundgrenův poslední solidní devadesátkový akčňák, byť pak natočil ještě pár kinofilmů jako Střelec nebo Johnny Mnemonic. ()

• V pôvodnej verzii scenára mal Santee (Dolph Lundgren) zabiť v sklade len piatich protivníkov, ale kvôli väčšej akčnosti sa ich počet niekoľkonásobne navýšil. (beso74)
  • Všetky drahé autá použité vo filme sú presnými replikami značiek Ferrari či Lamborghini, vrátane áut použitých pri automobilových naháňačkách. (beso74)
  • Počet mrtvých ve filmu je 51. (Monco)