Čtyři dohody

(divadelní záznam)

Úspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody" zaznamenala dokumentaristka Olga Špátová a kreativně ho doplnila o soukromé rodinné filmové archivy. Duškova hra inspirovaná nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize provedla za devět let více než 150.000 diváků v cestě za osobní svobodou a štěstím. Slovem, tělem, hudbou a srdcem hrají Alan Vitouš, Pjér La Šé´z a Jaroslav Dušek. (Verbascum Imago)

rigby

Malé zamyšlení nad sebou samým a svým životem by měl udělat alespoň jednou každý z nás. Svět by se změnil. A toto představení by mohlo pro některé být tím vhodným impulsem. Jako bonus originální přednes démonického Jaroslava Duška, který byl pro to přímo stvořen. Jen je škoda, že záznam musel na své vydání čekat tak dlouho. ()

Hamar

Úžasné představení se skvělým Jaroslavem Duškem, které vás donutí přemýšlet o zdánlivě běžných a rutinních věcech úplně jinak. Vše podáno s laskavým humorem. Kdyby si vzal každý z Ruizových myšlenek, alespoň malý zlomek, stal by se určitě lepším člověkem. ()

Mejdzula

Tohle byla mňamka si povím...zejména bych měl asi poděkovat tomu publiku, protože sám od sebe bych se tak dobře nerozesmál, než s jejich ochotnou asistencí. No a za sebe dodávám, že smát se bylo naštěstí čemu. Toho člověka jsem kvůli Pelechům nesnášel, tak tady si to frajer sakramentsky spravil. Krom komediálního prvku, který sice přicházel jen jednou za čas ve vlnách, naštěstí ve vlnách tsunami, tu byl samozřejmě i pěkný další prvek, ale nevím, jak ho popsat, bohužel...prostě geniální prdel s hlubším smyslem. ()

blezg

Je to víc vtipný než poučný... přesto jde o velmi cílený výklad skromných, ale silných až zásadních životních rad jiné kultury. Neztrácí svou velkou hloubku navzdory svému podání formou vyprávění historek. A taky a hlavně... je to sranda. ()

Dawe2

Pro neznalé jako jsem byl já : tohle opravdu není divadelní představení, to je monolog jednoho člověka. Hudba příšerná. Něco na tom je, občas jsem se zasmál, je to možná k zamyšlení ale spoustu věcí člověk změnit nedokáže nebo to neumí. Ale když se každý pokusí, možná budeme mít o kousek lepší náladu. ()

klaukalika

Vtipné, originálne, jemné, dynamické a hravé divadelné spracovanie čoraz viac diskutovaných tém spoločnosti. Predstavenie je plné múdrosti, ktorá je komunikovaná veľmi jednoducho, vtipne a hravo. Jednoduchá a veľmi dôvtipne usporiadaná scéna, skvele ladí so slovom i krásnou hudbou. Nádhera sledovať, vnímať, cítiť. ()

Tomas_PO

Aj pri snaživom druhom pozretí ma pozornosť po čase totálne opustila, možno preto, že som očakával zábavný stand-up. Pár vynikajúcich vtipných momentov však náramne rozosmialo :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Slida79

"Bež do svého pokoje a vrať se, až budeš normální holčička":) V divadle skvělý zážitek, záznam bude určitě taky super:) ()

freywar

já vám povím kam až to dotáhnete :D po letech budete mít vlastní papír,vlastní papír můžete se sním vyfotit :D ()

migl

Tento druh ironického a inteligentného humoru je moja krvná skupina,a v podaní excelujúceho Duška to nemá chybu. Úplnou náhodou sa mi do rúk dostalo DVD s týmto záznamom divadelného predstavenia,nečakal som že to bude taká paráda ()

Pink_Doll

Knihu jsem četla, ale tento divadelní záznam mi dal mnohem víc. Dušek byl prostě perfektní a čím vtipnější byl, tím víc se mi do paměti zarylo to, co dělám dobře, trochu špatně, co mohu dělat líp, co úplně jinak. A dala bych Čtyři dohody rozhodně jako součást výuky na základních školách - bez legrace. ()

ssarka

nepřekonatelný Dušek,kterého mám moc ráda..celý divadelní záznam jsem se smála a to hodně,kdo nemá rád jeho smysl pro humor,ten nemá humor...k zamyšlení to také je,Dušek to ale říká s takovou lehkostí,že jsem nezacítila ani náznak nucení k souhlasu..vezmu si z toho jen to,co já chci nebo nechci..půjdu na něj i naživo a doporučuji ()

Xmarc

Chvílemi mně to přišlo už trošku moc natahované, černobílé prostřihy s dětma možná trošku zbytečné, ale jinak super. ()

chicotomas

Dušek je famózní herec svými improvizačními schopnostmi, neuvěřitelnou slovní zásobou a pohybovým nadání. To všechno v této hře zúročuje. Berte to jako námět k zamyšlení, nikdo vás nenutí to všechno sežrat i s navijákem! Viděl jsem to i naživo a super! ()

robbez

Ten člověk tu s neuvěřitelnou lehkostí a vtipem říká hluboké pravdy o lidském životě a o světě. Dokáže naprosto přesně a srozumitelně vyjádřit vše, co je třeba. Snad ani jedno slovo tu není navíc a zbytečně. Mám pocit, že dvě hodiny Duškova monologu mohou dát někomu víc než desítky náboženských, filosofických, sociologických a psychologických knih. Dušek je úžasný komunikátor, ale nikoli manipulátor. Nevystupuje tu už jako herec, ale spíše se dal na dráhu duchovního rádce. Hezky se to poslouchá. Jako kritická analýza našeho chování je to vynikající. Dušek totiž především říká, co a jak děláme špatně. O dost méně se ovšem věnuje vykreslení pozitivních praktických návodů. Lze vůbec žít tak, abychom sobě a druhým skutečně neubližovali? ()

Nýdnol

Duškova hra se slovy je doslova fasninující a vychytaná do puntíku. Velké pravdy vyřčené hravým a přitom hloubavým stylem. Více netřeba dodávat, mistr Dušek nám to prostě již vše vysvětlil. ()