Čtyři dohody

(divadelní záznam)

Úspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody" zaznamenala dokumentaristka Olga Špátová a kreativně ho doplnila o soukromé rodinné filmové archivy. Duškova hra inspirovaná nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize provedla za devět let více než 150.000 diváků v cestě za osobní svobodou a štěstím. Slovem, tělem, hudbou a srdcem hrají Alan Vitouš, Pjér La Šé´z a Jaroslav Dušek. (Verbascum Imago)

jefff

Dušek je opravdu skvělý.Jeho humor se do výkladu Ruizovi Toltéské moudrosti skvěle hodí a divák se tak nejen zamyslí, ale i pobaví. ()

vitekpe

Dusek ma komicky talent, a kdyz prezijete uvodni patnactiminutovku, tak se dobre pobavite. Na druhou stranu uz jsem ve svem veku skepticky natolik, ze mi to trosku pripomina ta moderni motivacni skoleni, a na to jsem alergickej...takze proto nemohu dat 5, ale jen 4+. :-) ()

dita.krizova

Dvě hodiny doslova napráskané skvělými myšlenkami, hrou se slovy a to všechno protknuto Duškovým humorem. Na začátku, když začal o bohu Brahma, jsem měla chuť se zvednout a odejít. Přiznávám to, tyhle "náboženské" věci mě zas tolik neberou. Jenže s postupem záznamu jsem si začala říkat, co když na tom něco fakt je. A co když mají Toltéci pravdu? Hudba mě zas tolik nebrala, nudila mě, ale skvělý Dušek mi to zase všechno vynahradil v jeho skvělém vyprávění. Ono nestačí se na to podívat jednou, to z toho mám akorát spoustu zmatených myšlenek v hlavě. ()

insurgentes

Představení jsem viděl naživo i jako záznam, a pokaždé jsem měl pocity oscilující od dvou poloh: že Dušek je blázen a fanatik, a naopak že říká věci osvícené Duchem Svatým. Tak nevím. (Ale jasné: bé je správně.) ()

gutshoter

Větší a hlubší doporučení přečíst si Čtyři dohody a vidět tento záznam s báječným Jarouškemf Duškemf snad ani neznám. Inu tedy, doporučuji! ()

Zagros

Samotné představení nemělo chybu. Klobouk dolů před Duškem. Dokáže skvěle předat všechny velké myšlenky nenásilnou a ještě vtipnou formou. Vlastně jsem docela dlouho neviděl nic, co by bylo tak plné myšlenek, které by stály za to. Hvězdu dolů dávám jen za nešťastnou dokumentární formu a prokládané černobílé obrazy, které mě vždy jen vytrhly ze sledování jedinečného Duška. ()

MARTIN*I

Jedním slovem "nádherné" :) Tento film/představení možná spoustu lidem nic neřekne nebo ho z fleku odsoudí. Nicméně stále více přibývá lidí, kteří ho naprosto docení. Není to podbízivé, není to kritizující, je to jen pohled člověka "pozorovatele" na život. A čím více život pozorujeme, tím více v tom uvidíme tu pravdu :) Člověk se stále vyvíjí, sám bych to možná před 5ti lety po pár minutách vypnul a odsoudil, takže pokud je to i váš případ, nic si z toho nedělejte. Třeba za pár let to uvidíte zase jinak. A třeba ne, a taky se nic neděje :) ()

Pavlík

20. 02. 2014 (62.); pana Duška viděti a slyšeti na vlastní oči a uši je jistě velmi okouzlující, ale viděti a slyšeti na monitoru příjemnou pohodu nedodá ()

Lukoboss

Jaroslav Dušek a jeho hra s myšlenkou a slovem. V tomhle je to skvělý, baví to, je potřeba to brát s humorem a ne jako 100% poučky a životní styl. Pravdou je, že hudební vsuvky jsou trochu zbytečný a navíc, ale naopak ty myšlenkový pochody jsou fakt perfektní. Já jsem se bavil a nutno uznat, že kromě toho humoru a nadsázky tam je i dost té životní "pravdy" - rozuměj zkušenosti (ne návod na život). To, co tam zazní, jsme asi všichni někdy nějak zažili... ()

Callas

10/10 Čtyři dohody - jak jednoduché vyslovit a jak obrovsky těžké aplikovat. Podle mého je kniha Miguela Ruize výborný materiál pro každého, kdo nad svým životem rád přemýšlí. Divadelní podání Jaroslava Duška je totéž nabité vtipem a osobním charismatem až po okraj. Doporučuji bez výhrad. ()

Tessie

Není nezbytně nutné chodit bosý a bránit se veškerým vymoženostem medicíny jako pan Dušek. Jiný pohled na běžné věci a zamyšlení nad nimi však nikomu neuškodí. Jsem ráda, že je venku divadelní záznam, protože představení je beznadějně vyprodané pokaždé, když hostuje na Moravě. Všechny dohody se mi líbily, byť úvod byl pro mne až moc free. Hodnotím čistě dohody a naše často zkreslené a impulzivní myšlení, vyjít někdy ze své bubliny je na místě. ()

Ixbalanke

Počin jsem viděla před pár lety v Brně u Bolka Polívky a nyní jsem na to narazila na youtube a velmi ráda jsem si to celé zopakovala. A můžu říct, že u máločeho se směju na plnou pusu a nahlas a tak že to je slyšet do vedlejší místnosti:) Úžasná filharmonie vtipu a moudrých myšlenek. Myslím že každý by si to měl poslechnout (youtube) či zajít do divadla a něco si z toho odnést a možná by se tu žilo ještě o něco líp. Ale musím vás zklamat, žádná taková dochovaná toltécká filosofie neexistuje...:( Jsou to jen spekulace a domýšlení. Ale možná že to nevadí, protože hlavně že to pochopil Dušek a předává to velmi originálně dál:) ()

FARGO

Tam kde se lidé smáli, já kroutil hlavou a doopravdy nechapal co je tak vtipného na Duškovém monologu o dětech, papírech a dalších věcech. Humor na úrovní důchodového věku, kde všichni všechno zažili a přece on ten Dušek to povídá přesně tak, jak to ve světe je ... [Představení poslechnuto na YT] ()