Takoví jsme

• USA We Are What We Are (více)

Zdánlivě spokojená a laskavá rodina Parkerových byla vždy uzavřenější, než je zdrávo. A má k tomu dobrý důvod. Za zavřenými dveřmi totiž vládne svým potomkům patriarcha Frank pevnou rukou a je odhodlán udržovat starobylé rodinné tradice stůj co stůj. Když jejich oblast zasáhnou přívalové deště, tragédie na sebe nenechá dlouho čekat a Frankovy dcery Iris a Rose jsou nuceny převzít povinnosti, které nejsou pro jejich rodinu úplně běžné. Nejdůležitější úkol, s nímž se dívky musejí vypořádat, spočívá v servírování masa – ovšem nikoli takového, které je v místním obchodě běžně k dostání. A protože neúprosný liják nepřestává zaplavovat jejich městečko, místní úřady začínají odkrývat stopy, které vedou k tajemství, jež se Parkerovi snaží dlouhá léta držet v tajnosti. (Cinemax)

vinson003

Pěkně napínavý horor o pobožné rodině někde na středozápadu. V pozadí vyhrává hudba country, která jakoby protimluvem nastiňovala, že situace mezi místními není tak růžová, jak vypadá. Neustálé modlení a půsty bez práce vyvolávají depresi. Zjevně ortodoxní rodina, která svítila většinou i svíčkami (u "lahodné" večeře při svíčkách bych se asi posral), je tedy v hluboké depresi a jak víme, tak hluboká deprese přechází v psychózu. Vím, že masíčko jedli, ale bylo tomu tak vždycky? Kdo ví. Nicméně kápo podle mě mluvil sám se sebou a holky byly tak divné, že pravděpodobně taky. Tedy "se sebou"...Dobrý byl chlapec u večeře, všichni k podělání nervózní a on se na ně dívá, jediný alespoň malé světlo v sobě, s otázkou: Co se s váma kurxa děje? Vy se netěšíte na jídlo? Zajímavé je, že člověk by si řekl, že jejich strava by měla být hodně kompatibilní, ale opak je pravdou. Velmi podivná situace. Při nemoci kuru se totiž vyplavuje látka, kterou organismus nemůže zpracovat. Velmi zajímavé, nebo mi něco uniká? Všude prší, toho volání už je prostě moc, ten strach se už nedá vydržet a modlitby celého kraje zastřít...proto přichází déšť, který odhalí zlo.... dies irae plyne na našeho kápa z dětí, jeho nebeských stvoření, které aktivuje na závěr tak masívně, že z něho nezbyde ani cář....co dodat...mazec :) 68 % ()

lineker

Prapodivná rodinka, které jsou interní náboženské tradice více, než leckterý lidský život. Takže jednou do roka se koná prazvláštní hostina z ryze prazvlaštního zivočišného základu. Pomalejší tempo, atmosféra kusu země, která je díky dešťům oříznuta od okolního světa, dává tvůrcům možnost na malém prostoru vystavět horor s krimi zápletkou, který dospěje do vcelku šokujícího finále. ()

Dalajlada

Film byl poměrně průměrný, možná i lehce podprůměrný. Body navíc mu ale přinesla zajímavá choroba, pěkný holky a to, že se s tím prostě nepáral. ()