Takoví jsme

• USA We Are What We Are (více)

Zdánlivě spokojená a laskavá rodina Parkerových byla vždy uzavřenější, než je zdrávo. A má k tomu dobrý důvod. Za zavřenými dveřmi totiž vládne svým potomkům patriarcha Frank pevnou rukou a je odhodlán udržovat starobylé rodinné tradice stůj co stůj. Když jejich oblast zasáhnou přívalové deště, tragédie na sebe nenechá dlouho čekat a Frankovy dcery Iris a Rose jsou nuceny převzít povinnosti, které nejsou pro jejich rodinu úplně běžné. Nejdůležitější úkol, s nímž se dívky musejí vypořádat, spočívá v servírování masa – ovšem nikoli takového, které je v místním obchodě běžně k dostání. A protože neúprosný liják nepřestává zaplavovat jejich městečko, místní úřady začínají odkrývat stopy, které vedou k tajemství, jež se Parkerovi snaží dlouhá léta držet v tajnosti. (Cinemax)

gicous

Atmosféricky dobře zvládnutý horor doplněný dobře zvolenou hudbou. Výjma závěru se příliš nevyžívá v otevřeně podaných krvavostech, což mi spíše vyhovovalo. Nicméně k větší spokojenosti bych potřeboval lidštěji podané postavy. Všichni herci hrají velice chladně a odtaživě. Následkem čehož jsem celý příběh sledoval s neangažovanou lhostejností a bez jakýchkoli emocí. 5/10 ()

petrik11

Nebolo to vôbec zlé. Mexický "originál" som nevidel a ani po ňom neúžim. Herecké výkony OK, dej odsýpal, krvavými efektmi sa tiež nešetrilo ()

XXXXXXXX

OBSAHUJE SPOILERY: PÁTEK:Tatík nepustí ženuš k doktorovi, ta se uhodí do kebule a neštastnou náhodou utone. Hlavě rodiny z toho jebne v kebuli a vyzbrojen heverem, vyráží do deště sehnat si jinou. SOBOTA: Zjišťujeme, že otecko má v pracovně pod kobercem schovaný zamknutý poklop ze kterého se ozývají podivné zvuky. Tady obdarovává dceru stoletým deníkem, s komentářem: SHE WAS THE FIRST!!! Následuje vatovité vyplnění stopáže nedůležité pro děj. Dále sledujeme kulinářský návod, kterak připravit člověčinu k jídlu pro 4 osoby. A podává se gulášek. Hlavně se nesmíme zapomenout pomodlit, to je totiž nesmírně důležité. Taky poděkovat za jídlo(guláš) a zmínit roli Beránka Božího. PONDĚLÍ: Místní šerif nachází v potoce, blízko domu Parkerových lidský zub. Místní doktor zjisťuje, kterak dostat Parinsona,ono k tomu stačí tak málo(papat lidské maso). Zástupce šerifa si zasouloží s dcerou kanibala, kterýžto ho následně usmrtí. Poté sledujeme komickou vsuvku chytání lisdkých pozůstatků v potoce. Musí je přeci mít všechny, nemůže mu ani jedna chybět. Na večer zase vaří tatít šlichtu. Bude to zase guláš a aby mu nic nechybělo, okořenil ho arsenikem. //Za posledních 20 min dávám 2 hvězdičky. ()

Mamlas odpad!

Táhlo se to jako chrchel po stěně. Pomalé a supernudné a o ničem. Celý film by se vešel do 2 minut před úvodníma titulkama skutečného filmu. Ani zajímavý závěr to na aspoň 1⭐ už nemohl vytáhnout. Velmi špatně zvládnuté. (9%) ()

elanista1

Od zaciatku to ma nulove tempo a ziaden spad, a v takom duchu sa to pomaly vlecie az do konca. We are what we are je vo filmovom zargone synonymom straty casu. Aj Zakonnik prace, ktory pri mne pocas sledovania lezal sa mi zdal v tej chvili zaujimavejsi a pri jeho citani by som urcite nemal pocit zmareneho casu. Ako by povedala jedna nemenovana osobnost z televiznej obrazovky: tento film je tak chladny, ze keby sme nan polozili maslo, tak by sa ani neroztopilo. ()

CrazymanM

Zajímavé téma,samotný film mi však přišel nepříliš zdařilý,takový jakýsi ušmudlaný,nemastný,neslaný,škoda!Třeba jsem jen moc náročný?! ()

B3n

Jedenie polievky ešte nikdy nebolo také nechutné. Film bol zbytočne natiahnutý, skrátiť to o 20 minút by mu pomohlo. ()

J.Mayen

Děj se opírá o ty samé události jako ve filmu Ravenous, ostatně i zde je tématika stejná. Jde o rodinné kanibalistické drama s vyšinutým, zbožným otcem v hlavní roli. Holky mi byly sympatické a všechny velmi pohledné. Jen jednou mi přeběhl mráz po zádech a to když patolog pročítal symptomy po požití lidského mozku,kterými rodina trpěla. Jinak se ve filmu moc neděje, spíš bych film už dál nedoporučil, pěkná deštivá atmosféra je asi další a poslední záchytný bod, který mě na film zaujal. ()

vodkasesemte

Nechápu to nízký hodnocení. Dementi asi čekali buchtičky se šodé a dostali pěkně krvavej biftek. Mě teda film ani na minutku nenudil, to pomalý tempo mi naprosto vyhovovalo - Its only till after Sunday - Někdo nachází v řádu zalíbení - Ta vpravo je luxusní - Feast - No flesh, no fruit, no grain (jdu do toho) - Drink your milk, it will fill you up (mlíko taky nemám) - Koho mi připomíná, Fabiánu Bytyqi, Legolase… - Zakryla si pravý oko závěsem - V týdle roli by mi víc seděl ten záporák z Civil War, Daniel Brühl (mám jej v oblíbených) - Fascinujou mě ty háčky na věci, i pavučina v uvodu, kterou jsem nedávno pozoroval, jak pavouk chystá na svojí večeři - Petrolejky a dům na samotě, to je taky moje - Vidíte, žádný zvíře v domě. By těm kurvám zpřerážel ruce, kdyby se ho jen dotkly. Otec podle mýho gusta! Nejako ti vaši přizdisráčové, co nechají svoji svoji ženu utýct s jiným chlapem… ehm, pargon, se psem z utulku, aby pak na něj mohla prskat před soudy a hádat se o výši alimentu. Jsem rád, že mě Buh tohoto ponížení ušetřil. Ale vy to přesto odserete - Iris, oh jak biblické jmeno. Druhá se bude jmenovat předpokládám Jezabel - When is Jesus gonna be here? Soon… - Thats my boy - Dobrý křestan vždycky pomuže - Doprdele, ta svině se pelešila s kokršpanělem - Zkurvenej čokl zase vyhrabal něco, co neměl - Kindness shall be met with kindness - Další zpýčená fotka, na který je člověk se zvířetem. Připomíná mi to profilový obrázky na facebooku - Im the oldest. Thats the way it works (zapamatujte si tu větu – way it works) - The way its always worked - Rose je nádherná (mačkám Ctrl+E pokaždé, kdykoli se ukáže na sceně). Akorát kope za špatnou stranu – je v pokušení dábla - I just wish we were like everyone else. Well, we are not (dobře ji utřela, já bych to zase řešil pěstí) - I seen a monster, daddy! Začíná se nám to zajímavě vyvíjet - Dont go where you dont belong - All we have is each other - And the seed shall become the tree which bears the fruit (tak ted nvm, co je cílem tohoto snímku –udělat z Bible frašku, a to na základě polopravd, které v dnešním světě všechny vyznějí směšně) - And feeds the kindred. Amen - Tak ted už se jí trochu nedivím, když nechce být stejná - Vlčák před boudou, co já bych dal za to mít takové sousedy - When the Earth has claimed our limbs, then shall we come home to walk with Him - Free from want and hungry desires of this Earth - Bring you to meet your fate - Commend myslef to God - Behold, the Lamb of God, who taketh away the sin of the world - Krásný maska - December 24th, 1781 - The forest is rich with serenity. The land, it knows not the industry of men - We pray for their safe return, as I fear we have not yet seen the whole of natures cruelty - Všude kolem divočina, a oni jdou lovit s puškou na několik dní. Tak to nežeru. Dejte mi pět minut a vrátím se s krávou - Shes gone missing - I will see you around. Not if I see you first (to je mrcha)! - Nothing flows upstream - Im probably clutching at straws - And the monster lived happily ever after - The monsters not happy. Hes crying - Is weaking by the hour - Aha, on usmažil strýčka Barnetta – co mu zbývalo, když je byl tak špatný střelec/lovec - All is forgiven in the eyes of the Lord - What are we like? (dobrá otázka – co se nám film snaží říct) - It was God chose us to be this way (že by další polopravda – to oni se nejdřív rozhodli Boha opustit) - If we dont do as he asks, we get sick from the POISON (prokletí) - You cant hide a doubtful mind from him. He knows all, sees all - You are stronger than you know, girl - Anebo se jedná o jiného Boha… - Sunday - Film je to výbornej - In my humble opinion, I believe its human remains - I take your word for it, you are a doctor - Kind of nut-case - Theres been three ppl missing from this town in the last 20 yrs, one of which was my daughter - But if you extend the radius including the towns within 50 miles, there are 30 ppl or more missing (zajímavá teorie) - None of which have been found - 43.30 - There are the good folk in this town, nice ppl - The father is a bit of a whacko, if you ask me - You poor little thing - We aint used to sickness in this house. He will burn it off, be fine - Its the Maker, telling us uts time (to je hustý) - A to je teprve 46 minuta! - As fathers mind unravels, our survival has now become my burden () - It is with love that I do this. Gods will be done (o-ou) - Nothing comes between this family. I need you. I cannot do this alone - Make it stop - Ten kripl myje svýho psa – 2013, co byste chtěli - To je masakr. Já ji klepnu, ty ji naporcuješ - Trochu se u toho zašpinily holky - A, už je chutnej vývar na stole – a hraje k němu krásná hudba - Kouzelný film (a podle skutečnosti) - Normálně se mi sbíhají sliny - Všichni si rozdělili role - Tell daddy super is ready - Thank you for the sustenance we receive. Blessed are the lamb, for they are his offering. Amen - It takes more than a food to bring this family to its knees - Mohli by nějak prospívat společnosti, a občas někoho zakousnout, protože takhle na ní jen parazitují. Ačkoli, kdyby to dělali ve velkém, jako masokombináty třeba, tak by to mělo ten selekční význam - Ona ho tam nechá samotnýho v kuchyni, fizla? No ta by zasoužila nařezat! - You are growing up. It happens - A už má/se jí na tváři udělal bitchy resting výraz - You are growing up really pretty, just like your sister - Housle - Damn it (DS) - Signs of scorching and Y-shaped patterns, indicated serrated blade (tohodle sejměte) - T-scructured incisions (), indicating a flat blade, for scraping or fileting tissue from bone (to znamená, že ho zajímalo maso) - Ted vytáhne knihu o kanibalismu - Degenerative disorder of the central… - Well-known symptom (aha, tak to nejsou upíři, ale diabetici) - Motor neuron disease (doktor by jim předepsal nějaký blbý prášky, který stejně nezabíraj) - Progressive dementia (becomes more evident) - Several cases have proven that sleeping pills and barbiturates do not help, they make FF1 worse and actually speed up the disease - Kuru Disease. Known Cases – Cannibalism (hurá) - Je to metafora, todle nedává smysl - Kuru is an incurable degenerative neurological disorder that isa type of transmissible spongiform encephalopathy, caused by a prior founs in humans - Loss of balance - Consumption () of human brain tissue - Incubation periods of 5-20 yrs (se ztrácím) - Im not what you think I am - I dont know where your sisters made off to (???) - You are gonna be fine - To je anděl! - The Lord is my sheperd. I shall not want. He maketh me lie down in green pastures. He lead me in paths of righteousness for His names sake - Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I fear no evil. For He is with me. His rod and His staff, they comfort me - Serely goodness and mercy - Aha, ten strom odkryl tajemství. Někdo na něm zasadil kytičku a ted všude kolem plavou kostičky - Would you mid WATCHING MY DOG for a bit (kripl) - Oh my goodness, HEs so cute (když podržíš, tak ti i vylíže)! - Father, we have kept our tradition in its purity, we seek our reward in the hereafter - You are gonna have to be a brave - Violančelo - Parkerovi – parkinson (to mělo zustat skryto) - To je škoda dobrýho jídla, ne? - Oh my good, ta čtrnáctka je k nakousnutí - Aha, on se je rozhodl otrávit. Všechny! - Father, lift us from this world of goatishness, together, as one - Let us eat - Oh shit - Přece nemoh očekávat, že se k hostině připojí - Its rather indelicate - Its usually found in the native tribes of New Guinea and it comes from eating human flesh - Co si to dovoluje! - Did you eat my daughter? No, takhle to mužete mít bez aspirinu - Dobře vstal z mrtvejch - Ahat the fuck is happening? - Akorát zapříčinila smrt další oběti - Thats a girl - All is forgiven, in the eyes of the Lord - Todle mi nepřijde jako čistý survival - No reason to cry - To je spíš zrození! - Motherfucker! - Piano - Tak dědek se to nakonec snažil udržet v civilizovanejch mezí - Dokturek je na řadě! Tak to mi udělalo radst - Jim Mickle (directed) - Somos Le Que Hay by Jorge Michael Grau (based on) - Linda Cohen (musc supervisor) - Ambyr Chylders - Julia Garner (Rose) - Téměř dokonalý () (méně) (více)

Rodriguess

Dobra temna atmosfera dazdiveho americkeho kontinentu a jedna sialena rodinka s zvlastnym jedalničkom. Dejovo to dobre odsipalo,maskeri sa fajne vyhrali a dobre to doplnala hudba. Celkovo velmi dobre. ()

Mark1983

I když bych jako filmař dal do filmu dal více děje a napětí, nebyl jsem zklamán, ale jedná se o hororový thriller s hororovou tématikou bez hororové atmosféry. Ovšem pro racionálně kalkulujícího člověka je film místy až zvráceně úchylný, ovšem svou hypotetickou specifikou chuť to má. ()

ferdinandv

We Are What We Are, do češtiny přeloženo jako “Jste to, co jíte” :-) je další díl oblíbeného televizního seriálu o hubnutí. Konkrétně o hubnutí rodinky Parkerových, kteří navíc trpí ještě nějakou obdobou Parkinsonovy nemoci a třeba i několik dní v kuse nejí… A když už si pak dají do nosu, tak to stojí zato. Živí se totiž výhradně lidským masem, na kterém jsou závislí a které léčí… ()

Tomrou

Je to pomalé, nudné, ale chcete za každou cenu vidět jak to skončí. Celý film se neskutečně vleče, všechny hlavní postavy připomínají spíše zombie, ale alespoň je malé překvapení na konec. Podruhé to vidět nemusím. [52%] ()

martasdas

Dobré. Od začátku až do konce kvalitně zvládnutá dějová linie, sice pomalejší, ale pro tento námět žádaná. Po výtvarné stránce taktéž parádně zpracované a herecké výkony určitě kvalitu ještě zvedají. Pro mě velké překvapení...milé překvapení. ()

sobol1

je to průměrný táhnoucí se film v ponuré deštivé atmosféře s výronem hladu na konci. nebyl jsem úplně zklamaný i když jsem čekal malinko víc!! ()

gfrusvk

"-Kiež by sme boli ako ostatní... -Ale nie sme." Že by to bolo nejaké kanibalistické veľdielo nemôžem povedať, ale za to si môžu v prvom rade sami. Nakrútené to bolo kvalitne, herecké výkony dobré, pochmúrna atmosféra presne ako som očakával. Prvá polka je skôr taký umelecký úvod, priblíženie sa k na prvý pohľad nevinnej bežnej rodine, ktorá možno až príliš lipne na náboženstve a tradíciách. V druhej polke sa to rozbehlo, začalo to práve tou večerou z posteru a krásne sa to stupňovalo, až do momentu tesne pred vyvrcholením.. No museli tam debili nadrbať toľko toho odpadového klišé ? Pokusy o napätie zlyhali na plnej čiare a boli absolútne zbytočné či už do atmosféry alebo do príbehu... Samotný záver by bol dobrý, ale nemal už žiadny efekt práve po tých pár minútach čo mu predchádzali.. Keby to dakto poriadne prestrihal, nikto by si NIČ nevšimol a bolo by to o triedu vyššie. Zo 4* zrážam na 3. Doporučujem. ()