Takoví jsme

• USA We Are What We Are (více)

Zdánlivě spokojená a laskavá rodina Parkerových byla vždy uzavřenější, než je zdrávo. A má k tomu dobrý důvod. Za zavřenými dveřmi totiž vládne svým potomkům patriarcha Frank pevnou rukou a je odhodlán udržovat starobylé rodinné tradice stůj co stůj. Když jejich oblast zasáhnou přívalové deště, tragédie na sebe nenechá dlouho čekat a Frankovy dcery Iris a Rose jsou nuceny převzít povinnosti, které nejsou pro jejich rodinu úplně běžné. Nejdůležitější úkol, s nímž se dívky musejí vypořádat, spočívá v servírování masa – ovšem nikoli takového, které je v místním obchodě běžně k dostání. A protože neúprosný liják nepřestává zaplavovat jejich městečko, místní úřady začínají odkrývat stopy, které vedou k tajemství, jež se Parkerovi snaží dlouhá léta držet v tajnosti. (Cinemax)

klima777

Pomalé, dusivě zlovolné, a přece nepostrádající jistý druh nadhledu (hororové situace či jejich náznaky totiž fungují spíše jako hranol, jehož prostřednictvím je zkoumána absurdita každodennosti).------------ Již Oidipus pravil: "Jsem, co jsem a jiný už nebudu"... Jim Mickle opustil kuklu a vykročil mimo proud konvenční filmařiny (3,5*). ()

zigíš

tradice, rodinné hodnoty a ..kanibalismus (!) chladné pastorální drama s pomalým -místy až neskutečně hlemýždím- tempem a nadějným holčičiím castingem ..stejně pámbíčkářsky znepokojivé ale méně úderné než stake land.. 70% ()

moukey

Úvodní scéna, kde bába padá do kaluže, slibuje celkem zajímavej film. Ve skutečnosti je to pěkný hovno! ()

jefff

Místy docela brutální thriller o kanibalistické rodince z Ameriky. Tempo vlažné, ale k průměru se film jistě zařadit dá. Konec je docela slušný. ()

netahlo

Slabota! S prihmourenim oci, zejmena za zaverecny dlabanec, dve hvezdy, vic ani hovno. 80 minut jsem u toho usinal a konec byl sice nejlepsi, ale ani tak nemohl zmenit muj hodne rozpacity dojem. Jeste k tomu ty dve holky byly osklive jak noc, no proste smazano a nikdy vice! ()

Forsberg11

Úvodných 60 minút stopáže som sa neskutočne nudil a bol som rozdhonutý zakopať film o tejto podarenej mäsožravej rodinke pod čiernu zem s pridelením maximálne jednej placky. Chvalabohu to však zachránila posledná polhodina, kde sa čo tu udialo, atmosféra gradovala a nebola tu núdza ani o napínavé a akčné momenty. Najviac sa mi paradoxne páčila dejová linka točiaca sa okolo pátrania miestneho patológa po jeho nezvestnej dcére. Môžete tri krát hádať, kde ju "našiel". Mučenie, týranie, vraždy či nejaké extra gore tu nečakajte. V tomto filme ide zväčša o navodenie depresívnej atmosféry, ktorá je podarene podčiarknutá pochmúrnym, upršaným počasím a prostredím veľkého, starého, vidieckého domu na okraji mesta. Veľmi zaujímavá a priznám sa, že nečakaná bola hlavné posledná scéna na kuchynskom stole. No deti sa proste nezaprú, jablko nepadá ďaleko od stromu. Inak sa nejadná o nejak výrazný počin... Šedý priemer, ktorý časom zapadne prachom. 55 %! ()

BMAJTZ

Rodinná tradice v tom pravém slova smyslu, dobrou chuť. Nebudeme si nic nalhávat, je to docela průhledná zápletka s očekávaným koncem. ()

WathanajX

„Dělám to z čisté lásky. Boží vůle nechť se stane.“  Hodně poutavý námět a moc jsem se těšila na temnou pošahanou rodinku se zajímavou minulostí. Klady: Velmi příjemný thriller přesně jak jsem čekala a nezklamala jsem se. Temná atmosféra deštivého městečka, pohledy do minulosti i nemoc hlavních postav. To vše do sebe krásně zapadalo a tvořilo naprosto dokonalou a mrazivou atmosféru. Fajn děj s perfektním závěrem zakončeným jak jinak než sváteční "večeří", na kterou asi dlouho nezapomenu ale spíše v tom dobrém slova smyslu. Zápory: Obecně se ale film děsně táhnul a dal si opravdu na čas, než přišla první pořádná akce. Vlastně ani nevím proč ale nakonec i obsahově nemůžu nazvat děj něčím, co by mě vystřelilo z trenek bohužel… Hodnocení: 60 % / 6 z 10 – Fanoušci thrillerů budou nadšeni. I když se mi film líbil jednou asi stačilo. (7.) ()

ChrisBa

Očakávania som mal obrovské, aj preto som bol možno trochu sklamaný. Ale aj napriek tomu ide o výbornú atmosférickú záležitosť, ktorá sa pomalým tempom blíži k šokujúcemu záveru. No práve v dôsledku budovania atmosféry, ktorú namiešal Mickle vynikajúco, tu postrádame napínavý dej, či nejakú výraznejšiu akciu. To mi oproti Stake land chýbalo. A preto sa tento film nedá ani v najmenšom označiť za horor. Skôr ide o psychologický triler alebo drámu. To ale zvládol Mickle celkom solídne. Hudba od Jeffa Graca síce nie tak famózna ako v Stake Land, ale opäť pomáha filmu veľmi dobre. A herecké výkony slušné. Celkovo nakoniec hodnotím tento film ako nadpriemer vrámci žanrovky..4* ()

Hanys_

Vcelku nezajímavý thriller, hlavně proto, že napětí by se tady dalo hledat lupou. Spíš příběh o dost nenormální rodince, ale ne zrovna extra záživný. ()

MareT.

Ja jsem tu klidnou a plizivou atmosferu moc nezral (haha). Napad je to taky jen prumerny a dvouhodinovy film je proste moc. Herecky se to ale drzi v hezkem nadprumeru a kamera taky. ()

HonzysKISS

Jako chápu, že to režisér myslel dobře, ale na mě to teda nezapůsobilo. Atmoška se zdá, že do toho zapadá dobře, ale je to hrozná nuda. Začal jsem se bavit tak v posledních třiceti minutách. Jinak jsem na to koukal skoro celou dobu jedním okem… Škoda toho, když je to tak výborně natočené. Na druhou stranu věřím, že svoje diváky si to najde. ()

Corpsegrinder

Kdo do tohohle půjde kvůli nálepce horor bude zklamán jelikož se jedná spíš o psychologický drama, ale možná právě proto mě to bavilo. Mickle je dobrej filmař a tyhle ponurý buranovy mu prostě jdou, k tomu parádní obsazení a výborná hudba. Čtyřhvězdovej dojem pro mě zkazilo až závěrečný zbaštění tatíka který jde proti všemu co se vám film snaží o dcerách namluvit, přišlo mi to nesmyslný a uspěchaný. Škoda, stopáž utekla takže myslim že dát tomu ještě pár minut by pomohlo. ()

Nethar

Chvílemi hodně zdařilá atmosféra. Zrovna, když jsem si říkal, že teď příjde nějaký klišoidní závěr, ukončili to tak, jak bych vskutku nečekal. Ale jinak tak nějak nic moc zvláštního na zapamatování. 2-3. ()