Takoví jsme

• USA We Are What We Are (více)

Zdánlivě spokojená a laskavá rodina Parkerových byla vždy uzavřenější, než je zdrávo. A má k tomu dobrý důvod. Za zavřenými dveřmi totiž vládne svým potomkům patriarcha Frank pevnou rukou a je odhodlán udržovat starobylé rodinné tradice stůj co stůj. Když jejich oblast zasáhnou přívalové deště, tragédie na sebe nenechá dlouho čekat a Frankovy dcery Iris a Rose jsou nuceny převzít povinnosti, které nejsou pro jejich rodinu úplně běžné. Nejdůležitější úkol, s nímž se dívky musejí vypořádat, spočívá v servírování masa – ovšem nikoli takového, které je v místním obchodě běžně k dostání. A protože neúprosný liják nepřestává zaplavovat jejich městečko, místní úřady začínají odkrývat stopy, které vedou k tajemství, jež se Parkerovi snaží dlouhá léta držet v tajnosti. (Cinemax)

Silviaxx

Trikrát áno! Celý film si diváka predpripravuje na veľkolepé finále, na ktoré sa oplatí počkať. Vzhľadom na to, že mne absolútne pomalé, melancholické a pochmúrne tempo nevadí, maximálne som si užila aj tú "pomalšiu" časť. Nanajvýš práve takéto pomalé filmy disponujú úžasnými dlhými zábermi, ktoré pohladzujú moju dušu. NASLEDUJÚCA VETA OBSAHUJE SPOILER : Nepredpokladala by som, že kanibalistický film môže byť natočený až takto elegantne a sofistikovane. ()

johnymdoe

Tradice jsou tradice a když u nás je běžný kapr nebo řízek tak hold u Parkerových je to tak že "sežer bližního svého". Pomalý film o takové normální rodince kde něco nehraje... trošku delší, ale nevadí. Herecké výkony dobré a to dokonce i dětí což je málokdy. Příběh dobrý, jsem rád že žiju ve městě...zase jednou a kdyby se režisér nevyžíval v dlouhých zbytečných(uměleckých) záběrech tak to bylo i na víc. 70% ()

PeamMr

O naprostym ničim. Dementnost, která záři ze všech scén, úchylnost (což nemyslim zrovna ty drsnější scény, ale ty zhovadělený), námeť o naprostém ničemství a finální scéna o naprostém ,,Shitu". Sorry, ale co se to dnes točí za bažiny, to nejde ani odpustit. ;) ()

drankeryth

Myslel som si, ze to bude nieco lepsie, ale ono sa z toho vyklulo len obycajny film o zivotoch par ludi niekde na samote v objati prirody. Nieco konkretne hororove sa len dialo az na konci filmu, co je podla mna az prilis malo a film tak skor radim medzi dramy, ako horor. Nechcem tym zas naznacit, ze zaner drama nemusim, ale ked to ma byt aj horor, tak nech tam toho mam viacej a nie len ustavicne obkecavanie, ako su extremne hladny, ze dieta je dieta a na poriadne susto masicka si este musia nejaky cas pockat:) Normalne to bolo tyranie deti od toho dospelaka, ked si nemohli dat jeho gulasik na kanibalsky sposob. ()

Rratinadress

Jedna velká bublina, která místo toho, aby alespoň praskla, v průběhu stopáže jen postupně splaskávala. Ukázka toho, jak se dá proměnit celkem fajn tíživá atmosféra na něco tak nudnýho, že jsem u toho málem dvakrát usla a potřetí si skočila pro kus human free jídla, abych se zabavila. Dávám o hvězdičku víc, než jsem chtěla, asi pro ty modrý oči copatý slečny s hladovým bratříčkem. ()

Pekisan

Taka sondicka do zivota priemernych americkych vidiecanov, co znamena iba jedno, ze je to banda tupych uchylov. Co uz vsetci davno vieme zo vsetkych tych americkych hororov. Rovnako tupych. Co bude pre vacsinu nove, je tempo mrtveho banana snaziaceho sa zvliect z vlastnej supky, ktore funguje "vynikajuco" asi 90 minut, aby som mohol cumiet poslednych 5 minut jak teenager na prvu bradavku. A bradaviek nikdy nie je dost. ()

Rawar

Tajemná atmosféra, obestírající velké stavení, které obývá silně věřící rodina, je záhadou pro celé město. To že pánbíčkáři jsou podivná cháska, je zbytečné zmiňovat, každý o tom ví, ale tahle rodina bere víru v Ježíše Krista trochu jinak. Hned ze začátku umírá manželka hlavy rodiny. Otec zůstává sám s dvěma krásnými dcerami a jedním roztomilým kloučkem, který z toho šramotu v podzemní kobce, která se nachází pod tatínkovou pracovnou, ještě nemá rozum. Po smrti matky, bere starší dcera její povinnosti za své a je nucená vyplnit tatínkovou vůli do poslední kapky. Ten má totiž velkou zálibu v gastronomických experimentech s lidským masem, ale protože je to velký taťka a opatrovník rodiny, tak pouze obstarává potravu a o přípravu se mají starat obě děvčata. Je třeba zmínit že jsou z toho stejně nadšené, jako ochránce zvířat z pečeného hovězího. Pravidelné hody ale mají souvislost s mizením převážně mladých děvčat a navíc jedna z nich je dcera místního felčara, který se nehodlá smířit s tím, že by prostě vysublimovala do vzduchoprázdna a snaží se pátrat po všech možných příčinách. Ze študií se vrací mladý policista s širokou čelistí a zavazuje se doktorovi, že mu s pátráním pomůže. Pro rodinku to nevypadá dobře a právě v tom okamžiku začínají dcery velkého taťky, vážně myslet na uskutečnění dlouhodobého plánu a utéci. Velice naturální finiš se mi hodně líbil, stejně jako zjištění faktu, že kdo jí hodně mozkové tkaniny lidské, je náchylný k Parkinsonově chorobě. Určitě to není žádný tupý kanibal shit, jako třeba Pach Krve, ale luxusní, vcelku komorní a odměřené, drama které příliš nenamáhá mysl a snaží se člověka spíše poučit, než znechutit. Za mě hodně fajn ()

Franc1s

- JSME TO, CO JÍME - Kanibalisti opět a zase. Téma které se dá využít na 100 způsobů, tady se to zkusilo přes spořádanou familii. Jedna taková "obyčejná" rodinka to má prostě v genech a musejí papkat lidské masíčko, teda hlavně taťulda to nařizuje (dcerám to stejně nevadí...) Stejně tady ale moc krve nebo porcování stehýnek neuvidíte, hraje se tu spíše na tu atmosféru, ale tak moc se tlačí na pilu, až to přestává bavit. Ještě, že bylo zábavné finále, to jediné pobavilo. Není o co stát 6/10 ()

mazic

miluju rodinné filmy. kde rodina drží pohromadě a všichni se vzájemně podporují. nemluvě o předávání rodinných hodnot. navíc mega luxusní závěr. užil jsem si to. ()

Margerie

Na tenhle film jsem se podle traileru opravdu těšila. Což o to, atmosféru z traileru si film zachoval po celou dobu, i ten vizuál byl celkem povedený. Scénář je ovšem děravější než cedník z roku raz dva; hraje si na něco smysluplnějšího, hlubšího, intelektuálního, ale vůbec tomu tak není. Film nemá pointu, nemá vlastně ani pořádný děj, protože člověk už po prvních pěti minutách ví, co že se to kolem té divné rodiny vlastně děje, a pak už jen tupě zírá a čeká nekonečně dlouho, až nám to herci a režisér konečně naservírují. A ten konec? Škoda mluvit, ale nic filozofického bych v tom opravdu nehledala. Veliké zklamání. ()

Alouette

Rodinka, která žije poklidným životem na malém městečku není úplně běžná jako ostatní obyvatelé. Hlava rodiny je totiž fanatické pobožné hovádko, které po vzoru svých předků a jménem své víry má kanibalistické choutky. Samozřejmě jeho děti nesmí být pozadu, tak hodují společně.Ovšem, když postupně v městečku mizí mladá děvčata, místní obyvatelé se začnou o rodinku Parkerových nebezpečně zajímat. Navíc dospívající dcerky už jen tak nepřehlížejí, že nejsou jako jejich vrstevnice. Jim Mickle, mě jako režisér velice začíná zajímat. Po jeho Mulberry Street a Zemi kůlů je tu opět velice zajímavý filmek. Jeho filmy jsou naprosto originální, nejsou nudné a dlouho mi utkví v paměti. Skvělá podívaná! Pátou hvězdičku si schovám na jeho z dalších filmů. Určitě se máme na co těšit. ()

syphoon

Vyvíjelo se to jako soliní thriller než jako horor. Celkem hustá atmosféra, kterou pokazila závěrečná scéna. Jsou filmy kdy závěr udělá film o 100% lepší, tady je to bohužel naopak! 50% ()

BrianStorker

K horroru má toto rodinné drama hodně daleko. Atmosféru to má, ale to je tak asi vše. Korunu tomu nasadilo finále. Nadhodnocená nuda. ()

Shanen29

Rozhodně lepší než originál,i když jsem doufal že to tak nebude,ale stejně mě až tak nezaujal.CHybí tomu ta propracovanost,sice děj to má dobrý,tomu nelze nic vytknout,jenže byly chvíle kdy čas hodně pomalu plynul, ale zvládnout se to dá. ()

srncek odpad!

No nehorázna pičovina!Ja,čo milujem komorné drámy a kadejaké bizardné psycho záležitosti sa teraz chytám za čelo..a ten trápny 3 minútový záver...toto zrovnávať s výborným Chained?ANI NÁHODOU...0% ()