Andělský podíl

• Velká Británie The Angels' Share (více)

Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy. (Aerofilms)

sulimo

Dobře natočená i zahraná, jinak ovšem velmi nesoudržná černá komedie o děsnejch sockách, který jsou děsně brutální hovada, ale my diváci je máme mít z nepochopitelnejch důvodů rádi, protože za to čim jsou (ne)pochopitelně nemůžou. Aby tohle fungovalo lépe než na tři hvězdy, tak to mělo dát větší průchod oné komedii, před tou dramatickou částí, která je prostě ohraná, nudná a vlastně se do filmu totálně nehodí. Zároveň je velká škoda, že více prostoru nedostaly vedlejší postavy, jelikož momenty s nima patřily k těm nejvtipnějším. No nevim, třeba by k tomuhle filmu měli tvůrci dávat doporučení konzumace aspoň jednoho sudu whiskey před jeho absolvováním, pak by mi to možná dávalo větší smysl a víc by mě to i bavilo. ()

Pajky3

Sice to trvá zhruba do poloviny filmu, ale když se rozjede "zlodějská" část, tak to baví. Do té doby je to spíš sociální drama než whisky nasáklá komedie. Tvrdý přízvuk, Proclaimers, Irn-Bru a whisky - co víc vlastně od skotského filmu chtít? Pobavil jsem se a před cestováním Skotskem určitě doporučuji k podívání. Film jsem vůbec neznal, ale právě jsem se vrátil z tour v Balblair distillery a tam jsou na něj náležitě pyšní. ()

chelseaman22

Je to bídný skotský brak, jež je sympatický jen tou sladovou pálenkou. Prostoduchá skvadra nekňubů zjevně nedokáže hákovat v souladu se zákonem a tak se vydá "čórnout" sud za 1,1 milionu liber. Vůdce gangu Robbie má plachty jak sviň, což se projevuje natvrdlostí a nesnášenlivostí vůči všudypřítomným fujavicím na Skotské vysočině. Jediná žena se po celý film tváří tak, že na konkurz spíš zabloudila a v neposlední řadě si čtyř-oký trouba hraje na úplného imbecila (což je vystupňováno tak moc, že divák začne proklínat toho, kdo ten konkurz měl na starosti). Jediným přívětivým faktem je obtloustlý dobrák, jež rád sladovou pálenku. V neposlední řadě bych všem následujícím stahovatelům tohoto filmu doporučil, aby si počkali, až film bude (jestli bude) nadabován. Protože tak skotská angličtina je spíše odporná šišlaná. 25% ()

markuc

Jako jo, neni to spatny film, ale ze bych z toho byl unesen, to ne...mam takove podezreni, ze podobnych filmu (nejen z Anglie) vznikne za rok spousta. Tenhle ma ale vyhodu v reziserovi - Ken Loach proste umi a na jeho filmy se da koukat. ()

civalII

Taková sociální pohádka ze Skotska. Nepotěší neurazí, nemastná neslaná, ale bez chuti není. Spoludivákům ve Varech se to líbilo víc. (viděno 6.7.12) ()

terunka003

Pozitivní, lidské, skotské, whiskey, nadějné. Po dlouhé době opravdu zase film, který vám vykouzlí úsměv na rtech, vtáhne do děje a totálně si užíváte konec a šťastné vyvrcholení plné nadějných plánů do budoucna (o to víc, když po něčem podobném také toužíte). Navíc se celý děj motal kolem whiskey, což jsem si užívala ještě víc (viz. scéna na degustaci s Harrym). Jsem prostě nadšená. Navíc film evropský, ze země nápoje, a ne sladky americký. ..ode dneška šetřím na cestu po Skotsku a Irsku, prostě jo! Viděno podruhé, po návštěvě Skotska, úžasná země, skvělý film, vynikající whisky... ()

sskrblik

Whiskou nasáklá pohádka o mladém gaunerském cholerikovi, který udělá svůj poslední zločin, aby mohl být konečně šťastný a v klidu se svou rodinou. Nic víc nečekejte. ()

Pump

Není to klasické sociální drama i když člověk by si to na první pohled mohl myslet. Jako film a zábava to funguje bezchybně. Realita by byla poněkud komplikovanější a nebo jednodušší. Co mě samotného nadchlo je téma. Příběh nemá chybu a herci jsou k sežrání. Všichni hrají jako o život. Jejich většinou mizerné existence jim věříte. Hmmm moc dobré s lehkými podtóny rašeliny a kouře. Vřele doporučuji a nenechte se odradit trailerem, který nevystihuje atmosféru filmu. "Albert Einstein? Kdo to doprdele je Albert Einstein? To je vole kámoš Mona Lisy" :-D hahaha. ()

Autogram

Keď sa od sociálnej drámy prešlo ku komédií o sockách, tak som sa začal o niečo viac baviť, ako keby som sa mal pozerať na bitky a nevraživosť rodinných príslušníkov. No na hodnote filmu to akosi nepridalo a inšpirácia Dannyho jedenástkou s chytrou lúpežou bola skôr smiešna. Ale o to v komédii ide, keďže až do konca sa to nieslo na tejto vlne. Whiskey akokoľvek stará mi nechutí a tak som príliš neocenil ani vôňu a chuť filmu, ktorú z neho naozaj bolo cítiť. ()

jefff

Kombinace sociálního dramatu a skvělé komedie, dělá z Andělského podílu skvělou podívanou. Jedna z nejlepších komedií letoška. ()

Casablanca

Na úvod - skvělá prezentace whisky před projekcí s hrou na dudy:-) Ale teď k filmu... První polovinu to komedie nebyla. Místy mi to přišlo jako boj Adidas versus Nike... Pokud chtěl režisér natočit komedii, pak mu podle mě unikla skvělá příležitost, jak zpracovat tento námět. Neurazil, nenadchl... ()

Wbcko

Ohromě sympatické postavy, spoustu britského přízvuku, humoru a taky whiskey. Pro fanoušky tohoto moku hvězdu navíc. Za mne plné hodnocení viselo dlouho ve vzduchu a to ji nemůžu ani cítit. Zloději jsem takle nefandil od Bezva finty. Edit: hodnocení změněno :) ()

B26354

Typická britská komedie s recividujícím kriminálníkem v hlavní roli. Vše je přítmno - výrazný akcent, důraz na národní znaky, vyšinuté postavy, ozvláštnění (v tomto prípadě whisky), rodinný aspekt, drama atd. Problém je v tom, že nic nefunguje. Ze všech postav je vtipná jen jedna a je na ní dáván příliš velký důraz. Epizodky (setkání s napadeným chlapcem, rozbrojky s gaunery) nerezonují, nikam nevedou a ani nefungují samy o sobě. A hlavně charisma, na kterém podobné snímky stojí, postavám chybí. Vtipný začátek i konec vystupují z filmu jako jediná povedená místa. ()

fox171cz

Velmi mě zaujal plakát a čekal jsem od snímku nějaké "trampování krajinou", jelikož jsem nic nečetl o obsahu ani neshlédl trailer. V prvních minutách jsem zjistil, že film bude asi o něčem jiném, ale o čem ?.. Skupinka kriminálníků odsouzených k veřejným pracím s vedoucím "Harrym", který má vášeň pro whisky, zjišťuju po chvíli.. Vědět to ještě před filmem tak do toho asi nejdu, ale nakonec jsem velmi rád že jsem tento snímek viděl. Rozhodně mě nezklamal ! ()

Seti

Trochu sociální drama a trochu taková britská rošťárna s nádechem zrající whisky. Čekal jsem sice krapet něco jiného, ale i tak filmek do pohody. A ten přízvuk! ()

klukluka

Od Kena Loache jsem viděl pár sociálních dramat. Matně si vzpomínám, že se na ně nekoukalo lehce, že jestli něčím skutečně netrpěly, pak lacinou podbízivostí, že v nich vždycky o něco šlo, že to byla poctivá, hrdá, svébytná, nekompromisní, kritická, syrová filmařina. V Andělském podílu jsem ji nenalezl. Jak bych taky mohl? Nebyla v něm. Tenhle film se bez ní musel obejít. Velká škoda. Takhle by to dokázal kdekdo. A stejně bych se nad tím nerozplýval a hodnotil bych to naprosto totožně- jako nevýraznou, průměrnou konfekci (snad) bez ambicí. Od tohoto režiséra jsem ale zvyklý na víc. Na mnohem víc. Pak může i průměrný biják způsobit vcelku solidní zklamání. ()

eccola

Už dlouho jsem se tak u filmu nezasmála a je mi jedno, jestli tam ty sociální problémy měly být nebo ne. Pro to, aby si člověk film užil, musí přijmout, že skutečnost občas přejde do absurdna a že na konci bude happy end - ať už to pro někoho znamená vysněnou budoucnost nebo pro jiné blažené setrvání v životě, co znají. Ale ty dialogy, ty za to stojí! ()