Andělský podíl

• Velká Británie The Angels' Share (více)

Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy. (Aerofilms)

vojo

Krásne naivné, čo podtrhuje aj zápletka samotnej lúpeže, no po skončení som mal pocit, že som sa rozlúčil navždy s partiou "potrhlích" kamošov, ktorých dal dokopy trochu nezvládnutý život a konečne im svitla iskierka nádeje, čo možno ostatní nechajú zhasnúť, no minimálne jeden ju bude držať pri živote. ()

jauzdu

První půlku filmu jsem se bála, že sedím v kině na existenciálním dramatu. Zato v druhé půlce, po seznámení se s hlavní postavou, začne ta lepší část filmu. I když nevím, jestli by bylo čemu se smát, kdyby ve filmu chyběla postava mírně retardovaného brejlouna. Věty jako: "Ty vole, co to stojí za barák na tom kopci? Ty vole, to je Edinburghský zámek!" ve Skotsku vyzní asi ve stejném smyslu jako u nás: "Ty vole, co je to za muziku? To je hymna, ty vole!". V celku příjemně jsem se pobavila. ()

Castielo

Ten jejich skotskej přízvuk musíte milovat! Skvělá podívaná, super děj. Celej film jsem si náramně užil. A dostal jsem chuť na whisku! 4* ()

Pekisan

Celkom nevsedna vec. Prva polovica sa tvari ako socialna drama o chalanovi zo zlej rodiny, ktory sa snazi vymanit sa z put minulosti a zacat novy lepsi zivot (aj) pre svoju priatelku s cerstvo narodenym synom. Nesie sa to cele v takom tazkom zufalom feelingu, zavalenym bahnom frustracie a dokopaneho do neexistujuceho happy endu v znamom hesle "...a bude hur". O to prekvapujuca je druha cast, ktora je vlastne skotskou variaciou na Danyho partakov s o dost menej sympatyckymi typkami. Proste komedia o ukradnuti v tomto pripade vzacnej whiskey. Len tak. Sa to proste prepne. A nebolo to zle. A nic take som este nevidel. Takze to zaokruhlim pekne hore. ()

Franc1s

Angličani umí! Příběh kluka,co je bez práce, čeká malýho a nemá čistej trestní rejtřík chce založit rodinu a sehnat si práci. Přijde na to,že má talent na degustaci whisky, tak se rozhodne s partou vyjet na jednu takovou "degustaci" a rychle vydělat peniez. Nikdy není pozdě na změnu. A konečně jsem zjistil, kdo byla Mona Lisa - kámoška od A.Einsteina :D 8/10 ()

bono22vox

Vtip Loachova přístupu spočívá v tom, že se pohybuje mezi sociální pohádkou a neučesaným realismem. Některé motivy příběhu by v rukou jiného tvůrce třeba vyzněly jako sentimentální, ale Loach jejich schematičnost dobře zakrývá autentickým popisem života outsiderů ze dna britského sociálního systému. Výbuchy násilí jsou věrohodně syrové, postavy skoro nevypustí z úst větu bez šťavnaté nadávky... 80% ()

kukkik

Paddy: Nakoukání do skotské kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu. Skotský slang je národní klenot a v tomhle filmu se ukazuje v plné parádě. Příběh je zajímavý, postavy charismatické, humor pobaví a atmosféra ulic Glasgow z filmu úplně čiší. 4/5 ()

flu

Příjemně strávená hoďka a třičtvrtě plná skoťáckého slangu a reklamy na letité single maltky... Nicméně, od Kena Loache bych přeci jen čekal trochu víc. Holt už je to starší pán a podle toho ty jeho poslední filmy i vypadají. Ale pořád se na to dá koukat. To ne, že ne. ()

pekl

Zklamání. Málo uvěřitelná anabáze psychotického agresora k "normálnímu" životu. Pochybné morální poselství, jak se pomocí zločinu dobrat peněz, abych mohl konečně začít spořádaný život. ()

Araliya

Dalsi z filmikov, na ktore som sa tesila a tak trochu zbytocne. Filmik ma svoje vtipne momenty (to pitie whisky z umelej nadoby chcem navzdy vymazat zo svojej pamate), hlavny hrdina ma ten spravny kukuc, na ktoreho sa viete napojit pocas filmu, titulky povinne pretoze som im nerozumela ani slovo...ale mne osobne ta cela zlodejcina neprisla ako "happy end" a aj preto som rozcarovana. [69%] ()

Kellerman

Docela zklamání,čekal jsem něco o poznání ostřejšího a podvratnějšího.Tohle byl na Kena Loache dost čajíček,navíc s dost nevyrovnaně podávaným humorem a špatně odhadnutým dávkováním vážnějších scén.Ve finále to jako produkt bez problémů obstojí,ale mě osobně Andělský podíl moc neuspokojil. ()

J.McClane

Tento velmi povedený sociální snímek o bandě "nepřizpůsobivých" obsahuje kromě zajímavahého poselství i nejnechutnější scénu všech dob.... ()

Hatred

Neskutečná nuda, celý film se prakticky nic neděje, v první půlce sledujeme posraný život jednoho ňoumy, který nikdy nepil whisky, pak se napije, vypadá to na změnu a – ňoumové jsou tam čtyři. Přestože by tuhle partu odhalil i sedmnáctiletý strážce lízátek v supermarketu, jakmile si dají kilty, získají bonus k důvěryhodnosti a infiltrujou se do nejhlídanějšího sklípku v celém Skotsku, aby nám ukázali, jak se dá ojebat snobská vrchnost a vykročit do nového, čistého života. Komedie to není ani náhodou, jestli ale chcete něco na usnutí, je to ideální. ()

kolik27

Nic velkolepého, ale dle mě dost realistického. Výborný příběh o srovnání sebe samého i když ne zrovna ideálně, cos e týče morálky, ale jak jsem psal, Realistického ... ()

gicous

Film stejně vyjímečný jako sud té nejlepší whiskey na světě, který nakonec přinese hlavnímu hrdinovi lístek k lepší budoucnosti. Lehká, pohodová a hlavně vtipná sociální komedie s říznými dialogy pronášenými nádherně nesrozumitelným skotským přízvukem a postavami tak zkrachovalými, že se jejich existence jeví jako malý zázrak. Nehledal jsem žádný hlubší sociální kontext nebo jiné paraely, i když chápu, že těch pár vážných scén, které ve filmu jsou k tomu vybízí. Já jsem se od toho víceméně odprostil a byly to právě tyto momenty, kdy jsem se s hlavním hrdinou lépe identifikoval. Prostě jsem si to užil plnými doušky. ()

iz67

Neskutečně sentimentální hovadina, která především strašně nudí (zlý chlapec plně oddaný svému dítěti s polovinou mozku, zlý chlapec s objevenou zázračnou schopností, zlý chlapec s ryzím srdcem). A finále s dárečkem (rozuměj 100.000BP) pro obraceče na správnou víru už opravdu nešel vydržet. Fuj! ()

vitac.

Takže vlastně krást je v pohodě. I když slíbíme člověku, kterej nás ve svým volným čase vezme do palírny a koupí nám tikety na degustaci whisky, že krást nebudeme... furt je to v pohodě. A ne, nikoho nenapadne zloděje udat. Já jsem asi fakt naivní, ale když hlavní "hrdina" (o jehož aspoň jakés takés nápravě nemůžu nemít pochybnosti) dostane vizitku od potencionálního zaměstnavatele (či člověka s kontakty na potencionálního zaměstnavatele) kvůli tomu, že má na něco talent, něco umí a je v tom dobrej, tak očekávám další vývoj zcela odlišný... Poškozování cizího majetku snad ani nebudu řešit, to se pokládá za standard... Kdyby si to aspoň nehrálo na drama, tak se tohle všechno dá brát jako nějakej druh humoru, jenže já mám pořád pocit, že to morální "poselství" je tu myšleno zcela vážně:( Slabší tři hvězdičky - za drobnou exkurzi do světa whisky, několik docela emotivních a silných scén (kterým naneštěstí další vývoj vysloveně podrazil nohy) a trošku toho humoru. Jo, a samosebou za skotskou angličtinu:) ()