Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

Guran

Zajímavý námět. Rodinka si udělala dovolenou v jihovýchodní Asii. Netušili však, že tam vjeli zrovna v době státního převratu. Nepokoje se zvrhnou ve válku, kde vzbouřenci budou vraždit každého cizince, či člověka s americkým přízvukem. Naše rodinka tedy samozřejmě vezme nohy na ramena. Dějová zápletka je tedy hodně slabá. Stejně, jako scénář, kde každý dějový zvrat není nic nového. Dopředu víte, že se z toho Wilson se svou ženou a s vými dětmi dostanou, za pomoci Pierce Brosnana, který opravdu zde dělal jen doplněk. Co musím však hodně pochválit je výborná revoluční atmosféra, která je hodně reálně provedena. Owen Wilson zde konečně opravdu hrál a jeho herecké podání se mi zde líbylo, stejně, jako Lake Bell. ()

Pitryx

No, má to razanci a švih, to se uznat musí. Dokonce bych některým okamžikům i věřil, ale pak přišla nová disciplína v hodu děvčátkem do dálky a bylo to. I když, nevím, člověk v zoufalé situaci je schopen všeho. Spíš si myslím, že to není možné technicky. Takže kromě úvodu tu hluchotu moc nenajdete. Holčiny, ty malé myslím, hrály docela obstojně, dospělí také. Myslím, že jde o zajímavý film, který zase až tak vidět netřeba, ale škoda když vám uteče. ()

DJ Kritik

Fiktívný štát v južnej Ázii susediaci s Vietnamom. Americkí špióni a nadnárodné spoločnosti spravujúce majetok tohto štátu. Nič nové pod slnkom, len trochu naivné podanie a spracovanie ()

borohub

Na tomto filmu musím ocenit jednu věc a sice, že se jedná o docela uvěřitelný a realistický námět, který se může stát prakticky každému z nás, který se vypraví za hranice naší země (ikdyž něco takového by se mohlo stát i u nás..). Pokud bych měl film hodnotit jako celek, tak mě spíše zklamal, začátek vypadal dost nadějně, ale potom už mě to příliš nebavilo, děcka jsou naprosto otravné a příjde mě, že trošku kazí nějakou "autentičnost" filmu (jasně honí mě banda zfanatizovaných rebelů a řeším hlad, či že mě bolí nohy..). Škoda, film měl obrovský potenciál, začátek byl naprosto super, bohužel to pak ztratilo nějak ten šmrnc, takže lehčí nadprůměr. 60% ()

Tominni

Jak to může vypadat, když Vás firma vyšle s Vaší rodinou do nějaké země v Asii a zrovna krátce po ubytování vypukne převrat a cílem pučistů jsou hlavně Američané. Začíná autentický boj celé rodiny o přežití a nutno přiznat, že má grády. ()

subic

No tohle je takový lehce zapomenutelný film, po týdnu už skoro nevím. Jde o to, že převrat se dneska může stát v jakékoliv exotické zemi, což je pro nás jak Asie, tak Afrika, tak Jižní Amerika. Pak je jasné, že Američané i Evropané v takové zemi nemusí být zničeho nic zcela v bezpečí. Ta forma zpracování ve mě navíc ani nevyvolala moc emocí, takže tak za 55%. ()

nula87

Zajímavý námět i rozjezd, který se ale nakonec přehoupne do sledu scén, které nejsou ani trochu uvěřitelné, a vyvrcholí patetickým finále.55% ()

widlisch

Kurevsky dobrej akčňák, co skvělej vykresluje prekérní situaci, která by mohla nastat víceméně kdekoliv na světě v jakymkoliv nahnutym státě.. Ostatně Turecko nám takovej hezkej puč v roce 2016 názorně slušně ukázalo.. Pierce Brosnan je v roli agenta tajný služby totální bůh.. A jestli ne, tak přinejmenším polobůh.. Přiskočí, podrží, zachrání situaci a pak se zdejchne ve velkym stylu.. Houdini hadr.. Bejt patnáctka, mám vlhko.. Owena známe většinou z přihřátejch merickej komedií, který umí na výbornou, nicméně výkon v tomhle fatálně napnutym akčnáku odehrál na jedničku.. Wilson netaktizoval, hrál věrohodně a proto má za mě No Escape krásnejch 8/10. ()

Hemlock

Owen Wilson v akčním thrilleru?? Přesně s touto otázkou jsem si Převrat pouštěl a nakonec jsem byl víc, než mile překvapen. Jedná se opravdu o velice realisticky ztvárněnou událost, akce je po celou dobu perfektní a je skvěle vyvážená s atmosférou. Wilsona chválím, popral se s tím dobře a Pierce Brosnan vše svým výkonem ještě vygradoval - film jsem si užil, takže čtverec a slušných 70%. ()

pridala

Řvala jsem u toho jak děcko a bylo mi skoro celej film na blití, takže za mě dobrý. A Pierce a Owen stárnou do krásy. ()

adamix

Tento survivall triler námet, kde sa hlavní predstavitelia ocitnú v exotickej ,,divočine,, a kde sledujete ich únik z tamojšieho pekla, vždy zaberie. Obzvlášť, keď sledujete telku a nič nedávajú :). Do situácie postáv sa dá vžiť, síce niekedy ide o poriadnu naťahovačku (záver) a sem-tam o nereálny výjav (hádzaná detí cez strechy). Z Brosnana sa mohlo viac vyťažiť, ale ako sekundant ok. Výsledok ale dobrý a stojí to za pozretie. V silnejších režíjnych rukách by to bola pecka. ()

Pete

Pokud by chtěl někdo realistické pojetí asijského teroru, ať se obrátí na Hotel Mumbai. Převrat je pojat hollywoodsky, ve zpomalených závěrech tu na nebohou americkou rodinku povstalci vytasí tank i helikoptéru, a útočí v zuřivých hordách jako zombie. Naštěstí na poslední chvíli pomůže 007, který tu tráví důchod s thajskými prostitutkami. Čím ale u mě tenhle biják vítězí, je svižné tempo, rozumná stopáž, na to já slyším, a hlavně jsem byl celou dobu napnutej jak kšandy. ()

JosefTomas

Velmi vydařený film, který svým tempem a nebezpečnými situacemi nenechá tepovou frekvenci v klidu. Co může občas přijít malinko úsměvné, jsou některé vyhrocené situace a reakce na ně. Když si však člověk v hloubi duše představí sebe na stejném místě, jako hrdinové, nejspíš by jednal stejně, takže to filmu nezazlívám. Trochu mě však mrzí absence Brosnana, který má až zoufale málo prostoru (když už tam ovšem je, strhá na sebe celou pozornost). Jinak je ale No Escape skvělou žánrovkou, kterou byste rozhodně neměli minout. ()

maniacxl

Další příklad toho,že film od kterýho jsem nic moc nečekal,ale po skončení jsem seděl(on stál)s otevřenou hubou a nechápal jsem co se to teď kurva těch 100 minut dělo.Film o bezmoci a beznaději s téměř nulovou šancí na nějakou změnu k lepšímu,který si opravdu nepotrpí na jemné zacházení s nervy diváka.Občas jsem byl s nervy na vážkách i já,protože to místy byl fakt masakr!Trochu mně mrzí,že Brosnan nedostal více prostoru.Nechtěl jsem dát úplně čistou stovečku,ale díky tomu,že film nebyl podle skutečné události,tak prostě musím dát plnej počet.100%. ()

Facerr

K Owenovi mi takovýhle dráámo nejdřív vůbec nešlo, ale dal to dobře. Příběh taky moc nedrhnul a Pierce zase jednou vyhrál sympatickou roli. Čtyři hvězdy jsou tady jakž takž zasloužený, i když se z toho dalo vytřískat víc. ()

dr_mtfk

Taková normální pracovní dovolená v Kambodži s házením dětí, s trouchou Brosnana a kuřete krmeného rozinkami, kde nakonec Vietnamci zachrání Američany, kteří nemohli posledních 200 metrů ujít po svých, ale museli si vypůjčit lodičku. Solidních 70%. ()

ndee

Svižný by to bylo, kdyby si odpustili ty otravný zpomalený záběry. To by ale měl film tak 50min stopáž....což by bylo akorát. Pro mě dost velký zklamání. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)