Balerína

• Francie Ballerina (více)

Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a vydat se na dlouhou cestu do Paříže, kde na ni čeká mnoho nelehkých úkolů a zajímavých setkání. Zábavný a dojemný film o přátelství, sebedůvěře a rodinných poutech. (Freeman Ent.)

neo93

Moc hezký animák, pojednávající o jednom nesmírném životním snu, který překoná všechny překážky. A to i přesto, že příběh je ve své podstatě velmi jednoduchý a předvídatelný. Mladá holka Felicie, osiřelé dítě, jenž žije ve francouzském sirotčinci, má velkou touhu, a to stát se baletkou. Společně se svým poněkud ztřeštěným, ale milým kamarádem Viktorem uprchnou z jejich jediného dosavadního domova a vrhnou se přímo do Paříže vstříc novým zážitkům a hlavně naplnění svých přání. Viktor se chce stát světoznámým vynálezcem, zatímco Felicie zase proslulou balerínou. Přes prvotní drobné nezdary, mají oba dva, především pak Fellicie na dosah splnění svého snu, ovšem nebude to mít vůbec snadné. Strašně příjemně se na snímek dívá už kvůli kouzlu Paříže, tak zejména kvůli samotným postavám. Sympatická Felicie, která si jde tvrdě za svým, potrhlý Viktor, jenž vymýšlí bláznivé vynálezy, dobrácká Odetta, která se ujme Felicie nebo naopak zlá Regina, která chce prosadit svou dceru do baletního souboru za každou cenu. A i další postavy jsou zábavné jako třeba Mathurin obtloustlý přítel Viktora nebo blonďatý tanečník Rudy, který chce získat srdce Felicie. Film se sice v závěru nevyhne některým očekávaným či ne úplně logickým věcem, jako např. návrat Felicie zpět do Paříže, milostnému románku nebo konečnému tanci, ale i tak je celkově hodně povedený, a třeba takový taneční "souboj" mezi dívkami nebo scéna na Soše Svobody nemají chybu. Pro mě nepochybně skvělý animovaný snímek, který předčil očekávání. ()

tančísvlky

Veľké prekvapenie na obrazovke a nie je náhoda ,že tomu dala šancu televize SEZNAM. Tam sa dá možno nájsť potichu aj neznámu kvalitu.  Emócie zabalené do tohto filmu sú na správnom mieste a nájdu ju všetky vekové kategórie ... ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Slabota, pokud animák není "zábavný" a alespoň s několika vtipy. Průměrně odvyprávěný příběh o holce a klukovi ve "friendzone". Animace taky nijak omračující. ()

papadoce

Naozaj milé prekvapenie. Na pozadí smutného príbehu vystavaná v podstate veselá rozprávka so šťastným koncom. Nebol by som povedal, že toto ma môže zaujať, ale cit s akým postavili scenár je dokonalý. Ak ku tomu prirátam slušnú, miestami dokonalú animáciu, tak nejde inak, než vyjadriť spokojnosť. A prečo nie päťka ? Nevyužitý potenciál záverečného betlu nemôže ostať nepotrestaný. Ale rozhodne sa nejednalo o stratený čas. Krásna rozprávka. ()

Maniik88

Príjemné prekvapenie od Frantíkov. Keď si to pustíte s vašou dcérkou, určite neprehlúpnete. Bude sa to páčiť vám, bude sa to veľmi páčiť malej copani. Paríž, Eiffel, balet..to najlepšie čo frantíci majú poskladajú do slušného príbehu s peknými postavami. Vadil mi len nezmiselný koniec s kladivom a pobehovaním po veži. Inak spokojnosť. ()

ilclassico

Film s očekáváním, které se nenaplnilo. Co se stalo. Když opomenu, že příběh je hodně přitažený za vlasy (jemně řečeno), je tak průhledný a plný klišé. Tvůrci se během celého filmu nedokázali rozhodnout, zda točí klasický příběh z konce 19. století, nebo ze současnosti. Tato schizofrenie se táhne celým dějem a mě dosti iritovala. Použití písniček je nevhodné a kazí celkový dojem. Tvůrci pokládali za vhodné sem tam vložit něco hodně legrační, něco ve stylu Dreamworks (častý to nešvar evropských animáků). Závěr již přechází až do grotesky. Dokážu si představit omnoho lepší převedení. Zdá se, že tvůrci až takové vysoké ambice neměli. Škoda. Takto, je to jen umně vyrobený prefabrikát průměrné jakosti, který nezachrání ani opravdu pěkná animace. V rámci žánru za 3 (kvalita animace nehodnocena). ()

teba

Příběh baleríny byl sám o sobě celkem roztomilý, místy i dojemný... Ovšem strhává ho dolů linie s Viktorem, nucené akční scény i závěrečná "vyvražďovačka" - tyhle části strašně tlačily na pilu a vedle baletu působily dost nepatřičně. Ale názor je to samozřejmě můj, všechny okolo sedící děti by se mnou dle reakcí evidentně nesouhlasily ;o) ()

janahorova

Škoda, že tam bylo těch dějových nelogičností tolik, člověk nad tím nesmí fakt vůbec přemýšlet :D ale jako oddech moc fajn. ()

Kimkong

Náhodou jsem na to narazil v televizi. Z názvu filmu by se zdálo, že je film pro holky,  ale je pro všechny. Pěkná kresba, slušná hudba. Jednoduchý ale dobře vyprávěný příběh. Děti kterým nebyly do života dobře rozdány karty si chtějí splnit svůj velký sen. Jen cesta nemusí být jednoduchá. Poučný film o tom, že tvrdou píli a s talentem se svůj sen dokáží lidé splnit. Ti co jen dřou utřou. Akční závěr trochu zbytečný. ()

julyberda

Hlavní hrdinka je sobecká oportunistka, která nic neví, nic neumí, ale dostane všechno, co chce, protože si omotá ostatní postavy kolem prstu. Já, že bych jí měla fandit? Raděj ne. ()

blondboss

Balerína je akýmsi francúzskym animovaným pohladením duše každého diváka milujúceho pekné rozprávky. V zásade tu nechýbalo nič, čo by sa dalo výrazne vytknúť, ale zároveň to ani nebolo nič nové a dosť šablonovite hollywoodsky natočené. Ale povedzme si pravdu, ono to proste funguje a po skončení si poviete, že zo života sa jednoducho človek musí každým dňom radovať - tak ako sa balerína raduje z toho, keď je na pódiu. 65 % ()

Goumen

Moc hezká, emotivní pohádka o věčném tématu - plnění snů. I přestože je humorem zaměřena spíše jen na dětské publikum a téma baletu mi opravdu blízké není, tak jsem se dobře bavil po celou dobu. ()

Indian0

Pekná rozprávka, ale väčší zážitok z nej majú skôr mladší diváci. Pripomínala mi postavičky z Frozen, vyvrcholenie bolo pekné. Odporúčam túto rozprávku pre mladších divákov. 75% ()

Mery235

Cakala som viac... trailer vyzeral byt super.... ale filmu nieco chybalo... Victor bol zvlastny, Felicia naivna... nebolo to uplne, cely cas som mala zmiesane pocity, par krat som sa aj zasmiala... a posledna scena... na to ze to malo byt uzasne zakoncenie, to bolo prislis rychle a prilis useknute na moj vkus... taka jednohubka :) ()

bonovox

Animák hlavne pre dievčatá. Príbeh je veľmi dobre zasadený do historického prostredia Paríža, taktiež hlavná postava je veľmi sympatická. Suma sumarum slušný priemer. ()

LuKiss

Jasně, že od začátku víš přesně jak to dopadne, ale prostě to má něco do sebe a ty těm děckám držíš palečky. Konečně zase pohádka která postrádá prdění a trapný vtípky a prostě si na nic nehraje. ()