Balerína

• Francie Ballerina (více)

Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a vydat se na dlouhou cestu do Paříže, kde na ni čeká mnoho nelehkých úkolů a zajímavých setkání. Zábavný a dojemný film o přátelství, sebedůvěře a rodinných poutech. (Freeman Ent.)

Jandovka

Ve stručnosti moc pěkný příběh, krásně podaný, celkový dojem kazila jen velmi špatně vybraná hudba, která se k atmosféře filmu absolutně nehodila a scéna na Eiffelovce skoro v závěru filmu. ()

Deeus

Dalo se na to dívat, ale žádný kdovíjaký zvrat, plot-twist... Neurazí, nenadchne, je trochu škoda, že se nevyužila třeba klasická hudba a nacpal se k tomu růžový popík, nejspíš aby byli producenti uchlácholeni... Jinak to vizuálně nebylo vůbec zlé, věkovou kategorii kolem deseti až dvanácti let to zasáhne určitě. Malinko mi to připomnělo Anastázii nebo Olivera Twista, akorát bez dramatu a záporáků. ()

kolly13

Milé, dětsky vděčně napínavé a dospělácky příjemně melancholické. Pěkná animace, hudba a kulisy. S dětmi jsme se zabavili a měli si o čem povídat. ()

Taliga

Máloktorý animovaný film v sebe skrýva tak veľké posolstvo a je tak krásny po všetkých stránkach. Mnohým najskôr pripadá ako naivná rozprávočka, ale pri hlbšom skúmaní by pod povrchom objavili skutočné poklady. Klobúk dolu, páni Summer a Warin. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

PTuranyi

Príjemný animovaný film s motivačným príbehom uskutočnenia snov. Nálada odľahčená ba miestami až frivolná. Teda v tom zmysle, že hlavná hrdinka ignoruje zabehané spôsoby a bez škrupulí a vo veselej nálade sa skokovo dostáva na dosah svojho sna, čo sa jej darí dosť veľkú časť príbehu tajiť. Jej kamarát Viktor zabezpečuje romanticko-zábavnú kulisu a celok je tak trochu hrou na Popolušku. Produkcia je profesionálna a grafika postavami dosahuje úrovne lepšej počítačovej hry. Celkové grafické spracovanie je však príjemné a bez okázalosti. 70% ()

charles3

Mě vzal tenhle animák znovu za srdce, stejně jako v předchozích dvou měsících Zpívej a Pes rocku. Opět (pokolikáté už vlastně?) na téma "Jdi si za svým snem". Zase se opakovala situace, že námět i děj, který už tu byl mnohokrát (nejvíc mi to připomnělo Flashdance a Billyho Elliota), mě dokázal zaujmout a strhnout. Ač jde o francouzsko-kanadskou koprodukci, působí "hollywoodštěji" (v dobrém slova smyslu) než polovina animáků z Hollywoodu. Vše přesně namícháno, včetně kamery, střihu, hudby i samotného zvuku. Vychytaný soundtrack, nic z toho naštěstí nezpívají samotné postavy. Jen to thrillerové finále mi přišlo přehnané a zbytečné. Hodnocení mi vychází někde uprostřed mezi výše uvedenými. Lepší než Rock Dog, slabší než Sing, ale každopádně hodně dobrý nadprůměr. ()

zipS

Fakt animak z druhej ligy. Taketo nieco vydat pred 15 rokmi tak to ma uspech. Samozrejme scenar celkom nahluply cize vacsina postav su detto nahluple tiez :) Hlavna postava silno inspirovana hlavnou postavou z Tangled. Slabsie 2* ()

Bogeyman

Musím povedať, že som sa tomuto filmu zo začiatku vyhýbal no nakoniec som vôbec neľutoval. Film má síce klasický, naivný príbeh a je skôr určený detským divákom ale ja som sa veľmi bavil a chvíľami som sa dokonca prichytil pri tom ako držím malej Felícií a Victorovi palce aby sa im ich sny splnili. A ak Vás film dokáže takto vtiahnuť do deja tak to je podľa mňa veľmi dobré znamenie. Pohodlne sa usaďte, vyhrabte svoje detské ja a film si rozhodne užijete. ()

medveed

Moc pěkný klasický příběh o tom, že touha, nezdolnost a přátelství Tě dovedou k vysněnému cíli. V rámci animované tvorby pro děti nelze prakticky nic vytknout. Snad jen absenci nějakého toho roztomilého zvířecího hrdiny :-). 90% ()

Martin29

Nejprve bych chtěl pochválit soundtrack,který se opravdu povedl. V celém filmu zazněl jen vyloženě 1 song,který se mě nelíbil a ten je tam jen krátce třeba vyloženě hned úvodní píseň je krásná a navodí atmosféru hodně oceňuji i song, který zazněl v Sám Doma (nevím už jestli jedničce nebo dvojce, ale řekl bych spíše dvojce jak byli na tom letišti). Dále chválím animaci je to můj druhý animovaný francouzský film po Mune Strážce Měsíce a zde je neskutečný rozdíl. Je jasné, že se špičkou (Pixar, Dreamworks) se to rovnat nemůže, ale třeba s porovnání s touhle zrůdností http://www.csfd.cz/film/501081-priserky-pod-hladinou/prehled/ to jsou nebe a dudy. Dále bych pochválil příběh (což mě na to, že jsem chlap samo překvapilo bál jsem se,že to bude spíše animák pro ženské) a postavy Viktor je takový týpek,který se stará o humor zatímco Felicci je tam spíše vážnější postava, ale oba spolu krásně synchronizují a dolaďují se. Z dalších postav mě zaujala jen jejich domácí,která je ke konci slušné psycho :-). Je škoda,že na konci na tom vystoupení toho neukázaly více tam je to zbytečně brzo utlé. Ve výsledku bych dal spíše 80 procent,ale celkově za hodně pozitivní dojem tu pátou hvězdu dám. U animáků málokdy dávám 5 hvězd (dal jsem jen Na Vlásku a Ledovému Království a Trolům),ale tady to dám s klidnou hlavou. Letos to u mě budou mít animáky těžké, aby tohle překonaly. ()

Ocicak

Přesně to co od animáků můžeme čekat i když naivní, člověk z kina odchází víceméně naplněný což se nedá říci i o vícerozpočtových snímků... ()

eyeskiller

Pekne. Je to pekne, je to detske, je to jednoduche, je to smutne, je to zabavne. Na tychto par atributov sa vo vacsine animakov zabuda. Tento spojil vsetko do jedneho. Pohodovka pre mladsiu generaciu dievcat. ()

Major776

Ale no tak fajn...po dlouhé době alespoň neotřelý nápad. Geniální nešika a zelonooka tanečnice (proč mají mladé hrdinky z animovaných filmů zelené oči? ) Příběh nenudí a....ALE ten konec to totálně pošle do... kytek! A proč? Protože se tvůrci pokadili v předsálí! Disko song na finále v Louskáčkovi?!?!? Fuj a Fuj a Fuj...tuc tuc fuj. Jedna hvězda za to dolů, a máte kliku, že jen jedna. Ještě jedno tucFuj! ()