Příšerky pod hladinou

DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Španělsko / USA / Belgie, 2017, 92 min

• BOURQUE

Ako to vo väčšine prípadov býva: nádejný začiatok sa pomerne rýchlo vyšumí a potom je vidieť už len strmý pokles. Animák Deep čerpá hlavne od „Nema“, ale svoj „originálny nápad“ nedokáže dostať na väčšiu úroveň. Slabý animák len pre tých najmenších. Osobné hodnotenie: 59% (*) (1.10.2017)

• Ryuuhei

Animáků pracujících s post-apo tématikou moc není. Mohl bych je spočítat na prstech jedné jediné ruky. A proto už mě jen to přimělo k návštěvě kina, samozřejmě po zhlédnutí traileru, který vypovídal o všem možném, ale necítil jsem z něj ty správné vibrace. A skutečně, jde o těžce průměrný, leč vizuálně docela hezky zpracovaný animovaný film. Humor - slabý. V mnoha případech se to přiklánělo až přílišné infantilitě, či dokonce trapnosti a to, co by pobavilo i dospělého, se taktéž dá spočítat jen na prstech tentokrát tedy jedné nohy. Příběh - jakž takž, ale slabota. Typicky, hlavní hrdina je jiný, než ostatní, k němu se čistou náhodou připletou další dva tvorové, taktéž něčím jiní, či opomíjení a způsobí nějakou kalamitu, díky které se budou muset vydat na dlouhou cestu s nalezením řešení. Kolikrát jsme to tu už měli? No, dobrá, přidáme si k prstům obou rukou ještě i obě nohy. Postavy tedy taky kdo ví jak nenadchly, o to víc nepotěšily mnohé naprosto nelogické situace, kdy jednu z nich mohu citovat jako „házení naprosto na hlavu postavené viny na hlavní postavu“. Do toho samozřejmě pár hudebních čísel, spíš otravných, leč duo kraba a krevety bylo i docela snesitelné. Jinak ale ne. I když pár věcí ujde a došlo i na nějaké to popsání toho, co se s lidstvem vlastně stalo (a což jsem po hodině a čtvrt rozhodně už nečekal), pro mě osobně je to spíše zklamáním. Je to asi jen desetinová kvalita taktéž podmořského Nema. Ale tak, nemůžeme porovnávat jablka a hrušky, zde Pixar a... ani nevím, co za studio tohle mělo na svědomí, tudíž nic známého. Dětem se to možná líbit bude, ale dospělý fanoušek takovýchto animovaných filmů spíš při sledování občas protočí oči. Pokud se na to tedy lidi vůbec pohrnou, protože v mém případě byl v sále jen jeden člověk - já. A to byla, prosím, premiéra. 45%(18.5.2017)

Když, jsem viděl kdysi trailer říkal jsem si, že to bude těžká sračka, ale docela mě to překvapilo. Největší problém vidím v humoru, který absolutně nefunguje (pokud tam teda vůbec je) a v tom, že ke konci mě příjde, že tak rvou násilím songy. Nejlepší postava je ta krevetka, která tam měla být hlavní místo té trapné chobotnice pak ještě ujde ta muréna a zbytek stojí za kulové. Film má jeden podařený song (tu krevetku s těmi kraby) a docela dobrý nápad s tím proč ti lidé opustili Zemi. P.s. doporučuji vypnout mozek jelikož, když u toho budete přemýšlet tak to těžce hapruje Za 1 jak se mohlo tolik lidí vlézt do takové vesmírné lodi Za 2 jak mohly ty zvířata vědět kam mají letět (nebo, že by znaly Mars) o tom jak by potom ty zvířata rozmrazily ani nemluvě Za 3 největší perla jedna z postav prohlásí, že jim pomůže jen velryba,kterou, ale dlouho neviděl což je sice pěkné, ale když někdo žije věčně pod balvany s kolonií a nevylézá ven tak to dá snad logiku, že nikoho neuvidí(29.9.2017)

Ach. Po pravdě totální vykradení Hledá se Nemo a podobných animáků. Hlavní aktér od začátku do konce protivný, měli jsme chuť ho zabít a sníst, to se fakt nedalo vydržet. Jinak ale 3* za animaci, vedlejší postavy (hlavně kreveta Alice) a části příběhu. Pro fanoušky animáků je tento film možností dalšího zářezu. Pro nefanoušky nedoporučuji.(6.10.2017)

• Master19

Na tomhle filmu nechápu spoustu věcí. Proč Španělé situovali část děje do Ameriky? Proč je hlavní hrdinou otravný, nudný sopel? Proč tvůrci podupali snad všechny fyzikální zákony? Nebyl bych hnidopich, ale zapojování elektrické prodlužky, jiskření kol, exploze nebo ozvěna.... to všechno pod vodou?!?! To už je teda moc.(7.10.2017)