Příšerky pod hladinou

DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Španělsko / USA / Belgie, 2017, 92 min

• Ryuuhei

Animáků pracujících s post-apo tématikou moc není. Mohl bych je spočítat na prstech jedné jediné ruky. A proto už mě jen to přimělo k návštěvě kina, samozřejmě po zhlédnutí traileru, který vypovídal o všem možném, ale necítil jsem z něj ty správné vibrace. A skutečně, jde o těžce průměrný, leč vizuálně docela hezky zpracovaný animovaný film. Humor - slabý. V mnoha případech se to přiklánělo až přílišné infantilitě, či dokonce trapnosti a to, co by pobavilo i dospělého, se taktéž dá spočítat jen na prstech tentokrát tedy jedné nohy. Příběh - jakž takž, ale slabota. Typicky, hlavní hrdina je jiný, než ostatní, k němu se čistou náhodou připletou další dva tvorové, taktéž něčím jiní, či opomíjení a způsobí nějakou kalamitu, díky které se budou muset vydat na dlouhou cestu s nalezením řešení. Kolikrát jsme to tu už měli? No, dobrá, přidáme si k prstům obou rukou ještě i obě nohy. Postavy tedy taky kdo ví jak nenadchly, o to víc nepotěšily mnohé naprosto nelogické situace, kdy jednu z nich mohu citovat jako „házení naprosto na hlavu postavené viny na hlavní postavu“. Do toho samozřejmě pár hudebních čísel, spíš otravných, leč duo kraba a krevety bylo i docela snesitelné. Jinak ale ne. I když pár věcí ujde a došlo i na nějaké to popsání toho, co se s lidstvem vlastně stalo (a což jsem po hodině a čtvrt rozhodně už nečekal), pro mě osobně je to spíše zklamáním. Je to asi jen desetinová kvalita taktéž podmořského Nema. Ale tak, nemůžeme porovnávat jablka a hrušky, zde Pixar a... ani nevím, co za studio tohle mělo na svědomí, tudíž nic známého. Dětem se to možná líbit bude, ale dospělý fanoušek takovýchto animovaných filmů spíš při sledování občas protočí oči. Pokud se na to tedy lidi vůbec pohrnou, protože v mém případě byl v sále jen jeden člověk - já. A to byla, prosím, premiéra. 45%(18.5.2017)

Neviem preco take nizke hodnotenie, animacia je pekna, nenudi to a je to fajn. /70%/(22.5.2017)

• realista

Počkat! To nebyl Hledá se Nemo? A já ho celou dobu hledal v oceánu. Když jsem ho nenašel, tak jsem si myslel, že mám hledat Dory. Možná to bylo špatně nasazenou čočkou, ale mě z té animace slzely oči, hrůza a děs. Ale poselství je jasné (proto ta jedna hvězda), neničit moře a oceány! Proto namísto házení odpadků do řek, moří a oceánu je raději vyhazuji do lesů a polí. Ó, Bože, jak já jsem se nudil a kdybych měl děti, ty by se určitě nudily se mnou.(22.5.2017)

• D.Gilmour

Je to jedna velká nuda. Je znát, že jde o španělskou produkci. Nedá se na to dívat - místy je to velice trapné. Chodím rád se synem do kina, ale tohle jsem málem nevydržel a odešel alespoň na hodinu na toaletu. Dvě hvězdy dávám za syna, za mě je to odpad.(20.5.2017)