Reklama

Reklama

Příšerky pod hladinou

  • Španělsko Deep (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Animovaná komedie Příšerky pod hladinou přinese podvodní zábavu na více, než jeden nádech. Zemi zaplavily nekonečné oceány, lidstvo se odstěhovalo o dům dál a veškerý život na dokonale modré planetě obstarávají roztodivní tvorové z hlubin. V jednom podmořském údolí žije chobotnička Deep, neurotická kreveta Alice a nemotorný mořský ďas Evo. Tři kamarádi znamená taky třikrát více průšvihů, ten poslední je ale opravdu kolosální. Jejich údolí hrozí zkáza a naprosto nepravděpodobná sestava musí rychle povýšit na hrdiny a najít záchranu. Cestou se k nim přidá muréna stejně hladová jako osamocená a dohromady objeví vodní svět, o kterém neměli ani ponětí. Čekají je rybí zombies, zpěvačka na Titanicu, zaplavená Broadway nebo chladná Arktida. Když je všude voda, to největší dobrodružství je mokré! (Bontonfilm)

(více)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (29)

maoc 

všechny recenze uživatele

V podstatě jsou 2 druhy filmů pro děti. Pohádky, kde je jasné, že se jedná o fantazii a zákonitosti reálného světa jsou zobrazeny v nedokonalém zrcadle, aby vynikl jejich rozměr. A pak jsou tu ty druhé. A těm prostě nereálnost a pitomost neodpouštím. Jednou z "těch druhých" jsou i Příšerky pod hladinou. Irituje mě už zvolený distribuční název, který odkazuje na pohádkovou podívanou Příšerky s.r.o. a druhý díl z univerzity. Dokonce i font na plakátu je podobný. S těmito kvalitními pohádkami ale nemá Deep nic společného - klamavá reklama. Ale nešť, už jsme zažili větší distributorské podrazy, což? Ovšem film samotný je také takový podvod. Kostrou příběhu si totiž hraje na bezmála postapo existenciální drama, je ovšem hloupý, až tříská dveřmi. Vtipný nebyl ani pro děti - plné kino drobotiny se jedinkrát nezasmálo. Já tuším jednou, když jsem zrovna nespal. Nechci se rozepisovat dopodrobna o tuposti toho filmu, o nesourodosti scén, které asi měly být poslepované podobně jako v Době ledové, ale chybí jim ten humor. Chybí mu tahoun. Chybí mu nadhled. Chybí mu téměř vše. Jediný opravdový klad je poměrně slušný vizuál, jinak je to slabota, které se vyhněte. A dětem to také nepouštějte. I některé starší děti (4 - 8 let) začaly asi v polovině bloumat po kině, které bylo v tu chvíli nejspíše zajímavější než to, co se odehrávalo na plátně. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Ako to vo väčšine prípadov býva: nádejný začiatok sa pomerne rýchlo vyšumí a potom je vidieť už len strmý pokles. Animák Deep čerpá hlavne od „Nema“, ale svoj „originálny nápad“ nedokáže dostať na väčšiu úroveň. Slabý animák len pre tých najmenších. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Hrôza. Infantilný humor, nudná zápletka, nesympatické postavy, aj tak sa dajú Príšerky pod hladinou zhrnúť. Keď vám deväťdesiat minútová stopáž príde ako večnosť, nie je niečo v poriadku. Áno, ide o film pre deti a ako taký sa nutne nemusí páčiť dospelému publiku, ale v tomto prípade ide zrovna o príklad, ktorý nie je vhodný ani pre deti. Je to animovaný film, takže heslo "nehľadať v tom logiku" je tu na mieste, ale niektoré veci ako láva či elektrina v mori sú naozaj scestné a deti skôr zmätú. Ani hrdinovia nedávajú deťom ten správny príklad, ktorý sa od nich očakáva. Čo sa týka animácie, ktorá je v takomto filme celkom dôležitá, tak ani tá veľmi nenadchne. Človek má pocit, ako by sledoval lacnejšiu verziu snímok Hľadá sa Nemo alebo Príbeh žraloka, ale v rovnakej kvalite, čo vzhľadom k dnešnej modernej stále sa vyvíjajúcej technológií, pôsobí trochu zvláštne. V závere sa nedá hovoriť o úspešnej snímke. ()

JoeSO 

všechny recenze uživatele

Ach. Po pravdě totální vykradení Hledá se Nemo a podobných animáků. Hlavní aktér od začátku do konce protivný, měli jsme chuť ho zabít a sníst, to se fakt nedalo vydržet. Jinak ale 3* za animaci, vedlejší postavy (hlavně kreveta Alice) a části příběhu. Pro fanoušky animáků je tento film možností dalšího zářezu. Pro nefanoušky nedoporučuji. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Animáků pracujících s post-apo tématikou moc není. Mohl bych je spočítat na prstech jedné jediné ruky. A proto už mě jen to přimělo k návštěvě kina, samozřejmě po zhlédnutí traileru, který vypovídal o všem možném, ale necítil jsem z něj ty správné vibrace. A skutečně, jde o těžce průměrný, leč vizuálně docela hezky zpracovaný animovaný film. Humor - slabý. V mnoha případech se to přiklánělo až přílišné infantilitě, či dokonce trapnosti a to, co by pobavilo i dospělého, se taktéž dá spočítat jen na prstech tentokrát tedy jedné nohy. Příběh - jakž takž, ale slabota. Typicky, hlavní hrdina je jiný, než ostatní, k němu se čistou náhodou připletou další dva tvorové, taktéž něčím jiní, či opomíjení a způsobí nějakou kalamitu, díky které se budou muset vydat na dlouhou cestu s nalezením řešení. Kolikrát jsme to tu už měli? No, dobrá, přidáme si k prstům obou rukou ještě i obě nohy. Postavy tedy taky kdo ví jak nenadchly, o to víc nepotěšily mnohé naprosto nelogické situace, kdy jednu z nich mohu citovat jako „házení naprosto na hlavu postavené viny na hlavní postavu“. Do toho samozřejmě pár hudebních čísel, spíš otravných, leč duo kraba a krevety bylo i docela snesitelné. Jinak ale ne. I když pár věcí ujde a došlo i na nějaké to popsání toho, co se s lidstvem vlastně stalo (a což jsem po hodině a čtvrt rozhodně už nečekal), pro mě osobně je to spíše zklamáním. Je to asi jen desetinová kvalita taktéž podmořského Nema. Ale tak, nemůžeme porovnávat jablka a hrušky, zde Pixar a... ani nevím, co za studio tohle mělo na svědomí, tudíž nic známého. Dětem se to možná líbit bude, ale dospělý fanoušek takovýchto animovaných filmů spíš při sledování občas protočí oči. Pokud se na to tedy lidi vůbec pohrnou, protože v mém případě byl v sále jen jeden člověk - já. A to byla, prosím, premiéra. 45% ()

Galerie (38)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama