Příšerky pod hladinou

DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Španělsko / USA / Belgie, 2017, 92 min

• Ryuuhei

Animáků pracujících s post-apo tématikou moc není. Mohl bych je spočítat na prstech jedné jediné ruky. A proto už mě jen to přimělo k návštěvě kina, samozřejmě po zhlédnutí traileru, který vypovídal o všem možném, ale necítil jsem z něj ty správné vibrace. A skutečně, jde o těžce průměrný, leč vizuálně docela hezky zpracovaný animovaný film. Humor - slabý. V mnoha případech se to přiklánělo až přílišné infantilitě, či dokonce trapnosti a to, co by pobavilo i dospělého, se taktéž dá spočítat jen na prstech tentokrát tedy jedné nohy. Příběh - jakž takž, ale slabota. Typicky, hlavní hrdina je jiný, než ostatní, k němu se čistou náhodou připletou další dva tvorové, taktéž něčím jiní, či opomíjení a způsobí nějakou kalamitu, díky které se budou muset vydat na dlouhou cestu s nalezením řešení. Kolikrát jsme to tu už měli? No, dobrá, přidáme si k prstům obou rukou ještě i obě nohy. Postavy tedy taky kdo ví jak nenadchly, o to víc nepotěšily mnohé naprosto nelogické situace, kdy jednu z nich mohu citovat jako „házení naprosto na hlavu postavené viny na hlavní postavu“. Do toho samozřejmě pár hudebních čísel, spíš otravných, leč duo kraba a krevety bylo i docela snesitelné. Jinak ale ne. I když pár věcí ujde a došlo i na nějaké to popsání toho, co se s lidstvem vlastně stalo (a což jsem po hodině a čtvrt rozhodně už nečekal), pro mě osobně je to spíše zklamáním. Je to asi jen desetinová kvalita taktéž podmořského Nema. Ale tak, nemůžeme porovnávat jablka a hrušky, zde Pixar a... ani nevím, co za studio tohle mělo na svědomí, tudíž nic známého. Dětem se to možná líbit bude, ale dospělý fanoušek takovýchto animovaných filmů spíš při sledování občas protočí oči. Pokud se na to tedy lidi vůbec pohrnou, protože v mém případě byl v sále jen jeden člověk - já. A to byla, prosím, premiéra. 45%(18.5.2017)

• BOURQUE

Ako to vo väčšine prípadov býva: nádejný začiatok sa pomerne rýchlo vyšumí a potom je vidieť už len strmý pokles. Animák Deep čerpá hlavne od „Nema“, ale svoj „originálny nápad“ nedokáže dostať na väčšiu úroveň. Slabý animák len pre tých najmenších. Osobné hodnotenie: 59% (*) (1.10.2017)

Ach. Po pravdě totální vykradení Hledá se Nemo a podobných animáků. Hlavní aktér od začátku do konce protivný, měli jsme chuť ho zabít a sníst, to se fakt nedalo vydržet. Jinak ale 3* za animaci, vedlejší postavy (hlavně kreveta Alice) a části příběhu. Pro fanoušky animáků je tento film možností dalšího zářezu. Pro nefanoušky nedoporučuji.(6.10.2017)

• maoc

V podstatě jsou 2 druhy filmů pro děti. Pohádky, kde je jasné, že se jedná o fantazii a zákonitosti reálného světa jsou zobrazeny v nedokonalém zrcadle, aby vynikl jejich rozměr. A pak jsou tu ty druhé. A těm prostě nereálnost a pitomost neodpouštím. Jednou z "těch druhých" jsou i Příšerky pod hladinou. Irituje mě už zvolený distribuční název, který odkazuje na pohádkovou podívanou Příšerky s.r.o. a druhý díl z univerzity. Dokonce i font na plakátu je podobný. S těmito kvalitními pohádkami ale nemá Deep nic společného - klamavá reklama. Ale nešť, už jsme zažili větší distributorské podrazy, což? Ovšem film samotný je také takový podvod. Kostrou příběhu si totiž hraje na bezmála postapo existenciální drama, je ovšem hloupý, až tříská dveřmi. Vtipný nebyl ani pro děti - plné kino drobotiny se jedinkrát nezasmálo. Já tuším jednou, když jsem zrovna nespal. Nechci se rozepisovat dopodrobna o tuposti toho filmu, o nesourodosti scén, které asi měly být poslepované podobně jako v Době ledové, ale chybí jim ten humor. Chybí mu tahoun. Chybí mu nadhled. Chybí mu téměř vše. Jediný opravdový klad je poměrně slušný vizuál, jinak je to slabota, které se vyhněte. A dětem to také nepouštějte. I některé starší děti (4 - 8 let) začaly asi v polovině bloumat po kině, které bylo v tu chvíli nejspíše zajímavější než to, co se odehrávalo na plátně.(20.11.2017)

• Master19

Na tomhle filmu nechápu spoustu věcí. Proč Španělé situovali část děje do Ameriky? Proč je hlavní hrdinou otravný, nudný sopel? Proč tvůrci podupali snad všechny fyzikální zákony? Nebyl bych hnidopich, ale zapojování elektrické prodlužky, jiskření kol, exploze nebo ozvěna.... to všechno pod vodou?!?! To už je teda moc.(7.10.2017)