poster

Bělyj tigr

 • Rusko

  Belyy tigr

  (Rusko)
 • Rusko

  Белый тигр

  (Rusko)
 • slovenský

  Biely tiger

 • anglický

  White Tiger, The

Akční / Válečný / Fantasy

Rusko, 2012, 104 min

 • ghatos
  ***

  Zvláštní mystický film ukotvený v čase 2. světové války, v němž se zobrazuje filosofie střetu protikladů a boje. Výprava a kamera - moc hezké. 64%.(20.7.2012)

 • MartinezZ
  **

  Vždycky, když to už už vypadá, že se začne něco dít, tak je ústup nebo zbytečné plkání. A když už se blíží konec, ve kterém by se mělo něco stát, něco, co by film zakončilo, objeví se Hitlerův monolog a titulky. Promarněná šance na zajímavý film.(12.7.2012)

 • Thomassi
  ***

  Dvě třetiny filmu jsou nabušené pilulkou pro tankisty. A mě jakožto tankového nadšence plesalo srdce. Výborné a napínavé pasáže, kdy třicet-čtyřka a Tiger hrají hru na kočku a myš. Atmosféra se dala krájet, prostředí chudých ruských vesnic, bahnitého terénu, a bohatou ukázku vojenské obrněné techniky (Pz IV, T-34, IS-2, ISU-152, ...). To vše nasvěčovalo a mělo to rozjeté na výborný ruské válečňák. Pak ale přišla závěrečná třetina, která rozdrtila celý ten krásný sen, který se v divákovi pracně tvořil. Sakra, proč? Proč to zbytečně kompikují a hází tam scény, které nemají s takovýmto příběhem nic společného. Veliká škoda, mě to mrzí o to víc, že film měl našlápnuto k tomu, aby se v mých očích stal jedním z nejlepších tankových. Naprosto souhlasím s uživatelem gogo76, který to vystihl a cítil přesně jako já.(5.8.2013)

 • sochoking
  *****

  Tak som olúpal všetky hviezdy z výložky svojej uniformy a drbol som ich tomuto filmu!(6.7.2012)

 • flanker.27
  ***

  Hufff. Tak dneska jsem viděl rozhodně něco - velmi zvláštního. Přiznávám, že jsem k filmu přistupoval s velkou nedůvěrou a asi půl roku jsem se odhodlával se na něj podívat. Na jednu stranu mě velmi zaujal námět, na druhé jsem si nedovedl představit, jak právě to dokážou dát do filmu. Výsledek? No, rozporuplný. Co musím pochválit je pohled na válku zevnitř tanku. Takových pohledů je ve filmech málo, pokud nepočítám polského Šaryka a čtyři postradatelné, takhle narychlo si vzpomenu na Bitvu v Ardenách a Osvobození. Přitom tanky mají ve filmu opravdu hodně prostoru. Na ruské poměry nevídaně tu vidíme nejen téčka a bé téčka, ale též matildy Mk II a M 3 Lee. A co víc, nevidíme jen nablýskané stroje v plné síle, ale bezpočet vypálených vraků všemožných typů. Vůbec scény ze zázemí jsou asi nejlepší stránkou filmu, jsou dost propracované se spoustou detailů. Někdy ovšem jako kdyby patřily do úplně jiného filmu, zejména poslední dvacetiminutovka s podpisem aktu kapitulace či průvod německých zajatců. Pak, aby se film vrátil k původní náplni a mysterióznímu nádechu, přilepil se ještě prazvláštní Hitlerův monolog o válce jako trvalém stavu lidstva. Bez nějaké logické vazby na zbytek děje. A tím se dostávám k tomu horšímu. Vzdor námětu se filmu většinou nedaří vybudovat atmosféru tajemna a pocit setkání s něčím nepřirozeným (s výjimkou scény, kdy Naydyonov sedí v poli uprostřed zničených tanků). Většinou to jednoduše vypadá jako běžné scény z válečného filmu, a to poměrně průměrného. Na akčních scénách zaslouží ocenění maximálně už zmíněné množství použité techniky, a pak značná nekašírovanost, není to zkrátka uhlazené. Ale také tomu chybí napětí a gradace, s výjimkou toho závěrečného souboje "mano a mano", který, jak tu někdo vzpomíná, trochu připomíná western. Škoda, že není delší a víc vygradovaný. A hlavním nedostatkem je samotný "bělyj tiger". Zatímco všechny ostatní tanky vypadají velmi věrně, tenhle, snad aby vypadal "víc tajemně", sice tigr připomíná, ale jinak působí trochu srandovně. Dát tam obyčejného tygra (nebo ještě líp königstiger) natřeného na bílo by podle mě vyznělo daleko lépe než tenhle pokus hokus, který vypadá až moc atrapózně. takže s jakou nejistotou jsem k filmu přistupoval, stejně jsem na tom i po jeho skončení. Pro kladné stránky si to zaslouží tři kusy, ale mohlo to být mnohem lepší. Zajímavé komentáře: Sniper18, Big Bear.(1.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace