Nemecký tank Biely Tiger, ktorý takto nazvali ruskí tankisti, je nočnou morou ruskej armády. Kdekoľvek sa zjaví, podarí sa mu zastaviť postup ruských tankových jednotiek. Medzi tankistami sa šíri správa, že tank má dušu zvieraťa. Ruská generalita sa snaží nájsť tank a posádku, ktorá sa Bielemu Tigrovi vyrovná. (andykovac)

Fr

GENERÁLE SMIRNOVE, DÁVÁM VÁM ROZKAZ NAJÍT A ZNIČIT NĚMECKÝ TANK, ZNÁMÝ JAKO "BÍLÝ TYGR"!..... /// Přízrak mezi tanky a triumf německýho ducha může zastavit pouze houževnatej ruskej člověk (Meresjev? Hovno …) Ivan Ivanovič Naydyonov (,,Jsem ruský tankista. Co ještě potřebuji?“). Jeden proti jednomu. Tank proti tanku. T-34 vs. Panzerkampfwagen VI Tiger. Na férovku. Jenže tankovej Bůh radí jenom jednomu…. Pičovina? Tak to zas né! Spíš bakalářskej příběh, kterej zaslal divák s krycím jménem ,,tankista“. Брестская крепость to sice není, ale po těch všech sračkách, konečně normální a koukatelná filmařina. I když film o chlapíkovi, kterej kecá s tanky moc důvěry nevzbuzuje a kterej dost pokazí ,,hloubavej“ závěr. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Tankista“, kterou napsal Ilya Boyashov číst nebudu. 2.) Mám rád tanků smrad a TENHLE ještě neznám! 3.) Chcu vidět, jak Němci podepisovali kapitulaci. 4.) Thx za titule ,,robilad21“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

sniper18

Je to úplne priemerný fantasy ladený vojnový film. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa počas druhej svetovej vojny, kedy sa medzi vojakmi šíri príbeh o nadprirodzenom nemeckom tanku Tiger, ktorý sa vždy nečakane objaví, urobí Rusom veľké škody a hneď zmizne, čo potvrdzujú aj svedkovia na oboch bojujúcich stranách a tak je vytvorená špeciálna tanková posádka vedená tankistom, ktorý sa už s týmto Tigrom stretol, aby ho našla a definitívne zničila. Spracovanie ma ale dosť sklamalo, celý tento príbeh pôsobí veľmi zaujímavo a originálne a tak ešte s prvou polhodinou som spokojný, ale potom to už všetko upadne, dej je až príliš jednoduchý, pomalý a stereotypný a už ma to čím ďalej viac prestávalo zaujímať, čo vyvrcholí v záverečnej dvadsaťminútovke, ktorá sa na moje prekvapenie presunie v čase neskôr a toto ma už vôbec nebavilo. Viacero prvkov je tu zaujímavých, hlavne to zbožsťovanie tankov a hlavná postava, ktorá s nimi vie rozprávať, lenže toho nudnejšieho je tu omnoho viac a čo je horšie, rozprávanie o nadprirodzenom tanku ma bavilo omnoho viac, ako samotné strety s ním. Akcie je tu málo a moc ma nezaujala. Tvoria ju len tri strety s Tigrom, ktoré sú ale len presne také, akých som sa obával. Chýba im nápad a aj dynamika, v dvoch akciách je to len o boji tanku proti tanku bez výraznejších škôd a v jednej, tej najlepšej aspoň skončí viacero ruských tankov, lenže aj to je podané len tým najjednoduchším spôsobom. Herecké obsadenie nie je zlé, síce tu chýba nejaká výraznejšia postava, ktorá by to dokázala ťahať svojou charizmou, ale aj tak ma nikto nesklamal. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak to celé pôsobí len prinajlepšom priemerne, navyše som mal celý čas pocit, že sa film odohráva na jednom poli a dvoch miestnostiach. Prakticky jediné, čo v tomto filme skutočne chválim a je to rozhodne najväčší klad filmu je to samotné zameranie na tanky. Tank je tu pomaly v každom druhom zábere a to ma ako ich fanúšika teší a len kvôli tomu som to dokázal bez problémov dopozerať. Škoda, z tohto nápadu sa dalo získať aj omnoho viac, takto je to len taký pomalý jednoduchý film, ktorý síce mal myšlienku, ale jej podanie ma už moc nebavilo. Ale tie tanky a pár prvkov sa mi páčia a tak pozretie neľutujem. 53% ()

kolemjdouc

rusové si tenhle film natočili pro sebe .Nikdo ani asi nepočital s tím, že se dostane ven.Samozřejmě ho ani spousta lidí nepochopila.Protože je ruský.podle mě je film o podobenství.O tom,že historie se neustále opakuje.A proto je nutno být ve střehu.Nepřítel se může vynořit kdykoliv,odkudkoliv.... a udeřit.Spoustě lidí nevadí matrix plný ohně násilí kde lidé rozmašírovaní na srágoru ožívají a bojují dál .Ale jak si něco takového dovolí Rusové je oheň na střeše a píše se pohrdavě.Na ten film jsem se ani nemínila dívat ale nikde nic jiného nedávali tak jsem si stanici nechala jen tak jako zvukovou kulisu a film mě sám vtáhl do děje.Nejdřív jsem nechápala o co jde.Než mi došlo že tohle není o udatnosti ale o tom co by kdyby....A byly tam scény kdy jsem pocítila napětí jak u žádného jiného filmu.Nemám ráda podbízivé filmy které mají díváka uchopit a nejlépe s ním švihnout o zem.Samozřejmě jsem jich viděla desítky ale pak se "přejíte" a hledáte něco jiného.Pokud vám dojde že ten spálený a znovu oživší voják znázorňuje Rusko a Bílý tygr je nepřítel který číhá a nespí. ()

Ještěřák

Kurevský průser: ze tří čtvrtin je film, pojednávající o lákavé war urban legend, čiré metalipieklo, které se však zvrhne v nekompromisní lambrusco, a to nikoli v lambrusco rosso, které bychom možná neodpustili, ale přinejmenším pochopili, nýbrž v lambrusco bianco! Ruky, nohy, koule, všechno to scénáristovi a režisérovi urvat a položit pod tank! Vždyť to mohla být prominentní válečná krmě, a hlavní hrdina se moh zařadit po bok takových "válka-mi-vzala-rozum" pošuků, jako je Brando v Apokalypse nebo Dafoe v Četě. Ani pořádnej talent by k tomu nepotřeboval - natolik je téma Belyjeho tigra prazvláštní, neotřelé a silné. A i kdyby - když už nic jiného - pojezdy těžké pásové techniky, které je ve filmu samozřejmě požehnaně, jak známo podporují výskyt vzácné xerotermní bioty vázané na disturbance a narušený drn! ()

Johnny.ARN

Toto je strašný dríst. Skladba príbehu je nepochopiteľná, mystika, duchovno a tieto veci, no to mi poser kozy. S realitou to nemá nič spoločné, Tčka povojnové, kapitulácia ma nezaujímala. Jediná dobrá vec, že je to konečne film, kde kde tie šroty horia jeden za druhým, lebo ..ehm..tá pozváraná vec čo vyzerá ako Tiger ich dáva jednotkami. Čo výstrel, to zhorený šrot. Sklamaný som. 1 z 5 ()

• Film sa natáčal od mája do novembra 2011. Pre film bola postavená celá dedina, v ktorej sa odohrávali posledné zábery filmu. V ateliéroch Mosfilmu bola postavená budova, kde sa podpisovala kapitulácia Nemecka a replika tanku Tiger. (andykovac)