Nemecký tank Biely Tiger, ktorý takto nazvali ruskí tankisti, je nočnou morou ruskej armády. Kdekoľvek sa zjaví, podarí sa mu zastaviť postup ruských tankových jednotiek. Medzi tankistami sa šíri správa, že tank má dušu zvieraťa. Ruská generalita sa snaží nájsť tank a posádku, ktorá sa Bielemu Tigrovi vyrovná. (andykovac)

Courtemanche

Film trochu mysteriózní válečný, výjimečný v tom, jak blízko je divák. Palec nahoru že tvůrci nechali zvuky co nejreálnější. Zvuk Tigra, když střílí to je neskutečný něco (i když zbytek je jen předělaný ruský SJ-2, tak aby vypadal na Tigra). koho zajímá může si přečíst Otto Carius je to zajímavý. 4,5/5 ()

alchac

Vida, a pak že se obdobný námět, který velmi tuhý Bej zprasil v Trasformátorech, nedá zpracovat do celkem záživné formy! Tímto směrem se soudruzi měli vydat, když už chtějí páchat sci-fi a ne vylejt nám na hlavu kýbl Zašitů. Tankové verze Bezhlavého jezdce a Ilji Muromce mě kupodivu celkem bavily, a jelikož absentuje výraznější novovelkoruské agitování (kremelští politruci asi zrovna nedávali pozor) a navíc jsem měl vždy pro oba hlavní hrdiny, tj. samokremační železné rakve T-34 a Panzerkampfwagen VI, jistou slabost, dávám nakonec sice slabší, ale IV. ()

SeanLSD

Luxusne natočená.. čo? Alegória? Mysteriózna óda na tanky, kde tankový démon vzdoruje samotnému tankovému bohu, ktorého prorokom je istý Ivan Ivanovič.. Nájdený Najdenov. Neporaziteľný Biely Tiger číha.. - ale neznamená to víťazstvo nemeckého ducha, nie.. je to víťazstvo vojny, ktorá stále striehne kdesi medzi brezami alebo v močiari a nepozorovane mizne, vždy pripravená znovu sa zjaviť.. Nedokázal som v tomto filme nájsť propagandistický náboj, z ktorého som ho sprvu podozrieval.. buď tam nie je alebo je tak zašifrovaný, že ho nevidno.. zastretý wtf momentami, ktoré sa doslova valia s absolútnym vrcholom v scéne večere nemeckých generálov.. jahody so šľahačkou - a dychberúcou krásou každého jedného záberu. ()

Johnny.ARN

Toto je strašný dríst. Skladba príbehu je nepochopiteľná, mystika, duchovno a tieto veci, no to mi poser kozy. S realitou to nemá nič spoločné, Tčka povojnové, kapitulácia ma nezaujímala. Jediná dobrá vec, že je to konečne film, kde kde tie šroty horia jeden za druhým, lebo ..ehm..tá pozváraná vec čo vyzerá ako Tiger ich dáva jednotkami. Čo výstrel, to zhorený šrot. Sklamaný som. 1 z 5 ()

ghatos

Zvláštní mystický film ukotvený v čase 2. světové války, v němž se zobrazuje filosofie střetu protikladů a boje. Výprava a kamera - moc hezké. 64%. ()

Autogram

Ruský mysteriózny tankový film... Rusi nemajú vojny nikdy dosť, a keďže o nej bolo už všetko natočené, tak sa musí vymyslieť takýto úlet. Tank, ktorý vopred vycíti moment útoku a informuje o tom svojho mechanika, to je asi len pre tankových fanatikov a v nudnom ukecanom balení ma to znechucovalo. A filozofický Hitlerov záver ako oslava vojny netuším, čo mal znamenať. ()

kenkaku

Fantasy z období WWII? No to by jeden nevěřil... Co si o filmu myslet opravdu nevím. Je hodně svérázný a originální. Když jezdí tanky (i když ten Tiger byl hodně prapodivná replika :D) je to fajn a film má své kouzlo. Potom se blábolí o tom jak jeden tankista má vlastně nadpřirozené schopnosti (zázračné uzdravování př.) a povídá si s Bohem (který prý vypadá jako tankista). Německý tank mizí a nezanechává stopy... kosí ruské tančíky jeden za druhým a pak na něj pošlou jeden (upravený) s posádkou tří (tady je řidič a velitel jedna osoba???!!!) tankistů. To blábolení velitelů je taky občas groteska. No a ten konec... ten je dost nečekaný a pofidérní. Váhal jsem mezi 2 a 3... nechám nakonec trojku. ()

kolemjdouc

rusové si tenhle film natočili pro sebe .Nikdo ani asi nepočital s tím, že se dostane ven.Samozřejmě ho ani spousta lidí nepochopila.Protože je ruský.podle mě je film o podobenství.O tom,že historie se neustále opakuje.A proto je nutno být ve střehu.Nepřítel se může vynořit kdykoliv,odkudkoliv.... a udeřit.Spoustě lidí nevadí matrix plný ohně násilí kde lidé rozmašírovaní na srágoru ožívají a bojují dál .Ale jak si něco takového dovolí Rusové je oheň na střeše a píše se pohrdavě.Na ten film jsem se ani nemínila dívat ale nikde nic jiného nedávali tak jsem si stanici nechala jen tak jako zvukovou kulisu a film mě sám vtáhl do děje.Nejdřív jsem nechápala o co jde.Než mi došlo že tohle není o udatnosti ale o tom co by kdyby....A byly tam scény kdy jsem pocítila napětí jak u žádného jiného filmu.Nemám ráda podbízivé filmy které mají díváka uchopit a nejlépe s ním švihnout o zem.Samozřejmě jsem jich viděla desítky ale pak se "přejíte" a hledáte něco jiného.Pokud vám dojde že ten spálený a znovu oživší voják znázorňuje Rusko a Bílý tygr je nepřítel který číhá a nespí. ()

Paity

Tři hvězdy jen v podstatě za to, že zvuky výstřelů byly autentické a také to, že konec nebyl patos. To by se Amíkům nestalo, takže palec nahoru. Jinak to bylo takové... hlavní hrdina nesympatický až na půdu, příběhově slabé, řada věcí nevysvětlena a tankista co mluví s tanky, jako to už je moc. Více hvězd prostě těžko. ()

Ještěřák

Kurevský průser: ze tří čtvrtin je film, pojednávající o lákavé war urban legend, čiré metalipieklo, které se však zvrhne v nekompromisní lambrusco, a to nikoli v lambrusco rosso, které bychom možná neodpustili, ale přinejmenším pochopili, nýbrž v lambrusco bianco! Ruky, nohy, koule, všechno to scénáristovi a režisérovi urvat a položit pod tank! Vždyť to mohla být prominentní válečná krmě, a hlavní hrdina se moh zařadit po bok takových "válka-mi-vzala-rozum" pošuků, jako je Brando v Apokalypse nebo Dafoe v Četě. Ani pořádnej talent by k tomu nepotřeboval - natolik je téma Belyjeho tigra prazvláštní, neotřelé a silné. A i kdyby - když už nic jiného - pojezdy těžké pásové techniky, které je ve filmu samozřejmě požehnaně, jak známo podporují výskyt vzácné xerotermní bioty vázané na disturbance a narušený drn! ()

andykovac

Pre fandov tankovej techniky doporučujem. Tank s dušou ktorý robí vrásky ruskej generalite. Ničí všetko čo sa mu postaví do cesty , zničené ruské tanky sú na odpis. Osádka jedného s tankou T-34 je mu na stope a má za úlohu ho stoj čo stoj zničiť. ()

p3tris

Film, který jede kvalitativně dolu jak na tobogánu. Má vynikající začátek, kdy vidíme opravdu hnusné autentické bojiště, celkem zajímavá zápletka o přízračném tanku a slušné válečné scény, včetně dobrých replik strojů (kromě ústředního Tigra). Pak se to ale zvrtne v ukecanou mysteriózní hovadinu s naprosto zbytečnou, téměř dokumentárně natočenou scénu podpisu kapitulace a závěrečném monologem (v té době už mrtvého) Hitlera o nutnosti války, kterou jsem jaksi nepochopil... Škoda promarněného potenciálu. ()

Illy

Nejste-li fanda World of Tanks, War Thunder (jako já), nebo tankové techniky vůbec - jednu hvězdu uberte. já ale hodnotím takhle vysoko za a) těch tanků se tam člověk fakt nabaží, že i Fury utře nos, za b) vůbec se jedná o netradiční a zajímavý námět a za c) ten neakčně zádumčivý závěr mi sednul. Na tenhle film mě upozornil kamarád se kterým jezdím četu ve WoTku (jo je mi skoro 40, no a co?) a rozhodně jsem byl mile překvapen. ()

Haniczka

Sovětský Beowulf bojuje s bájným démonem, drakem, éééé, teda Tigerem. Mnoho tekňíki bylo v pohybu, děj filmu zas tak v pohybu nebyl. Tiger chudák dostal sovětský podvozek a nakonec ho usmažili zaživa. A k tomu všemu hudba Richarda Wagnera. ()

Echelon1

Asi dva roky naspäť som Belyj tigr chcel pozrieť, ale po cca štvrťhodine som to vypol. Teraz som sa k tomu vrátil a na moje prekvapenie ma to celkom prikovalo k obrazovke. Námet nie je tak zlý, vlastne celkom zaujímavý, ale v niektorých momentoch absurdný a komický ("boh na pozlátenej T-34...", to už vážne nie, aj preto strhnuté hodnotenie). K tomu posledných dvadsať minút jasne ukazuje alegorickú podstatu mystického "bieleho Tigra". Tá ale do filmu tváriaceho sa 3/4 času ako tankistický nezapadá. Pritom funguje lepšie, než iné ruské filmy tohto žánru a tá tajomnosť ako-tak fungovala tiež. Chválim výpravu, filtre obrazu a hlavne skvelú kameru, ktorá výborne pracuje s charakteristikou tankov v pohybe. Ich presuny, otáčanie sa a rozmieľanie bahna pásmi sú pútavé a príjemne sa na to pozerá. K tomu väčšinu času nehrá žiadna hudba (ktorá je aj tu aj tak slabá), ale počuť hučanie motora, systém otáčania veže atď. Tankový audiovizuálny zážitok sám o sebe. V tomto ohľade poctivý tankistický film (až na pár výnimiek ako "veliteľom tanku bude váš šofér"). Nechýba celkom bohatý počet techniky, s akože-Tigerom sa musíme zmieriť. ()

tyna97

„Nie je vidieť ani prd.“ „A kde sme?“ „U čerta... Na meniny.“ Nejsem fanoušek válečných filmů, ani tanků, ani střílení. Ale tohle? Člověk se u toho až bojí, jak na něj „Tygr“ míří. Za mě skvělá kamera, krásná příroda a opuštěná místa (škoda že toho bombardování!). Takový jako mysteriózní napínák. Zhlédnuto v originálním znění se slovenskými titulky. ()

gootchy

Je velká škoda, že tenhle tankový film vystřílí svoje trumfy hned v první půlce děje. Celý nápad i provedení je dle mého názoru velmi povedené a něco takového tu ještě nebylo. Ona mystičnost Tigera je velmi působivá (když pomineme technické provedení, pojezdová kola, rychlost nabíjení.). Naydonov je vážně jak z jiného světa (mluví s "mrtvými" tanky, "cítí" Tigera) a celé to sleduje tankový Bůh:). Ovšem ke konci je všechno tohle hozeno do autu a vám je líto, že to nemělo lepší zakončení. Mohlo to být překvapení letošního roku. ()

yvona

Zvláštní nadčasový film s aktuálním poselstvím. Bílý tygr jako neutuchající, všudypřítomná hrozba války...prokrista - vždyť je to ve filmu opakovaně vysvětleno. A těm, kteří to nepochopili ani ze závěrečného monologu,...těm,bohužel, není pomoci.Není mi ale jasné, proč tady není uvedeno jméno hlavního představitele Alexeje Vertkova. http://www.csfd.cz/tvurce/65877-alexej-vertkov/ ()