poster

Indie Game: The Movie (festivalový název)

 • Kanada

  Indie Game: The Movie

Dokumentární

Kanada, 2012, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maseer2
  ****

  moc zajímavé nahlédnutí do života několika geeků - podivínů, kteří stojí za vývojem nezávislých počítačových her.. rozhodně se díky tomuto dokumentu budu na indie hry dívat jinak, když na ně v budoucnu narazím..(31.3.2013)

 • Kaluž
  ****

  I'm geeky and I know it! Braid vypadá zajímavě a nejspíš mu dám šanci. Ty zbylé dvě hříčky na PSNku nevedou, takže zbyde více času na Call of Duty :)(7.9.2012)

 • DaViD´82
  ***

  Nejde o dokument v pravém slova smyslu; vypadá to spíše jak celovečerní verze zdařilého kickstarterovského videa na produkt "vývojáři indie her". Je to sice o nezávislé herní scéně, ale soustředí se to výhradně na trio FEZ, Braid a Super Meat Boy, kterým se dostalo před, při a po vydání značné mediální pozornosti (zasloužené, ne že ne) i kritického úspěchu; a v zásadě i toho komerčního. "Skutečnou" indie scénu to tedy nijak neřeší a ostatně ani nezmiňuje. Není to o vývoji, není to zase až tak moc o pohledu do zákulisí a je to tedy především o čtyřech lidech. A o tom zda mají co říci. Tady sice mají co říci všichni, ale s výjimkou Jonathana Blowa a Edmunda McMillena jenom tak žvatlají a nic moc kloudného neříkají. Na druhou stranu se tu potvrzuje, že aby byl člověk génius, tak musí být i tak trochu blázen či popřípadě debil. Tady jsou více či méně narušení (každý po svém) všichni. Nejvíce to zarazí u Phila Fishe, což je ukázkový sebestředný konfliktní zámořský duchebag, u nějž byste vzhledem k jeho arogantnímu projevu čekali, že bude trávit dny trolováním v internetových diskuzích (i když... možná to dělá, bylo by mu to podobné) a ne že zrovna on je autorem něčeho tak nezměrně nápaditého, poklidného i inovativního jako je FEZ; tedy hra, která patří do toho vzácného ranku titulů, které dokazují, že i herní scéna může dát vzniknout uměleckému dílu.(22.7.2013)

 • GodComplex
  ***

  Indie hram fandim z celeho srdce, nektere kousky jsou vskutku luxusni a byl jsem zvedavy na kvalitni dokument na dane tema, proces tvorby atd., ale tohle na me pusobilo spis jako promo a spatne herecke cviceni nekolika nesympatickych geekovskych drama queens se spatnymi vousy. FEZ vypada dobre a rad si to zahraju, ale Phil Fish pusobi jako neskutecnej debil. 5/10(20.8.2014)

 • Natascha
  *****

  Dokument ukazuje, jak je možné i takřka na koleně vytvořit skvělé hry, stačí mít dobrý nápad. V širší rovině pak ukazuje, jakými psychickými stavy mohou procházet kreativní lidé a umělci, tedy nejen tvůrci her, jež se rozhodli obětovat téměř vše pro vytvoření nějakého osobního díla, a co přichází poté, co člověk konečně výtvor, na kterém pracoval třeba i několik let, vypustí do světa, přičemž rozhodně vybízí k zamyšlení, co se stane s těmi, kteří neměli takové štěstí, a jejich hra (či cokoliv jiného) nebyla přijata pozitivně.(16.6.2012)

 • - Cena jednej Indie Game sa pohybuje okolo 10 eur. (vander19)

 • - Hra "Fez", jejíž strastiplný vývoj film dokumentuje, vyšla 13. 4. 2012 a sklidila obrovský úspěch. Na Gamerankings dosahuje hodnocení takřka 89 %. PC verze hry "Fez" pak byla uvedena 1. května 2013 (Yokolobuna)

 • - Rozpočet filmu byl získán pomocí služby Kickstarter, kde lidé sami přispěli penězi na jeho vznik. (montana_cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace