poster

Indie Game: The Movie (festivalový název)

 • Kanada

  Indie Game: The Movie

Dokumentární

Kanada, 2012, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HellFire
  ****

  Velmi profesionálně natočené "drama" o vývojářích nezávislých her mě velmi mile překvapilo. Kdyby tak lidi tušili, co všechno se skrývá za vývojem takové hry, hned by si jí vážili více.(23.10.2013)

 • Kaluž
  ****

  I'm geeky and I know it! Braid vypadá zajímavě a nejspíš mu dám šanci. Ty zbylé dvě hříčky na PSNku nevedou, takže zbyde více času na Call of Duty :)(7.9.2012)

 • maseer2
  ****

  moc zajímavé nahlédnutí do života několika geeků - podivínů, kteří stojí za vývojem nezávislých počítačových her.. rozhodně se díky tomuto dokumentu budu na indie hry dívat jinak, když na ně v budoucnu narazím..(31.3.2013)

 • JohnCZ
  *****

  Je hezké vidět, že stále existují lidé, kteří dělají hry srdcem a ne jen za účelem zisku.(11.1.2013)

 • DaViD´82
  ***

  Nejde o dokument v pravém slova smyslu; vypadá to spíše jak celovečerní verze zdařilého kickstarterovského videa na produkt "vývojáři indie her". Je to sice o nezávislé herní scéně, ale soustředí se to výhradně na trio FEZ, Braid a Super Meat Boy, kterým se dostalo před, při a po vydání značné mediální pozornosti (zasloužené, ne že ne) i kritického úspěchu; a v zásadě i toho komerčního. "Skutečnou" indie scénu to tedy nijak neřeší a ostatně ani nezmiňuje. Není to o vývoji, není to zase až tak moc o pohledu do zákulisí a je to tedy především o čtyřech lidech. A o tom zda mají co říci. Tady sice mají co říci všichni, ale s výjimkou Jonathana Blowa a Edmunda McMillena jenom tak žvatlají a nic moc kloudného neříkají. Na druhou stranu se tu potvrzuje, že aby byl člověk génius, tak musí být i tak trochu blázen či popřípadě debil. Tady jsou více či méně narušení (každý po svém) všichni. Nejvíce to zarazí u Phila Fishe, což je ukázkový sebestředný konfliktní zámořský duchebag, u nějž byste vzhledem k jeho arogantnímu projevu čekali, že bude trávit dny trolováním v internetových diskuzích (i když... možná to dělá, bylo by mu to podobné) a ne že zrovna on je autorem něčeho tak nezměrně nápaditého, poklidného i inovativního jako je FEZ; tedy hra, která patří do toho vzácného ranku titulů, které dokazují, že i herní scéna může dát vzniknout uměleckému dílu.(22.7.2013)

 • - Ve filmu je uvedeno, že nová hra Jonathana Blowa, "The Witness", bude vydána v roce 2012. Lidé si však museli počkat až do roku 2016. (Melcoiro)

 • - Cena jednej Indie Game sa pohybuje okolo 10 eur. (vander19)

 • - Hra "Fez", jejíž strastiplný vývoj film dokumentuje, vyšla 13. 4. 2012 a sklidila obrovský úspěch. Na Gamerankings dosahuje hodnocení takřka 89 %. PC verze hry "Fez" pak byla uvedena 1. května 2013 (Yokolobuna)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace