Indie Game: The Movie

(festivalový název)
  • Kanada Indie Game: The Movie

Dokument zachycuje snažení a pocity vývojářů tří nezávislých počítačových her. Od prvotních návrhů přes těžký a dlouhý vývoj bez záruky úspěchu a navrácení vložené energie, až po samotné vydání hry. Sleduje příběh autorů hry „Super Meat Boy“, dvojici Edmund McMillen a Tommy Refenes. Dále v něm vystupuje Phil Fish se svojí dlouhá léta složitě vyvíjenou hrou „FEZ“. V menší míře pak představuje autora hry „Braid“ Jonathana Blowa. (montana_cz)

hynn3k

Ve výsledku může vaše malá hra prodat milion kusů a udělat z vás boháče, ale tady jde vidět, že nezávislá cesta není vždy jednoduchá co se týče spolupráce s velkými korporacemi. Je tam pár míst, kdy jsem si třeba říkal, proč se k tomu, co se děje na obrazovce, nevyjádří druhý člen vývojářského týmu nebo zbytečně natahované pasáže, ale je to zajímavě natočeno a pokud vás film bavil, tak doporučuju podívat se na verzi s komentářem od Team Meat. A pak si samozřejmě ty hry zahrát, pokud jste tak už neudělali. ()

PeterJon

Výborné, chýba mi tam akurát, že ukázali troch tvorcov a každý z nich je nakoniec úspešný milionár, rád by som videl aj osudy tých, ktorí neprerazili ()

sysyphus

Netusil som, ze programatori nezavislych hier su take citlive dusicky. Kazdopadne, ked sa divak popri filme dozvie s akym tlakom a rizikami sa musia tyto ludia pri svojej praci vyrovnavat, ich psychicka labilita je potom celkom pochopitelna. Skvely dokument s necakanym mnozstvom emocii, ktory zachycuje komplikovane porody troch nezavislych hier a ich nasledne uvedenie do zivota. Vsetky tri hry ma velmi zaujali a nevylucujem, ze sa k nim v najblizsej dobe nepokusim preniknut aj ako aktivny hrac. ()

Maras

Zajímavý dokument o vývoji her pro "velké" platformy. Přímá konkurence AAA titulům protahuje vývoj až na několik let - a tak i zvedá riziko neúspěchu. Pokud chcete vytvářet indie hry, začal bych na Flash hrách. Hru máte za 1-4 týdny hotovou, takže je riziko menší. ()

BadExHuman22

Tento dokument se mi hodně líbil. Vzhledem k tomu že jsem hrál "Super Meat Boy" a i "Fez" tak jsem si to užíval. Nádherně natočené. Hlášky vývojářů jsou k nezapomenutí. Ale i komentář jednoho hráče které ho se ptají co by zdělil tvůrci levelu který zrovna hrál, jeho odpověď "fuck you". Opravdu jsem se zasmál a teď koukám i na mini sérii která ukazuje, co se dělo s vývojáři pak. Podle mě by se mělo točit více takovýchto dokumentů. Za mě 95% ()

Necrolock

Není to film o hrách... Je to film o lidech a o trnité cestě za nejistým úspěchem. Silně emotivní dílo, které pobaví i lidi, co nemají k hrám vztah. Pro mě jakožto obdivovatele (a majitele originálních kopií) FEZe a Super Meat Boye to dostalo ještě pár pomyslných procent navíc. Rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

kramatos

Vcelku smutná podívaná ze které jsem si odnesl pouze to, že herní vývojáři jsou psychopati. Jeden chce spáchat sebevraždu, druhej by rád spáchal vraždu a zbytek jsou taky podivná individua. Jinak klasickej emerickej dokument, přestože je z kolonie frantíků. ()

Gumeny

Pre mňa, čoby herného vývojara, bol tento dokument rozhodne veľkou inšpiráciou. Aj keď by som ocenil viac informácií zo samotného vývoja. Páčil sa mi štýl, akým bol dokument natočený a proste mňa celkovo táto téma zaujíma, takže toto rozhodne nie je objektívne hodnotenie (ako aj všetky moje ostatné hodnotenia). Každopádne som vďaka tomúto dokumentu objavil tri zaujímavé hry. Meat Boy ma zase nijako nezasiahol, ale Braida som si rozhodne užil a veľmi sa teším aj na FEZa. Tak vývoju zdar. ()

Warzy

Práve som sa začal učit programovať tak ma tento film namotivoval aby som sa tomu venoval pravidelnejšie, bol to zaujimavý náhľad do života programátora . Hlavne ma fascinuje ako dokázali z ničoho vytvoriť take kvalitné hry v podstate samy. ()

PandyStraty

Námet tohto kvázi dokumentárneho filmu je ten hlavný dôvod, prečo som si ho vlastne pozrel. Sám som totiž nakukol do tajov indie scény ako nezávislý vývojár a musím uznať, že situácie z filmu sú vyobrazené s veľkou presnosťou. Človek je na väčšinu sám, nemá peniaze ani čas, ľudia vám postupne prestávajú veriť... Presne o tomto to je a o ničom inom, tak prečo to trvalo tak dlho? Kľudne to mohlo skončiť po pol hodine a na význame filmu by vôbec neubudlo. Lenže nakoniec z tohto výborného nápadu vznikol celovečerák, a z dobrého nápadu je zrazu blbý nápad. Atmosféra filmu bola dobrá, človek čakal s napätím až do konca, ako dopadne predstavovanie hry Fez, na ktorú bol arogantný Fill zrazu chudák, sám. Stačí si prejsť zopár článkov na nete a každému bude jasné, že sa nemusel ani veľmi snažiť, že je taký sám od seba. Herecké výkony ostatných „hrdinov“ boli maximálne dojemné, človek by možno aj zaplakal, ak by mu nedávno doma zomrel pes. Postprodukcia bola asi lacnejšia než Super Meat Boy v 50% zľave, popisné texty museli písať v deň premiéry, inak si neviem vysvetliť tento počin. Nebyť tej skvelej atmosféry a inšpirujúcich príbehov, nedal by som tomuto dokumentu ani dve hviezdy. Lenže tam boli, preto dávam 3/5. ()

koci

Dokument by zasloužil metascore tak 60, těžkej průměr, ale zpracovávané téma mě strašně moc zajímalo, takže to na tu sedmdesátku vytáhnu a jdu pařit. ()

tonowie

dlho som sa rozhodoval medzi 2 a 3 hviezdami. skor nez o hrach je to o nezavislych tvorcoch cohokolvek. co ma trochu matie je, ze v IT zijem a nemam pocit, ze by som mal okolo seba tak labilnych a citlivych ludi ktori davaju do svojho kodu kus svojej duse a spachaju samovrazdu ked to nebude velky uspech (to su bohuzial uryvky z filmu) ()

Fash

Jsem moc rád za tenhle dokumentární počin. Kvalitou se 100% vymyká ostatním dokumentům z herní branže. Čupr ukázka plného sebeobětování a odevzdání se pro věc. ()

Kaya

Skvělý dokument o indie hrách a lidech, kteří je tvoří. Doporučuji všem těm, kteří se o hry alespoň trošku zajímají. 5* ()

Eddiee

Mám rád hry, všeho druhu. Také se dá říci, že jsem se k tomuto filmu dostal, přes jeden magazín, zabývající se touto tématikou. Musím říci, že to pro mě byl jakýsi zážitek, vžít se do vývojářů těchhle nezávislých her, že do toho dali opravdu vše, aby předali a sdíleli s jinými lidmi, co oni cítí, co jsou víceméně oni. Nevěřil jsem tomu, ale tenhle film mě o tom přesvědčil. Ukázal mi Indie scénu z úplně perspektivy, tak, jak jsem jí neviděl. A musím uznat, že tyto hříčky vnímám nyní trochu jinak, víc jim naslouchám. Vlastně jsem rád, že jsem na tento film narazil. 80%. ()