Mazel

Mads Matthiesen

Martin Zandvliet

Sune Martin

Morten Kjems Juhl

Příjemná, ale nikterak ohromující záležitost z Dánska. Banální příběh tu oživuje přerostlý kulturista plaché povahy, čistý a charismatický, který se v osmatřiceti letech vymaňuje z osidel místy nesnesitelně panovačné matky, se kterou sdílí jeden dům. Právě rozdílné charaktery postav (zamiluje se do drobné Thajky) jsou pro diváka rozhodně zajímavé, zvlášť když se film může opřít o slušnou režii. Ale co potom? Až moc slušný scénář je nastavený tak, aby se hodný outsider nijak neznepřátelil divákům. Všechno do sebe musí až překvapivě snadno zapadnout, i momenty jeho minisoubojů s neustále zamračenou (pokud není po jejím) matkou jsou jen náznaky nějakého dramatického zauzlování. Leccos ale vynahradí bezchybní herci v čele s brumlavým Kimem Koldem. Divácky až moc vděčné, přesto k doporučení se tenhle „drobek“ přímo nabízí!!(31.10.2012)

Už od senzačního krevetového začátku jsem věděla, že půjde o pěknou podívanou. Příběh o velkém muži s velkým srdcem s jednou velkou starostí - jak si najít dívku s kterou by chtěl žít. Nakonec šel hledat tu pravou až do Thajska, ale pozor ! Tam si musel také popřemýšlet o co mu skutečně jde, protože asiatek se mu tam nabízelo víc než dost. A když už konečně jeho srdíčko zaplesalo, když našel tu pravou, tak přišel jiný vnitřní boj skoro čtyřicetiletého Medvedíka. A to s jeho malinkou maminkou k pohledání, ale o to větší citovou vydíračkou, která to jen tak nehodlala všechno vzdát. Jak to všechno dopadlo, to se musíte podívat už sami. Za sebe můžu jen říct, že jsem s Denisem strávila velmi příjemný večer.(16.10.2012)

"Takže ty si cestoval ako sexturista do Thajska..." Znova zo severu, znova dokonale. Aj keď český preklad zďaleka nie je doslovným prekladom originálneho názvu je preklad Mazel naozaj výstižný. 38 ročný kulturista žije sám so svojou mamou v rodinnom dome a známosti s nežným pohlavím mu robia trochu problém, resp. nevie nájsť tu pravú. V Thajsku "no problemo", tak sa vydá na cestu...Film je podaný civilne až dokumentárne, jednoducho úplne presvedčivo. Komornejšie ladenie snímku mi vôbec nevadí, práve naopak. Kulturista podal naozaj slušný výkon, zo všetkých svalnáčov , ktorých som mal možnosť na plátne vidieť je určite najtalentovanejší. Viac ako vyrovnaným výkonom žiari jeho mama, tá to dotiahla úplne k dokonalosti. Prísne slová, vyhrážky a hlavne výbuch hnevu, ktorý si vybila na synovej izbe nedávali jej synovi veľmi na výber. Jeho smutný pohľad na rozhádzanú izbu, strhané plagáty, trofeje...ma dojímal spolu s ním. Žiadna streľba, výbuchy a iné umelé prísady , iba príbeh zo života, ktorý je príjemným osviežením. Presvedčivé, dojímavé, stopáž tak akurát, pekná hudba...Objektívne silné štyri hviezdy, ale nevadilo mi na filme nič, zaujal ma, tak prečo mu nepridať? Vikingovia si zaslúžia...100%.(12.11.2013)

Čekal jsem depresivní dánské drámo a přitom je to docela romantický film. I když jde vlastně jen o osamostatnění osmatřicetiletého introvertního meganamakance film rozhodně nenudí a přál jsem mu, aby ke štěstí přišel. Výlet do Thajska tomu hodně pomáhá a hned je to o dost zajímavější. Musím uznat, že jsem byl docela nervózní, jak proběhnou ty rozhodující konfrontace s panovačnou matkou, ale film se jim celkem vyhýbá, nejde na dřeň a hysterických výlevů nás naštěstí ušetřil.(1.3.2014)

Trochu som sa obávala, čo sa z tohto filmu vykľuje keďže ten hrozný plagát k nemu vyzerá ako z dokumentu o kulturistike, ale nakoniec to bola milá, komorná dráma. Príbeh matkinho maznáčika bol podaný až príliš reálne a Kim Kold v roli prihlúpleho bodybuildera veľmi sympatický. Jediné čo mi trochu prekážalo bola roztrasená kamera. Pripadalo mi, ako by to natáčali po alkoholickom absťáku. Váhala som s hodnotením medzi 3 a 4 hviezdami, pretože pocity vo mne rozhodne zanechal, na druhej strane rýchlo odozneli. Takže nakoniec len slušné 3*.(15.5.2013)