poster

Mazel

 • Dánsko

  10 timer til Paradis

 • slovenský

  Medvedík

 • anglický

  Teddy Bear

Drama

Dánsko, 2012, 92 min

Režie:

Mads Matthiesen

Scénář:

Martin Zandvliet

Hudba:

Sune Martin

Producenti:

Morten Kjems Juhl
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JJ.Gibson
  ***

  Mazel je film, na který jsem se od první chvíle těšil, ikdyž nejsem fanda dánským, nizomenských a belgických filmů. Ale Mazel mi přišel jako skvělý nápad! Spojit kulturistu s malinkou thajkou, přeci může být zajímavá podíváná. A vskutku byla! Především ze začátku je skvělé sledovat hromotluka Kima Kolda, jak je nesmělý a víc než se ženami, si rozumí s činkami. Je to zkrátka sympaťák!!! Dále zde máme jeho děsnou matku a děsivou zároveň, brrr. A pak pár přátel. Načež se Denis rozhodne jet do Thajska, aby poznal svou vysněnou dívku. A tady začíná Mazel malinko pokulhávat. Místo toho aby se Denis aspoň trochu odvázal na své dovolené, tak je pořád takový smutný a málo komunikativní. Nadruhou stranu je potřeba uznat, že po celou dobu Kim Kold nevystoupil ze své role ani na vteřinu a to si také zasluhuje jistý obdiv! Ale právě to, že se právě něco stane s jeho charakterem a posune film dál se neděje a tím se ztrácí dynamika filmu a některé scény pak člověku přijdou zbytečně protahované bez toho správného vyústění. Podruhé používám slova nadruhou stranu, kdyby to točili američané, tak z toho vznikne ohraná komedie viděná tisíckrát. I tak jsem čekal, že nám Mazel nabídne něco více! Jinak si myslím, že je to lehce nadprůměrné dánské drama...(12.10.2012)

 • paascha
  ***

  Vtipné video ze života blba(3.11.2012)

 • Malarkey
  ****

  Při sledování jsem si říkal, že ta postava mi něco připomíná. No a když jsem se pak podíval na filmografii režiséra, bylo mi vše jasno. Mazel je takovým rozšířeným vyprávěním mini filmu Dennis, který mě už tenkrát zaujal. No a stejně tak mě zaujal i tenhle film. Kim Kold hraje tichého, introvertního hodného kluka, co má třikrát víc svalů, jak já v pupku tuků. Nehraje ho špatně a stejně tak není špatně napsaný samotný příběh, který se odvíjí tak nějak klasicky, ale vy stejně celou dobu doufáte v pozitivní zakončení. Skandinávci tyhle realistické životní dramata prostě umí a tak i tenhle film jsem si mohl díky nim maximálně užít.(21.12.2014)

 • ConanVJ
  *****

  Pěkný příběh o kulturistovi, který žije s matkou, která je hroznej pedant i přesto, že je Dennisovi 38 let. Dennis hledá vztah a když se na svatbě strýce s thajkou dozví, že v thajsku se snáz hledají ženy, rozhodne se tam vydat, ale tak aby o tom matka nevěděla. Matce řekne, že jede na kulturistickou soutěž do německa. Po příjezdu do Thajska zjišťuje, žeopravdový vztah se zde sežene hůř než čekal.... Filmek má poklidné tempo, které trvá celý film. Určitě je to zajímavý filmek a nabízí pohle na kulturistu, který je machr v cvičení, ale v osobním životě je zakřiknutý a neumí to s ženami. Mě se filmek líbil a dávám mu 90% :)(25.10.2012)

 • castor
  ***

  Příjemná, ale nikterak ohromující záležitost z Dánska. Banální příběh tu oživuje přerostlý kulturista plaché povahy, čistý a charismatický, který se v osmatřiceti letech vymaňuje z osidel místy nesnesitelně panovačné matky, se kterou sdílí jeden dům. Právě rozdílné charaktery postav (zamiluje se do drobné Thajky) jsou pro diváka rozhodně zajímavé, zvlášť když se film může opřít o slušnou režii. Ale co potom? Až moc slušný scénář je nastavený tak, aby se hodný outsider nijak neznepřátelil divákům. Všechno do sebe musí až překvapivě snadno zapadnout, i momenty jeho minisoubojů s neustále zamračenou (pokud není po jejím) matkou jsou jen náznaky nějakého dramatického zauzlování. Leccos ale vynahradí bezchybní herci v čele s brumlavým Kimem Koldem. Divácky až moc vděčné, přesto k doporučení se tenhle „drobek“ přímo nabízí!!(31.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace