Mazel

• Dánsko 10 timer til Paradis (více)
všechny plakáty

Téměř čtyřicetiletý Denis se živí se jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná příležitost. V posilovně se mu nedaří a celou situaci rozhodně nevylepšuje fakt, že bydlí pod jednou střechou se svou vetchou, ale panovačnou matkou. V momentě, kdy se Denisův strýc ožení s dívkou z Thajska, rozhodne se rovněž skoncovat se samotou. Odjíždí do Thajska, aby našel „pravou lásku“. Ale nevěsta se v sexuálním turistickém ráji s názvem Pattaya nehledá tak snadno... Denise čeká dlouhá a strastiplná cesta erotickými podniky, aby na konci našel ženu, která pod jeho vypracovaným svalnatým tělem objeví i jeho křehké srdce. Originálně pojatá romance autenticky i s humornou nadsázkou zachycuje různé podoby lásky, ale především citlivě zobrazuje niternou potřebu po blízkém člověku, touhu po opravdové lásce. (oficiální text distributora)

noriaki

Matthiesenův kraťas si delší stopáž zasloužil, o tom není pochyb, ale je otázka jestli neměl být příběh přepracován trochu víc filmově. Režisér totiž jednoduše roztáhl osmnácti minutový námět do devadesáti tří minutového vyprávění, a tím pro něj práce skončila. Ovšem zatímco kratší verze měla skvěle vybalancovanou gradaci a nestihla nudit, o celovečerní variantě se to říci nedá. Dívat se hodinu a půl na neherce a jejich sice realistické, ale veskrze banální dialogy není pro každého. Chtělo by to trochu zapracovat na scénáři, přidat trochu humoru, nějakou napínavou scénu, nebo alespoň zvrat. Vedle Teddy Beara je i totiž akční a hollywoodská i love story Markéty Irglové a Glena Hansarda. Abych jenom nekritizoval, Kim Kold je zase perfektní a ve filmu to emocemi jenom jiskří, takže nakonec je to za solidní čtyři hvězdičky. ()

rockwoman

Na začátku jsem měla obavy, že Denis bude takovej ten mamánek nepoužitelný pro vztah, který skáče jak mamka zavelí. A pak mě ten potetovaný obří mazlík s dobráckým srdcem mile překvapil, když se konečně rozhodl opustit ptačí klec. ()

sskrblik

Velmi pěkný a duchaplný film o hledání životního štěstí. Každý ho má v něčem jiném, ale základ je partnerský život a nebýt mamánek. Poslední dobou mě Evropský film čím dál víc baví.... ()

Autogram

Hora potetovaných svalov, ale v zovretí svojej detskej izby. Tak som chcel dať štyri hviezdy, ale ten odfláknutý záver, keď medvedík stráca všetky sympatie, a film vyznieva do prázdna, to ma veľmi sklamalo. Dobre rozohraná hra s cestou do raja za (skutočnou) láskou, zaujímavé momenty, trochu očakávané, ale živé, a potom sa to skazí. A nakoniec je z toho akoby návod na použitie života pre neskorých tridsiatnikov v Dánsku, kde už nezoženú žiadnu voľnú ženu. ()

venca163

Zásadní chybou tohoto filmu je, že se nepřiklonil ke komedii. Námět mi přesně padnul do gusta (tím zcela přirozeně myslím, že jsem taky namakaná bedna, co chodí rubat do fitka) a chtělo to jen trochu překroutit. Mnohem míň se věnovat vztahu s matkou (synek se měl vzpamatovat už dávno) a mnohem víc těžit z vtipných situací, kdy dochází ke konfrontaci nepochopenýho svalnatýho týpka s okolním světem. Celkově i tak kvalitní zábava. (75%) ()

Wbcko

Ikdyž Kimova role (neskutečný hovado) nebyla příliš komplikovaná, tak se mi velmi líbil a jeho osobní trápení jsem prožíval s ním. Asi nenadchne, ani neurazí. Celkově se mi na film koukalo dobře. 80% ()

Cracker

Art-Film 2012 Nemal som čo na práci, tak som sa náhodne vybral na tento film bez toho aby som o ňom niečo vedel. Dobre som spravil... Teddy Bear je pre mňa jeden z najlepších filmov tohtoročného festivalu, Dennis je pre svoju dobrotu využívaný matkou, ktorá mala byť dávno zavretá v cvokhause, nedovolí mu nájsť si ženu, kontroluje ho ako keby má dvanásť a psychicky ho šikanuje. Matka roka. Výborná zápletka, vtip a aj klimax, čo viac by ste chceli od filmu, ktorý pre vás neexistoval. ()

DavidS.

Vtělení Marva, Hulka a Hellboye v dánské minimalistické variaci na vdavekchtivého Wrestlera, jehož největší bojem je Oidipovský komplex... ()

rozbris

Docela banální příběh vztahu matky k synovi a obráceně. Velice chytlavé, ikdyž děje si moc neužijete, hlavně postava není ani moc výřečná, ale stejně jste na její straně a v hloubi duše mu fandíte. Rozhodně stojí za shlédnutí. P.S. Dánský jazyk je velmi divný ;-) ()

Tessie

Takový velký mazlík pod vlivem takové malinké a drobné maminky, která mě během filmu tolikrát naštvala, že jsem ráda, že si takový velký kluk konečně uvědomil, čím chce být, až bude velký. Spokojeným partnerem bez dohledu své hysterické a praštěné citové vydíračky. Ten příběh si mne pěkně omotal kolem prstu a tak rychle to uteklo.. Moc pěkná podívaná na svalouše lovícího Asiatky.. Nebo spíš loveného..? :) ()

kolemjdouc

typické prostředí kvůli kterému přicházím stále víc na chuť skandinávským filmům.Příběh obra s dobráckou duší vás dostane až tak že ho budete litovat a fandit mu v jeho hledání.Jeho stará dominantní matka z něj fakt udělala bačkoru.Film jsem viděla v původním znění s titulky .Neumím si představit že by jeho hlas někdo tak citlivě nahradil.Ten jeho chvílemi melancholický a chvílemi zmatený pohled byl opravdu dojemný. ()

DannyBoy80

Festival Kamera OKO Ostrava 25.9.2012: Dánská vztahovka, která by mohla být natočená kdekoli, hlavně teda v Itálii. Nicméě se toho chopili Dánové a hezky vyobrazují vztak matky a syna. Kdy matka je typickou krkavčí matkou a nedovolí svému synovi (který je 4 větší než ona - kulturista) vůbec nic a zejména vlastní život. V téměř 40ti letech se ovšem Mazel rozhodne se vymanit a někteří to těžce nesou. ()

Wishkah

Český název asi nikdy nebyl přesnější:-) Dennis je opravdu takový hodný trouba, který bojuje se svou přirozenou plachostí a musí snášet dominantní matku. Na filmu vadily vlastně jen dvě věci a to, že je ten film docela dost dobře předvídatelný a že postavy by snesli větší hloubku. Největší příklad je vidět právě na titulní postavě Dennise. Ta postave je napsána na plocho, prostě jen stydlivý kulturista. Tady musím sklonit obrovskou poklonu Kimu Koldovi. Právě díky němu jeho postava žije a musím říct, že předvádí skvělý výkon. Samotný film balancuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami a já dávám čtyři hlavně proto, že se jedná o příjemný a lidský příběh, lehce koukatelný, rychle utíkající a hlavně s výborným výkonem Kima Kolda. ()

Tarako

Takovýho sympaťáka, jako byl Denis, jsem na filmovým plátně už hodně dlouho neviděl. Několikrát mi dokázal vykouzlit úsměv na rtech a přitom bylo jedno, jestli se zrovna předvádí před zrcadlem anebo se nesměle seznamuje se svojí thajskou "budoucí ženou". Jinak jde o pomalý, ne však úplně nudný film o hledání štěstí, lásky, svého místa na Zemi, ...což mimo jiné znamená zbavení se svojí otřesné matky. Díky Kimu Koldovi v roli Denise to ale rozhodně stojí za vidění. :) ()

peto580

toto ma prekvapilo. Po kraťasi som nečakal že 92 min. film si stále môže zachovať tú istú ,,isrku". Mňa ako človeka ktorý vie čo je tréning a poctivá strava tento film dosť oslovil. Veľké plus za kontrasty s teddym ()

Milky.

Až mě překvapilo jak dokonale tady Matka vykreslila charakter psychického manipulátora. Jakoby autoři přímo čerpali z knihy Nenechte sebou manipulovat od Isabelle Nazare-Aga (mimochodem rozhodně doporučuju přečíst). Musím pochválit i perfektně ztvárněnou postavu Dennise jakožto oběť takové manipulátorky. Jeho naprostá neprůbojnost mě neustále dostávala ať už při konfrontaci s matkou, nákupu saka za 4000 či při čemkoliv jiném. Pro mě poměrně nečekaně se mu ale nakonec *SPOILER* povedlo se vzepřít a utéct z jejího zhoubného vlivu. Já osobně jí měl chuť přes obrazovku jednu střelit už po patnácti minutách. Natočené pěkně, možná na můj vkus ale až příliš šedivě a pesimisticky, ale k Dennisově pocitům a životu to sedělo. Ještě bych asi vytknul trošku naivní scénář. Přece jen...aby thajka po pár dnech jen tak sbalila úplně všechno (do těch pár kufrů) a přestěhovala se na druhý konec světa kvůli chlapovi kterého skoro nezná? A asi tady budu proti většině, ale na mě se takhle nalepit podobná "roztomilá" thajka s jejím vlezlým "ver ár jů from? šou mi jour masl" tak asi nezareaguju o moc líp než Dennis a myslím, že bych odešel dokonce i dřív než on (mluvím o těch ku*vách co mu nabízel známý a vlastně i o všech ostatních co se mu tam nabízely samy na ulici). ()

Brylin

Křehká Dennisova duše plná komplexů (byť v masivním těle kulturisty) se jen těžko dokáže vzepřít nadvládě a vydírání vlastní matky. Až v Thajsku víceméně náhodou najde ženu, která ho s vrozenou dobrotou přijme takového, jaký je, a pomůže mu se matce vymanit. Zajímavý, velmi uvěřitelný film sice vychází z ohraného motivu, avšak Mads Matthiesen ho pojal velmi přirozeně a využití neherců se mu vyplatilo. Silné tři hvězdičky. ()