Mazel

• Dánsko 10 timer til Paradis (více)
všechny plakáty

Téměř čtyřicetiletý Denis se živí se jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná příležitost. V posilovně se mu nedaří a celou situaci rozhodně nevylepšuje fakt, že bydlí pod jednou střechou se svou vetchou, ale panovačnou matkou. V momentě, kdy se Denisův strýc ožení s dívkou z Thajska, rozhodne se rovněž skoncovat se samotou. Odjíždí do Thajska, aby našel „pravou lásku“. Ale nevěsta se v sexuálním turistickém ráji s názvem Pattaya nehledá tak snadno... Denise čeká dlouhá a strastiplná cesta erotickými podniky, aby na konci našel ženu, která pod jeho vypracovaným svalnatým tělem objeví i jeho křehké srdce. Originálně pojatá romance autenticky i s humornou nadsázkou zachycuje různé podoby lásky, ale především citlivě zobrazuje niternou potřebu po blízkém člověku, touhu po opravdové lásce. (oficiální text distributora)

sochoking

Tak toto nebola dráma ani omylom! Toto bol inštruktážny film pre kulturistov, ako sa zbaviť mamky, zobratý obkľukou cez Thajsko, lebo v skratke by to tí menej chápaví hned' nepochopili. A bolo to aj s jednoduchými frázami z angličtiny, takže vy, s hrudníkom 110, smelo do toho! ()

Anderton

Láska sebecká podľa mňa nie je láska. Ani tá materská. A tak chovanie "Mackovej" mamy nedokážem pochopiť. Nechce predsa pre svoje dieťa len to najlepšie? Nie, ona ho chce iba pre seba. Ale ona je tu vlastne iba na to, aby sme dokázali hlavnej postave ešte viac držať palce pri ceste za svojim šťastím a chápať jeho mamu ako jednu z prekážok v naratíve. Inak film je veľmi milý, Dennisa som nepovažoval za prostoduchú bytosť, ale za citlivého človeka, ktorý nie je schopný urobiť nič proti svojmu naturelu. Film tak trochu chápem ako zrkadlo kvázi drsného prejavu všetkých kvázi drsňákov, pretože každý má v sebe trochu toho Dennisa. Ja sa k tomu verejne priznávam. ()

DwayneJohnson

Včera večer jsem měl jedno veliké, až skoro obrovské dilema. Dívat se na čutálisty a nebo si pustit tento film? Zvolil jsem variantu B a teď už vím, že jsem udělal velmi dobře. Mazel v podání Kima Kolda měří něco kolem dvou metrů a odhadem váží něco kolem 120 kg. Záda má jako přistávací dráhu na letadla, sílu jako býk, jen s tou svoji maličkatou, uřvanou vlastní mámou, s tou si chudák nějak neví rady. Místo soutěže do Německa, o které svojí matičce zalže, odlétá do Thajska, s pevným odhodláním najít si tu vysněnou ženu, která by ho doprovázela životem, což samo o sobě v téhle zemi není žádný problém, jen to chce najít takovou, se kterou by tomuhle dřevorubci, se srdcem na dlani, bylo opravdu dobře. Velmi slušné čtyři hvězdy s přihlédnutím k již zmíněné muskulatuře hlavního hrdiny, hudbě a také k celkovému vyznění snímku, které je velmi přirozené a nenucené. Je to taková variace na podobný severský film Číňan, s poněkud jiným koncem. ()

Slarque

Ano, najít kulturistu, který není úplné herecké dřevo, je terno. To pak nikdo nepřemýšlí, jak předvídatelně byl vykonstruován scénář, a že by se ten příběh klidně obešel bez výletu do Thajska. Ale nečím svůj vlastní kraťas autor natáhnout musel, když ho chtěl dostat do kin. Psychologické drama patologického vztahu matka-syn není nijak vyhrocené a Thajsko tu funguje pouze jako kulisa plná klišé. Výsledek není špatný, ale také nijak zvlášť povedený. ()

Chrustyn

Celovečerní verze, krátkometrážního "Dennise", kde se nesmělý, 40-letý panic, žijící se svou matkou a vášní v kulturistice, rozhodne vydat do Thajska, odkud si přes nepřízeň matky, přiveze nevěstu a možná i najde odvahu se osamostatnit. Kold je fantastickej a jeho výraz raněného štěněte nasazený na tělo dvoumetrového chodícího tanku, je nezapomenutelný. Nevím, jestli mu po tomhle uvěřím padoucha v nejnovějším díle "Rychle a zběsile". ()

Marze

Další z mnoha ztracenců hledajících únik v obyčejném štěstí.Mazel, staromládenecký kulturista připomíná Šreka. Jeho matka je droboučký panovačný věchýtek s duší inkvizitora. Vidíme každodenní soužití. Až se konečně vypraví na tajný výlet za vlastním vysvobozením. Uvidíte přehlídku křehkých ochotných nočňátek. Hrdina objevuje svůj mikrosvět posiloven a dojde i na slavnou větu z Pretty woman "Můžeme si chvíli jenom povídat?".Mimo festivaly to je jen jeden z milých malých filmů. osobně by mi Thajka sexuálně vůbec nepřitahovala. ()

anais

Tělo člověka je jako schránka na poklady. Každá má jiný tvar, a každá skrývá něco jiného. A pro každého má ten který poklad zcela jiný význam. Teddy Bear je film o nutnosti nahlížet na člověka z více úhlů. O složitosti hledání vlastního místa a štěstí. A přitom je to naprosto jednoduchý film, žádné umění. Jen se na to hezky dívá... ()

=woody=

Nazdar mazlici! Hele, tenhle film je moc pěknej, dojemnej, místy úsměvnej. Není to ale "tragikomedie", jak se všude, krom csfd, chybně uvádí! Tady máme sice trefné označení "drama", ale zato úplně nesmyslně celý děj vyslepičený v obsahu.. Kdo si to přečte, už nemusí do kina chodit. Vlastně je to docela dobrý způsob jak ušetřit.. :-) Jo a ještě jedna technická. Nafackoval bych člověku ze CinemArtu, který dopustil, že se z "Teddy Bear", jenž bratia na Artfilmu krásně přeložili jako "Medvedík", stal "Mazel"(!) - odporné a zavádějící. Jojo, tak se mějte filmově! Woo. ()

maseer2

příjemně plynoucí podívaná a tom, jak se maximálně introvertní kulturista Dennis (připomínající svou postavou Neuvěřitelného Hulka) vydá hledat štěstí do Thajska.. nebýt kraťasu Dennis, zřejmě bych se k tomuto filmu nikdy nedostal, což by byla celkem škoda.. ()

Lacike

Milionkrat obohraty pribeh o plachom chlapikovi, ktory aj v pokrocilom veku zije stale s mamou a boji sa osamostatnit. Netradicnym aspektom je, ze to nie je chlapik s velkou nadvahou, ale giganticky namakany kulturista. A tou druhou vecou, ktorou sa tento film odlisuje je to, ze je natoceny tak civilne az pôsobi ako dokument. Na jednej strane vdaka tomu jednotlive sceny nefunguju az tak dobre ako by fungoval klasicky film s kvalitnymi hereckymi vykonmi, ale na druhej strane tato artovo dokumentarna forma ma tiez nieco do seba a niekolkokrat som v uzase sledoval, co sa deje. Vysledok je taky zvlastny. Druhykrat si film nepozriem, ale za jedno pozretie stoji. 7/10. ()

Terva

CITÁT - Pokud pracujete s reálnými lidmi v autentickém prostředí, získáte nefalšovanou pravdivost........... ()

joehot

Existenciální červená knihovna pro chlapy a pro ještě větší chlapy. Dennis je doopravdy mazel, kterého však přespříliš tiskne despotická manipulativní matka. V první "Thajské" polovině příjemně a pozitivní, návrat do šedivosti všedních dnů znamená i propad již tak nikam nespěchajícího tempa. Pozitivní hodnocení mám k nehercům, kteří podávají lepší výkony, než naprostá většina našich herců v televizích a filmech. ()

ConanVJ

Pěkný příběh o kulturistovi, který žije s matkou, která je hroznej pedant i přesto, že je Dennisovi 38 let. Dennis hledá vztah a když se na svatbě strýce s thajkou dozví, že v thajsku se snáz hledají ženy, rozhodne se tam vydat, ale tak aby o tom matka nevěděla. Matce řekne, že jede na kulturistickou soutěž do německa. Po příjezdu do Thajska zjišťuje, žeopravdový vztah se zde sežene hůř než čekal.... Filmek má poklidné tempo, které trvá celý film. Určitě je to zajímavý filmek a nabízí pohle na kulturistu, který je machr v cvičení, ale v osobním životě je zakřiknutý a neumí to s ženami. Mě se filmek líbil a dávám mu 90% :) ()

FFilipCZ

Denis, plachý ale hodný vazbič s čistým srdcem, který mi tak trošku připomíná mě (teda až na to že je vazbič) a jeho matka, která by si zasloužila občas pár facek za to jak se k němu chová. Holt chce mít svého "kloučka" jenom pro sebe. Milé obsazení, příjemný děj, který se ale nestačí ani rozjet a v podstatě končí. ()

wikked

Sympatický hlavní herecký výkon obřího kulturisty (a vlastně všech neherců) v příjemně plynoucím film s jednoduchým námětem o hledaní vlastního místa na slunci. // KVIFF 47. ()

JJ.Gibson

Mazel je film, na který jsem se od první chvíle těšil, ikdyž nejsem fanda dánským, nizomenských a belgických filmů. Ale Mazel mi přišel jako skvělý nápad! Spojit kulturistu s malinkou thajkou, přeci může být zajímavá podíváná. A vskutku byla! Především ze začátku je skvělé sledovat hromotluka Kima Kolda, jak je nesmělý a víc než se ženami, si rozumí s činkami. Je to zkrátka sympaťák!!! Dále zde máme jeho děsnou matku a děsivou zároveň, brrr. A pak pár přátel. Načež se Denis rozhodne jet do Thajska, aby poznal svou vysněnou dívku. A tady začíná Mazel malinko pokulhávat. Místo toho aby se Denis aspoň trochu odvázal na své dovolené, tak je pořád takový smutný a málo komunikativní. Nadruhou stranu je potřeba uznat, že po celou dobu Kim Kold nevystoupil ze své role ani na vteřinu a to si také zasluhuje jistý obdiv! Ale právě to, že se právě něco stane s jeho charakterem a posune film dál se neděje a tím se ztrácí dynamika filmu a některé scény pak člověku přijdou zbytečně protahované bez toho správného vyústění. Podruhé používám slova nadruhou stranu, kdyby to točili američané, tak z toho vznikne ohraná komedie viděná tisíckrát. I tak jsem čekal, že nám Mazel nabídne něco více! Jinak si myslím, že je to lehce nadprůměrné dánské drama... ()