Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

SugarVenom

Výborní herci, kteří se dostali k nedodělanému scénáři a přestříhanému filmu. Na druhou stranu kameře se nedá vytknout vůbec nic. Zápletka přitom není špatná, ale to jak posledních 20 minut všechny postavy pobíhají po plátně a jednají bez zjevné motivace a pološíleně, to mě dodělalo. Kašparovský to překombinoval. Divák vůbec neví, která bije. Asi to mělo působit osudově, ale tohle by se nestalo ani v pěti paralelních vesmírech zároveň. Tolik nevyužitého hereckého potenciálu jsem si ještě neviděla. Chtělo by to jinýho režiséra a přepsat scénář. ()

andydufrsn

S lehce delší stopáží, která by dala šanci nahlédnout hlouběji od všech postraních příběhů, kterými je hlavní děj obklopen a s vynecháním některých ryze komicky, a tím se do filmu nehodících, scén by to byl naprosto úžasnej film. Takhle povím, že to je „jen“ hodně dobrej film! ()

AelinKiirna

Bravurní herecké výkony, skvělá kamera, drsná hudba. Dějová posloupnost mi přišla celkem v pořádku. Jen jednou jsem se ztratila, ale našla jsem se vcelku ihned. Nevím, co je na tom nepochopitelného. Dle mého názoru je to precizní práce, místama zdá se nečitelná, avšak většinou ihned vysvětlená. Tedy znovu, herecké výkony excelentní, příběh plynul. S občasným škobrtnutím se ale vždy dokázal vrátit zpět na kolej. Za mě a mou mamku naprosté nadšení. Děkujeme Všiváci :-) ()

Vites

Rozpaky a nutnost se po filmu pořádně zamyslet - ale o to přece tvůrcům jde, že? Už dlouho se mi nestalo, abych si do poloviny filmu nezískal sympatiemi ani jedinou postavu - všichni mě vyloženě lezli na nervy. Uprostřed jsem se dokonce přistihl, že jsem nasraný na všechny ty hvězdičky typu Mádla, Voříškové apod., že ti jsou ochotni ve filmu zahrát cokoli, jen když se točí...Nicméně musel jsem svůj postoj malinko přehodnotit, ve druhé půlce jsem už musel fakt přemýšlet a ptát se sám sebe na řadu otázek. Přesto spousta zbytečných klišé a nelogičností, rádoby efektních scén a přitom to hlavní - příběh - se kamsi vytratilo. Asi bych měl méně číst obrázkové časopisy, protože když vidím Vetchého, tak to je vždy Pan spravedlivý, Langmajer zase Pan nepříjemný a paní Janžurová už taky není v nejlepší formě. Ale abych jen nekritizoval - skvělá kamera, podmanivá hudba, pár vtipných momentů a poctivě natočené akční záběry, hezké holky / Terezka, Eliška, Aneta,.../, no, uvidíme při dalším shlédnutí, třeba dám tomuhle bijáku ještě šanci... ()

zvirek

Hvězdnému obsazení filmu kontruje katastrofální chaos ve scénáři, spousta zbytečně matoucích zápletek, které často nemají jasné rozuzlení - s manželkou jsme každý po shlédnutí řadu věcí chápali jinak. Škoda, čekal jsem víc. ()

Idzej

Ve filmu hraje spousta mých oblíbených herců, proto jsem se na něj těšila. Ovšem dojem vcelku děsný - všeho je přemíra, sexu, alkoholu, naivity, násilí, romantiky v podání krásné Kerestešové. Když už jsem měla konečně pocit, že to někam spěje, tak zápletka zas vyšuměla skoro do ubohosti :-( Paradoxně nejchytřeji zde působil největší idiot - Mádlova "restaurovaná" postava :-) Dávám dvě hvězdičky za herecké výkony a za hudbu dokreslující scény v Afghánistánu. ()

victorking

Nesmíme zapomenout,že tento film je režisérká prvotina:A přesně to jakoby vyjadřovalo,celkové vyznění filmu.Překombimovanost scénáře,pokusy o dynamické válečné střípky,několik soft erotických scének,pokusy o pestrost postav (bývalý voják-gembler,špičkový neurochirurg-alkoholik,retarda,bývalá herečka-dnes obětavá,moudrá babička...) A vlastně všudypřítomná tragedie,žádný příběh vlastně nedopadne dobře a vše směřuje k tragedii u všech postav.Pomineme -li,záverečnou scénu,kdy strýc (nebo otec,kdo ví?),zachrání holčinu a o děti se začne asi starat.Předpokládám,že se už nebude utápět v alkoholu a kurvit se!? A vidět je,že Kašparovký hodně sledoval Tarantina,Coeny,Scott ap.,a byť si z nich vzal asi to správné a dobré, v celku to vyzní jako jakýsi slepenec bez osobitého režijního pojetí. A navíc to v Česku moc natáčet ani neumíme. Takže by tu asi stačil ten hlavní motiv dvou bratrů rozdělených a poznamenaných osudovou láskou k jedné ženě a její ztrátou. Což by samo o sobě mohlo stačit,i když popsaných a nafilmovaných takových příběhu je bezpočet. Dal jsem tři hvězdy,tedy o jednu víc než by si to asi zasloužilo, a to z důvodů hereckých výkonu. Vetchy (psáno mu přímo na tělo) nebo Janžurová jsou jasní (kdy Ti zklamali,že?).Ale líbil se mi Taclík (mám ho radši víc a víc),taky vlastně spolehlivý Mádl. Vilhemka její standart,ale tím,že jejíj e (nebo bylo) ve filmu moc, a tak vlastně už asi nepřekvapí.Kapitolou samou o sobě je Langmajer.Viděl jsem ho dvakrát na divadle a byl tam velice tvárný a dobrý.ALe pokud vememe film a pomineme prehistorii (Proč?,Copak je to za vojáka) vybaví se mi jen Návrat Idiota a Pravidla lži.Ale ještě není filmově tak stary (roč.66),aby snad nedostal šanci ukázat svůj talent ve filmu.Jinak dopadne jako Donutil,který je filmově v jedné poloze a už se z ní nevyhrabe. ()

djpatrick odpad!

Jsem zklamaný a to šíleně moc. Nevím proč se do tohoto braku přidal Ondra Vetchý, kterého šíleně respektuji a mám ho rád. Jedno plus jsem však našel. A to Jirku Mádla, jeho vyýkon byl úžasný, škoda jen, že ten film nebyl o něm. ()

Inhoofer odpad!

Točily to po dobu působení našich kluků z Buček v 10 PRT Logar. Vetchý má navíc, než hrát v takových "dílech". České filmy poslední dobou nestojí už ani za hovno :-/ ()

bilder odpad!

To se fakt nedá. Nedokoukala jsem. Škoda dobrých herců, ale holt všichni musí platit složenky. Jinak si jejich účast na takovém filmu nedovedu vysvětlit. ()

TeeToTaller

Film se slušnou atmosférou a potěšujícími hereckými výkony, kde bohužel za přestřelený, chcete-li prostřílený, závěr nemůžu dát víc jak za 3. Ale na to, že jsem díky 47% čekal totální propadák, jsem mile překvapen. ()

Unn

Tedy, na jednu rodinu je těch nepřízní osudu až moc. Ale i přesto se mi zdál film koukatelný a zajímavý. Herci hráli výborně, kamera poutavá a i na lehkou zmatenost v událostech mě film dokázal vtáhnout do děje a soucítit s postavami. Tedy jen do chvíle, než to zabily závěrečné scény. To už můj mozek, i s dávkou rezervy pro pravděpodobnou realitu, nedokázal vstřebat. Otázka, že by se jednalo spíše o parodii na rodinná dramata, smrdí ve vzduchu. ()

Dragunof

Jednu hvězdu za fenomenální herecký výkon Jirky Mádla!!! Dlouho jsem se netěšil na film tak jako na Všiváky. Zvláště když kamaráda na misi v Afghoši navštívil sám velký Ondra vetchý. Pan herec! Ale je fakt, že on a ostatní fenomenální herci za to de-facto nemůžou... A je fakt že už dlouho jsem neviděl větší slátaninu a ... No, radši už nic. A ať si každý udělá svůj názor po schlédnutí sám, ale upozorňuji-jen pro silné povahy. ;-) ()

fibur84

Vzhledem k hodnocení tady na CSFD mě Všiváci přijemně překvapili. Neviděl bych to vůbec tragicky, i když bylo ve filmu pár nesmyslných scén. Chvíli mi sice trvalo se zorientovat, kdo je kdo a do které linie patří kteří herci - zejména u flashbacků, ale nakonec to docela zapadlo do sebe. Skvělou roli a herecký výkon předvedl Jirka Mádl, ten dokáže zahrát fakt všechno a vždy super. Langoš opět v roli děvkaře (asi jeho 105% aquagen nebo co...), Vetchý a další herecké hvězdy tak nějak obvyklý standard, což se u nich dá očekávat. Jestli bude Kašparovský dál točit filmy v takovém stylu jako jsou Všiváci, tak to bude jen a jen dobře. ()

k.rakonos

2 hvezdy za excelentni herecke obsazeni. Ale jinak bida prevelika, chaos nad chaos a korunu tomu dala akcni zaverecna ctvrtina filmu. ()