Hedwig a Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

Hedwig a Mizerný palec

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 95 min

Muzikál to sice opravdu není (proč ty žánry pověření lidé z čsfd prostě neopíšou z imdb?!), ale hudba se mi možná až překvapivě líbila (k soundtracku se ještě určitě rád vrátím) a film na ní hodně staví. Příběh mě docela zaujal a s hlavní postavou (co se týče její smutné pravdy) jsem cítil. K tomu pár zajímavých scén (třeba ti zmiňovaní gumoví medvídci), celkově bych to viděl na slabší 4*.(27.9.2012)

Výborné skladby a výborné texty. Mitchellova postava mi občas pripomenula postavu Cilliana Murphyho z Breakfast on Pluto, obe sa mi naozaj veľmi páčili. A Michael Pitt je hypnotizujúci :) I had tried singing once, back in Berlin. They threw tomatoes after the show...I had a nice salad.(23.10.2010)

Nejlepší "muzikál", který jsem kdy viděla! Z počátku jsem se bála, že mi bude vadit hudba, ptž mým uším lahodí trošku jiný styl, ale to jsem se bála opravdu zbytečně, ptž texty jsou tak bezchybné, že se člověk nechá mile rád nést na vlně bez toho, aby zkoumal, která to vlastně je... Hedwika - co dodat, za tuhle roli by si zasloužil herec všechna ocenění, ostatně, za příběh jako takový stejně tak...(21.7.2009)

Písničky v tomhle hudebním filmu (muzikál to opravdu není) byly vcelku průměrné, avizovaný kontroverzní děj mi nepřipadal vlastně kontroverzní ani trochu... Úchylárna to sice byla, ale mě nějak nechytla. Když už jetý muzikál, tak Rocky Horror Picture Show, který, ač už je přes tři desítky let starý, je stále jednou z nejúchylnějších a nejpraštěnějších věcí, jaké jsem kdy viděla.(24.5.2008)

Nevšedně krásný hudební film /pár prvků muzikálu tam sice bylo, ale nazývat to muzikál bych si úplně netroufl/, který se po skončení jevil o to krásnější, protože krom neuměle procítěného příběhu přináší i něco málo pravdy o hledání obnažené identity každého z nás. I když, pro mě bylo přecijen nejvýraznějším motivem filmu /opět/ hledání, tentokrát té //druhé poloviny//. Líbila se mi na něm otevřenost podání, pro které nebylo nic zapovězené, vizuální stránka - barevná, expresivní, kýčovitá - pokud má ten výraz i pozitivní význam, pak se pro nic nehodí tak moc, jako pro tento film, dobré animované sekvence, které napovídají inspiraci v Pink Floyd: The Wall, další nevšední a dnes už nepochybně kultovní ne-úplně muzikál, výkony herců snad nemohly být lepší a jako jedna z nejdůležitějších /dost možná nejdůležitější/ složka hudebního filmu neselhala ani jeho hudební stránka a vychutnal jsem si snad každé představení, i přesto, že tenhle styl není můj šálek horký čokolády :))(3.11.2006)