Hedwig a Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

Hedwig a Mizerný palec

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 95 min

Nevšedně krásný hudební film /pár prvků muzikálu tam sice bylo, ale nazývat to muzikál bych si úplně netroufl/, který se po skončení jevil o to krásnější, protože krom neuměle procítěného příběhu přináší i něco málo pravdy o hledání obnažené identity každého z nás. I když, pro mě bylo přecijen nejvýraznějším motivem filmu /opět/ hledání, tentokrát té //druhé poloviny//. Líbila se mi na něm otevřenost podání, pro které nebylo nic zapovězené, vizuální stránka - barevná, expresivní, kýčovitá - pokud má ten výraz i pozitivní význam, pak se pro nic nehodí tak moc, jako pro tento film, dobré animované sekvence, které napovídají inspiraci v Pink Floyd: The Wall, další nevšední a dnes už nepochybně kultovní ne-úplně muzikál, výkony herců snad nemohly být lepší a jako jedna z nejdůležitějších /dost možná nejdůležitější/ složka hudebního filmu neselhala ani jeho hudební stránka a vychutnal jsem si snad každé představení, i přesto, že tenhle styl není můj šálek horký čokolády :))(3.11.2006)

No nevím, mnoho z vás tady reptá nad průměrností písniček, mně přišly naprosto skvělé a spolu se soundtrackem z Velvet goldmine opravdu prvotřídní glamrockový nářez. A samotné zpracování filmu? To je plné nápadů, ať již prací s kamerou, tak kompozicí scény a záběrů. A pokud jako divák přistoupíte na podivně surrealistické vyprávění, není o čem. Michael Pitt si prostě umí vybírat filmy. 8/10(29.4.2014)

Skvělý, vtipný příběh se skvělou hudbou, co dodat.(21.9.2003)

Výborné skladby a výborné texty. Mitchellova postava mi občas pripomenula postavu Cilliana Murphyho z Breakfast on Pluto, obe sa mi naozaj veľmi páčili. A Michael Pitt je hypnotizujúci :) I had tried singing once, back in Berlin. They threw tomatoes after the show...I had a nice salad.(23.10.2010)

Nejlepší "muzikál", který jsem kdy viděla! Z počátku jsem se bála, že mi bude vadit hudba, ptž mým uším lahodí trošku jiný styl, ale to jsem se bála opravdu zbytečně, ptž texty jsou tak bezchybné, že se člověk nechá mile rád nést na vlně bez toho, aby zkoumal, která to vlastně je... Hedwika - co dodat, za tuhle roli by si zasloužil herec všechna ocenění, ostatně, za příběh jako takový stejně tak...(21.7.2009)

• - Když Hedwig (John Cameron Mitchell) vypráví fanouškům o Tommym (Michael Pitt), mezi záběry jí přibývá a ubývá pití z lahve. (aknamor)

• - Příběh z písně "Origin of Love" pochází z Platónova Symposia, ve kterém Aristofanes popisuje svou teorii o tom, že láska je akorát touha spojit se se svou druhou polovičkou, se kterou nás řečtí bohové oddělili. (aknamor)

• - Yitzhak (Miriam Shor) se ve filmu rozhodne jít na casting kvůli roli Angela. Ve skutečnosti byla tato role nabídnuta Johnu Cameronu Mitchellovi, který ji však musel odmítnout kvůli tomuto filmu. (aknamor)