Hedwig a Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

Hedwig a Mizerný palec

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 95 min

Písničky v tomhle hudebním filmu (muzikál to opravdu není) byly vcelku průměrné, avizovaný kontroverzní děj mi nepřipadal vlastně kontroverzní ani trochu... Úchylárna to sice byla, ale mě nějak nechytla. Když už jetý muzikál, tak Rocky Horror Picture Show, který, ač už je přes tři desítky let starý, je stále jednou z nejúchylnějších a nejpraštěnějších věcí, jaké jsem kdy viděla.(24.5.2008)

Napodruhé se mi to líbilo ještě mnohem víc a jen co doběhly závěrečné titulky, dal jsem na videu zpátečku a to krásné finále (tři písně + další dvě se závěrečnými titulky) si pustil znovu. HEDWIG AND THE ANGRY INCH se dá prostě vidět víckrát a řada z vás si ho snad i zamiluje. Pominu-li krásný příběh u kterého se ani nechce věřit, že je fiktivní, dále nádhernou vizuální stránku (animované sekvence, kostýmy, atd.), tak ze všeho nejúžasnější jsou ty písně. Je jich zde opravdu hodně a jedna lepší než druhá. Potěší zejména diváky s rockovým cítěním, ale skladby mají jak úžasné texty, tak skvěle propracovanou strukturu a jsou hodně rozmanité (od vypalovaček až po balady) a tak se budou nejspíš líbit všem. Samostatnou kapitolu by si zasloužil John Cameron Mitchell, který kromě režie ztvárnil také hlavní postavu (ještě dříve ji hrál řadu let na Broadwayi) a také se na filmu podílel i v dalších ohledech (spolupráce na scénáři, napsal monology, složil hudbu). V roli Hedwig / Hansela je naprosto dokonalý, úžasně zpívá a jeho výkon je tou pověstnou třešničkou na dortu. Prostě nádherný film, který se může směle měřit s kultovním THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW.(7.1.2007)

Pokud jste tolerantní a dokážete přijmout velmi neobvyklou hlavní postavu, pak je Hedwig naprostá úchylárna a zároveň úžasný muzikál s neuvěřitelně dobrou muzikou. Už jen proto, že takových je málo, za ty skvělé songy a za neskutečně zajímavé podoby samotného Hedwiga dávám 5*.(27.10.2006)

Naprosto jsem nevěděla, jak tohle ohodnotit. Bylo mi to tak blízké, až se mi to nelíbilo...(27.6.2010)

Skvělý, vtipný příběh se skvělou hudbou, co dodat.(21.9.2003)