Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

J.Connor

Techno verze Dvojího života Veroniky. Tykwer své ovlivnění Kieslowskim nezapře. To však neznamená, že by se nejednalo o skvělý film a podle mě o jeden z milníků současné německé kinematografie. Die Tasche ?! ()

mm13

O Tomovi Tykwerovi nemám ilúzie, ale Lola běží o život je natoľko odmakaný kus filmárčiny, že ho musím hodnotiť aspoň 4 hviezdičkami. K absolútnej slasti chýba viac dramatickej istoty a jednoty, tiež inak voleného záveru, ktorý takto odsúva výsledok do kategórie tých ľahšie zabudnuteľných príbehov. ...No a kto vie čoho všetkého ešte, nebyť mravenčej réžie, sústredene plávajúcej na vlnách absolútnej rytmickej jednoty obrazu a zvuku. Formálna stránka veci je skutočné žrádlo aj pre tých najvyberavejších labužníkov, riadne intenzívny trip, raz ultra-cool, vzápätí nightmare, totálny výplach, pozvánka do inej dimenzie (naviac v strohom nemeckom balení). Keď tak nad tým uvažujem, je štastím, že sa nejedná o dielo génia - mnohí z výletníkov by sa už asi nikdy nevrátili. [70%] ()

duklak2

Nemám slov, k tomuto dílu není co dodávat. Představte si podobný příběh, co prožila Lola a její přítel. Neskutečně napínavé, parádní hudba, která udržuje tempo celého snímku. Ještě teď se trochu klepu. Nádherný film a pro mě obrovské překvapení. 70 minut adrenalinu, který Vám vleje tempo do žil a sami po zhlédnutí někam poběžité, třeba pro prachy:) Po velmi dlouhé době dávám jasných pět hvězd! ()

JASON_X

Jo jo, tenhle film jsem svého času taky hodně žral, přišel mi originální, moderní, se skvělým tempem a našlapaný skvělou hudbou. A navíc byl německý a německé filmy já většinou rád. Když si ho ale pustím dneska, nijak extra mě nebere - jedna buchta se může přetrhnout, aby vytáhla z maléru svého kluka, nesympatického přičmoudlého grázlíka. A když se jí to nepovede, časoprostorové kontinuum kvůli ní padne na zadek, a ona začne znovu od začátku. Tam, kde jsem dřív spatřoval originalitu a zajímavou existenciální hloubku, dnes vidím jen tupě se šklebící plytkost, povrchnost a duchoprázdnost. Ale netrvá to dlouho, dřív se mi to docela líbilo, hudba se mi dokonce líbí pořád, a jsou v tom pěkné záběry berlínských ulic; tak dám tři, ať nežeru. ()

oLí

9/10 Lola umí moc hezky utíkat a ta červená ji taky sluší. Hned jsem si tu holku zamiloval a tak měl tenhle Tykwerův počin hodně zlehčenou práci s tím získat si mě. Soundtrack se skvěle poslouchá a vůbec celkově se na tohle dílo moc dobře kouká. ()

Richie666

Ne, tak tohlencto mě opravdu nenadchlo. Onen nápad není zas natolik originální, aby stačilo postavit celý film na něm. Lola rennt je velmi nudná pohádka o nahodilosti osudu, která opravdu nemá čím diváka uchopit za srdce. Ještě že aspoň ten konec je tak, jak má být... ()

Handle

Páni, to byla jízda! Režie, kamera, hudba a vlastně celková vizuální stránka je doslova nadčasová, moderní, originální. Námět byl výborný a celé je to nesmírně zábavné. Nemám co vytknout, ale do plného hodnocení (zatím) nejdu. 4,5*... ()

Katullka

Nemůžu si pomoct, ale ten film nemá začátek ani konec. Je to jen koncert, který plyne všude kolem mě. Po několika strávených večerech, když člověk nemůže spát, jsem přišla na to, že je to výsada celého filmu. Budu tedy přikyvovat, že s tím souhlasím. ()

jerry12

50%. Smutně nevyužitý potenciál pěkného nápadu, ze kterého šlo vyždímat rozhodně víc. I přes neobvykle krátkou stopáž místy i trochu nudný, nezáživný příběh, o který bych se klidně připravil. Ničím originální, ale rozhodně zajímavý námět, který by zrovna Tykwer mohl přenést do něčeho působivějšího, než je tohle. Ale dospěl a dokonale to předvedl ve filmu Cloud Atlas. Nicméně Lola běží o život je pro mě osobně celkem zklamání. ()

codeas

Německé filmy se mi zrovna moc nelíbí, ale tento film je špička. Hodně mi připomína tvorba Q. Tarantina. Je hodně akční, tomu dopomáhá rychlý střih, krátké záběry kamerou. Ke všemu se doplní moderní rytmická hudba. A pokud máte dokonalý, originální scénář jao právě pro tento film, je jasné že bude naprosto skvělý. Nemusí být ani tolik dlouhý a trhat rekordy v době celkové stopáže. Jak je vidět pokud máte tedy všechny ingredience jak jsem již zmínil, stačí na skvělý zážitek z filmu 80 minut. ()

Lacike

Dlho som rozmyslal ci dat 4 ale 5 hviezdiciek, ale nakoniec davam 5, pretoze to je jeden z mala filmov, kde sa neustale opakuje hlavna zapletka a napriek tomu to ani na chvilu nenudi. Tykwer neustale prichadza s novymi napadmi ako ju ozvlastnit. A k tomu mu dokonale pomahaju aj presne obsadeni herci. Neskutocne zabavny film. ()

sarume

Jeden z filmu, kdy stoji za to zauvažovat , že v Německu netočí jen blbiny jímž nás zásobují naše komeční tv:) ()

BoPo

Život je o detailoch. O tom kde, kedy a s kým sa stretnete. Komu akú otázku položíte a akú odpoveď dostanete. Najviac sme formovaný tým, ako na nás reaguje naše okolie. A v tomto filme si Lola beží svoj život a dopredu nevie ako to dopadne. Tak ako my všetci. Dlho som tento film odkladal, no bol som príjemne prekvapený. ()

maseer2

pochybný, krkolomný a smysl nedávající scénář, neskutečně hloupé dialogy a Lola, které to při běhání vůbec nesluší.. jediné, co funguje, je skvělá hudba, které se alespoň daří vytvářet vcelku strhující akční atmosféru.. ale to nestačí.. ()

Martinibaby

Tom Tykwer je kouzelník. No a Franka Potente je prostě kouzelná, brilantní a dokonale přesvědčivá. Geniální netuctový děj nutí k zamyšlení nad těmi nejvěšími maličkostmi, které denně ovlivňují životy všech. Originální zpracování příběhu (kombinace animací, děje, flashbacků a 'flashforwardů':), estetické detaily (ano, vlasy) a dechberoucí tempo ve kterém se odehrává způsobilo moje naprosté nadšení po shlédnutí. Plný počet. ()

murakamigirl

Ako koktejl s poriadnym ľadovým základom, ktorý nielen vyzerá efektne, ale aj chutí premyslene a správne mrazí a pri ktorom ani nezbadáte, ako padol. Tykwerov film hýri inováciami, nápadmi, energiou a napätím. Jedinečný koktejl možno povedať stvorený na dupľovanie. ()

Terva

Franka Potente v solidním německém filmu, který má tři konce. Jedna věc mně tam zklamala, na začátku je slavný výrok Seppa Herbergera "Hra trvá devadesát minut", ale film trval stěží 80 minut. Možná to chtělo i něco přidat, prodloužit a kopat penalty....prostě ten hezký film trval málo času. ()

Johny_fork

Atmosféra devadesátých let zachycena ve své době, to už žádné retro nikdy nenahradí. Originální zpracování. Jinak se ale nejedná o nic převratného. Děj je zajímavý jen v úvodu, poté již režisér trošku tápe a scénář mu moc nepomáhá. ()

MrCreosote

Nápad využitý do mrtě. Nezdržovat se vysvětlováním, nenatahovat scény, hlavně ať to sviští. Hranice mezi životem a smrtí je často jen velmi tenká. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku