Láska je láska

• Švédsko Fucking Åmål (více)

Elin a její dospívající kamarádi vyrůstají v malém městě jménem Åmål. Vše tu plyne podle zaběhnutých pravidel až do chvíle, kdy Elin udělá nečekaný krok – jde na nesprávný večírek – a její život nabere nový směr. Najednou se musí rozhodovat mezi dvěma láskami a hlavně se vypořádat s vlastním já. Láska je láska nabízí příběh o touze, radostech i bolestech lásky, komických i dojemných stránkách dospívání – a odvaze vyčnívat z davu. (Bontonfilm)

Shona

Nesnáším americkou přeslazenost a kýč. Tenhle snímek ovšem až příliš dává najevo svůj severský původ. Pro mě emočně slabé co se týká jak dramatické, tak i romantické složky a ke všemu ještě krátké. Z pohledu obou děvčat ale herecky na výbornu. ()

Al44...

Velmi jemně, vkusně a nepodbízivě podaný film o dvou mladých teenage dívkách. Důkladně se děj soustřeďuje na zobrazení jejich protikladných povah a nitra celkově. Škoda jen, že to vše končí zrovna v ten okamžik, kdy se nabízí mnoho dalších možností kudy by se děj mohl rozvíjet. Myslím, že tento snímek může oslovit hodně lidí, neboť se opravdu povedl. ()

VerenaLord

Velmi zajímavé, i když poslední dobou značně se opakující téma. Není to vůbec zlé, krásně je zachycený vztek a pomstychtivost teenagerů, jejich slasti i strasti. Jednoduché s často vypjatými emocionálními situacemi, jako obvykle končí happy-endem. ()

miawallacova

Moodysson to v sobě prostě má! Film nedokážu hodnotit objektivně, byl to můj první "L" film, který jsem viděla nejméně 500x a i když herečky to hrály "jako by byly z Brna" (tj. velmi špatně) i tak si mě naprosto získal. Více než jakékoli Lwordy je tento snímek zaměřen na mladistvé dívky, které na svůj Coming-Out teprve čekají a potřebují se s někým/něčím ztotožnit. Námět, scénář a hudba .. vše na jedničku ()

DarkoCohen

Sice mě většina zde zmíněných mladistvých problémů poněkud minula, přesto tenhle film nemůžu a ani nechci zatracovat. Děsně mu sluší ta přímočará realističnost, se kterou je vyprávěn. Kdo nemusí americký slaďáky a rád si poslechne Švédštinu, po tomhle filmu může s chutí sáhnout. Rozhodně příjemná změna. Já se sice přes 80% nedostanu, ale pěkných 70% sem patří. ()

Aleix

Sociální drama o dvou lesbičkách v jiných společenských postaveních ... to mi přijde na levnej americkej békovej film pro týnejdžry , ale tady se to povedlo, je to takový roztomilý a vtipný , místy smutný a toho Moodysson určitě chtěl dosáhnout. Líbilo se mi to ve 14-ti ,když jsem to viděl jako puboš a líbí se mi to i teď. ()

pirulka

Bolo pre mňa zaujímavé pozerať švédsky film z 90.rokov, v pôvodnom znení,ktorý opisuje problémy a život mládeže so všetkými radosťami, no najmä starosťami, ktorí hľadajú zmysel života, trápia sa , zamilujú sa, tešia sa, sú zmätení..nevedia čo chcú, čo im život ponúkne a poskytne..A navyše to nebolo rozvláčne a ani náhodou nudné. 95% ()

mira.l

Musím říct, že na zdejších 81% jsem od toho čekal o dost víc. Tak nějak trochu bavit mě to začalo zhruba až v poslední třetině, a to mi připadá jako že bylo docela pozdě. No, a tam to skončilo. Po většinu času mi to přišlo jako nějaký amatérský domácí video. Mám rád filmy s touto tematikou, ale tady mi přišlo, že na to, aby se mezi hlavními hrdinkami vyvinuly nějaké hlubší city, by musely být přece jenom o nějaký ten rok starší, tohle byly spíš ještě děti, a celkově by se musely chovat trochu jinak. Je to někde mezi průměrnýma, no spíš trochu podprůměrnýma a dosti slabýma třema a slušnýma dvěma lesbičkama. E-ee, teda hvězdičkama. Najde se severský film, který mě osloví, třeba takový mrazivě chladný Aberdeen, najde se film o lesbách, který si na nic velkého nehraje, je komorně udělaný a který se mi líbí, a může být aj z produkce amerikanske, jako třeba Loving Annabelle. A tak bych moh pokračovat dál. Tohle ale nebyla žádná sláva. Nakonec za slušné dvě. ()

neo93

Povedené teenagerské drama o nečekané lásce, která se zrodí mezi dvěma dívkami na švédsko-dánský způsob. Jedna nevinná sázka, která nečekaně změní osudy dvou mladistvých holek Agnes a Elin. Každé, ale úplně jinak. Agnes si jen potvrdí to, co už dávno o sobě ví, zatímco Elin to naprosto zaskočí a chvíli ji trvá, než sama pochopí, co vlastně cítí a potřebuje. Obě dvě se také střetávají se školní realitou, ve které má každá z nich určité sociální postavení, které není lehké nějakým způsobem narušit či změnit. Předností filmu jsou rozhodně výkony obou dívčích představitelek, které se musejí vyrovnat s nastolenou situací, detailní kamera, tak i trefná hudba. Otevřené, upřímné a skvělé drama, pojednávající o nelehkém životě dospívajících, jejich citech a emocích. ()

Maximilianus

Dosť slabý film. Síce téma by aj bola zaujímavá ale film nezaujímavý. Skúmanie psychiky mladých dievčat, ktoré hľadajú svoju sexualitu. 5,2 – 5,6/10. ()

src

Lehce odlisny film o tom, ze byt odlisny je tezke, zvlaste v mladem veku a na malem "zasranem" meste. Jako ze zivota. V hlavnich rolich dve naprosto vynikajici mlade herecky, ktere bohuzel v nasich kinech asi moc neuvidime. ()

raneczech

Krásná ukázka toho, že originální příběh není vše. Problémy vzniku vztahu intelektuála a rebela bez příčiny se ve filmu řešily mockrát, zde pouze s drobnou variací v podobě lesbického vztahu. Nicméně hlavní síla tohoto filmu spočívá ve zpracování a úžasně civilních hereckých výkonech. Film působí naprosto autenticky, hrdiny ukazuje bez přehnaných ohledů i senzacechtivosti. Opravdu jsem se nechal strhnout, dýchal se vztahem Agnes a Ellin a pochopil, že takhle krásné zpracování milostného motivu jsem už dlouho neviděl ()

ToJaNe

První švédský film, který jsem viděla. A dodnes na něj ráda vzpomínám a pouštím si ho. V postavě Agnes jsem se viděla (myslím, že jsem nebyla sama), možná to byl ten důvod, proč mě tento snímek tak oslovil. Film Fucking Åmål je prostě ze života a je fucking good! ()

xenopus

Příběh ze života. Dobře si pamatuji, jak jsem na něj koukal i někdy v r. 2001 kdy běžel v televizi a jak jsem již tehdy haněl poněkud nešikovný překlad názvu filmu. Od té doby jsem ale trochu zestárl a musím říci, že je svým způsobem opodstatněný. Příběhy všech podob lásky ve švédském zapadákově vypadají i díky použité kameře ála home video skutečně autenticky, jak kdyby se jednalo o nějakou reality show. No a co dalšího dodat? Skutečné severské drama o mladých lidech, teprve se v sobě začínajících orientovat, s výbornými a sympatickými herečkami v hlavní roli. Skoro mi je líto, že Alexandra Dalhström je lesba :-), ale naštěstí jen ve filmu, jinak je to velice sympatická herečka. ()

lakiboy

Milý, teenagerský film, ktorý skvelo ubehol. Byť o 10 rokov mladším, tak za tie dobre zahrané emócie a sympatické hlavné postavy dám 5 a pol hviezdičky. Tá scéna v aute bola "vyvrcholením" ;-) No som rád, že film mal takú krátku stopáž. ()

BrunoA

Tento film by mohl být návodem pro tuzemské filmaře. Příběh je strhující a zároveň je od začátku až do konce (přesněji řečeno od začátku až těsně před konec) reálný a uvěřitelný. Nejen Agnes, jako hlavní hrdinka, ale i další postavy jsou věrohodně popsány (perfektní je třeba ten kluk, který chce chodit s Elen) a dokreslují přesný obraz nudících se teenagerů. Musí prostě oslovit každého, kdo měl v dospívání pocit, že mu nikdo na světě nerozumí ;o). ()

zomb0

...kebyže som ženská bol by som lesbička....a už len že preklad názvu je trápny a dabing bude asi úžas tiež... ()

19. ročník Mezipater se blíží

19. ročník Mezipater se blíží

30.10.2018

19. ročník Mezipater přinese jako každý rok výběr těch nejlepších hraných filmů, dokumentů i kraťasů z queer kinematografie. Festival začíná v Praze od 8. do 15. listopadu. Po jeho skončení se… (více)

V lednu k filmům i přednáška a výstava

V lednu k filmům i přednáška a výstava