Lifeguard, The

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2013, 94 min

Bez akéhokoľvek klišé či patetickosti, len prirodzene a úprimne vyrozprávaný príbeh jednej ženy na životnom rázcestí. Koho zaujme tematicky, zaujme ho i celý film. A nesmiem zabudnúť zase na úžasný soundtrack :) 70-75%(15.3.2014)

• bourec

Kravina na hovno.10%.(27.8.2014)

Poměrně melancholický až pro mne vzpomínkový film. Zajímavé herecké obsazení, hudba a kamera. Děj se dotýká i ožehavých témat lidského bytí z jeho samotné podstaty, i když to jistě mnohým divákům nepřijde. Hodně se mi líbilo téma usmíření s rodiči, které valná většina z nás zažila na vlastní kůži a celkově sociální konflikt věkových skupin je tu vyobrazen velmi zdařile.(29.11.2013)

Místy dost vtipný.(8.10.2013)

Romantická komedie? Ale kdeže. The Lifeguard je typický zástupce indie dramatu - vcelku jednoduchý příběh avšak s důrazem na postavy a jejich psychologii. S tím se pojí i herecké výkony, které bývají u indie filmů trochu rozporuplné, ale v tomto případě jsem naprosto spokojen. Oceňuji snahu zachovat autenticitu - po celý film Kristen Bell chodí prakticky nenamalovaná a vůbec ničemu to nevadí. Samotná zápletka je pomalu až banální a tak trochu se udivuji, co na tom sakra bylo špatného. Amíci jsou fakt občas děsně puritánští. Každopádně natočené je to hodně televizně, ocenil bych více hrátek s kamerou, protože takhle je to dost lehko zapomenutelný film.(20.7.2014)