foto

Mamie Gummer

  • nar. 3.8.1983 (33 let)
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mary Willa „Mamie“ Gummer (nar. 8. srpna 1983) je dcerou sochaře Dona Gummera a herečky Meryl Streep. Vyrostla střídavě na venkově v Connecticutu a v Los Angeles společně se starším bratrem Henrym a dvěma mladšími sestrami – Grace a Louisou.

Díky profesi matky se Mamie poprvé před kamerou objevila už v několika měsících jako filmová dcera Meryl a Jacka Nicholsona ve filmu Mikea Nicholse ve filmu HOŘKOST. Jako mladší verze své matky se objevila také ve filmu DŮM DUCHŮ a nejnověji ve snímku TEN VEČER.

Mamie studovala obory drama a komunikace na Northwestern University kde absolvovala v roce 2005. V témže roce si odbyla i divadelní debut ve hře Mr.Marmalade, o rok později hrála v neworském Second Stage Theatre ve hře The Waters Edge. Za ztvárnění rolí v obou představeních získala ocenění kritiky a nominace na divadelní ceny, které v jednom případě také proměnila.

Opravdový filmový debut na Mamie čekal ve filmu SKANDÁL Lasse Hallstroma. O rok později se objevila po boku hereček jako Vanessa Redgrave, Claire Danes nebo Toni Collette jako mladší verze své matky v už zmiňovaném filmu TEN VEČER. Dále jsme ji mohli vidět v dramatu VE SLUŽBÁCH VÁLKY a epické minisérii HBO s názvem JOHN ADAMS. Nejnovějším filmem, v němž si zahrála, je ZAŽÍT WOODSTOCK renomovaného režiséra Anga Lee. Mamie také úspěšně pokračuje v kariéře divadelní herečky – tentokrát už na Broadwayi vystupovala ve hrách Velmi nebezpečné známosti nebo Strýček Váňa.

Zajímavostí zůstává, že jsme Mamie mohli zahlédnout také ve filmu ĎÁBEL NOSÍ PRADU, kde Meryl Streep ztvánila jednu z hlavních rolí. Nestalo se tak, protože krátká scéna, v níž se Mamie objeví jako obsluha v kaváně Starbucks, kam Anne Hathaway alias Andy chodí pro kávu své nadřízené, nakonec skončila na podlaze střižny. Zůstává ale zvěčněná v bonusech k filmu. Mamie Gummer je v sezóně podzim/zima 2009/10 tváří francouzské módní značky Gerard Darel. Na tomto postu vystřídala herečku a zpěvačku Charlotte Gainsbourg.

Beagle

Herecká filmografie

Filmy

2017 An Actor Prepares
2015 Claire's Cambodia
Konec šňůry
Nikdy není pozdě
2014 Dort
Echo Park
The Money (TV film)
2013 He's Way More Famous Than You
Lifeguard, The
Vedlejší účinky
2010 Kouč
The Ward
Twelve Thirty
2009 Strážce majáku
Zažít Woodstock
2008 Ve službách války
Ztráta diamantové slzy
2007 All Saints Day
Ten večer
2006 Skandál
1986 Hořkost

TV seriály

2016 The Collection (TV seriál)
2015 Manhattan (TV seriál)
The Threshold (S02E03)
Poručík Backstrom (TV seriál)
Walker, The (TV seriál)
2014 Jak prosté (TV seriál)
Terra Pericolosa (S03E06)
2012 Doktorka Emily (TV seriál)
2011 Muž s posláním (TV seriál)
Off the Map (TV seriál)
2010 Ve znamení raka (TV seriál)
2009 Dobrá manželka (TV seriál)
2008 John Adams (TV seriál)

TV pořady

2009 Noční Show Jimmyho Fallona (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace