Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

Mistickzz

Spočiatku sa film poriadne nevyvíja a nudí, no postupom času, keď prežijete prvých 20 minút a s nástupom Owena, ktorého neskutočne bravúrne zahral Sam Rockwell (ktorý potvrdil, že je proste pánko) sa film príjemne rozbehne a milo pobaví, niektoré scénky boli vynikajúce. A ako čerešnička na torte je tu AnnaSophia Robb z ktorej rastie nádherná žena a výborná herečka. Veľmi pozitívny film. ()

adam9

Wow! What a surprise! Z na první pohled podcenitelného a ničím nijak zvlášť originálního scénáře se vyklubala naprosto bombovní rodinná komedie obohacena skvělými a excelentně načasovanými vážnými chvilkami. Do hlavní postavy jsem se vcítil hodně a určitě by se pěkná řádka stejných charakteristických rysů a vad našla i u mě samotného. Vyzdvihnout musím rovněž dva herecké výkony, a sice nejprve naprosto cool týpka Sama Rockwella (už v Seven Psychopats na mě udělal dojem), jehož "sexappeal" bych bral všemi deseti a byl by to bezkonkurenčně můj nejlepší letní kámoš, jenž by nezkazil žádnou srandu, ba naopak. Jako druhou hvězdu snímku pak prohlašuji AnnuSophii Rob. Táhle dívčina to jednou dotáhne na Oscara, to Vám slibuji! Chová se tak přirozeně, až mi z toho místy zůstává rozum stát. A její krása? Simply Gorgeous! Jediná vada tkví ve Stevu Carellovi. Tenhle borec je prostě dobrák od kosti, tyhle role nejsou pro něj. Sečteno, podtrženo: VÝRAZNĚ DOPORUČUJI! ()

Seti

Pokud bych se měl snažit o co největší objektivitu, tak bych asi musel dát spíš za tři, jelikož se jedná o další z řady amerických indie filmů a nesnadném dospívání zaprdlého teenagera, který se snaží nalézt svoje místo na slunci. Já ale nechci být objektivní, a to především kvůli ultimátnímu Samu Rockwellovi, jehož správce vodního parku je tak cool, že by přiměl hupnout do plavek snad i Karla Schwarzenberga a pozvedá tak celý film o level výš. ()

velkyvezir

Pět minut před titulky jsem chtěl dát 4*, ale kvůli konci, který učinil příběh nedořešeným, dávám nižší známku. ()

joora1

Po dlouhé době zase upřímný film bez nějakých cinkrlátek, kde v hlavní roli hraje příběh z reálného života. Chvilku trvá než hlavní hrdina Duncan dostane vaše sympatie, ale nakonec se tak jistě stane. Letní film, u kterého si člověk vzpomene na dětství a své prožitky někdy ne nepodobné těmto filmovým. A Sam Rockwell je fakt boží. ()

charlie_ando

Na letní večer není asi nic lepšího než malý lehký film od debutující dvojice režisérů Nata Faxona a Jimy Rashe, kteří si ve svém dítku střihli i epizodní role zaměstnanců akvaparku. Duncam (Liam James) je zakřiknutý hodný čtrnáctiletý kluk, který nemůže vystát svého nesnesitelného otčíma Trenta (Steve Carell) a svoje prázdniny si představoval docela jinak a ne že je stráví s rodiči na letní chatě "Riptide" v Cape Cod, Massachusetts u Atlantického oceánu. Při svých únicích z reality na růžovém holčičím kole narazí na akvapark "Water Wizz" a jeho sarkastického vedoucího Owena (Sam Rockwell), vášnivého hráče Pac-Mana, který se řídí pravidlem, co se stane ve skluzavce to v ní také zůstane. Náhoda chce, že Owen hledá asistenta na uklízení zvratků a tak Duncan najde pro sebe ten kousek světa, kde může být šťastný. Nepostradatelnou ingrediencí do správného osvěžujícího letního koktejlu je i sympatická blonďatá holka od vedle Susanna, kterou si zahrála okouzlující AnnaSophia Robb. Scénář, který společně sepsali páni režiséři nikam nespěchá, ale zároveň ani na chvilku nenudí, snaží se nevtíravě navodit příjemnou atmosféru a k celkovému kladnému vyznění mu hodně pomáhá i povedený výběr písniček. Temná bouřková mračna se bohužel nevyhnou ani tomuto prázdninovému letovisku a zasáhnou do života všech postav. Civilní námět dává filmu punc uvěřitelnosti, vždyť tohle se mohlo přihodit přeci každému. Pohodová a hlavně upřímná zábavná filmová jednohubka, která zahřeje u srdce a je zní cítit pozitivní energie. ()

Hanys_

Potrhlý děkan přichází po oceňovaných Mých Dětech s další nezávislárnou a zase to není špatný. Ale zároveň to není nic, z čeho bych si sedal na prdel. Prostě zajímavý film, ale po týdnu už člověk neví, že ho viděl. 6/10 ()

F.W.Colqhoun

The Way Way Back evokuje devadesátkové prázdniny s ČT2 resp. Americké nezávislé léto blahé paměti. Ty filmové prázdniny byly nezapomenutelné velmi povědomým způsobem - jeden byl ještě teenager s propadlým hrudníčkem, o holce si mohl nechat (a nechával) polučně zdát a na adresu dospěláckého světa, na nějž pomalu aspiroval, vynášel kategorické soudy. Nezapomenutelné prázdniny tuto náladu zdatně navozují a nikomu, kdo se nepřerodil z puberty do adolescence bezduše a nekomplikovaně jako nějaká larva [i kdyyž co my víme...], iniciační příběhy tohoto typu, obnášející hledání jasných vzorů, strategií a zcela prozaicky hezkých a svolných buchet, nemohou být úplně cizí. Herecky potěšili v téhle iniciační storce kromě obligátně frustrované matky Toni Colette über-sympatický Sam Rockwell a netypický a dlouho mile nejasný sviňák Steve Carell. ()

Michalechal

Po delší době komedie, která je fakt komedie :-) Upřímně jsem se zasmál. A zároveň naštval. Asi jsem moc prožíval příběh kluka v pubertě, co se svojí matkou, sestrou a novým přítelem matky (kterej je od prvního pohledu na ránu), jedou společně na zdánlivě nejhorší prázdniny. Ovšem - jak se dá očekávat od komedie - nebude to tak zlý. Vůbec to nebude zlý, naopak :) Ze záprdka a otloukánka se stane díky zvláštnímu plavčíkovi místního aquaparku pořádnej frajer :) ()

Corpsegrinder

Čekal jsem že to bude větší pohodovka jako např. Uprostřed nicoty, ale díky slabšímu začátku se to tolik nechytá. Od půlky je to ale maximální pohodovka na léto :) ()

Janega

Tento film mohol dopadnúť dvojako, buď ako gýčový príbeh o pubertiakovi, ktorý to z lúzra dotiahne na frajera (a že takých filmov je až až), alebo ako trápna depresívna dráma, kedy by ste si povedali, že chalana treba kopnúť, aby vám prestal tou svojou depkou liezť na nervy. No Nat a Jim to dokázali vybalansovať a nájsť zlatú strednú cestu, a tak natočiť pohodový letný film. Postava Duncana si dokáže diváka získať, človek ho poľutuje i fandí a aj keď na začiatku pôsobí až príliš pasívne, o to viac je vidieť jeho premena a nadobudnuté sebavedomie. Bohužiaľ jeho ostatní členovia rodiny sú až príliš šablonovitý. Priateľ jeho matky aj s dcérou sú mužským ekvivalentom Popoluškinej macochy a dcéry. Film začne mať grády až nástupom cool Owena, ktorý je tak strašne cool, že si človek pripadá ako suchopárny starý dedo. Aj tu to mohlo dopadnúť tak, že postava Owena by skôr pôsobila otravne a preafektovane, no aj tu tvorcovia dokázali vždy pribrzdiť a tak urobiť z tejto postavy urobiť sympaťák. Film mohol skončiť riadnym klišé šťastným koncom, ktorý by si však človek želal, no tvorcovia vsadili na nádejný koniec, kedy divákovi dajú možnosť na premýšľanie "...a čo bolo ďalej?". ()

peetriss

Velmi příjemné a kouzelné překvapení, po jehož shlédnutí mé srdce doslova plesá. A to už se mi dlouho nestalo. Pohodové letní filmové pohlazení, které je současně chutnou odreagovačkou i nezáviděníhodnou emoční pastí hlavního introvertního hrdiny, ve kterém se mnoho z nás dokáže najít. Není nic krásnějšího, když člověk, kterému nikdo nerozumí najde ostrůvek, ve kterém se cítí šťastný, a ve kterém dokáže dát plný průchod svého já. Duncanovi tak letní dobrodružství přinese skvělého a podporujícícho přitele Sama Rockwella, nečekané milostné vzplanutí k AnněSophii Robb (poiksté mě utvrzující, že patří mezi nejkouzelnější hollywoodský dorost, navíc perfektně hrající), i vypořádání se se sobeckým Stevem Carellem a jeho dcerou. Výborně napsaný scénář mající v sobě srdíčko a skvělé obsazení divácký zážitek jen umocňuje. Sympatické je, že film i přes obsah emočně vyhrocených situací nijak netlačí na pilu a plyne si svým přirozeným tempem, tak jako život sám. Nezapomenutelné prázdniny mi neskutečně sedly, jsou opravdu nezapomenutelné! ()

Teabag

Moc milý film s dobrým scénářem a obstojnými hereckými výkony. Najít sympatie k hlavnímu hrdinovi díky tomu bylo víc než snadné. Palec nahoru! ()